DROPS / 163 / 18

Dreams of Snow by DROPS Design

Komplekt: 1 DROPS Cloud või kahekordsest Air lõngast ripskoes kootud domino ruutudega tekk ja padjakate

Võtmesõnad: doomino, padjad, ruut, tekid,
DROPS disain: mudel nr co-011
Lõngagrupp E või C + C
----------------------------------------------------------
TEKK
Mõõdud: u. 100 x 150 cm
Lõng: Garnstudio DROPS CLOUD, 50 g/80 m
450 g värv nr 01, naturaalvalge
450 g värv nr 03, pärlihall
Või kasuta:
Garnstudio DROPS Air
500 g värv nr 01, naturaalvalge
500 g värv nr 03, pärlihall

DROPSi pikad vardad: 8 mm – või sobiv, et saavutada koetihedus 11 s x 22 rida ripskoes = 10 x 10 cm.
--------------
PADI
Mõõdud: u. 45 x 45 cm – mahutab padja mõõtudega 50 x 50 cm, kuna kate venib
Lõng: Garnstudio DROPS CLOUD, 50 g/80 m
150 g värv nr 01, naturaalvalge
150 g värv nr 03, pärlihall
Või kasuta:
Garnstudio DROPS Air
200 g värv nr 01, naturaalvalge
200 g värv nr 03, pärlihall

DROPS ringvardad (60 või 80 cm) : 8 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 11 s x 22 rida ripskoes = 10 x 10 cm.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
DROPS Cloud DROPS Cloud
72% alpaka, 21% polüamiid, 7% vill
Tootmisest maas
leia alternatiivid
Vardad & heegelnõelad Telli

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo parempidi kõik read. 1 ripsivall = 2 rida parempidi.

TRIIBUD
Koo * 2 rida ripskoes - vaata ülevalt, naturaalvalgega, 2 rida pärlihalliga *, korda * kuni *.

DOMINO RUUT
Paigalda 1 silmusemärkija (SM) rea keskmisele silmusele.
1. RIDA (= töö PH pool): koo kõik silmused parempidi.
2. RIDA (= töö PP pool): koo pr, kuni 1 s jääb enne SM-i, tõsta 2 s kudumata nagu hakkaks pr kokku kuduma, 1 pr, tõsta need 2 s üle kootud silmuse, koo ülejäänud rida pr.
Korda 1. ja 2. rida - kahanda 2 s ruudu keskel igal teisel real (st. igal töö PP real), kuni 1 s jääb vardale, katkesta lõng ja tõmba läbi silmuse.
-------------------------

TEKK
Tekk koosneb 24 domino ruudust. 1 domino ruut = u. 25 x 25 cm.
Loo 55 s 8 mm vardale naturaalvalge lõngaga. Koo DOMINO RUUT - vaata ülevalt, ja TRIIPE - vaata ülevalt.
JÄLGI KOETIHEDUST! Koo 24 domino ruutu kokku.

VIIMISTLUS
Paiguta 4 ruutu laiusesse ja 6 ruut vertikaalselt - Kõik ruudud peaks olema ühtemoodi. Õmble ruudud kokku läbi ääresilmuste, servad vastastikku, naturaalvalge lõngaga.
_________________________________________________

PADJAKATE
Padjakate koosneb kahest domino ruudust, mis õmmeldakse kokku. 1 domino ruut = u. 45 x 45 cm. Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega, et silmused ära mahuks.
Loo 99 s 8 mm ringvardale naturaalvalge lõngaga. Koo DOMINO RUUT - vaata ülevalt, ja TRIIPE - vaata ülevalt. JÄLGI KOETIHEDUST!
Koo teine domino ruut.

VIIMISTLUS
Paiguta 2 domino ruutu üksteise peale ja õmble kokku läbi ääresilmuste naturaalvalge lõngaga. Pane padi katte sisse ja õmble külg kinni.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 163-18) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (22)

Ann Comérus Ehlin 01.04.2020 - 21:24:

Vill gärna sticka dreams of snow (163-18) och undrar om det verkligen är så att man ska ha två trådar, alltså två nystan vid upplägget om man väljer garnet drops air, jag menar motsvarar det verkligen 1 tråd av drops cloud (som ju utgått). Det är ju trots allt bara 50 gr mer av drops air.

