DROPS Extra / 0-1241

Acqua di Mare by DROPS Design

DROPS Fabel või Flora lõngast kootud ripskoes, lainemustriga ja pitsäärisega õlasall

Võtmesõnad: lainemustriga, õlasallid, triibud,
DROPSi disain: mudel nr fa-331
Lõngagrupp A
----------------------------------------------------------
Mõõdud: u. 50 cm kõrge, mõõtes mööda keskmist silmust ja u. 150 cm lai ülaserval.
Lõng: Garnstudio DROPS FABEL, 50 g/205 m
100 g värv nr 100, naturaalvalge
50 g värv nr 914, meri

Või kasuta:
Garnstudio DROPS FLORA, 50 g/210 m
100 g värv nr 01, naturaalvalge
50 g värv nr 13, teksasinine

DROPSi ringvardad (80 cm): 3,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 23 s x 45 rida ripskoes = 10 x 10 cm.
DROPSi sukavardad: 3,5 mm – pitsäärise jaoks.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 2.50 € /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 2.90 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 7.50€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo silmused parempidi igal real. 1 ripsivall = 2 rida ripskoes.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.3. Skeemil on näidatud kõik read vaadatuna töö paremalt poolt (PP).

TRIIBUD
* 6 rida naturaalvalgega, 6 rida sinisega *, korda * kuni *.
--------------------------------

ÕLARÄTIK
Kootakse edasi-tagasi ja ülevalt alla ringvarrastega, et kõik silmused ära mahuks.
Loo 7 silmust 3,5 mm ringvarrastele valge lõngaga. Paigalda 1 silmusemärkija (SM) neljandasse silmusesse (= keskmine silmus) ja tõsta seda töö käigus ülespoole tööga kaasa.
Koo nii: 2 ääresilmust ripskoes - vaata ülevalt, skeemi A.1A (= 1 s), 1 s parempidises koes (= keskmine silmus), koo skeemi A.1B (= 1 s) ja 2 ääresilmust ripskoes = 11 s. Koo skeemi A.1A ja A.1B mõlemal pool keskmist silmust (koo keskmine silmus parempidises koes kuni lõpuni). Pärast tervet mustrikordust on vardal 35 silmust (st. 17 s on mõlemal pool keskmist silmust).
Jätka ripskoes ja kasvatustega, kuni vardal on 275 s (töö kõrgus on u. 27 cm mööda keskmist silmust ja 108 cm ülemisel serval.). JÄLGI KOETIHEDUST!
Koo TRIIPE - vaata selgitust üleval, SAMAL AJAL koo mustrit A.2 järgmiselt: koo 2 ääresilmust ripskoes, skeemi A. 2A (= 2 s), skeemi A.2B järgmisel 130 s (= 10 kordust 13 s), skeemi A.2C (= 2 s), 3 s parempidises koes (= teine silmus on salli keskmine silmus), skeemi A.2D (= 2 s), skeemi A.2B järgmisel 130 s (= 10 kordust 13 s), skeemi A.2E (= 2 s) ja 2 ääresilmust ripskoes. Jätka niimoodi mustriga.
Kui terve skeem A.2B on tehtud vertikaalselt, on vardal 407 silmust (st. 203 s on mõlemal pool keskmist silmust).
Koo järgmine rida nii: 2 ääresilmust ripskoes, skeemi A.2A 2 silmusel, skeemi A.2F järgmisel 187 s (= 11 kordust 17 s), koo skeemi A.2C nagu enne (st. sel real koo 11 s parempidises koes, 1 õs), 3 s parempidises koes (= keskmine s), koo skeemi A.2D nagu enne (st. sel real tee 1 õs ja 11 s parempidises koes), koo A.2F järgmisel 187 s (= 11 kordust 17 s), skeemi A.2E 2 silmusel ja lõpuks 2 ääresilmust ripskoes. Jätka niimoodi mustriga.
Kui skeemidel A.2C/A2D on 17 s, mahub kõrvale veel 1 kordus A.2F mõlemale poole keskmist 3 s (A.2C/A.2D jätkuvad nagu enne, tehes 1 õs mõlemale poole keskmist 3 s).
Kui 7 triipu kokku on tehtud, on vardal 475 s ja viimane triip on valgega, hoia silmused vardal.

