DROPS / 169 / 29

Sweet Leaves by DROPS Design

DROPS BabyAlpaca Silk lõngast kootud pitsmustriga õlasall

DROPSi disain: mudel nr bs-095
Lõngagrupp A
----------------------------------------------------------
Mõõdud: u. 75 cm kõrge, mõõtes mööda keskmist silmust ja u. 150 cm lai ülaserval.
Lõng: Garnstudio DROPS BabyAlpaca Silk, 50 g/167 m
350 g värv nr 1306, puuder

DROPSi ringvardad (80 cm): 3,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 23 s x 30 rida parempidises koes = 10 x 10 cm
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

70% alpaka, 30% siid
alates 5.55 € /50g
DROPS BabyAlpaca Silk uni colour DROPS BabyAlpaca Silk uni colour 5.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 38.85€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik silmused parempidi igal real. 1 ripsivall = 2 rida ripskoes.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.12. Skeemil on näidatud kõik read vaadatuna töö paremalt poolt (PP).
---------------------------------

ÕLASALL
Loo 3 silmust 3,5 mm ringvarrastele BabyAlpaca Silk lõngaga.
1. RIDA (= töö PP pool): koo kõik silmused parempidi.
2. RIDA (= töö PH pool): koo 2 pr esimesse silmusesse (kasvata), 1 õs, 1 pr, 1 õs, 2 pr viimasesse silmusesse (kasvata) = 7 s.
Järgmine rida töö PP poolt: koo 2 ääresilmust ripskoes - vaata ülevalt, skeemi A.1 järgmisel silmusel, 1 s parempidises koes (= keskmine silmus, paigalda sellele silmusemärkija (SM)), koo skeemi A.1 järgmisel silmusel, lõpus tee 2 s ripskoes. Jätka niimoodi mustriga. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui skeemi A.1 on tehtud 1 mustrikordus vertikaalselt, on vardal 119 silmust (st. 59 s on mõlemal pool keskmist silmust). Töö pikkus on u. 15 cm, mõõtes mööda keskmist silmust.
Järgmine rida töö PP poolt: koo 2 ääresilmust ripskoes, * skeemi A. 2 järgmise 9 s kohale, korda skeemi A.3 järgmisel 36 s (= 2 korda laiuses), skeemi A.4 järgmisel 12 s *, 1 s parempidises koes (= keskmine silmus), korda * kuni * veel 1 kord, lõpus tee 2 ääresilmust ripskoes.
Kui skeem A.2 kuni A.4 on tehtud 1 mustrikordus vertikaalselt, on vardal 215 silmust (st. 107 s on mõlemal pool keskmist silmust). Töö pikkus on u. 29 cm, mõõtes mööda keskmist silmust.
Järgmine rida töö PP poolt: * koo 2 ääresilmust ripskoes, skeemi A. 5 järgmise 2 s kohale, korda skeemi A.6, kuni jääb 1 s enne keskmist silmust, koo skeemi A.7, 1 s parempidises koes (= keskmine silmus), skeemi A.5 järgmise 2 s kohale, korda skeemi A.6 kuni jääb 3 s, koo skeemi A.7, lõpetuseks tee 2 s ripskoes.
Koo 16 rida parempidises koes, kasvata, tehes 1 õs kahe ääresilmuse kõrval ja mõlemal pool keskmist silmust igal töö PP real (= 4 s kasvatatud real) *, korda * kuni * (= 26 s kasvatatud mõlemal pool keskmist silmust igal mustrikordusel = kokku 52 s).
Pärast esimest mustrikordust on vardal 267 s (= 133 s mõlemal pool keskmist silmust). Korda * kuni* kokku 3 korda = vardal on 267 s (= 185 s mõlemal pool keskmist silmust). Töö on u 54 cm pikkune.
Järgmine töö PP poolne rida: koo 2 ääresilmust ripskoes, skeemi A. 8, korda skeemi A.9, kuni jääb 1 s enne keskmist silmust, koo skeemi A.10, 1 s parempidises koes (= keskmine silmus), skeemi A.8, korda skeemi A.9 kuni jääb 3 s, koo skeemi A.10, lõpus tee 2 ääresilmust ripskoes (= 6 s kasvatatud mõlemal pool keskmist silmust igal mustrikordusel = kokku 12 s kasvatatud).