DROPS Design 03.04.2020 kl. 13:35:

Hej Ja 2 trådar DROPS Air motsvarar 1 tråd DROPS Cloud, så du ska lägga upp med dubbel tråd Air. Cloud är bara 80 m per 50 g och Air är ca 150 m per 50 g så det är riktigt. Mvh DROPS Design

Lynn Katz 06.02.2020 - 20:22:

I would like to make blanket #163-18, Dreams of Snow. However, it must be machine washable since I will give it to a college student. Can you suggest a suitable yarn and tell me how much I need for the blanket only, please?

DROPS Design 07.02.2020 kl. 07:51:

Dear Mrs Katz, you will find here our superwash yarn and here more informations about the alternatives including how to calculate new amount of yarn. Remember your DROPS store will provide you any further assistance helping you to choose the right yarn. Happy knitting!

Jost 18.09.2019 - 19:22:

Danke. die Farbe sieht auf dem Bild leider eher hellgrün aus und nicht mittelgrau.

DROPS Design 19.09.2019 kl. 09:30:

Liebe Frau Jost, zuerst sehen Sie die Farbe 3145, dann hinten von rechts nach links: 7120, 4300, dann hinten von rechts nach links 8112, 8465 und ganz hinten 0619. Für weitere Hilfe um die gewünschten Farben zu wählen, wenden Sie sich direkt an Ihrem DROPS Laden an, so kann man Ihnen am besten weiterhelfen. Viel Spaß beim stricken!

Jost 18.09.2019 - 10:36:

Guten Tag. Möchte das Modell gerne mit Drops Anders stricken. Möchte gerne wissen um welchen Farbton es sich bei dem Knäuel rechts hinter dem rosa Knäuel handelt ( Bid rosa im Vordergrund, es sind 6 Knäuel auf dem Bild) hellgrau-grün oder meeregrün-mix? Danke Danke

DROPS Design 18.09.2019 kl. 15:43:

Liebe Frau Jost, hinten dem rosa Knâuel (= Farbe 4300) ist die Farbe 8465 in diesem Foto. Viel Spaß beim stricken!

Evelyne Drops163-18 12.02.2019 - 16:27:

Une fois cousu je me retrouve avec 2 cotés avec bordure naturel et 2 cotés gris perle rayé on a l 'impression qu'il manque une finition coté rayé merci

DROPS Design 13.02.2019 kl. 08:55:

Bonjour Evelyne, effectivement le haut de la couverture (2ème photo) aura les rayures du domino (un des côtés) et le bas (l''autre longueur) termine par une bordure naturel (= rang de montage). Vous pouvez ajouter une bordure en naturel le long de ce côté si vous le souhaitez, par ex une côte mousse en naturel sur toute cette longueur. Bon tricot!

Evelyne Drops163-18 12.02.2019 - 16:26:

Une fois cousu je me retrouve avec 2 cotés avec bordure naturel et 2 cotés gris perle rayé on a l 'impression qu'il manque une finition coté rayé merci

Sofia Johansson 15.01.2019 - 19:02:

Jag ber om ursäkt, jag tar tillbaka min förra fråga! Läste mönstret noggrannare en gång till.

Sofia Johansson 15.01.2019 - 19:01:

Som flera nämnt verkar måtten på filten konstiga. Under filt står det att en dominoruta mäter 25x25 och under kudde 45x45. Tittar man på bilderna är det lika stora rutor både på filten och kudden och de ser definitivt ut som 45x45! Så kan det trots allt vara så att det står fel någonstans? Med vänlig hälsning, Sofia

DROPS Design 23.01.2019 kl. 14:21:

Hei Sofia. Hele forsiden av puten er 1 dominorute, denne er ganske mye større enn 1 dominorute på teppet. Dette kan du særlig se på bildet der teppet henger over en benk: teppet er brettet slik at 1 hel og 1/3 dominorute vises. Du legger opp 55 masker per rute til teppet, og 99 masker per rute til puten, altså nesten dobbelt så mange masker. God fornøyelse

Bente Madsen 29.10.2018 - 08:39:

Kan jeg få svar på mit spørgsmål fra den 24. Oktober

DROPS Design 29.10.2018 kl. 08:45:

Hu kan sy sammen fra rettsiden, med en usynlig søm. Her er en video som viser hvordan dette gjøres. God fornøyelse.

Bente Madsen 24.10.2018 - 14:20:

Er det syet sammen fra ret eller vrang siden kan man evt. Hækle det sammen og med hvilke masker?

DROPS Design 30.10.2018 kl. 10:10:

Hej Bente, Ja og vi har flere videoer som forslag til hvordan du kan gøre. Gå ind på Instruktionsvideoer - Montering - Hækle sammen (om det er det du vil) God fornøjelse!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 163-18

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.