DROPS / 151 / 45

Biscuit by DROPS Design

DROPS Polaris lõngast heegeldatud vaip.

Võtmesõnad: jämedakoeline, pitsmuster, vaibad,
DROPSi disain: muster nr po-069
Lõngagrupp F
------------------------------------------------------
Mõõdud:
Pikkus umbes 103 cm
Laius umbes 73 cm
Lõng: Garnstudio DROPS POLARIS, 100 g/36 m
900 g värv nr 05, tumebeež

DROPSi HEEGELNÕEL: 12 mm – või sobiv, et saavutada 6 ühekordset sammast x 4 rida = 10 x 10 cm.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% vill
alates 4.65 € /100g
DROPS Polaris uni colour DROPS Polaris uni colour 4.65 € /100g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Polaris mix DROPS Polaris mix 5.45 € /100g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 41.85€. Loe edasi.

Juhend

HEEGELDAMISE INFO
Asenda iga sammaste ringi esimene ühekordne sammas (sm) 3 ahelsilmusega (ahels). Ringi lõpus tee 1 aassilmus (aass) kolmandasse ahels-sse ringi algul.

HEEGELDAMISE NIPP
Vaiba saab kududa pikema või lühema, tehes alguses rohkem või vähem ahelsilmuseid. (Keskel peab olema vähemalt 1 sammas.) Lisa või lahuta 6 ahels iga 10 cm kohta. Äärepitsi peab kohandama vastavalt sammaste arvule, igasse nurka peab jääma 1 lehvik.

MUSTER
Vaata skeemi A.1. Joonis näitab, kuidas nurkades kasvatada.
-----------------------------

VAIP
Alguses tee ahels-rida ja siis heegelda ringselt.
Tee 24 ahels.
Loe heegeldamise infot ja heegeldamise nippi!
Pööra tööd ja heegelda tagasi mööda ahels-rida järgmiselt: 1 sm 4-ndasse ahels-sse heegelnõelast, tee 1 sm igasse järgmisesse 20 ahels-sse. Tee 3 ahels, pööra tööd päripäeva ja tee 1 aass eelmise samba alla.
Edasi heegelda ringselt = 21 sm ja 2 ahels-kaart (1 mõlemas otsas).

1. RING: tee 1 sm igasse 21 sm-sse, 3 ahels, 3 sm esimesse ahels-kaarde alguses, 3 ahels, 1 sm igasse 21 sm-sse teisel pool, 3 ahels, 3 sm teise ahels-kaarde algusest, 3 ahels ja lõpus tee 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul = 48 sm ja 4 ahels-kaart.
2. RING: tee * 1 sm igasse sm-sse, kuni eelmise ringi ahels-kaareni, 2 sm, 3 ahels, 2 sm ahels-kaarde*, korda *kuni* veel 3 korda, lõpus tee 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul = 64 sm ja 4 ahels-kaart.
3. RING: tee * 1 sm igasse sm-sse, kuni eelmise ringi ahels-kaareni, 2 sm, 3 ahels, 2 sm ahels-kaarde*, korda *kuni*veel 3 korda, lõpus tee 1 sm igasse sm-sse ja 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul = 80 sm ja 4 ahels-kaart.
4. RING: tee 1 sm, [* 1 ahels, jäta vahele 1 sm ja tee 1 sm järgmisesse sm-sse*, korda *kuni*, kuni viimase sm-ni enne ahels-kaart, tee 1 ahels ja 1 sm viimasesse sambasse. Tee 1 sm, 3 ahels, 1 sm ahels-kaarde. Tee 1 sm järgmisesse sm-sse, 1 ahels, korda *kuni*, kuni järgmise ahels-kaareni]. Korda nurksulgudes olevat osa veel 3 korda. Ja korda *kuni* tervel ringil, lõpus tee 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul = 88 silmust ja 4 ahels-kaart.

5. RING: * tee 1 sm igasse sm-sse ja 1 sm igasse ahels-sse, kuni eelmise ringi ahels-kaareni, tee 2 sm, 3 ahels, 2 sm ahels-kaarde*. Korda *kuni* veel 3 korda ja tee 1 sm igasse sm-sse ja 1 sm igasse ahels-se tervel ringil, lõpus tee 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul = 104 sm ja 4 ahels-kaart.

