DROPS / 151 / 45

Biscuit by DROPS Design

DROPS koberec háčkovaný z příze "Polaris".

DROPS design: model č. po-069
Skupina přízí: F
-----------------------------------------------------------
Velikost:
Délka: asi 103 cm
Šířka: asi 73 cm

Materiál: DROPS POLARIS firmy Garnstudio
900 g, barva č.05, hnědá

DROPS HÁČEK č.12 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 6 DS x 4 řady = 10 x 10 cm.

(Přejít k návodu...)

Tipy a rady

Jsme moc rádi, že jste si vybrali DROPS Design!

Snažíme se ze všech sil, aby byly naše návody srozumitelné a dobře se vám podle nich pracovalo.

Proto jsme ke každému přidali video-ukázky, které vám s postupem pomohou - najdete je v dolní části stránky.

Máme také podrobné výukové lekce, které vás krok za krokem provedou některými technikami. Najdete je zde!

TIP 1:
První DS na začátku každé kruhové řady z DS nahrazujeme 3 řo. Každou kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 3. řo ze začátku kruhové řady.

TIP 2:
Velikost koberce můžeme upravit tím, na začátku uháčkujeme více nebo méně řo. (Uprostřed však musí být nejméně 1 DS.) Přidejte či uberte 6 řo pro každých 10 cm, o něž chcete koberec prodloužit nebo zkrátit. Vějířkový lem je pak nutno upravit podle aktuálního počtu DS po obvodu koberce, přičemž dbáme na to, aby v každém rohu ležel 1 vějířek.

VZOR:
Schéma A.1 zobrazuje přidávání v rozích koberce.
----------------------------------------------------------

KOBEREC:
Začínáme řadou (řetízkem) z řo, poté háčkujeme v kruhových řadách .
Háčkem č.12 uháčkujeme přízí Polaris 24 řo. Viz TIP 1 a 2! Práci otočíme a do řetízku háčkujeme:
1 DS do 4. řo od háčku, po 1 DS do každého z následujících 20 řo. 3 řo, díl převrátíme a uháčkujeme 1 pevné oko do dolní části předešlého DS (= háčkujeme zdola do toho DS, který jsme uháčkovali jako poslední). Nyní zde začíná kruhová řada = 21 DS se 2 obloučky z řo (po 1 na každém konci).

1. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 DS do každého z 21 DS počátečního řetízku, 3 řo, 3 DS do prvního obloučku z řo, 3 řo, po 1 DS do opačného konce každého z 21 DS (= háčkujeme po protilehlé straně počátečního řetízku), 3 řo, 3 DS do druhého obloučku z řo, 3 řo a končíme 1 pevným okem do 3. řo ze začátku kruhové řady = 48 DS a 4 obloučky z řo.

2. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 DS do každého DS až po oblouček z řo z předchozí kruhové řady, do obloučku z řo: 2 DS, 3 řo, 2 DS*, *-* opakujeme ještě 3x, končíme 1 pevným okem do 3. řo ze začátku kruhové řady = 64 DS a 4 obloučky z řo.

3. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 DS do každého DS až po oblouček z řo z předchozí kruhové řady, do obloučku z řo: 2 DS, 3 řo, 2 DS*, *-* opakujeme ještě 3x, končíme 1 DS do každého DS a 1 pevným okem do 3. řo ze začátku kruhové řady = 80 DS a 4 obloučky z řo.

4. KRUHOVÁ ŘADA: 1 DS, [*1 řo, 1 DS vynecháme, 1 DS do následujícího DS*, *-* opakujeme po poslední DS před obloučkem z řo, 1 DS a 1 řo. Do obloučku z řo: 1 DS, 3 řo, 1 DS. Poté 1 řo a 1 DS do dalšího DS, *-* opakujeme až po další oblouček z řo]. [-] opakujeme ještě 3x. *-* opakujeme po zbytek kruhové řady, končíme 1 pevným okem do 3. řo ze začátku kruhové řady = 88 ok a 4 obloučky z řo.

5. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 DS do každého DS a po 1 DS do každého řo až po oblouček z řo z předchozí kruhové řady, do obloučku z řo: 2 DS, 3 řo, 2 DS*. *-* opakujeme ještě 3x a po zbytek kruhové řady háčkujeme po 1 DS do každého DS a po 1 DS do každého řo, končíme 1 pevným okem do 3. řo ze začátku kruhové řady = 104 DS a 4 obloučky z řo.

6. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 DS do každého DS až po oblouček z řo z předchozí kruhové řady, do obloučku z řo: 2 DS, 3 řo, 2 DS*, *-* opakujeme ještě 3x, po zbytek kruhové řady háčkujeme 1 DS do každého DS, končíme 1 pevným okem do 3. řo ze začátku kruhové řady = 120 DS a 4 obloučky z řo.

