DROPS Extra / 0-1322

Winter Cozy Mittens by DROPS Design

DROPS Cloud või kahekordsest Air lõngast kootud meeste kindad suurustele S kuni L

Võtmesõnad: algaja, labakud, soojad käed,
  • Winter Cozy Mittens / DROPS Extra 0-1322 - DROPS Cloud või kahekordsest Air lõngast kootud meeste kindad suurustele S kuni L
DROPS disain: mudel nr co-041
Lõngagrupp E või C + C
-------------------------------------------------------------
Suurus: S/M - M/L
Lõng: Garnstudio DROPS CLOUD, 50 g/80 m
50-100 g värv nr 03, pärlihall
Või kasuta:
Garnstudio DROPS Air
100-150 g värv nr 03, pärlihall

DROPS sukavardad: 7 mm (suurus S/M) või 8 mm (suurus M/L) - või sobivad, et saavutada koetihedus 12 s x 16 rida parempidises koes (suurus S/M) või 11 s x 15 rida parempidises koes (suurus M/L) = 10 x 10 cm
------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------
Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit
-------------------------------------------------------

DROPS Cloud DROPS Cloud
72% alpaka, 21% polüamiid, 7% vill
Tootmisest maas
leia alternatiivid
needles Vardad & heegelnõelad Telli

Juhend

VASAK KINNAS
Koo suurus S/M 7 mm sukavarrastega. Koo suurus M/L 8 mm sukavarrastega.
Kootakse ringselt. Loo 24 s 7 või 8 mm sukavarrastele Cloud või kahekordse Air lõngaga. Koo 4 ringi parempidises koes (= rulliv äär).
Koo järgmine ring nii: * 1 pr, 1 ph *, korda * kuni* tervel ringil. Koo veel 1 ring, tehes pr silmuse pr ja ph silmuse ph. Siis jätka parempidises koes kuni valmimiseni. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö pikkus on 9-10 cm, koo pöidlaava järgmisel ringil nii: koo 6 s, tõsta järgmised 4 s silmustehoidjale, koo ülejäänud 14 s. Loo 4 uut silmust pöidlasilmuste taha = 24 s vardal. Koo, kuni töö pikkus on u. 20 cm mõlemal suurusel.
Nüüd kahanda nii:
1. RING: koo * 4 pr, 2 pr kokku *, korda * kuni * tervel ringil (4 s on kahandatud) = 20 s jääb vardale.
2. RING (ja siis iga teine ring): koo kõik silmused parempidi.
3. RING: koo * 3 pr, 2 pr kokku *, korda * kuni * tervel ringil = 16 s.
5. RING: koo * 2 pr, 2 pr kokku *, korda * kuni * tervel ringil = 12 s.
7. RING: koo * 1 pr, 2 pr kokku *, korda * kuni * tervel ringil = 8 s.
Katkesta lõng ja tõmba läbi ülejäänud silmuste, pinguta kokku, kinnita lõngaots. Kinda kõrgus on u. 24-25 cm (koos rulliva äärega).

PÖIAL
Tõsta 4 s silmustehoidjalt tagasi 7 või 8 mm sukavarrastele, korja lisaks 4 uut silmust pöidla tagant = 8 s. Jätka ringselt parempidises koes, kuni pöidla pikkus on u. 5,5-6 cm (mõõtes silmuste korjamisest).
Järgmisel ringil koo kõik silmused kahekaupa kokku = 4 s vardal. Katkesta lõng ja tõmba läbi ülejäänud silmuste, pinguta kokku.

