DROPS / 166 / 12

Frost Flowers by DROPS Design

DROPS Air lõngast heegeldatud pitsmustriga õlasall

Võtmesõnad: õlasallid, pitsmustriga, sallid,
DROPSi disain: mudel nr ai-013
Lõngagrupp C või A + A
------------------------------------------------------
Mõõdud: Laius ülaserval: 156 cm
Kõrgus keskel: u. 48 cm
Lõng: Garnstudio DROPS AIR, 50 g/130 m
150 g värv nr 10, udu

DROPS heegelnõel: 6 mm - või sobiv, et 12 sammast x 7 rida = 10 x 10 cm, või 1 kordus skeemi A.2 = 8 cm lai (skeem A.X = u. 5 cm kõrge)
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

65% alpaka, 28% polüamiid, 7% vill
alates 5.30 € /50g
DROPS Air mix DROPS Air mix 5.30 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Air uni colour DROPS Air uni colour 5.30 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 15.90€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.4.

HEEGELDA 2 SAMMAST KOKKU (sambasse)
Heegelda 1 ühekordne sammas (sm) järgmisesse sambasse, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet, heegelda 1 sm veel samasse sm-sse, aga viimase lõnga läbitõmbega, tõmba lõng läbi kõigi silmuste heegelnõelal.

HEEGELDA 2 SAMMAST KOKKU (ümber ahelsilmus)
Heegelda 1 sm ümber keskmise ahelsilmuse sammaste grupis, aga ära heegelda viimast lõnga läbitõmmet, heegelda 1 sm veel ümber sama ahels, aga viimase lõnga läbitõmbega, tõmba lõng läbi kõigi silmuste heegelnõelal.

VIIEKORDNE SAMMAS
Võta heegelnõelale 5 lõngakeerd, tõmba silmus esimesest sambast/kinnissilmusest eelmisel real, * võta lõngakeerd, tõmba läbi 2 silmuse heegelnõelal*, korda *kuni* veel 5 korda = 1 s heegelnõelal.

SAMMASTE GRUPP (sm-grupp)
Tee * 1 sm ümber ahels-kaare, 1 ahels *, korda *kuni* veel 2 korda ümber sama ahels-kaare, tee 1 sm ümber sama ahels-kaare (= 4 sm ümber sama ahels-kaare).
-------------------------

ÕLASALL
Heegeldatakse edasi-tagasi.

Heegelda 216 ahels (k.a 3 ahels pööramiseks) 6 mm heegelnõelaga ja Air lõngaga.
Pööra ja heegelda 1 sm neljandasse ahels-sse heegelnõelast (= 2 sm), siis heegelda 1 sm igasse järgmisesse 2 ahels-sse, * jäta vahele 1 ahels, heegelda 1 sm igasse järgmisesse 5 ahels-sse *, korda *kuni* veel 34 korda = 178 sm.
Nüüd heegelda MUSTRIT - vaata ülevalt, nii:
1. RIDA: 6 ahels, jäta vahele 2 sm, järgmisesse sambasse heegelda 2 sammast kokku (sambasse) - vaata ülevalt, * heegelda 5 ahels, jäta vahele 2 sm, 1 ks järgmisesse sambasse, jäta vahele 2 sm, 3 ahels, 1 ks järgmisesse sambasse, 5 ahels, jäta vahele 2 sm, heegelda 2 sm kokku (sambasse) *, korda *kuni*, kuni 3 sm jääb, jäta vahele 2 sm, heegelda VIIEKORDNE SAMMAS - vaata ülevalt, viimasesse sambasse real.
2. RIDA: Pööra ja heegelda nii: 1 ahels, * 1 ks kokkuheegeldatud sambasse, 3 ahels, jäta vahele 1 ahels-kaar, heegelda sm-grupp ümber järgmise ahels-kaare, 3 ahels, jäta vahele 1 ahels-kaar *, korda *kuni*, kuni 2 ahels-kaart jääb, 1 ks kokkuheegeldatud sambasse.
3. RIDA: 1 ahels, * heegelda 5 ahels, jäta vahele kuni sm-grupp ja heegelda 2 sm kokku (ümber ahels) - vaata ülevalt, heegelda 5 ahels, heegelda 1 ks ümber järgmise ahels-kaare pärast sm-gruppi, 3 ahels, 1 ks ümber järgmise ahels-kaare *, korda *kuni*, kuni 1 sm-grupp jääb, 5 ahels, heegelda 2 sm kokku (ümber ahels) sm-gruppi, jäta vahele järgmine ahels-kaar, heegelda viiekordne sammas.
4. RIDA: heegelda 1 ahels, * 1 ks kokkuheegeldatud sambasse, 3 ahels, jäta vahele 1 ahels-kaar, 1 sm-grupp ümber järgmise ahels-kaare, jäta vahele 1 ahels-kaar, 3 ahels *, korda *kuni*, kuni 2 ahels-kaart jääb, 1 ks kokkuheegeldatud sambasse.
5. RIDA: 1 ahels, * 5 ahels, heegelda 2 sm kokku (ümber ahels), 5 ahels, heegelda 1 ks ümber järgmise ahels-kaare pärast sm-gruppi, 3 ahels, 1 ks ümber järgmise ahels-kaare *, korda *kuni* kuni 1 sm-grupp jääb, 5 ahels, heegelda 2 sm kokku (ümber ahels), jäta vahele järgmine ahels-kaar, heegelda viiekordne sammas.
JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!
Siis korda 2.-5. rida (st. skeemil A.X) ja jätka kahandamist mõlemal küljel nagu skeemil A.1 ja A.3. Tippu tehes heegelda nagu skeemil A.4.
Töö pikkus on u. 48 cm keskelt mõõtes. Katkesta ja kinnita lõng.

