DROPS / 155 / 29

Beatrice by DROPS Design

DROPS Alpaca lõngast kootud pitsmustriga õlasoojendaja - kaelussall

Võtmesõnad: pitsmustriga, pontšod,
DROPSi disain: muster nr z-672
Lõngagrupp A
-------------------------------------------------------
Suurus: S/M - L/XL - XXL/XXXL
Mõõdud:
Ümbermõõt ülaserval: 82-92-102 cm
Allääre ümbermõõt: 118-134-149 cm
Kõrgus: u 42-46-50 cm
Lõng: Garnstudio DROPS ALPACA, 50 g/167 m
200-250-250 g värv nr 3112, roosa

DROPSi RINGVARDAD (60 cm): 3,5 mm – või sobivad, et 1 mustrikordus skeemil A.5 = 6,5 cm lai ja u. 4 cm kõrge
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 14.60€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

MUSTER
Vaata skeeme A.1-A.7. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt (töö PP) ja näitab iga rida.
----------------------------

ÕLASOOJENDAJA
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega.
Loo 296-334-372 silmust 3,5 mm ringvardale Alpaca lõngaga. Koo 4 rida ripskoes - vaata ülevalt.
Järgmine rida töö PP: 1 ääresilmus ripskoes, skeem A. 1 (= 6 s), skeem A.2 (= 19 s) 15-17-19 korda kokku, skeemi A.3 (= 3 s), 1 ääresilmus ripskoes.
Jätka mustriga edasi-tagasi, kuni skeemid A.1, A.2 ja A.3 on tehtud 2-2-3 korda vertikaalselt (kõrgusesse) JÄLGI KOETIHEDUST!
Jätka mustriga, aga tee skeemi A.4 skeemi A.2 asemel ja ülejäänud silmused nagu enne.
Kui skeem A.4 on tehtud 1 kord vertikaalselt, on kahandatud 4 s igal mustrikordusel (st. 60-68-76 s kahandatud real) = 236-266-296 s jääb.
Siis koo mustrit nagu enne, aga tee skeemi A.5 (= 15 s) skeemi A.4 asemel. Jätka skeemiga A.5, kuni on tehtud 1-2-3 mustrikordust vertikaalselt (kõrgusesse).
Siis koo mustrit nagu enne, aga tee skeemi A.6 (= 15 s) skeemi A.5 asemel.
Kui skeem A.6 on tehtud 1 kord vertikaalselt, on kahandatud 2 s igal mustrikordusel (st. 30-34-38 s kahandatud kokku real) = 206-232-258 s jääb.
Siis koo mustrit nagu enne, aga tee skeemi A.7 (= 13 s) skeemi A.6 asemel.
Jätka kudumist, kuni töö pikkus on 41-45-49 cm, koo 4 rida ripskoes kõigil silmustel. Koo 1 rida parempidi töö PP poolt ja koo silmused lõdvalt maha töö PH.

ÜHENDAMINE
Õmble külg kokku ääresilmuste kõrvalt. Katkesta ja kinnita lõng.

Skeem

= parempidine silmus (pr)
= 1 õs kahe silmuse vahele
= 2 pr kokku
= tõsta 1 s kudumata parempidi, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle, 2 pr kokku
= 2 ületõstmisega kokku (tõsta 1 s kudumata parempidi, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle)


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 155-29) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (23)

Ingvill 10.03.2019 - 09:54:

Hei! Jeg lurer på hvorfor halsen skal strikkes fram og tilbake, er det ikke enklere å strikke den rundt? Hva må evt. endres for at den kan strikkes rundt?

DROPS Design 12.03.2019 kl. 14:57:

Hej Ingvill, jo men du må gerne strikke halsen rundt på rundpind. God fornøjelse!

Francesca 26.01.2019 - 22:20:

Buonasera, non riesco a capire questo passaggio :"sono state diminuite 4 m in ogni ripetizione (cioè 60-68-76 diminuzioni in totale sul f) = 236-266-296 m rimaste". Devo diminuire di 60m nell'ultimo ferro dello schema? Grazie

DROPS Design 27.01.2019 kl. 09:31:

Buongiorno Francesca. Il diagramma A4, inizia con 19 maglie per ogni ripetizione e finisce con 15 maglie. Le diminuzioni sono nel diagramma stesso, alla riga 11 e alla penultima riga. Non ci sono diminuzioni da fare sull’ultima riga. Buon lavoro!

