DROPS / 151 / 24

Phoenix by DROPS Design

DROPS Big Delight lõngast patentkoes kootud kahevärviline müts ja kaelussall.

DROPSi disain: muster nr db-029
Lõngagrupp C
-----------------------------------------------------

MÜTS
Suurus: S/M – L/XL
Pea ümbermõõt: umbes 54/56 - 56/58 cm
Lõng: Garnstudio DROPS BIG DELIGHT, 100 g/190 m
100-100 g värv nr 13, hall
100-100 g värv nr 01, roosaaed
--------------------
KAELUSSALL
Ümbermõõt: umbes 42-50 cm
Kõrgus: umbes 14-16 cm
Lõng: Garnstudio DROPS BIG DELIGHT, 100 g/190 m
100-100 g värv nr 13, hall
100-100 g värv nr 01, roosaaed

DROPSi RINGVARDAD (60 cm): 5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 13 silmust patentkoes = 10 cm lai (10 silmust, kui mütsi kergelt venitada)
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 6.50 € /100g
DROPS Big Delight print DROPS Big Delight print 6.50 € /100g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 26.00€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

PATENTKUDE KAHEVÄRVILISE LÕNGAGA
1. RIDA (= töö PH): (koo kõik silmused halli lõngaga) 1 silmus ripskoes, * 1 õs, tõsta 1 silmus kudumata ph, 1 pr*, korda *kuni*, kuni rea lõpuni jääb 2 silmust, 1 õs, tõsta 1 silmus kudumata ph, 1 silmus ripskoes. Pööra tööd.
2. RIDA (= töö PP): (kootakse halli lõngaga) 1 silmus ripskoes, * koo pr kokku õs ja kudumata ületõstetud silmus, 1 õs, tõsta 1 silmus kudumata ph*, korda *kuni*, kuni rea lõpuni jääb õs ja 3 silmust, koo pr kokku õs ja kudumata ületõstetud silmus, 1 silmus ripskoes.
Lükka silmused tagasi varda teise otsa, et kududa veel 1 kord samast servast ja vaheta lõnga värvi (loe KUDUMISE NIPPI 1 ja 2).
3. RIDA (= töö PP): (kootakse roosakirju lõngaga) 1 silmus ripskoes, * 1 õs, tõsta 1 silmus kudumata ph, koo ph kokku õs ja kudumata ületõstetud silmus*, korda *kuni*, kuni rea lõpuni jääb 2 silmust, 1 õs, tõsta 1 silmus kudumata ph, 1 silmus ripskoes. Pööra tööd.
4. RIDA (= töö PH): (kootakse halli lõngaga) 1 silmus ripskoes, * koo ph kokku õs ja kudumata ületõstetud silmus, 1 õs, tõsta 1 silmus kudumata ph *, korda *kuni*, kuni rea lõpuni jääb õs ja 3 silmust, koo ph kokku õs ja kudumata ületõstetud silmus, 1 silmus ripskoes.
Lükka silmused tagasi varda teise otsa, et kududa veel 1 kord samast servast ja vaheta lõnga värv.
5. RIDA (= töö PH): (kootakse roosakirju lõngaga) 1 silmus ripskoes, * 1 õs, tõsta 1 silmus kudumata ph, koo pr kokku õs ja kudumata ületõstetud silmus*, korda *kuni*, kuni rea lõpuni jääb 2 silmust, lõpetuseks tee 1 õs, tõsta 1 silmus kudumata ph, 1 silmus ripskoes. Pööra tööd.
Korda 2.-5. rida.

KUDUMISE NIPP 1
Et kududa triibud patentkoe mustrisse, siis koo edasi-tagasi ringvarrastega järgmiselt: koo esimest ja teist rida nagu on kirjeldatud üleval pool. Liiguta kõik silmused varda teise otsa, nii et järgmist rida saab kududa samast servast uue värviga nagu teist rida.
Siis pööra tööd ja koo järgmised 2 rida teisest servast samamoodi nagu 2. ja 3. rida. See tähendab, et 1 rida on kootud iga värvi lõngaga samast servast enne töö pööramist.