PITSÄÄRIS
Nüüd tehakse pitsääris mööda salli alläärt. Ääris kootakse õlasalli külge töö PP pool, kududes 2 esimest/järgmist silmust õlasallil kokku äärise esimese silmusega nii: loo 12 s 3,5 mm sukavarrastele sinise lõnga ja koo edasi-tagasi skeemi A.3 - SAMAL AJAL, igal töö PP poolse rea alguses koo 2 esimest/järgmist silmust õlasallil kokku äärise esimese silmusega skeemil A.3.
Jätka nii mööda serva, AGA õlasalli keskmise 9 silmuse kohal, koo pitsääris kokku salli ühe silmusega, st. nii ei jää õlasalli keskkohal ääris kiskuma. Katkesta ja kinnita lõng.
Niisuta õlasalli ja venita kergelt kuivama.

Skeem

= parempidi silmus töö PP pool, pahempidi silmus töö PH pool
= pr töö PH pool
= 2 ületõstmisega kokku (tõsta 1 s kudumata parempidi võttega, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle)
= 2 pr kokku (töö PP pool ja töö PH pool)
= 2 õhksilmust kahe silmuse vahel, järgmisel ringil lase 1 õs vardalt maha ja koo teine pr
= 1 õs kahe silmuse vahele, järgmisel real koo õs pr keerdsilmusena
= 1 õs kahe silmuse vahele, järgmisel ringil koo õs parempidi
= 2 õs kahe silmuse vahele, 2 pr kokku
= koo maha 1 silmus
= koo salli 2 esimest/järgmist silmust kokku selle silmusegaVajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-1241) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (30)

Ula 30.06.2020 - 09:31:

Bardzo dziekuje. Film na pewno sie przyda aczkolwiek powiem ze poradziłam sobie. Najpierw polecam wykonac probke taśmy. Potem drut z nabranymi oczkami dać równolegle do szala na drucie na prawej stronie tak by sie stykały. Nastepnie wkłuć prawy drut w 1sze o.oraz 2 pierwsze szala przeciagnac nitke. Zdjąc 1sze 3 oczka z drutu. Wykonac rzad 1szy a potem 2gi. Powtarzac czynnosc z drutami przy rzedach nieparzystych. Powodzenia

DROPS Design 03.07.2020 kl. 21:33:

Witaj Ulu! Super, a film też już jest :) Pozdrawiamy!

Ula 29.06.2020 - 11:25:

Prosze pomóżcie jak przerobic razem o.brzegu z 2 oczkami szala. Wydaje sie ze sporo osób ma z tym problem. Nie zostawiajcie swoich fanów bez pomocy..

DROPS Design 29.06.2020 kl. 15:38:

Nie zostawimy Ulu :) Serdecznie pozdrawiamy!

Ula 28.06.2020 - 19:56:

Witam serdecznie. Bardzo proszę o wytłumaczenie jak przerabiać kwadracik z kółkiem w ażurowym brzegu czyli dokładnie jak łączyć brzeg z szalem. Również ie rozumiem jak przerobić duży kŕzyżyk. Będę badzo wdzięczna za pomoc.

DROPS Design 29.06.2020 kl. 15:37:

Witaj Ulu, już zgłaszałam prośbę o nagranie filmiku jak to zrobić, bo nie ty pierwsza masz z tym problem. Czekamy na zamieszczenie. Pozdrawiamy!