7. KRUHOVÁ ŘADA: 1 DS, [*1 řo, 1 DS vynecháme, 1 DS do následujícího DS*, *-* opakujeme až po poslední DS před obloučkem z řo, 1 DS a 1 řo. Do obloučku z řo: 1 DS, 3 řo, 1 DS. Poté 1 řo a 1 DS do dalšího DS, *-* opakujeme až po následující oblouček z řo]. [-] opakujeme ještě 3x. *-* opakujeme po zbytek kruhové řady, končíme 1 pevným okem do 3. řo ze začátku kruhové řady = 128 ok a 4 obloučky z řo.

8. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 DS do každého DS a po 1 DS do každého řo až po oblouček z řo z předchozí kruhové řady, do obloučku z řo: 2 DS, 3 řo, 2 DS*. *-* opakujeme ještě 3x a po zbytek kruhové řady háčkujeme po 1 DS do každého DS a po 1 DS do každého řo, končíme 1 pevným okem do 3. řo ze začátku kruhové řady = 144 DS a 4 obloučky z řo.

9. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 DS do každého DS až po oblouček z řo, do obloučku z řo: 2 DS, 3 řo a 2 DS*. *-* opakujeme ještě 3x a 3x a po zbytek kruhové řady háčkujeme po 1 DS do každého DS, končíme 1 pevným okem do 3. řo ze začátku kruhové řady = 160 DS a 4 obloučky z řo.

10. KRUHOVÁ ŘADA: 1 DS, [* 1 řo, 1 DS vynecháme, 1 DS do následujícího DS*, *-* opakujeme po poslední DS před obloučkem z řo, 1 DS a 1 řo. Do obloučku z řo: 1 DS, 3 řo, 1 DS. 1 řo a 1 DS do následujícího DS, *-* opakujeme až po následující oblouček z řo]. [-] opakujeme ještě 3x. *-* opakujeme po zbytek kruhové řady, končíme 1 pevným okem do 3. řo ze začátku kruhové řady = 168 ok a 4 obloučky z řo.

11. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 DS do každého DS a po 1 DS do každého řo až po oblouček z řo z předchozí kruhové řady, do obloučku z řo: 2 DS, 3 řo, 2 DS*. *-* opakujeme ještě 3x a po zbytek kruhové řady háčkujeme po 1 DS do každého DS a po 1 DS do každého řo, končíme 1 pevným okem do 3. řo ze začátku kruhové řady = 184 DS a 4 obloučky z řo.

12. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 DS do každého DS až po oblouček z řo, do obloučku z řo: 2 DS, 3 řo a 2 DS. *-* opakujeme ještě 3x a po zbytek kruhové řady háčkujeme po 1 DS do každého DS, končíme 1 pevným okem do 3. řo ze začátku kruhové řady = 200 DS a 4 obloučky z řo.

13. KRUHOVÁ ŘADA: po dokončení 12. kruhové řady máme v kruh. řadě 200 DS a 4 obloučky z řo, 59 DS na každé delší straně a po 41 DS na krátkých stranách. Přízi odstřihneme a uháčkujeme vějířkový okraj – začínáme v jednom rohu, tj. v jednom obloučku z řo, takto: [do obloučku z řo: 3 DS, 1 řo, 3 DS, pak 2 řo, 4 DS vynecháme, *do následujícího DS: 3 DS, 1 řo, 3 DS, pak 2 řo, 6 DS vynecháme*, *-* opakujeme ještě 6x, do dalšího DS: 3 DS, 1 řo, 3 DS, pak 2 řo, vynecháme 5 DS až po následující oblouček z řo = 9 vějířků. Do obloučku z řo: 3 DS, 1 řo, 3 DS, 2 řo, 5 DS vynecháme, *do dalšího DS: 3 DS, 1 řo, 3 DS, pak 2 řo, 5 DS vynecháme*, *-* opakujeme ještě 5x] = 7 vějířků. [-] zopakujeme ještě 1x a končíme 1 pevným okem do 3. řo ze začátku kruhové řady. Po obvodu koberce máme celkem 32 vějířků.

Schéma

= DS do DS níže
= DS do obloučku z řo
= řo

Do you need some help? Podívejte se na názorné video-ukázky!

S dotazy k návodu se, prosím, obraťte na obchodníka, u něhož jste si koupili přízi. S nákupem příze DROPS totiž získáváte také záruku, že se vám dostane kvalifikované odpovědi.

Všechny návody pečlivě kontrolujeme, ale případným chybám se přesto nevyhneme. Veškeré návody jsou původně v norštině, pak je tým našich specialistů z různých zemí světa překládá do jednotlivých jazyků. Pokud si tedy chcete zkontrolovat uvedené rozměry či propočty, provnejte překlad s původní norskou verzí návodu.

Pokud se vám zdá, že je v návodu chyba či nesrovnalost, napište nám, prosím, své postřehy prostřednictvím Komentářů. Přejít k originálu návodu na model DROPS 151-45.