DROPS / 164 / 10

Winter Poppies Slippers by DROPS Design

DROPS Andes lõngast kootud mustriga ja tuttidega sussid suurustele 35 kuni 43

Võtmesõnad: skandinaavia, sussid,
DROPSi disain: mudel nr an-032
Lõngagrupp E või C + C
----------------------------------------------------------
Suurus: 35/37 - 38/40 - 41/43
Talla pikkus: u. 22 - 24 - 27 cm
Lõng: Garnstudio DROPS ANDES, 100 g/100 m
200-200-200 g kõikidele suurustele värv nr 9020, helehall
100 g kõikidele suurustele värv nr 3755, erkroosa

DROPSi PIKAD VARDAD: 4 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 15 s x 19 r parempidises koes = 10 x 10 cm.
--------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

65% vill, 35% alpaka
alates 4.95 € /100g
DROPS Andes uni colour DROPS Andes uni colour 4.95 € /100g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Andes mix DROPS Andes mix 5.30 € /100g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 14.85€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi. 1 ripsivall = 2 rida parempidi.

MUSTER
Vaata skeemi A.1. Muster kootakse parempidises koes.

KASVATAMISE NIPP
Kasvata 1 s mõlemal pool kahte keskmist silmust, tehes õhksilmuse. Järgmisel real koo õs keerdsilmusena, et ei tekiks auku.
------------------------------

SUSSID
Kootakse edasi-tagasi, alustades taga keskelt ja kududes ülevalt alla.
Loo 40-40-52 s 4 mm varrastele helehalli lõngaga. Koo 5 rida parempidises koes (1 rida = pahempidi töö PH poolt).
Paigalda 1 silmusemärkija (SM) töö keskele ja 1 SM ühele küljele - EDASI MÕÕDA KÜLJEMÄRKIJAST.
Järgmine rida, töö PP pool: Koo 1 ääresilmus ripskoes, mustrit vastavalt skeemile A.1A, kuni jääb 1 s enne SM-i keskel (= 3-3-4 kordust 6 silmusega), koo 2 s parempidise koes helehalli lõngaga (= sussi esiosa), koo mustrit skeemil A.1B järgmisel 18-18-24 s ja lõpus 1 s ripskoes.
Jätka niimoodi mustriga (kui skeem A.1 on kootud, jätka helehalli lõngaga, kuni töö lõpuni. JÄLGI KOETIHEDUST!
SAMAL AJAL, kui töö kõrgus on 3-3-4 cm küljemärkijast, kasvata 1 s mõlemal pool 2 s keskel - loe kasvatamise nippi - (= 2 s kasvatatud). Korda kasvatamist igal real (st. nii töö PP, kui ka PH real) 17-19-18 korda kokku = 74-78-88 s. NB! Koo kasvatatud silmused mustrisse.
Pärast viimast kasvatust, koo maha 5 s järgmise kahe rea alguses = 64-68-78 s jääb vardale ja töö pikkus on u. 12-13-13 cm küljemärkijast.
Koo 27-29-34 s, tõsta need silmused silmustehoidjale, koo järgmised 10 s (= sussi esiosa) ja tõsta ülejäänud 27-29-34 s silmustehoidjale. Koo ripskoes edasi-tagasi 10 silmusel (= tald), SAMAL AJAL koo viimane silmus igal real (nii töö PP, kui ka PH pool) kokku ühe silmusega silmustehoidjalt.
Korda, kuni kõik silmused on kootud silmustehoidjatelt mõlemal küljel. Koo maha talla 10 s ripskoes.

VIIMISTLUS
Õmble kokku õmblus kanna taga, läbi silmuste välimiste aasade. Kinnita talla mahakootud rida kannaosa külge.

TUTT
Tee u. 4-5 cm läbimõõduga tutt erkroosast lõngast ja kinnita sussile.
Koo ka teine suss.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 13.10.2017
Parandus: Lõng: Garnstudio DROPS ANDES, 100 g/100 m, 200-200-200 g kõikidele suurustele värv nr 9020, helehall

Skeem

= helehall
= erkroosa

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 164-10) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (16)

Irene 01.09.2019 - 23:02:

Zijn deze slofjes geschikt om te vilten?

DROPS Design 08.09.2019 kl. 18:06:

Dag Irene,

Ja, dat zou je zeker kunnen doen. Het garen Andes is ook heel geschikt om mee te vilten. Houd er wel rekening mee dat er gemiddeld ongeveer 2/3 over blijft na het vilten, dus je zult de slofjes een stuk groter moeten breien.