Kui skeem A.8 kuni A.10 on tehtud 6 kordust vertikaalselt, on vardal 443 silmust (st. 221 s on mõlemal pool keskmist silmust). Töö pikkus on u. 66 cm.
Koo 1 rida parempidi töö PP pool nii: koo 2 ääresilmust ripskoes, 1 õs (= 1 s kasvatatud), 1 pr, koo kuni jääb 1 s enne keskmist silmust, 1 õs, 1 pr, 1 õs (= 2 s kasvatatud), 1 pr (= keskmine silmus), * 1 õs, 1 pr *, korda * kuni * veel 2 korda (= 3 s kasvatatud), koo parempidises koes kuni jääb 3 s, 1 õs, 1 pr, 1 õs (= 2 s kasvatatud), lõpus tee 2 ääresilmust ripskoes (= kokku 8 s kasvatatud) = 451 s vardal.
Koo 1 rida parempidi töö PH pool, koo õhksilmused keerdsilmusena, et ei tekiks auke.
Nüüd koo ääris.

ÄÄRIS
Ära pööra tööd, vaid loo 15 uut silmust äärise jaoks töö PH pool. Pööra tööd, koo 1 rida pr uute 15 s kohale. Pööra tööd.
Siis koo skeemi A.11 neil silmustel töö PH (1. rida skeemil = töö PH pool). Koo äärepits salli külge igal töö PP real nii: igal töö PH pool tõsta esimene silmus kudumata pahempidise võttega. Korda skeemi A.11, kuni jääb 8 s enne õlasalli keskmist silmust (= kokku 18 korda).
Siis koo skeemi A.12 (1. rida = töö PH pool).
Kui kõik silmused enne õlasalli keskmist silmust on kootud kokku, koo lühendatud ridu, st. koo igal töö PP real 1 s vähem.
Siis koo 2 rida skeemil, mis on märgitud noolega.
Siis koo lühendatud ridu, st. koo igal töö PP real 1 s rohkem, kuni kõik äärise silmused on kootud.
Kui terve skeem A.12 on tehtud (st. 10 s pärast õlasalli keskmist silmust), korda skeemi A.11, kuni kõik õlasalli silmused on kootud äärisega kokku (= 18 korda) = 38 lehte äärisel.
Koo 1 rida parempidi töö PH pool. Koo silmused lõdvalt maha.

Skeem

= parempidi silmus töö PP pool, pahempidi silmus töö PH pool
= ph töö PP pool, pr töö PH pool
= 2 pr kokku
= 2 ületõstmisega kokku (tõsta 1 s kudumata parempidi, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle)
= 2 õhksilmust, järgmisel real lase 1 õs vardalt maha, koo teine läbi, sinna tuleb auk
= 1 õs, koo järgmisel real läbi, sinna tuleb auk
= 3 ületõstmisega kokku (tõsta 1 s kudumata parempidi, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle)
= 1 õs, koo järgmisel real keerdsilmusena, et ei tekiks auku
= sel real koo ääris kokku keskmise silmusega
= pikoo: tõsta 1 s kudumata parempidi, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle; 1 pr, tõsta äärmine silmus paremalt vardalt üle
= koo 2 s ühte silmusesse
= koo äärise viimane silmus pr (töö PP pool) kokku kahe järgmise silmusega õlasallil
= koo äärise viimane silmus pr (töö PP pool) kokku järgmise silmusega õlasallil
= tõsta 1 s kudumata ph võttega
Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 169-29) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (47)