Skeem

= 1 ühekordne sammas (sm)
= 1 ahelsilmus (ahels)
= 1 kinnissilmus (ks) silmusesse
= 2 sm kokku: tee 1 sm järgmisesse silmusesse, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet, tee järgmine sm samasse silmusesse ja nüüd tee viimane lõnga läbitõmme läbi kõigi silmuste heegelnõelal
= 2 sm kokku: tee 1 sm ümber keskmise ahelsilmuse sm-grupis, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet, tee järgmine sm ümber sama ahelsilmuse ja nüüd tõmba viimane lõnga läbitõmme läbi kõigi silmuste heegelnõelal
= sammaste grupp ümber ahelsilmustest kaare: tee * 1 sm, 1 ahels*, korda * kuni* veel 2 korda ümber sama ahels-kaare, tee 1 sm ümber sama ahels-kaare
= 1 ks ümber ahels-kaare
= viiekordne sammas: võta heegelnõelale 5 lõngakeerdu, tõmba silmus esimesest sambast/kinnissilmusest eelmisel real, * võta lõngakeerd, tõmba läbi 2 silmuse heegelnõelal*, korda *kuni* veel 5 korda = 1 s heegelnõelal
= lõpeta rida siin

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 166-12) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (17)

Nourhan Osama 30.10.2018 - 16:44:

Hello,, you are write in the first step, work 216 ch did i make the double crochet in each of the all next chains in 215 ? Or u mean that i make 2dc then 2 dc then skip 1 ch then work dc in 5 ch then repeat 34 times? And why the first make 4 dc only but all the repeat work is dc in each of the next 5 ch ?!

DROPS Design 31.10.2018 kl. 08:05:

Dear Mrs Osama, to avoid the fundation chain being too tight you will crochet more chain stitches than you will have dc on the first row, work the 216 ch as follows: 1 dc in the 4th dc from hook (= the first 3 ch to turn with + 1 ch to work in), 1 dc in each of the next 2 ch, then *skip next ch, 1 dc in each of the next 5 ch*, repeat from *-* a total of 35 times . Happy crocheting!

Elaine Culver 20.10.2018 - 23:14:

I don't know the yardage, and I don't know how many balls of Air I should order. Can you help? Also, the instructions call for a total 4 dc, although the videos show many more dc in the dc group. ???

DROPS Design 22.10.2018 kl. 10:24:

Dear Mrs Culver, you will find required amount of yarn under the header, ie 150 g DROPS Air/50 g a ball Air = 3 balls are required for the shawl. Where do you read to work 4 dc, I cannot find these. Happy crocheting!

