Little Adventure Set by DROPS Design

Komplekt: DROPS Merino Extra Fine lõngast kootud mitmevärvilise mustriga tutiga müts ja patentkoes Möbiuse (keeruga) kaelussall suurustele 3 - 12 aastane

DROPSi disain: mudel nr me-025-bn
Lõngagrupp B
-----------------------------------------------------
MÜTS
Suurus: 3/5 – 6/9 – 10/12 aastane
Peaümbermõõt: 50/52 - 53/54 - 55/56 cm
Lõng: Garnstudio DROPS MERINO EXTRA FINE, 50 g/105 m
50 g kõikidele suurustele järgmisi värve:
värv nr 01, naturaalvalge
värv nr 05, helehall
värv nr 13, teksasinine
värv nr 20, tumesinine

DROPSi suka- ja ringvardad (40 cm): 3 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 23 s x 32 r parempidises koes = 10 x 10 cm.
DROPSi ringvardad (40 cm): 2,5 mm – sooniku jaoks.
-----------------------
KAELUSSALL
Suurus: 3/5 – 6/9 – 10/12 aastane
Ümbermõõt: u 46-47-48 cm
Lõng: Garnstudio DROPS MERINO EXTRA FINE, 50 g/105 m
100-150-150 g värv nr 13, teksasinine

DROPSi pikad vardad: 4 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 21 s x 28 r parempidises koes = 10 x 10 cm.
DROPSi pikad vardad: 3 mm - ripskoes äärise jaoks.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% vill
alates 3.45 € /50g
DROPS Merino Extra Fine uni colour DROPS Merino Extra Fine uni colour 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Merino Extra Fine mix DROPS Merino Extra Fine mix 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 20.70€. Loe edasi.

Juhend

MÜTS

MUSTER
Vaata skeemi A.1. Muster on vaadatuna töö paremalt pool (PP) ja näitab iga rida. Muster kootakse parempidises koes.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda 1 s pärast silmusemärkijat (SM): tõsta 1 s pr võttega kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse.
--------------------------

MÜTS
Kootakse ringselt suka- ja ringvarrastega. Loo 112-116-120 s 2,5 mm sukavarrastele helehalli lõngaga. Koo 1 ring parempidi. Koo 3-4-4 cm soonikut 2 pr/2 ph.
Võta 3 mm ringvardad. Koo 1 ring parempidi, SAMAL AJAL kahanda ühtlaste vahedega 8 s = 104-108-112 s. Jätka ringselt skeemiga A.1. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui skeem A.1 on tehtud vertikaalselt, koo parempidises koes tumesinise lõngaga, SAMAL AJAL kahanda esimesel ringil 5-9-4 s ühtlaste vahedega = 99-99-108 s.
Kui töö kõrgus on 14-16-18 cm, paigalda töösse 9 SM-i, 11-11-12 s iga SM-i vahel.
Järgmisel ringil kahanda 1 s pärast iga SM-i - vaata kahandamise nippi (= 9 s kahandatud). Korda kahandamist igal teisel ringil kokku 7 korda = 36-36-45 s jääb vardale.
* Koo 1 ring pr, järgmisel ringil koo kõik silmused kahekaupa kokku *, korda * kuni * veel 1 kord = 9-9-12 s jääb vardale. Katkesta lõng, tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita. Mütsi kõrgus on u. 19-21-23 cm.

TUTT
Tee tumesinisest lõngast tutt läbimõõduga u. 4-5 cm ja kinnita mütsi tipu otsa.
----------------------------------------------------------

KAELUSSALL

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes)
Koo kõik silmused parempidi igal real. 1 ripsivall = 2 rida ripskoes.

PATENTKUDE (edasi-tagasi kududes + 1 ääresilmus mõlemal serval)
1. RIDA: 1 ääresilmus ripskoes, * 1 pr, 1 õs, tõsta 1 s kudumata pahempidi *, korda * kuni *, kuni jääb 2 s, lõpus tee 1 pr ja 1 ääresilmus ripskoes.
2. RIDA: 1 ääresilmus ripskoes, * 1 õs, tõsta 1 s kudumata pahempidi, koo õs ja kudumata silmus eelmiselt realt pr kokku *, korda * kuni *, kuni jääb 2 s, lõpus tee 1 õs, tõsta 1 s kudumata pahempidi, 1 ääresilmus ripskoes.
3. RIDA: 1 ääresilmus ripskoes, * koo õs ja kudumata silmus pr kokku, 1 õs, tõsta 1 s kudumata pahempidi *, korda * kuni *, kuni jääb 3 s, koo õs ja kudumata silmus pr kokku, 1 ääresilmus ripskoes.
Korda 2. ja 3. rida.
----------------------

KAELUSSALL
Kootakse edasi-tagasi. Loo 37-41-45 s 3 mm ringvarrastele Merino Extra Fine lõngaga. Koo 4 rida ripskoes.
Võta 4 mm vardad ja koo patentkoes - vaata ülevalt. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö on u. 45-46-47 cm pikkune (viimane rida on töö PH pool), võta 3 mm vardad. Koo 4 rida ripskoes edasi-tagasi kõigil silmustel ja koo silmused maha lõdvalt töö PP pool.