Ulrike 10.10.2018 - 23:43:

Hallo, ich möchte dieses Muster gerne in Runden stricken. Welchen Mustersatz muss ich dann nehmen? Vielen Dank

DROPS Design 11.10.2018 kl. 10:22:

Liebe Ulrike, die "Hinreihen" wie im Diagram stricken, und die "Rückreihen" (= jede 2. Runde) einfach links (= rechts von der Vorderseite gesehen) stricken. Die Randmaschen brauchen Sie dann nicht anzuschlagen (= 2 M weniger anschlagen). Viel Spaß beim stricken!

Andrea 26.05.2016 - 20:38:

Oh je... Lieben Dank 👍👍 wer lesen kann ist klar im Vorteil!!! Danke...

Andrea 21.05.2016 - 22:49:

Oh je... Irgendwie scheitere ich schon am Anfang 😢😢 schon die erste Reihe in Größe xxl kommt bei mir nicht hin... Ich Ende nie auf den Punkt, bzw. kommt das Muster nicht auf. Ich stricke doch A1 und A2 im Wechsel und Ende mit A 3 und der Randmasche. Wenn ich jedoch A1 und A2 19mal wiederholen soll, kann das doch gar nicht passen... Hilfe... Was mache i h falsch??

DROPS Design 23.05.2016 kl. 10:25:

Liebe Andrea, Sie stricken 1 x A.1, dann insgesamt 15-17-19 x A.2 und dann 1 x A.3 (und die Rand-Maschen). Also A.1 und A.2 wird nicht im Wechsel gestrickt.

Suk 02.11.2015 - 10:29:

Thank you very much.

Suk 01.11.2015 - 23:47:

A.1 Row 5 from 4 stitches(row 4) reduce to 3 stitches, how come there is 4 stitches in row 6? A.3 Row 5 increase from 5 stitches (row 4) to 6 stitches, how come there is only 5 stitches in row 6 ?

DROPS Design 02.11.2015 kl. 09:44:

Dear Mrs Suk, on row 5 in A.1, you will work a yo at the beg of row 5 in A.2 => this yo will be included in A.1 on next row so that you have K4 on row 6 in A.1. After last A.2, make 1 YO (beg of A.3) to keep correct number of sts. On next row, there will be 1 dec in A.2 that will be worked with the previous yo. Just follow diagram as it is shown, add markers if necessary after correct number of sts on each row, pattern will then match tog. Happy knitting!

Suk 29.10.2015 - 16:20:

Pattern A.4 has 36 rows, and A.1 and A.3 has 12 rows. When I changed the pattern from A.2 to A.4, does it means that after row 12 of the pattern A.1 & A.3, I start from row 1 again of the pattern A.1 & A.3. Thanks

DROPS Design 29.10.2015 kl. 16:31:

Dear Mrs Suk, yes that's correct. While working A.4 over sts previously worked in A.2 continue working A.1, and A.3 as before (1 time A.4 in height = 36 rows = 3 times the 12 rows in A.1 and A.3). Happy knitting!

Suk 28.10.2015 - 16:52:

I'm using size 4mm circular needle, how do I adjust the pattern from A.1-A.7?

DROPS Design 28.10.2015 kl. 18:28:

Dear Mrs Suk, pattern is worked on a tension of 1 repetition A.5 = width 6.5 cm and approx. 4 cm vertically. You can adjust following this tension. For any individual assistance, you are welcome to contact the store where you bought your yarn. Happy knitting!

Lyne Barbeau 10.05.2015 - 04:31:

Selon information du tricot vous mentionne que le point est toujours endroit par contre selon la photo le point devrait être le point envers svp me confirmé

DROPS Design 11.05.2015 kl. 11:19:

Bonjour Mme Barbeau, le diagramme représente le motif, vu sur l'endroit, toutes les mailles vont se tricoter en jersey endroit (= cases blanches), c'est-à-dire à l'end sur l'endroit et à l'env sur l'envers. Bon tricot!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 155-29

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.