Lia 08.12.2017 - 19:54:

Dank voor het antwoord. Ik vraag me af of je een veelvoud van 9 extra steken moet opzetten. In de begintoer worden de steken van 216 verminderd naar 178. (En -/- 38 steken is geen veelvoud van 9.) Ik heb 36 steken (252) meer opgezet en ik kwam niet uit met het patroon in toer 1.

Lia 04.12.2017 - 22:16:

Als ik de sjaal groter wil maken, hoeveel lossen moet ik dan minimaal meer opzetten? Dit ivm het patroon in de sjaal? Groet Lia

DROPS Design 07.12.2017 kl. 12:37:

Hoi Lia, Het patroon (A.2) dat steeds herhaald wordt gaat over 9 steken, dus als je de sjaal groter wilt maken, moet je een meervoud van 9 steken extra opzetten.

Ana Gomes 05.10.2017 - 00:38:

I have used nearly 250g in this pattern. I did not use DROPS yarns, could that explain the discrepancy?

DROPS Design 05.10.2017 kl. 09:28:

Dear Mrs Gomez, you will find here relevant informations when using an alternative. Happy crocheting!

Hanneke 03.06.2016 - 13:40:

Het antwoord aan Yvonne beantwoord mijn vraag helaas niet... Als ik tel kom ik op 179 stokjes. Of tellen jullie de 3 lossen aan het begin hier niet in mee? Het gaat mij niet om het aantal lossen dat gebruikt wordt (zoals in het antwoord voor Yvonne gegeven wordt) maar in het totale aantal stokjes dat dit oplevert.

DROPS Design 03.06.2016 kl. 14:34:

Hoi Hanneke. Ja, dat is waar. Maar ik zou het eerste stk (de 3 l) hier niet meetellen. Het is puur om mee te keren zoals ik het ziet.

Hanneke 03.06.2016 - 11:42:

Ik sluit me aan bij de eerdere vraag van Yvonne. Als ik het rekensommetje maak kom ik ook op 179 stokjes en niet op 178. Ik geloof best dat als je het patroon volgt, je 216 lossen verder bent, maar 5*35 stokjes + 4 stokjes aan het begin is toch echt 179... Enige opheldering zou fijn zijn!

DROPS Design 03.06.2016 kl. 12:28:

Hoi Hanneke. Zie mijn antwoord aan Yvonne.

Pegah 02.05.2016 - 08:47:

Hi, I don't know if I am making it wrong. But it seems like I need more than 150 grams yarn to finish this project.do I? the spaces in your pattern seem very big, mine is very close.

DROPS Design 02.05.2016 kl. 10:28:

Dear Pegah, remember to check your tension, you should have 12 tr x 7 rows = 10 x 10 cm or A.2 = 8 cm in width approx. Happy crocheting!

Yvonne 18.02.2016 - 15:15:

Prachtig patroon maar ook ik zit al vast in eerste tour. Je hebt 216 lossen. In de 4e maak je een stokje, en de 2 daarop volgende lossen ook (dus in de 213e losse, 212 en 211e). Tot zo ver snap ik het. Je hebt dan al 4 stokjes want de 3 keerlossen tel je mee. Daarna maak je telkens 5 stokjes. Dan zou je 178 stokjes uitkomen maar bij mij is 35 groepjes van 5 lossen en die 4 in het begin van de tour toch echt 179 en dan kom ik niet uit met de 2e tour. Zie ik iets over het hoofd?

DROPS Design 25.02.2016 kl. 16:06:

Hoi Yvonne. Je haakt de eerste 4 stk (1 stk in de 4e l en 2 stk in 2 l). Je haakt dan: sla 1 l over, haak 1 stk in elke van de volgende 5 l (5 stk, 6 l gehaakt) en herhaalt deze werkwijz NOG 34 keer = 216 l gehaakt.

JoAn 01.11.2015 - 21:48:

Na de 216 steken moet je steeds groepjes van 5 stokjes haken en na het vijfde stokje een losse overslaan zonder er een losse tussen te haken. Zo trekt het haakwerk toch scheef?

DROPS Design 02.11.2015 kl. 14:32:

Hoi JoAn. Nee, wij doen dit om de opzetrand elastischer te maken, maar hij wordt niet scheef.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 166-12

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

#dropsfan galerii

Red shawl

Margery, United States