Karina 21.04.2018 - 00:06:

Bonjour, quand j'arrive à l'étape des augmentations, je suis perdue. J'arrive à suivre le motif sans soucis quand il n'y a pas d'augmentations à faire. J'ai réussi à les faire aux rangs 5 et 6 avec les augmentations car cette étape est présente dans le tutoriel vidéo. Mais après c'est le vide... Avez-vous une astuce pour faire les augmentations en jacquard, comment lire le motif dans ce cas là? Merci.

DROPS Design 23.04.2018 kl. 08:27:

Bonjour Karina, vous augmentez après A.1A et avant A.1B en répétant les diagrammes: pour A.1A, les nouvelles mailles tricotées le seront en reprenant le diagramme à partir de la 1ère m à droite (dès que vous aurez augmenté 6 m = 1 motif complet) et pour A.1B, répétez le diagramme en le commençant par la dernière m de A.1B (puis l'avant-dernière et ainsi de suite jusqu'à ce que les 6 m augmentées vous donnent un motif complet). Bon tricot!

Carole 10.12.2017 - 03:07:

I wrote in French a question but dont get an answer. In the pattern its written to place a marker in the middle and 1 any side... where is that? And also mesure from the side marker... I really dont understand can you please write it more clearly for me please Thanks

DROPS Design 10.12.2017 kl. 06:55:

Hi Carole, The marker in the side is just for measuring purposes, so it doesn't matter which side, so at the start or end of the row and the length of the piece is measured from here. The marker in the middle is mid front of slipper and helps to make the two sides of the slipper match, I hope this helps and happy knitting!

Carole 08.12.2017 - 17:49:

Bonjour Dans le patron ça demande de mettre un marqueur au milieu et sur le côté. Que voulez-vous dire sur le côté ... où exactement pour le côté. Ça dit également de mesurer à partir de ce marqueur à 3 cm je ne comprends vraiment pas comment faire. Pouvez-vous me dire plus clairement svp. Merci de m'aider

DROPS Design 11.12.2017 kl. 08:36:

Bonjour Carole, mettez le marqueur en début ou en fin de rang (= sur le côté de l'ouvrage). On va désormais mesurer la hauteur le long de ce côté (au milieu devant, on va augmenter, la hauteur sera donc différente). Pour vous aider, regardez cette vidéo qui montre comment réaliser les chaussons en 35/37. Bon tricot!

Sara 01.12.2017 - 19:36:

Når man skal strikke de nye masker ind i mønsteret, strikker man så gradvist en ny omgang af A.1A før midtermarkøren og tilføjer en ny omgang gradvist i A.1B når de første 3 omgange er strikket? Er det rigtigt forstået sådan? vh Sara

DROPS Design 05.12.2017 kl. 15:32:

Sara, når du har en ny maske, skal den strikkes i den farve du er kommet til hvis du skulle fortsætte mønsteret. God fornøjelse!

Jenny Bellamy 04.10.2017 - 11:32:

I ordered the yarn for these slippers, but thought there may not be enough to complete two slippers. Sure enough I finished knitting one slipper yesterday, and there is not enough of the light grey. I believe that the quantities at the beginning of the pattern are incorrect, and should read 200grams of grey and 100grams of cerise for the pair of slippers. I love your patterns and yarns and this is the first time in many years that there has been something wrong.

Nataliya Hagen 29.11.2016 - 13:00:

Det er ikke nok 100 gr av hovedfaget å strikke disse.Ikke i det hele tatt.?

Lacrose 21.10.2016 - 21:33:

Bonjour, vous annoncez un no d'aig 4 alors que la laine andes se tricote en 9, il y a erreur? une faute de frappe? merci

DROPS Design 24.10.2016 kl. 09:04:

Bonjour Mme Lacrose, on tricote ici volontairement avec des aiguilles plus petites pour obtenir une texture plus serrée. Pensez à bien vérifier votre échantillon et ajustez la taille des aiguilles si besoin. Bon tricot!

Cecilie 09.12.2015 - 12:04:

Jeg undrer mig over at opskriften siger pinde nr. 4, når der til Andes garn anbefales pinde nr. 9 og de andre garner i garngruppe E også ligger på pinde nr. 8 eller 9. Er dette en fejl?

DROPS Design 09.12.2015 kl. 12:34:

Hej Cecilie. Nej, det er det ikke. Standard anbefales pinde 9 til Andes, men strikkefastheden til disse töfler er fastere (de strikkes strammere), saa du skal bruge en tyndere pind. Strik en pröve og brug den pind du skal bruge til den rette strikkefasthed: 15 m x 19 p glatstrik = 10 x 10 cm

Andreya 09.11.2015 - 11:55:

Can you post a video tutorial please? Thanks, have a nice day!

DROPS Design 09.11.2015 kl. 13:22:

Dear Andreya, here it is below - You can find this video and more under tab "video" on the right side of the picture. Happy knitting!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 164-10

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.