DROPS / 153 / 39

Kalahari by DROPS Design

DROPS Bomull-Lin või Paris lõngast heegeldatud lehvikumustriga kott

Võtmesõnad: kotid, lehvikumustriga,
DROPSi disain: muster nr l-129
Lõngagrupp C või A + A
-------------------------------------------------------
Mõõdud: kõrgus 34 cm ja ümbermõõt 62 cm
Lõng: Garnstudio DROPS BOMULL-LIN, 50 g/85 m
250 g värv nr 03, helebeež
100 g värv nr 05, pruun

või kasuta: Garnstudio DROPS PARIS, 50 g/75m
250 g värv nr 26, tumebeež
100 g värv nr 44, pruun

DROPSi HEEGELNÕEL: 4,5 mm – või sobiv, et saavutada 16 ühekordset sammast laiusesse x 8 rida = 10 x 10 cm. 2 korda skeemi A.2 laiuses = 9,5 cm.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

53% puuvill, 47% linane
alates 2.85 € /50g
DROPS Bomull-Lin uni colour DROPS Bomull-Lin uni colour 2.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 19.95€. Loe edasi.

Juhend

HEEGELDAMISE INFO
Iga sammaste ringi alguses tee 3 ahelsilmust ((ahels) ära arvesta seda esimese sambana), lõpus tee 1 aassilmus (aass) kolmandasse ahels-sse ringi algul.

MUSTER
Vaata skeeme A.1, A.2 ja A.3.

TAGURPIDI HEEGELDAMINE (VÄHIKÄIK)
Heegelda nagu kinnissilmuseid, aga vasakult paremale.
-------------------------

KOTT
Heegeldatakse ringselt koti põhjast üles.
Tee 4 ahels helebeeži lõngaga ja ühenda 1 aass-ga ringiks.
1. RING: loe HEEGELDAMISE NIPPI! Tee 11 ühekordset sammast (sm) ahels ringi.
2. RING: tee 2 sm igasse sm-sse = 22 sm.
3. RING: *1 sm järgmisesse sm-sse, tee 2 sm järgmisesse sm-sse*, korda *kuni* tervel ringil = 33 sm.
4. RING: *1 sm igasse järgmisesse 2 sm-sse, tee 2 sm järgmisesse sm-sse*, korda *kuni* tervel ringil = 44 sm.
5. RING: *1 sm igasse järgmisesse 3 sm-sse, tee 2 sm järgmisesse sm-sse*, korda *kuni* tervel ringil = 55 sm.
6. RING: * 1 sm igasse järgmisesse 4 sm-sse, tee 2 sm järgmisesse sm-sse*, korda *kuni* tervel ringil = 66 sm.
7. RING: 2 sm esimesse sm-sse, 1 sm igasse järgmisesse 4 sm-sse, 2 sm järgmisesse sm-sse, * 1 sm igasse järgmisesse 5 sm-sse, 2 sm järgmisesse sm-sse*, korda *kuni* tervel ringil = 78 sm.
Paigalda silmusemärkija (SM) pärast ringi.
EDASI MÕÕDA SIIT!

Siis heegelda skeemide A.1-A.3 järgi nii:
1. RING: tee 4 ahels (= 1 2xsm), 3 kahekordset sammast (2xsm) esimesse sm-sse, jäta vahele 2 sm, *1 ks järgmisesse sm-sse, jäta vahele 2 sm, 7 2xsm järgmisesse sm-sse, jäta vahele 2 sm*, korda *kuni* veel 11 korda, 1 ks järgmisesse sm-sse, jäta vahele 2 sm, 3 2xsm kolmandasse ahels-sse ringi algul, lõpus tee 1 aass 4-ndasse ahels-sse ringi algul = 13 lehvikut.
2. RING: 1 ahels, 1 ks esimesse ahels-sse, *7 2xsm järgmisesse ks-sse, jäta vahele 3 2xsm, 1 ks järgmisesse 2xsm-sse*, korda *kuni* veel 11 korda, 7 2xsm järgmisesse ks-sse, lõpus tee 1 aass esimesse ks-sse ringi algul = 13 lehvikut.
3. RING: 4 ahels, 3 2xsm esimesse ks-sse, jäta vahele 3 2xsm, *1 ks järgmisesse2xsm-sse, 7 2xsm järgmisesse ks-sse, jäta vahele 3 2xsm*, korda *kuni* veel 11 korda, 1 ks järgmisesse 2xsm-sse, 3 2xsm esimesse ks-sse ringi algul, lõpus tee 1 aass 4-ndasse ahels-sse ringi algul = 13 lehvikut.
Korda 2. ja 3. ringi, kuni töö pikkus SM-st on umbes 25 cm.