Melanie 29.06.2020 - 09:47:

Bonjour est il possible de m’expliquer cette partie que je n’ai pas très bien comprise: Tricoter ensuite ainsi sur l'endroit: *2 m point mousse, A.5 sur les 2 m suivantes, répéter A.6 jusqu'à ce qu'il reste 1 m avant la m centrale, A.7, 1 m jersey (= m centrale), A.5 sur les 2 m suivantes, répéter A.6 jusqu'à ce qu'il reste 3 m, A.7, terminer par 2 m point mousse. Tricoter 16 rangs jersey et augmenter tous les rangs sur l'endroit

DROPS Design 29.06.2020 kl. 14:03:

Bonjour Mélanie, tricotez ainsi: 2 m point mousse, A.5 (= 2 m au 1er rang), A.6 (= 2 m) jusqu'à ce qu'il reste 1 m avant l m centrale, A.7 (= 1 m au 1er rang), 1 m centrale en jersey, A.5 (= 2 m), A.6 jusqu'à ce qu'il reste 3 m, A.7 (= 1 m au 1er rang) et 2 m point mousse. Quand les diagrammes sont terminés, tricotez 16 rangs jersey en augmentant 4 m tous les rangs sur l'endroit comme avant. Répétez cette séquence (= les diagrammes A.5-A.7 et 16 rangs jersey) encore 2 autres fois (3 fois au total). Bon tricot!

Melanie 23.06.2020 - 19:13:

Bonjour, est ce que c’est possible d’avoir plus d’explication pour la partie du châle avec les digramme de A5 à A7 , voire à la limite une vidéo? Merci

DROPS Design 24.06.2020 kl. 07:23:

Bonjour Melanie, tricotez A.5 sur 2 mailes au 1er rang (vous ferez: 1 jeté, 2 m end = vous avez augmenté 1 m). Répétez A.6 (= 2 m) jusqu'à ce qu'il reste 1 m avant la m centrale la 1ère fois et 3 m avant la fin du rang de l'autre côté. Tricotez ensuite A.7 (= 1 m au 1er rang soit 1 m end, 1 jeté). Au rang suivant (sur l'envers), tricotez toutes ces mailles à l'endroit. Continuez les diagrammes ainsi, tous les 2 rangs vous augmentez dans A.5 et A.7. Mettez des marqueurs pour délimiter les diagrammes, c'est souvent très pratique. Bon tricot!

Fanhihi 15.06.2020 - 15:08:

Corriger le dernier rang du schéma A12 : 2 diminutions de moins pour que la ligne soit la même que la dernière ligne de A11 pour pouvoir enchainer ensuite avec les répétitions de A11 (sinon il manque 2 mailles).

Smita Ghan 28.12.2019 - 07:06:

I need help on the edge of the shawl. Is their a video of the entire edge? Also, what does "Knit edge tog with shawl on every row from RS" mean?? What exactly is to be done after casting 15 sts more and completing A11?

DROPS Design 02.01.2020 kl. 12:20:

Dear Mrs Ghan, this video shows how to work A.11, ie how to work the diagram one time in height, you then just have to repeat the same way in height, and work A.2 after A.1. Happy knitting!

Lene Lund 25.08.2019 - 22:46:

Når jeg har strikket A1 har jeg ikke 119 m , hvis man tæller maskerne på diagrammet er der 57 m efter at have strikket A1 en gang, hvordan hænger det sammen. Alle udtagningers ifølge diagram er fulgt.

DROPS Design 27.08.2019 kl. 09:03:

Hej. Det är 57 maskor på A.1 på sista pinnen. Du ska då alltså ha 2 m (=kantm) + 57 m (=A.1) + 1 m (=mittmaska) + 57 m (=A.1) + 2 m (=kantm) = 119 m totalt. Lycka till!

