DROPS / 158 / 6

Chloe by DROPS Design

DROPS Alpaka lõngast kootud komplekt: soonikkoes mustriga müts, kaelussall ja randmesoojendajad

DROPS disain: mudel nr z-687
Lõngagrupp A
-----------------------------------------------------------
TORUSALL
SUURUSED: S/M - L/XL
Ümbermõõt: 40-44 cm ülaserval ja 104-112 cm allääres.

LÕNG:
Garnstudio DROPS ALPACA, 50 g/167 m (kuulub lõngagruppi A)
150-150 g värv nr 4434, lilla

DROPS RINGVARDAD (40 cm): 3 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 24 silmust ja 32 rida parempidises koes = 10 cm lai ja 10 cm kõrge.
------------------------
MÜTS
SUURUS: S/M - L/XL
Peaümbermõõt: 54/56 – 56/58 cm
LÕNG:
Garnstudio DROPS ALPACA, 50 g/167 m (kuulub lõngagruppi A)
100-100 g värv nr 4434, lilla

DROPS SUKA- ja RINGVARDAD (40 cm): 3 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 24 silmust ja 32 rida parempidises koes on 10 cm lai ja 10 cm kõrge.
-----------------------
RANDMESOOJENDAJAD
SUURUSED: üks suurus
Ümbermõõt: umbes 20 cm.
LÕNG:
Garnstudio DROPS ALPACA, 50 g/167 m (kuulub lõngagruppi A)
50 g värv nr 4434, lilla

DROPS SUKA- ja RINGVARDAD (40 cm): 3 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 24 silmust ja 32 rida parempidises koes on 10 cm lai ja 10 cm kõrge.
---------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 21.90€. Loe edasi.

Juhend

LAI RIPSKOES MUSTER 1
Koo * 3 ringi pahempidi, 4 ringi parempidi *, korda * kuni * vertikaalselt. St. 1 lai ripsivall = 7 ringi.

LAI RIPSKOES MUSTER 2
Koo * 3 ringi pahempidi, 8 ringi parempidi *, korda * kuni * vertikaalselt. St. 1 lai ripsivall = 11 ringi.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda enne iga silmusemärkijat: koo kuni jääb 3 silmust enne silmusemärkijat, koo 2 parempidi ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus kudumata parempidise võttega, 1 parempidi, tõsta kudumata silmus üle äsja kootud silmuse), koo 1 parempidi.
Kahanda pärast iga silmusemärkijat: koo 2 parempidi kokku.
----------------------------------------------------------

TORUSALL
Kootakse ringselt ringvarrastega, alt üles. Loo 253-273 silmust 3 mm ringvarrastele Alpaca lõngaga. Nüüd koo LAI RIPSKOES MUSTER 1 - vaata ülevalt, esimesel 120-130 silmusel, koo järgmised 12 silmust nii: 2 parempidi, 3 pahempidi, 2 parempidi (= esiosa keskkoht), koo 3 pahempidi ja 2 parempidi, siis koo LAI RIPSKOES MUSTER 1 järgmised 121-131 silmust.
Paigalda silmusemärkija ringi algusesse ja jätka mustriga, kuni on tehtud 1 lai ripsivall (st. kootud 7 ringi) vertikaalselt. JÄLGI KOETIHEDUST ja LOE JÄRGNEV LÄBI ENNE JÄTKAMIST!
Pärast ühte laia ripsivalli koo järgmised 5 silmust mõlemal pool soonikut esiosa keskel ka soonikkoes, st. koo 5 silmust enne soonikut 2 parempidi /3 pahempidi, pärast keskmiseid soonikkoes silmuseid koo 3 pahempidi ja 2 parempidi. SAMAL AJAL paigalda 6 silmusemärkijat järgmiselt: paigalda 1. silmusemärkija 45 silmust enne ringi algust, siis paigalda ülejäänud silmusemärkijad iga 18 silmuse järel. Kahanda nende silmusemärkijate juures iga parempidi ringide 1. ringil kordamööda 6 või 12 silmust.
Kahandades 6 silmust, kahanda kordamööda enne või pärast silmusemärkijaid (st. kahanda 1 silmus iga silmusemärkija juures).
Kahandades 12 silmust, kahanda enne ja pärast silmusemärkijaid (st. kahanda 2 silmus iga silmusemärkija juures).
Jätka kahandamist silmusemärkijate juures ning koo järjest rohkem silmuseid soonikkoes. Kahanda kokku 10 korda - pärast kõiki kahandusi jääb 3 silmust iga silmusemärkija vahele. Jätka silmuste kudumist soonikuks, kuni enam ei ole ripsivalle.
Jätka soonikuga, kuni sooniku pikkus on umbes 8 cm viimasest ripsivallist (= taga keskel). Koo silmused LÕDVALT maha, pahempidi silmus pahempidi ja parempidi silmus parempidi.
___________________________________________________