KUDUMISE NIPP 2
Kui kahtled, mis värviga rida teha, vaata eelmise rea värvi ääresilmusest.
-----------------------------

MÜTS
Loo 5 mm ringvarrastele halli lõngaga 72-81 silmust ja koo edasi-tagasi.
Koo 1 rida pr.
Järgmine rida koo järgmiselt, töö PP: 1 ääresilmus ripskoes – vaata ülevalt, * 1 ph, 2 ph kokku*, korda *kuni*, kuni rea lõpuni jääb 2 silmust, lõpus koo 1 ph ja 1 ääresilmus ripskoes = 49-55 silmust.
Siis koo PATENTKUDE kahe värviga – vaata ülevalt.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö pikkus on 23-24 cm – lõpeta pärast 5-ndat rida, koo järgmist rida halli lõngaga järgmiselt: 1 silmus ripskoes, *koo pr kokku õs ja kudumata ületõstetud silmus, 1 pr*, korda *kuni*, kuni rea lõpuni jääb 3 silmust, koo pr kokku õs ja kudumata ületõstetud silmus, 1 silmus ripskoes. Pööra ja koo halli lõngaga soonikut 1 pr/1 ph, mõlema serva 1 ääresilmus koo ripskoes, kuni sooniku pikkus on umbes 3 cm.
Koo 1 rida pr töö PP, SAMAL AJAL koo kõik silmused kahekaupa ph kokku.
Töö pikkus on umbes 27-28 cm.
Pinguta viimased silmused kokku ja õmble müts kukla tagant kokku ripskoes servad vastastikku.
_____________________________________________________

KAELUSSALL
Kootakse ülevalt alla.
Loo 5 mm ringvarrastele halli lõngaga 93-99 silmust. Koo edasi-tagasi.
Koo 1 rida pr.
Järgmist rida koo järgmiselt, töö PP: 1 ääresilmus ripskoes – vaata ülevalt, *1 ph, 2 ph kokku*, korda *kuni*, kuni rea lõpuni jääb 2 silmust, lõpus koo 1 ph ja 1 ääresilmus ripskoes = 63-67 silmust.
Siis koo PATENTKOES kahevärvilise lõngaga – vaata ülevalt.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö pikkus on umbes 12-14 cm – lõpeta pärast 2. rida.
Katkesta lõng, ära pööra tööd, libista silmused ringvarraste teise otsa ja koo järgmne töö PP rida roosakirju lõngaga järgmiselt: 1 ääresilmus ripskoes, *1 pr, koo pr kokku õs ja kudumata üle tõstetud silmus*, korda *kuni *, kuni rea lõpuni jääb 2 silmust, 1 pr ja 1 ääresilmus ripskoes.
Siis koo parempidised silmused pr ja pahempidised silmused ph, kuni töö pikkus on umbes 14-16 cm.
Kui töö on valmis, siis töö PP on nüüd töö PH, nii et roosa V jääb töö PP.
Koo silmused lõdvalt maha.
Katkesta lõng ja õmble kaelussall väikeste pistetega kokku, õmble ääresilmuste eesaasadest ja kinnita lõngaots.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 151-24) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (100)

Luciana 09.02.2020 - 21:19:

Sto lavorando lo scaldacollo Phoenix e seguendo le vostre istruzioni, alla fine del lavoro, bisogna diminuire le maglie e poi lavorare alcuni ferri a coste 1/1. In questo modo lo scaldacollo non scorre sulle spalle come nell’immagine del modello, ma si piega in sotto. C’è un errore nelle istruzioni?

Julie Corrall 24.11.2019 - 12:24:

Hi , I would like to say I have never had any problems following your patterns they are all easy to follow. I’ve done quite a lot of them now. I always read the pattern 3 or 4 times sometimes more so I understand, because if you don’t then you get confused , because the answer to all these problems are in the pattern, , questions on here make me smile. Still learning thanks drops. Let’s have more new patterns.

