DROPS / 68 / 8

DROPS 68-8 by DROPS Design

DROPSi pitsmustriga kardigan lõngast Safran.

Võtmesõnad: alt üles, jakid, pitsmuster, v-kaelus,
------------------------------------------------------
Suurus: S/M - M/L - XL
Valmismõõdud: 86-96-106 cm

Lõng: Garnstudio DROPS SAFRAN, 50 g / 160 m
300-350-400 g värv nr 05, helesinine
50 - 50 - 50 g värv nr 06, teksasinine
50 - 50 - 50 g värv nr 08, lilla
Siidipaela laiusega 0,6 cm: u. 2 meetrit

Alternatiivlõngad:
* DROPS COTTON-VISCOSE, 50 g / 110 m

DROPSi ringvardad: 3 mm - või sobivad, et koetihedus oleks 24 s x 32 rida parempidises koes = 10 x 10 cm.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% puuvill
alates 1.55 € /50g
DROPS Safran uni colour DROPS Safran uni colour 1.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 12.40€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

KUDUMISE NIPP (kaelakaarel)
Kõik kahandused tehakse 4 ripskoes ääresilmuse kõrvale töö PP.
Kahanda 1 s järgmiselt:
Enne 4 ääresilmust: 2 pr kokku.
Pärast 4 ääresilmust: tõsta 1 s kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse.

MUSTER
Vaata skeemi. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt (PP) ja näitab iga rida.
-----------------------------

KEHAOSA
Loo kahekordse teksasinise lõngaga 219-243-267 s. Edasi koo ühekordse lõngaga 2 rida ripskoes. Võta helesinine lõng ja koo järgmine rida: 4 pr (ripskoes nööbiliist), 1 pr (parempidine kude), 209-233-257 s skeemi M.1 järgi, 1 pr (parempidine kude), 4 pr (nööbiliist ripskoes).
Jätka niimoodi kudumist, kuni töö pikkus on u. 29-30-31 cm (lõpeta skeemi M.1 esimese reaga - siis koo 1 kord skeemi M.2, siis skeemi M.3 lõpuni, tehes mõlemal serval 4 s ripskoes + 1 s parempidises koes).
LOE JÄRGNEV LÄBI ENNE JÄTKAMIST!
SAMAL AJAL, kui alustad skeemi M.3, koo 2 rida ripskoes ainult nööbiliistu 4 silmusel mõlemal serval (teisi silmuseid neil kahel real ei koo).
Siis kahanda 1 s kaelakaarel 4 ripskoes ääresilmuse kõrval igal teisel real 18-18-18 korda ja siis igal 4. (neljandal) real 6-7-7 korda - vaata kudumise nippi.
Pärast teist kahandust (töö pikkus on u. 33-34-36 cm), koo järgmine rida nii: 50-56-62 s - hõlm, koo maha 7 s käeaugu jaoks, 101-113-125 s - seljaosa, koo maha 7 s käeaugu jaoks, 50-56-62 s - teine hõlm. Lõpeta iga osa eraldi.

VASAK HÕLM
= 50-56-62 s. Jätka kaelakahandustega ja SAMAL AJAL koo maha käeaugu jaoks igal teisel real 2 s 2-3-5 korda ja 1 s 2-5-6 korda. Pärast kõiki kahandusi jääb õlale 24-24-25 s.
Koo silmused maha, kui töö pikkus on u. 52-54-56 cm (pärast 2 rida parempidises koes kõigil silmustel (mitte pitskoeridadel).

PAREM HÕLM
Koo nagu vasakut hõlma, aga peegelpildis.

SELJAOSA
= 101-113-125 s. Koo maha käeaugu jaoks mõlemal küljel nagu esiosal = 89-91-93 s.
Kui töö pikkus on u. 49-51-53 cm (vähemalt pärast 2 rida parempidises koes kõigil silmustel), koo keskmisel 45-47-47 silmusel 4 rida ripskoes.
Järgmisel real koo maha keskmised 37-39-39 s kaelaaugu jaoks ja koo 4 s mõlemal kaeluse serval ripskoes kuni lõpuni. Kahanda 1 s kaelakaarel 4 ääresilmuse kõrval igal teisel real 2 korda - vaata kudumise nippi = 24-24-25 s jääb mõlemale õlale.
Koo kõik silmused maha, kui töö pikkus on sama, mis hõlmadel.

VARRUKAD
Loo kahekordse lilla lõngaga 62-62-62 s. Võta 1 teksasinine lõng ja koo mustrit järgmiselt (töö PP rida): 1 pr (ääresilmus ripskoes kuni lõpuni), 6 s skeemi M.4A järgi, 48 s skeemi M.4B järgi, 6 s skeemi M.4C järgi, 1 pr (ääresilmus ripskoes kuni lõpuni). Koo skeemi M.4 2 korda (40 rida).
Võta lilla lõng ja koo 1 kord skeemi M.5 (ääresilmus ripskoes).
Võta helesinine lõng ja koo skeemi M.1.
SAMAL AJAL, kui töö on 15 cm pikkune, kasvata 1 s mõlemal küljel igal 12-9-8 rea järel kokku 10-13-13 korda = 82-88-88 s. Koo kasvatatud silmused mustri järgi.
Kui varruka pikkus on 49-47-45 cm (lõpeta skeemi M.1 viimasel real), koo 1 kord skeemi M.2, siis skeemi M.3 kuni lõpuni.
Kui töö pikkus on umbes 51-50-48 cm, koo maha mõlemal serval igal teisel real: 3 s 2-2-2 kord, 2 s 3-4-2 korda, 1 s 3-3-9 korda, siis koo maha 2 s 3-3-2 korda, siis 3 s mõlemal serval, kuni varruka pikkus on 59 cm.
Koo maha ka ülejäänud silmused.