6. RING: tee * 1 sm igasse sm-sse, kuni eelmise ringi ahels-kaareni, 2 sm, 3 ahels, 2 sm ahels-kaarde*, korda *kuni* veel 3 korda, lõpus tee 1 sm igasse sm-sse tervel ringil, lõpus tee 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul = 120 sm ja 4 ahels-kaart.
7. RING: tee 1 sm, [* 1 ahels, jäta vahele 1 sm ja tee 1 sm järgmisesse sm-sse*, korda *kuni*, kuni viimase sm-ni enne ahels-kaart, tee 1 ahels ja 1 sm viimasesse sambasse. Tee 1 sm, 3 ahels, 1 sm ahels-kaarde. Tee 1 sm järgmisesse sm-sse, 1 ahels, korda *kuni*, kuni järgmise ahels-kaareni]. Korda nurksulgudes olevat osa veel 3 korda. Ja korda *kuni* tervel ringil, lõpus tee 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul = 128 silmust ja 4 ahels-kaart.
8. RING: * tee 1 sm igasse sm-sse ja 1 sm igase ahels-sse, kuni eelmise rinig ahels-kaareni, tee 2 sm, 3 ahels, 2 sm ahels-kaarde*. Korda *kuni* veel 3 korda ja tee 1 sm igasse sm-sse ja 1 sm igasse ahels-se tervel ringil, lõpus tee 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul = 144 sm ja 4 ahels-kaart.
9. RING: tee * 1 sm igasse sm-sse, kuni ahels-kaareni, ahels-kaarde tee 2 sm, 3 ahels ja 2 sm. Korda *kuni* veel 3 korda ja lõpus tee 1 sm igasse sm-sse tervel ringil ja 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul = 160 sm ja 4 ahels-kaart.

10. RING: tee 1 sm, [* 1 ahels, jäta vahele 1 sm ja tee 1 sm järgmisesse sm-sse*, korda *kuni*, kuni viimase sm-ni enne ahels-kaart, tee 1 ahels ja 1 sm viimasesse sambasse. Tee 1 sm, 3 ahels, 1 sm ahels-kaarde. Tee 1 sm järgmisesse sm-sse, 1 ahels, korda *kuni*, kuni järgmise ahels-kaareni]. Korda nurksulgudes olevat osa veel 3 korda. Ja korda *kuni* tervel ringil, lõpus tee 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul = 168 silmust ja 4 ahels-kaart.
11. RING: * tee 1 sm igasse sm-sse ja 1 sm igasse ahels-kaarde, kuni eelmise ringi ahels-kaareni, tee 2 sm, 3 ahels, 2 sm ahels-kaarde*. Korda *kuni* veel 3 korda ja tee 1 sm igasse sm-sse ja 1 sm igasse ahels-kaarde tervel ringil, lõpus tee 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul = 184 sm ja 4 ahels-kaart.
12. RING: tee * 1 sm igasse sm-sse kuni ahels-kaareni, ahels-kaarde tee 2 sm, 3 ahels ja 2 sm. Korda *kuni* veel 3 korda ja lõpus tee 1 sm igasse sm-sse tervel ringil, lõpus tee 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul = 200sm ja 4 ahels-kaart.
13. RING: pärast 12. ringi on 200 sm ja 4 ahels-kaart ringil, 59 sm igal pikemal serval ja 41 sm mõlemal lühemal serval.

Katkesta lõng ja alusta äärise heegeldamist ahels-kaarde nurgas, enne pikemat külge järgmiselt: [ tee 3 sm, 1 ahels, 3 sm ahels-kaarde, tee 2 ahels, jäta vahele 4 sm, * järgmisesse sm-sse tee 3 sm, 1 ahels, 3 sm, tee 2 ahels, jäta vahele 6 sm*, korda *kuni* veel 6 korda, järgmisesse sm-sse tee 3 sm, 1 ahels, 3 sm, tee 2 ahels, jäta vahele 5 sm, kuni järgmise ahels-kaareni = 9 lehvikut. Tee 3 sm, 1 ahels, 3 sm ahels-kaarde, tee 2 ahels, jäta vahele 5 sm, * järgmisesse sm-sse tee 3 sm, 1 ahels, 3 sm, tee 2 ahels, jäta vahele 5 sm*, korda *kuni* veel 5 korda] = 7 lehvikut.
Korda nurksulgudes olevat osa veel 1 kord ja lõpus tee 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul.
Kokku on 32 lehvikut ümber vaiba serva.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 13.10.2016
Parandus 4., 7., ja 10. ringil, kuidas heegeldada enne ja pärast ahelsilmustest kaart.