Edasi heegelda järgmiselt:
1. RING: loe HEEGELDAMISE INFOT! Tee 1 sm igasse järgmisesse 2 2xsm-sse, jäta vahele 1 2xsm, *1 sm järgmisesse ks-sse, jäta vahele 1 2xsm, 1 sm igasse järgmisesse 5 2xsm-sse, jäta vahele 1 2xsm*, korda *kuni* veel 11 korda, 1 sm järgmisesse ks-sse, jäta vahele 1 2xsm, 1 sm igasse järgmisesse 3 2xsm-sse = 78 sm.
2. RING: *1 sm, 1 ahels, jäta vahele 1 sm*, korda *kuni* tervel ringil = 39 auku.
3. RING: *1 sm sm-sse, 1 sm ahels-sse *, korda *kuni* tervel ringil = 78 sm.
4. RING: 1 sm igasse sm-sse = 78 sm.
5. RING: 1 ahels, heegelda tagurpidi kinnissilmuseid – vaata ülevalt, st. igasse sm-sse. Lõpus tee 1 aass esimesse ahels-sse ringi algul.
Kinnita lõngaots.

SANG
Tee 6 ahels pruuni lõngaga ja ühenda 1 aass-ga ringiks. Tee 1 ks igasse ahels-sse = 6 ks.
Siis heegelda ringselt, tehes 1 ks igasse ks-sse, kuni sanga pikkus on umbes 100 cm. Kinnita lõngaots.
Tõmba sanga ots koti tipus olevast august töö PH pool, tee sõlm töö PP.
Korda koti teisel serval.

NÖÖR
Lõika 10 pruuni lõngajuppi pikkusega 4,5 m. Keeruta lõngad kokku, kuni suudad, murra pooleks ja lase keerduda. Tee mõlemasse otsa sõlm, mõni cm otsast eemale. Punu nöör läbi augurea, tee mõlemasse otsa veel esimese sõlme veel üks sõlm ja tee otsad narmaliseks (vaata pilti).

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 28.04.2014
KOTT: Siis heegelda skeemide A.1-A.3 järgi nii:
1. RING: tee 4 ahels (= 1 2xsm), 3 kahekordset sammast (2xsm) esimesse sm-sse,

Skeem

= 1 ahelsilmus (ahels)
= 1 kinnissilmus (ks)
= 1 kahekordne sammas (2xsm)
= 1 aassilmus (aass)
= 1 ühekordne sammas (sm) (st. viimane ring enne skeemi on kirjeldatud juhendis)
= esimesse sm-sse ringi algul
= esimesse ks-sse ringi algul
= alusta siit

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 153-39) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (29)

Hilde 06.08.2020 - 15:49:

Ich habe nach ca. 25cm mit einer 2.Runde abgeschlossen, d.h. mit einer Kettmasche in der festen Masche und möchte nun mit der Stäbchenreihe beginnen. Wie muss ich hier vorgehen? Ich habe ja nicht mit einer 3. Runde also nicht mitten in der Doppelstäbchenreihe abgeschlossen. Welche Doppelstäbchen muss ich überspringen bzw. Wie fange ich an? 3 Luftmaschen und dann?

DROPS Design 06.08.2020 kl. 16:40:

Liebe Hilde, Sie können die 1. Runde mit Stäbchen genauso wie beschrieben häkeln, diese Runde wird nur die Maschenanzahl abenhmen, ie 1 Doppelstäbchen regelmäßig überpsringen damit 78 Stb am Ende dieser Runde bleiben. Viel Spaß beim häkeln!

Hilde 05.08.2020 - 16:11:

Wenn ich die gewünschte Gesamthöhe erreicht habe, muss ich dann mit einer 3. Runde (nach Diagramm) abschließen, bevor ich das nächste Muster anwende? Oder kann ich auch mit einer 2. Runde (also die, die mit 1Lm und 1fM beginnt) abschließen, bevor ich das Muster für die Löcher beginne?

DROPS Design 05.08.2020 kl. 16:50:

Liebe Hilde, es wird genauso das gleiche sein, Sie sollten die selbe Maschenanzahl haben. Viel Spaß beim häkeln!

Hilde 27.07.2020 - 21:34:

Bei mir ergibt die Maschenprobe bei 16 Stäbchen in Breite und 8 Runden 10cm in der Breite und 8cm in der Höhe. Wieviele Maschen brauche ich dann für die Taschenbasis bzw wie muss ich ab der 7. Runde arbeiten, um auf die angegebene Größe zu kommen?Die Maschenprobe 2xA2 ergibt bei mir eine Breite von 7,5cm . Wie muss ich hier anpassen? Für eine Rückmeldung bin ich dankbar. Vielen Dank.