Ula 26.06.2020 - 01:47:

Witam serdecznie. Mam pytanie: w miejscu gdzie zaczynamy przerabiac schematy A2A, A2B,A2C,D iE i kiedy mowa o 3 o.środkowych: czy od tego momentu te 3 oczka przerabiamy dżersejem bez narzutów po obu stronach oczka środkowego? Rozumiem ze gdyby byly tam narzuty to chusta bedzie nabierala innego ksztaltu bo schematy A2C i A2D juz uwzgledniaja narzuty. Jednak bez nich zmienia sie srodek symetrii szala zamiast podwójny narzut-o.ś-podw.narzut, sa 3 oczka dżersejem? Prosze o pomoc

DROPS Design 29.06.2020 kl. 16:04:

Witaj Ulu, te 3 oczka środkowe będą odtąd przerabiane dżersejem, bez narzutów z każdej strony oczka środkowego. Pozdrawiamy!

Ulrika Nielsen 22.01.2020 - 22:09:

Jag såg denna sjal uppstickad i en butik o föll direkt. Skaffade garnet o började sticka. Ganska snart knöt sig min hjärna o det tog flera månader att göra den. Nu har jag stickat 7 stycken - och återkommer gång på gång! Älskar mönstret!!

Katarzyna Górska 17.07.2019 - 18:17:

Nie rozumiem w jaki sposob jest robiony ten ażurowy brzeg. Szczerze to video bardzo mi pomoże w zrozumieniu tej metody wykończenia szala.

Katarzyna Górska 17.07.2019 - 15:28:

Czy jest szansa na filmik dotyczący wykończenia szala? Chodzi o schemat A3? Jest na tyle skomplikowany że inni też chętnie z tego skorzystają :-) Z góry dziękuję za pomoc.

DROPS Design 17.07.2019 kl. 16:57:

Witaj Kasiu! Już została zgłoszona potrzeba nagrania filmiku, ale ze względu na okres urlopowy będzie to możliwe dopiero w sierpniu. Napisz co dokładnie sprawia ci trudność, to w tzw. międzyczasie postaram się pomóc. Pozdrawiamy!

Nathalie 20.10.2018 - 17:02:

La bordure est très compliquée mais j'ai fini par comprendre. Si ça peut vous aider, quand vous faites des jetés doubles, au rang envers il faut tricoter le 1er jeté à l'endroit et le 2ème jeté à l'envers. Et sur le dernier rang quand on rabat 7 mailles, il faut compter la maille restante sur l'aiguille comme la 1ere maille endroit à faire (3 m end, 1 m env, 5 m end etc )

Marianne 08.10.2018 - 14:07:

Der er en fejl i diagram forklaringen til blondekanten. Hvor der er et stort kryds over to tern skal der stå 1 dobbelt omslag, 2 M RET SM. Ellers er det umuligt at forstå mønsteret. Jeg fandt ud af det ved at gå til norsk.

DROPS Design 08.10.2018 kl. 15:26:

Hei Marianne. Det skal vi få rett opp i, takk for beskjed.

Lotta 05.05.2018 - 09:21:

Hej! Jag har trots förklaring svårt att förstå mönstret... Ska mitt första varv vara enligt följande- 2 räta km, 1 dubbelomslag, 1 rm, 1 dubbelomslag, mittmaska rät( slätst), 1 dubbelomslag, 1rm, 1 dubbelomslag,2 km( kantmaskor).= 15 maskor ...inte 11 maskor..? Gör jag fel..? Tacksam för svar!

DROPS Design 07.05.2018 kl. 14:30:

Hej Lotta, Ja det stemmer, du tager ud med dobbelt-omslag 4 gange. Det vil sige at 1 dobbelt-omslag kun tælles som 1 maske (i og med du slipper det ene omslag ned på næste pind) Du starter med 7 masker og tager 4 ud = 11 masker på 2.pind. Her er en video av dobbelt-omslag som kan være nyttig. God fornøyelse.

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-1241

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.