Corky 31.03.2019 - 03:07:

The pattern calls for 2 colours and yet it appears in pic that there is maybe 4 colours. How much yarn do you need of each colour ? Is the gray variegated? Thank you .when are the colour changes. What colours?

DROPS Design 01.04.2019 kl. 13:02:

Dear Corky, this pattern is worked with Big Delight - see shadecard here, where there are different colours in the same ball - you are working here with only 2 colours: 01 (rose garden) and 13 (grey) including both different shades. Happy knitting!

Melissa 10.02.2019 - 00:32:

I cast off 81 sts for the hat and row 2 states - > .." RS:.... * P 1, P 2 tog *, repeat from *-* until 2 sts remain, finish with P 1 & 1 edge st = 55 sts."... can you please confirm the last part ? To get 55 sts total, I had to P3 and 1 edge st.

DROPS Design 11.02.2019 kl. 09:29:

Dear Melissa, work the 81 sts as follows: K1, (P1, P2 tog) x 26 times in total, P1, K1 = 55 sts remain. Happy knitting!

Caroline 09.02.2019 - 18:31:

Bonjour, J'ai un peu de misère à comprendre les instructions du début du modèle. Il est écrit: Tricoter 1 rang end puis le rang suivant ainsi sur l'endroit: Comment tricoter sur l'endroit quand on vient de faire un rang endroit et que le fil se trouve à gauche du travail?

DROPS Design 11.02.2019 kl. 08:58:

Bonjour Caroline, le 1er rang tricoté de ce modèle sera un rang endroit sur l'envers, ainsi le 2ème rang sera tricoté sur l'endroit. Au rang suivant, tricotez les côtes anglaises bicolores en commençant par le rang 1 (= sur l'envers). Cette vidéo montre le début de l'ouvrage. Bon tricot!

Amy 20.01.2019 - 22:31:

Is this English rib a form of Brioche? Can i adapt the pattern for working in the round the same as the 2 color brioche? Pretty much switch the ending garter stitches for an additional pattern stitch? I.E. Starting the round 2 with the K tog YO and slipped st and ending with the slip 1 st as if to P? Thanks!!!

DROPS Design 20.01.2019 kl. 22:41:

Dear Amy, English rib and Fisherman's rib is basically variations of the brioche stitch so you can adapt the techniques you are familar with to them as well. Happy Knitting!

Carolyn 17.01.2019 - 20:49:

Is English rib stitch also called fisherman's rib? I found a video for two color fisherman's rib in English language but it looks slightly different in the photo.

DROPS Design 18.01.2019 kl. 08:48:

Dear Carolyn, the fisherman's rib are a bit different, they may look the same but you don't work the yarn overs and slipped sts. - see video in the previous answer. Happy knitting!

Carolyn 17.01.2019 - 20:25:

How many stitches are there on each row? I know that we begins with 81, then becomes 55. How many stitches in row 2- 5? Also, YO seems to be creating holes so how do I avoid this? I am knitting this english/american way. Does this make a difference?

DROPS Design 18.01.2019 kl. 08:39:

Dear Carolyn, when you work English rib the YO's worked over the slipped sts are not counted as sts, so that you keep 55 sts all the way and on each row until you start decreasing. The video below shows how to work English rib with 2 colours. Happy knitting!

María José Serrano Gómez 12.11.2018 - 23:34:

Buenas noches: el punto es precioso pero lo se hacer, sin embargo hay una cosa más sencilla la cual nunca me sale exacta, como tengo que hacer para que un cuello no quede ni muy grande , ni pequeño me gustaría saber si tengo que tomar medidas de cabeza o no. Le agradecería me lo dijeran.\\r\\nMuchas Gracias.\\r\\nMaría Josep Serrano

Gun 30.10.2018 - 23:50:

Den blev mitt första försök till patentstickning i två färger, och jag älskar denna lilla krage, blev så fin. Vill påpeka att lite missvisande Instruktioner, "maskorna stickas räta på alla varv" Det stämmer inte, avig stickning är i varv 3 och 4.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 151-24

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.