MÜTS
Kootakse ringselt suka- ja ringvarrastega. Loo 120-130 silmust 3 mm ringvarrastele Alpaca lõngaga ja koo 1 rida parempidi silmuseid.
Siis koo soonikut 3 pahempidi/2 parempidi, kuni töö kõrgus on 3-4 cm.
Koo 1 ring parempidi silmuseid, samal ajal kahanda 1- 4 silmust ühtlaste vahedega = 119-126 silmust.
Nüüd koo LAI RIPSKOES MUSTER 1 - vaata ülevalt, kokk 4 korda. Siis koo 4 ringi parempidi silmuseid. Koo LAI RIPSKOES MUSTER 2 - vaata ülevalt, kokku 4 korda vertikaalselt või kuni töö kõrgus on umbes 22 cm kergelt venitades – lõpeta terve ripsivall.
Nüüd koo 3 ringi pahempidi silmuseid. Paigalda 7 silmusemärkijat, jättes igaühe vahele 17-18 silmust.
Nüüd koo parempidises koes, SAMAL AJAL kahanda 2 silmust iga silmusemärkija juures - loe KAHANDAMISE NIPPI üleval. Kahanda nii igal 3. ringil kokku 4 korda, siis igal teisel ringil kokku 3 korda = 21-28 silmust jääb vardale.
Järgmisel ringil koo 1-0 silmus parempidi, siis koo silmused kahekaupa parempidi kokku = 11-14 silmust jääb. Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.
____________________________________________________

RANDMESOOJENDAJAD
Kootakse ringselt sukavarrastega. Loo 48 silmust 3 mm sukavarrastele Alpaca lõngaga. Koo LAI RIPSKOES MUSTER 1 - vaata ülevalt, kokku 7 korda, siis koo 4 ringi parempidi silmuseid.
Nüüd koo LAI RIPSKOES MUSTER 2 - vaata ülevalt, kokku 6 korda. Lõpuks koo 3 ringi pahempidi, 1 ring parempidi silmuseid ning koo silmused maha parempidi.
Tee teine randmesoojendaja samamoodi.

Skeem


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 158-6) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (28)

Carola Immonen 18.10.2020 - 23:21:

Mössan, vad menas med m2? Står såhär i slutet på beskrivningen ” På nästa v stickas det 1-0 rm och sticka m 2 och 2 räta tills = 11-14 m kvar på st.” Tack på förhand//Carola

DROPS Design 20.10.2020 kl. 10:29:

Hej Carola. Vi menar att du ska sticka maskorna tillsammans 2 och 2 så att maskantalet minskas till hälften (m= förkortning för maskor). Mvh DROPS Design

Maria Walczak 30.01.2020 - 11:03:

Dear Drops, do I get the desreasing right? I decrease each knitting section 6-12-6-12-6-12-6-12-6-12 sticthes? And 6 decrease row I decrease once right, once left side of the marker? Thanks in advance for the clarification. BR/Maria

DROPS Design 30.01.2020 kl. 16:58:

Witaj Mario! Zamykamy na przemian 6 i 12 o., tzn. w jednym okrążeniu zamykamy 6 o., a w drugim 12 o. i powtarzamy tę sekwencję 5 razy (w 5 okrążeniach zamykamy 6 o. i w 5 okr. zamykamy 12 o.). Gdy zamykamy 6 o., zamykać na przemian przed i za markerami (tzn. w jednym okrążeniu zamykać 1 oczko przed każdym markerem, a w kolejnym okrążeniu, czyli tam gdzie zamykamy 6 o., zamknąć 1 oczko za każdym markerem; zamykamy 1 o. w miejscu każdego markera). Gdy zamykamy 12 o., zamykać przed i za markerami jednocześnie (zamknąć 2 o. w miejscu każdego markera). Pozdrawiamy!