DROPS Design 28.07.2020 kl. 13:18:

Liebe Hilde, wenn Sie 16 Stb in der Breite auf 10 cm haben, müsste auch eigentlich A.2 in der Breite zur angegeben Maschenprobe passen. Am besten häkeln Sie mehrere Rapporte A.2 und messen dann 2 Rapporte ab. Für die Tasche insgesamt könnten Sie bis zur 7. Runde einschließlich häkeln und dann den Durchmesser noch einmal messen - etwas dehnt sich das Garn ja noch. Der Taschenboden sollte einen Durchmesser von ca. 17-18 cm haben. Ggf. können Sie eine 8. Runde häkeln und dabei 12 Stb zunehmen, dann müssten Sie nachfolgend zwei Rapporte A.2 in der Runde mehr häkeln.

Muller 15.08.2019 - 10:45:

Bonjour Point Fantaisie A.1-A.3 Tour 2 : 1ml. 1ms dans la 1ère ml. De quelle 1ère ml d’agit-il ? Et est ce dans cette ms qu’on devra terminer le tour par une mc ?? Merci beaucoup

DROPS Design 15.08.2019 kl. 14:55:

Bonjour Mme Muller, on va crocheter cette maille serrée dans la 4ème ml du début du tour précédent = la 1ère ml du tour. Le tour 2 se termine par 1 maille coulée dans la maille serrée du début du tour. Bon crochet!

Sandrine 08.05.2019 - 09:44:

Bonjour. Serait il possible de connaitre les dimensions de ce sac ? Quel est le diamètre du sac et la hauteur sans les brides? Je suis entrain de le réaliser, il me semble petit au regard de la photo. Merci

DROPS Design 08.05.2019 kl. 09:49:

Bonjour Sandrine, vous trouverez les dimensions dans l'en-tête: 34 cm de hauteur x 62 cm de circonférence. Avez-vous bien réalisé votre échantillon? Si vous avez bien 16 brides x 8 rangs = 10 x 10 cm et 2 x A.2 en largeur = 9,5 cm, alors votre sac devrait avoir les mêmes dimensions que sur la photo en conservant la même tension. Bon crochet!

Nicole 26.02.2019 - 16:32:

I would like to do some amigurimie doll which calls for cotton yarn. Which of your yarns woud you suggest and being soft? Thank you

DROPS Design 27.02.2019 kl. 09:18:

Dear Nicole, you will find all our cotton yarns here , what about DROPS Loves You #7, #8, #9 or Muskat, Paris or Safran? Your DROPS store will help you choosing the best matching yarn - even per mail or telephone. Happy crocheteing!

Jeny 27.06.2016 - 11:29:

Hello, i hv just finished making the bag part. And a little bit confused on how to crochet the handle part. Please help..

DROPS Design 27.06.2016 kl. 17:36:

Dear Jeny, start handle with 6 ch, join in the round with 1 sl st in 1st ch, then crochet 1 dc in every chain around = 6 dc (= UK-English terminology). Continue then working 1 dc in each st around until piece measures approx. 100 cm. You will have something like a long "tube" and each end of this tube will be then inserted into a hole at the top of bag (from inside towards outside) and make a knot at the end (facing outwards) to keep it in place. Happy crocheting!

Estelle 24.05.2016 - 16:22:

Bonjour, Concernant ce modèle, il faut acheter combien de pelotes ? Car vous mettez les grammages mais sur le site, on ne sait pas combien pèse une pelote. Cordialement

DROPS Design 24.05.2016 kl. 17:48:

Bonjour Estelle, vous trouverez le poids de chaque pelote sous chaque nuancier et sous la liste des prix - Bomull-Lin et Paris sont toutes les 2 en pelotes de 50g, soit 250 g = 5 pelotes beige clair (Bomull-Lin)/beige foncé (Paris) + 2 pelotes brun (Bomull-Lin/Paris). Bon crochet!

Kriz 07.04.2016 - 15:57:

Hi, Which hole is the one for the handle? Is it one of the holes in the eyelet row? Thanks :D

DROPS Design 07.04.2016 kl. 17:35:

Dear Kriz, that's correct - happy crocheting!

Hadar 01.02.2016 - 17:08:

Hello, i love this bag! although i got confused by the CROCHET INFO.. when counting the dc after every round in the beginning the 3 chains doesn't count? meaning, if after round 2 i should have 22 dc including the 3 chains or not including? thanks a lot!

DROPS Design 02.02.2016 kl. 09:25:

Dear Mrs Hadar, the 3 ch at beg of round do not replace the 1st dc, ie when you have 22 dc, you should have 22 dc + 3 ch at beg of round. Happy crocheting!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 153-39

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.