PAREM KINNAS
Koo nagu vasakut kinnast, aga peegelpildis, st. koo pöidlaava nii: koo 14 s, tõsta järgmised 4 s silmustehoidjale, koo ülejäänud 6 s.
Alusta kahandamist sõrmeotste jaoks nii: koo * 2 pr kokku, 4 pr *, korda * kuni * tervel ringil.
signature

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-1322) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (9)

country flag Joanie 18.09.2020 - 12:43:

Bonjour, je suis rendue à la diminution au deuxième tour et comme c‘est en jersey c’est un rang à l’envers que je dois faire mais dans le patron c’est marqué tricoter toute les mailles à l’endroit. Je devrais tricoter à l’envers non? Merci de m’aider 🙂

user icon DROPS Design 18.09.2020 kl. 13:25:

Bonjour Joanie, ces moufles se tricotent en rond, si vous les tricotez en allers et retours, il vous faudra ajuster/adapter en conséquence. Vous devez tricoter en jersey. Bon tricot!

country flag Tuva 17.11.2019 - 18:39:

Hvor mange nøster drops air trenger jeg for å strikke et par?

user icon DROPS Design 18.11.2019 kl. 14:40:

Hei Tuva. Garnmengden finner du under Materialer. 100-150 gram avhengig av hvilken størrelse du skal strikke. God Fornøyelse!

country flag Åsa 18.10.2019 - 19:30:

Hej. Ska man klippa av tråden man stickar med före man fortsätter sticka 14 m efter att ha satt 4 m på en tråd? Mvh Åsa

user icon DROPS Design 21.10.2019 kl. 10:52:

Hei Åsa. Ja, det kan du gjøre, men om du vil unngå å klippe tråden kan du sette de 4 maskene på en tråd, legg opp de 4 nye maskene og strikk de resterende 14 maskene. På neste omgang strikkes det over de 4 nye maskene = 24 m på pinnen og det strikkes videre etter oppskriften. God Fornøyelse!

country flag Amina 05.10.2019 - 15:01:

På de fleste andre votteoppskrifter, økes det masker før man strikker åpningen til tommelen. Er det ikke meningen å gjøre det her også? Sliter med å legge opp 4 masker før fellingen uten å ha økte masker å ta utgangspunkt i. Videoen deres om å strikke tommel tar også utgangspunkt i å øke til tommel. Takk for all hjelp!

user icon DROPS Design 07.10.2019 kl. 10:05:

Hei Amina. På mange votteoppskrifter kan det økes før man strikker åpningen til tommelen, men ikke i denne oppskriften. Garnet er tykt og tøyelig så det er ikke behov for noen økninger. Når du har satt de 4 maskene på en tråd, fortsetter du å strikke rundt, når du har kommet rundt, legger du bare opp 4 nye masker og deretter strikkes det videre rundt. Ta en titt på video: Hvordan legge opp nye masker i siden på et arbeid. Vi vil også lage en ny video til en tommel uten økning. God Fornøyelse!

country flag Amina 05.10.2019 - 14:19:

På de fleste andre votteoppskrifter, økes det masker før man strikker åpningen til tommelen. Er det ikke meningen å gjøre det her også? Sliter med å legge opp 4 masker før fellingen uten å ha økte masker å ta utgangspunkt i. Videoen deres om å strikke tommel tar også utgangspunkt i å øke til tommel. Takk for all hjelp!

country flag Sonia Wipff 22.03.2019 - 01:36:

Comment peut -on obtenir l'explication en francais des moufles ? je vous en serais très reconnaissante de bien Vouloir me donner les informations SVP MERCI

user icon DROPS Design 22.03.2019 kl. 08:00:

Bonjour Sonia! Les explications en francais se trouvent ICI. Bon travail!

country flag Suzie 13.02.2018 - 14:57:

Bonjour, Croyez-vous qu'il est possible de tricoter ces moufles avec des aiguilles circulaires ? Et pour le pouce est-ce possible aussi ou si c'est obligatoire d'avoir 4 aiguilles ?

user icon DROPS Design 13.02.2018 kl. 16:50:

Bonjour Suzie, vous pouvez tricoter des moufles (et le pouce) sur aiguille circulaire, en utilisant la technique dite du "magic loop". Bon tricot!

country flag Sheila Lebleu 10.02.2018 - 10:38:

Aan het begin van de duim zitten gaten. Erg onsierlijk.

country flag Netty 23.11.2016 - 20:20:

Volgens mij is de steekverhouding net andersom dan er staat

user icon DROPS Design 24.11.2016 kl. 11:57:

Hoi Netty. Nee, je hebt minder st/nld op de 10x10 cm op de grotere naalden (8 mm)

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-1322

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.