VIIMISTLUS
Keera sallile keerd peale ja õmble otsad kokku, servad vastastikku.

Skeem

= naturaalvalge
= helehall
= tumesinine
= teksasinine

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Children 27-33) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (11)

Ingrid 14.05.2020 - 13:20:

Als ik de muts in een kleur brei hoeveel garen heb ik nodig voor de kleinste maat? Als ik de omvang wil aanpassen naar een tweejarige hoe doe ik dat? Dank je voor jullie mooie website met heel veel tips en filmpjes.

DROPS Design 20.05.2020 kl. 09:28:

Dag Ingrid,

Dan denk ik dat je toch beter even kunt kijken bij de babymutsen. Hier staan ook patronen bij voor een effen muts en voor tweejarigen.

Anna 31.01.2020 - 14:05:

Come si trasferiscono le maglie da un ferro circolare ai ferri a doppia punta?

DROPS Design 31.01.2020 kl. 21:38:

Buongiorno Anna. È sufficiente che lavori le maglie direttamente con i ferri a doppia punta. Se preferisce può proseguire con i ferri circolari con cavo corto oppure con la tecnica del magic loop. Buon lavoro!

Manuela 21.01.2020 - 23:06:

Bonjour, j'ai un petit soucis pour le bonnet, je n'arrive pas à travailler en rond ni avec les aiguilles circulaires, ni avec les doubles pointes. Puis-je faire le bonnet sur aiguilles droites et faire une couture ? Faut-il changer quelque chose aux proportions ? Merci d'avance !

DROPS Design 22.01.2020 kl. 09:15:

Bonjour Manuela, vous trouverez ici comment adapter un modèle sur aiguilles droites. Bon tricot!

Lara 03.09.2019 - 17:12:

Grazie per tutti i consigli che mi date. Il maglione l'ho finito ma purtroppo lo jacquard è venuto un pò arricciato, poteva venie meglio! Se mi dite dove e se posso metto una foto, ma ripeto non è venuto molto bene secondo me!

Lara 03.09.2019 - 16:34:

Buongiorno, per lo scalda collo, la maglia a vivagno a punto legaccio come si esegue?

DROPS Design 03.09.2019 kl. 16:45:

Buongiorno Lara. Deve lavorare la prima e l’ultima maglia a diritto, su tutti i ferri, sia quelli di andata che quelli di ritorno. Buon lavoro !

Lara 10.04.2019 - 17:55:

Buongiorno, è possibile lavorare lo scalda collo con i ferri circolari onde evitare le odiose cuciture? Se sì potreste darmi le istruzioni per il punto legaccio e la costa legaccio? Scusate ma non so trasportare il lavoro da avanti indietro al circolare....Vi ringrazio sempre molto!!

DROPS Design 10.04.2019 kl. 18:00:

Buonasera Lara, questo modello così come è stato progettato non è adatto alla lavorazione in tondo: è lavorato a coste inglesi e in verticale, come una lunga sciarpa che poi viene cucita ad anello alla fine. Buon lavoro!

Annick 30.10.2018 - 16:51:

Bonjour,je suis étonnée de la taille des tours de tête.mon fils normalement constitué ,a 10 ans et un tour de tête de 51 cm.Pour un casque de ski je commande du 53cm pour pouvoir mettre éventuellement une cagoule.Qu\\\'en est il pour les tricots?merci

DROPS Design 31.10.2018 kl. 08:47:

Bonjour Annick, nous utilisons les standards des tours de tête pour les bonnets et chapeaux. N'hésitez pas à ajuster à la tête de l'enfant si besoin. En Taille 10/12 ans par ex, on a 112 m après les côtes soit 53 cm de circonférence, ajustez la taille/le nombre de mailles si besoin. Bon tricot!

Stephanie Kleinert- Graupe 15.09.2018 - 19:32:

Wie breit ist der Kragenschal Ich möchte ihn mit Garn der Gruppe A stricken

Valérie 03.12.2017 - 18:41:

Bonjour, j'ai fait ce snood à mon fils, malheureusement il s'est tout détendu au niveau des mailles lisières. Comment faire pour remédier à ce problème ? Qu'ai je fait de travers ? (je tricote en tenant le fil de la main droite). Merci pour votre aide.

DROPS Design 04.12.2017 kl. 10:19:

Bonjour Valérie, peut-être que les mailles lisières étaient un peu trop lâches en comparaison des mailles en côtes anglaises (la main qui tient le fil ne change rien :) ). Essayez de serrer un peu plus les mailles lisières au point mousse. Bon tricot!

Loele Van Den Bergh 07.01.2017 - 11:44:

Ik brei de kantsteek precies zoals beschreven. Alle steken r. Hoe komt het dan dat de rand bobbelt? Is er een andere mooiere kantsteek voor een sjaal in patentsteek.

DROPS Design 09.01.2017 kl. 15:01:

Hoi Loele. Je kan proberen de eerste steek wat strakker te breien. Een aandere manier is om de eerste st r af te nemen en dan in de volgende nld r breien (dan brei je de st alleen in elke 2e nld en wordt de rand wat strakker).

Jäta kommentaar mustrile DROPS Children 27-33

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.