Trine Nielsen 14.10.2019 - 10:18:

Venligst svar, sendte mit spørgsmål for 14 dage siden: Hvor OFTE skal jeg inkl 2X5 m mere i ribben? På HVER omgang eller KUN på de omgange, hvor jeg tager ind - altså på hvert glatstriksparti. Sætter jeg mærketrådene rigtigt: find midt bag, 9 m til højre, mærketråd, 18 m til højre, mærketråd, 18 m til højre og mærketråd. Det samme til venstre. Mange har tilsyneladende problemer - kan ikke forstå, at I ikke opdaterer opskriften, så den bliver til at forstå

Trine Nielsen 02.10.2019 - 08:39:

Hvor OFTE skal jeg inkl 2X5 m mere i ribben? På HVER omgang eller KUN på de omgange, hvor jeg tager ind - altså på hvert glatstriksparti. Sætter jeg mærketrådene rigtigt: find midt bag, 9 m til højre, mærketråd, 18 m til højre, mærketråd, 18 m til højre og mærketråd. Det samme til venstre. Kan se, at jeg ikke er den eneste, der har problemer - kan ikke forstå, at I ikke opdaterer opskriften, så den bliver til at forstå

Trine Nielsen 28.09.2019 - 09:12:

Hvor ofte, skal man strikke flere masker med ind i ribben (5 masker før og efter rib) - står ikke i opskriften, så vidt jeg kan se

DROPS Design 01.10.2019 kl. 15:36:

Hej Trine, det gør du til der ikke er flere masker i pølserillerne. God fornøjelse!

Solveig 06.02.2019 - 10:11:

I beskrivningen till halsvärmaren står det inte om det ska vara bullig rätstickning 1 eller 2?

DROPS Design 08.02.2019 kl. 15:38:

Hej Solveig, nu är det lagt till, det skall vara bullig rätstickning 1. Lycka till!

Monica 30.11.2018 - 21:35:

Buonasera, sto realizzando una taglia L/XL del cappello, è corretto mettere il primo segnapunti dopo 18 m? Grazie, saluti.

DROPS Design 30.11.2018 kl. 22:49:

Buonasera Monica, è corretto inserire il primo segnapunti dopo 18 maglie. Sono 7 segnapunti compreso quello di inizio giro. Buon lavoro!

Lucy 19.11.2018 - 20:31:

On what row should I start decreasing sts?

Mila 14.02.2018 - 14:54:

Ich glaube, bei der Pulswärmeranleitung fehlt die Angabe für das Daumenloch. Wie stricke ich das?

DROPS Design 14.02.2018 kl. 18:49:

Liebe Mila, diese Pulswärmer haben kein Loch für das Daumen. Viel Spaß beim stricken!

Anja Velure 06.12.2017 - 13:58:

Hei. Jeg er ferdig med halsen men passformen er ikke lik den på bildet. Den er alt for trang for å nå over skuldrene og fellingen bak gjøre at det bølger seg. Jeg er str M men strikket str L. Den passer til min 11år gml datter, men sitter ikke pent . Hva kan jeg endre for å få en like den på bildet? Fasongen ligner heller ikke på den tegnede når jeg legger halsen flatt.

DROPS Design 07.12.2017 kl. 14:12:

Hej Anja, det er svært at svare på hvor det er gået galt... men har du målt strikkefastheden så du har 24 m i bredden og 32 pinde glatstrik i højden på 10x10 cm?

Jäta kommentaar mustrile DROPS 158-6

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.