Pernilla 12.01.2019 - 15:33:

Hej Jag undra om antalet maskor på stig kan innan kanten görs. Jag har 225 m längs ena sidan. Jag ska upprepa mönster A11 18 ggr, det blir (18*10) 180 + 8 =188 m på ena sidan. Har jag räknat fel?

DROPS Design 16.01.2019 kl. 13:15:

Hei Pernilla. På omgang 10 og 20 i A.11 ser du det siste symbolet går over 3 isteden for 2 masker, og symbolforklaringen lyder som følger: siste m fra kanten (fra retten) strikkes rett sammen med de 2 neste ledige m fra sjalet. dvs at på disse 2 omgangen strikker du over 2 av maskene fra sjalet, ikke 1 som du gjør alle andre omganger fra retten. Hver rapport av A.11 festes derfor i 12 (ikke 10) av maskene langs sjalet. 12 x 18 = 216, så du har 8 masker igjen til midtmasken. God fornøyelse.

Beate 05.08.2018 - 06:51:

Hallo, bisher hat mit dem Tuch alles super geklappt, aber bei der Borde habe ich Probleme. Das Muster 11 geht über 10 Hinreihen, so dass ich pro Muster auch 10 Maschen vom Tuch mit der Borde zusammen stricke. Also 180 mal das Ganze bei angegebenen 18 Mustern. Doch was ist mit den restlichen 45 Maschen vor der Mitte? Ich habe wie in der Anleitung geschrieben 225 Maschen auf jeder Seite von der Mitte. Kann es sein, dass dem Muster 11 zwei Reihen fehlen oder mache ich einen Denkfehler?

DROPS Design 06.08.2018 kl. 09:16:

Liebe Beate, bei jedem A.11 werden entweder 1 M oder 2 M des Tuchs gestrickt = 12 M des Tuchs sind für jedem A.11 in der Höhe gestrickt (und nicht 10 M). A.11 wiederholen bis 8 M vor dem mitleren M bleiben. Viel Spaß beim stricken!

Annelies Lutz 18.06.2018 - 08:41:

Als ik A1 helemaal gebreid heb, heb ik inderdaad 59 stk. aan iedere kant van de middensteek. Als ik dan A2, 3 en 4 brei kom ik uit op 61 stk. aan elke kant. Dit zouden er 63 moeten zijn. Waar zit de fout?

DROPS Design 20.06.2018 kl. 10:58:

Dag Annelies. Na A.1 brei je 2 ribbelsteken, A.2 (= 9 steken), 2 maal A.3 (= 2 x 18 steken) en A.4 (= 12 steken). 2+9+18+18+12=59 In de eerste naald van A.2 maak je 2 meerderingen (in de vorm van omslagen) en kom je op 61, niet 63. Waar staat dat het er 63 zouden moeten zijn?

Chantal 27.12.2017 - 18:48:

Il semble y avoir une erreur à la dernière ligne de A12, elle devrait être identique à la dernière ligne de A11, sinon on se retrouve avec deux mailles en moins pour la suite (au rang 20 de A11, il n'y a pas de diminution à côté des doubles jetés). C'est d'ailleurs le problème signalé par Nath 09 le 30 novembre... Merci de votre réponse

Helene 09.10.2017 - 08:52:

Bonjour, j'aimerais savoir si je dois tricoter les 3 m ens et les 6 m end avant de tricoter le rang avec la fleche ou si je dois seulement tricoter les 7 mailles end ensuite les 6 mailles envers et je reprend avec 3 m ens et les 6 m end. cette partie est pas tres clair merci de votre aide

DROPS Design 09.10.2017 kl. 09:44:

Bonjour Hélène, tout à fait, vous continuez le diagramme en allers et retours, donc vous tricotez la partie de droite du diagramme (3 m ens, 6 m end), puis le rang avec la flèche en tricotant en même temps la m suivante du châle). Bon tricot!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 169-29

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.