ÜHENDAMINE
Õmble õlaõmblused. Õmble kokku varrukaõmblused, jättes ääresilmused õmblusvaruks. Ühenda külge varrukad.

Lõika siidipael 3 jupiks, 2 umbes 60 cm pikkused ja 1 umbes 80 cm pikkune. Punu üks 60 cm pikkune pael läbi varruka augurea mustril M.5 ja kinnita töö PH pool.
Kasuta 80 cm pikkust hõlmade kooshoidmiseks. Pista 1 ots läbi ühe hõlma nööbiliistu kaelakahanduste alguses ja teine läbi teise hõlma serva. Seo lehviks.

Skeem

= parempidine silmus (pr)
= õhksilmus (õs)
= 2 pr kokku
= tõsta 1 s kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle
= tõsta 1 s kudumata, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 68-8) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (14)

Angela Beer 07.10.2019 - 12:58:

Thank you for responding to my question. When re-reading the pattern I see I was over complicating it. I always peruse the patterns before I contemplate knitting them. However I must say that Drops yarn is fantastic both in colour range and quality. I have knitted and crocheted many of the flowers, hats, scarves and winter decorations. Thank you for providing continued interest and design to so many people. It is very inspiring.

Angela Beer 05.10.2019 - 10:58:

Pretty design but instructions do not seem very clear. Pattern does not seem to correspond with the M1 to M 5 in as much as which ones are for the sleeves and which ones are for the body. There is a remark to follow corrected chart of the pattern but which is the corrected one? Please I don't mean to criticise but unless carrying out a rough sample of the pattern on some scrap yarn first I feel some clearer explanation would have been nice. I am a dedicated fan of Drops yarns.

DROPS Design 07.10.2019 kl. 10:48:

Dear Mrs Beer, you work now in rows (= short rows), ie on first row, work the first 4 stitches at the beg of the row and slip these 4 sts on a thread, continue working all stitches to the end of the row, turn, work the first 4 sts and slip them on a thread, work to the end of the row (= there are now 4 sts on each side on a thread). Continue like this but slipping the first 2 stitches worked at the beginning of each row on each side (= both from RS and from WS) until 1 stitch remain on needle (= the middle stitch). Hope it helps, happy knitting!

Ágnes Bárányné Vizi 02.09.2017 - 12:02:

Vagyis 3-3-2 alkalommal.

Ágnes Bárányné Vizi 02.09.2017 - 11:57:

Az ujja leírás végén kimaradt egy rész: az utolsó 3 szem leláncolás előtt még van 2 szem leláncolása 2-3-3 alkalommal.

Inez Huizinga 21.05.2017 - 12:23:

Hoe kan ik dit patroon in een grotere maat breien?

DROPS Design 22.05.2017 kl. 16:32:

Hallo Inez, Als je voldoende ervaring hebt met patronen, dan zou je hem bijvoorbeeld groter kunnen maken met de volgende tips: - meer patroonherhalingen in de breedte/hoogte maken op het lijf en en mouwen(of meer tricotsteken tussen de herhalingen) - maak evt. meerderingen of minderingen na de mouwboord voor het juiste aantal steken voor mouwpatroon - Het armsgat en mouwkop evt. aanpassen - Eventueel kun je voor de maten kijken naar een bestaand patroon. - Let er op dat verandering van maatvoering ook effect heeft op halslijn, schouderbreedte etc. - Eerst goed meten en rekenen voor je begint.

MK 20.05.2017 - 07:02:

Re: pattern 1. It is to be done over 233 stitches. It is a 12 repeat pattern and 12 does not go into 233 evenly. Am I reading this wrong, or is the pattern wrong? Please advise. thank you so much!

DROPS Design 22.05.2017 kl. 09:36:

Dear MK, you will work M.1 as follows: repeat the 12 sts in M1 a total of 19 times, then work the first 5 sts in M1 = 19 x 12 sts + 5 = 233 sts. Happy knitting!

Norma Bradley 19.04.2017 - 18:44:

I have downloaded drops 68-8 and gave clicked on the website for help because the pattern seems to be incorrect, and it takes me to another pattern. I think the larger chart on the page is incorrect. Can you confirm this please?

DROPS Design 22.04.2017 kl. 14:06:

Hi Norma, the chart seems to be correct. However, we still will send your question to the design department.

Thely 05.09.2015 - 00:55:

Az ábraleírásnál a \ vonalnál nem "1 sima" hanem "1et átemel" van. Ugyanez az alatta lévő sorban. Köszönjük a megjegyzést, a hiba javításra került.

Martine Wrede 25.06.2015 - 14:46:

Bonjour, tout allait bien jusqu'aux manches, j'ai des mailles en trop sur le diagramme M4 A à C à la hauteur de rang 8 et suivants. merci de me répondre pour que je puisse avancer

BARIL-LOUSTALOT Emmanuelle 18.11.2014 - 11:05:

Merci beaucoup je suis bloquée au début des manches et n'arrive pas à comprendre quels jetés sont en trop au niveau des rangs 7 et 9 de M4A et M4C :-( Votre site est absolument génial et j'ai déjà réalisé de très nombreux modèles pour tout mon entourage MERCI !

Jäta kommentaar mustrile DROPS 68-8

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.