Skeem

= 1 sm sambasse eelmisel ringil
= sm ahels-kaarde
= ahelsilmus (ahels)

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 151-45) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (30)

Dorte Buus 05.11.2019 - 09:46:

Hej. Hvis jeg vælger at lave tæppet i eskimo, står der at jeg skal bruge 2 tråde, men hvis jeg ser på vægt og løbelængde, passer 3 tråede bedre. Polaris 100 gr 36 m dvs 150 gr må være 54 m. Eskimo 50 gr 50 m. Det vil sige 3 nøgler giver 50 m og den korrekte vægt eller er jeg gal på den ?? Vh Dorte

DROPS Design 05.11.2019 kl. 10:37:

Hej Dorte, ja hvis det er vægten du er ude efter... Men for at få hæklefastheden til at stemme med den i opskriften, så er det nok med dobbelt tråd DROPS Eskimo for at få 6 st x 4 rækker på 10x10 cm. Prøv at lave en lille hækleprøve først :)

Hengie Hengelmann 06.06.2018 - 15:55:

Tapis très sympa à réaliser et en peu de temps réchauffe agréablement une maison campagnarde ou un chalet il m'a fallu 12 pelotes de polaris et non 9 comme indiqué pour le crocheter

Hengie 01.06.2018 - 15:56:

Bonjour, pour le 4eme rang il y a contradiction entre les explications et le diagramme qui indique qu'on doit avoir 2 ml et 2 b dans l'arceau ce qui porte le nombre de mailles à 96 ...si on ne fait pas les ml on a bien 88 mailles mais alors le rang 7 ne tombe pas juste...franchement je ne comprends rien et je suis bloquée. ..merci

DROPS Design 01.06.2018 kl. 15:59:

Bonjour Mme Hengie, au 4ème tour, on a 1 bride, 3 ml, 1 bride dans l'arceau de 3 ml du tour précédent - comme l'indique les explications et comme le montre le diagramme (= 2ème symbole = 1 bride dans l'arceau, le 1er symbole = 1 bride dans la bride du rang précédent (soit la 1ère bride avant l'arceau et la 1ère bride après l'arceau). Bon crochet!

Annatjie Olivier 23.05.2018 - 21:18:

If I want to make the rug double the length (206cm),how many chains do I need to start with?

Kati 19.02.2016 - 16:19:

Miten kerrokselle 4 saadaan 88 silmukkaa? Tulee väkisin 96, jos jossain ei 'kavenneta' hyppäämällä silmukoita yli? Vastaus täytyy piillä kohdassa 'kjs-kaarta edeltävään pylvääseen asti' mutta yrityksistä huolimatta saan aina 96 silmukkaa.

DROPS Design 14.03.2016 kl. 14:11:

Hei! On vaikea sanoa mikä kohta on mennyt väärin. Voit kuitenkin tuoda työn lähimpään DROPS jälleenmyyjäliikkeeseen tai lähimpään käsityöliikkeeseesi. DROPS jälleenmyyjät auttavat sinua mielellään paikan päällä.

Diane 14.01.2016 - 18:33:

Je suis attentivement les explications et j'arrive toujours à 96 mailles après le 4e tour, alors que devrais en avoir 88.

DROPS Design 14.01.2016 kl. 19:11:

Bonjour Diane, répétez bien les parties entre crochets, vous devez avoir dans chaque arceau 1B,3 ml, 1B aux 4 coins. Bon crochet!

Renata 02.09.2015 - 21:39:

Ik kom toch echt op 96 steken??? Als je elke zijde begint en eindigt met een losse is dat toch ook een steek per zijde extra?

DROPS Design 03.09.2015 kl. 11:36:

Hoi Renata. Ik heb het uitgetekend met een collega en komen uit op 88 stk (vergeet ook niet dat je stk overslaan bij [-] beschrijving). Ik kan helaas niet zien wat er gebeurd bij jou.

Renata 29.08.2015 - 17:29:

Hebben jullie al antwoord? Ben ongeduldig, maar ik wil zoooo graag verder haken....

DROPS Design 01.09.2015 kl. 17:18:

Hoi Renata. Door drukte heb ik helaas niet de gelegenheid gehad om uw vraag te beantwoorden. Ik hoop dat ik in de loop van de week verder kan met deze. Als u niet kunt wachten mag u ook altijd naar de winkel. Excuses voor het ongemak!

Renata 26.08.2015 - 22:36:

Na toer 4 kom ik uit op 96 steken ipv van 88. Als ik naar het telpatroon kijk lijkt het mij ook dat er 4 steken per hoek gemeerderd worden (van 3l naar l,stk,3l,stk,l) Maar als ik zo doorga kom ik aan het eind op 224 steken uit, en klopt de waaierrand niet meer. Doe ik iets fout of klopt t patroon niet?

DROPS Design 02.09.2015 kl. 16:40:

Hoi Renata. Ne, je meerdert 2 stk in elk hoek, de 3 l = l-lus = + 8 stk en dan heb je 88 stk na toer 4.

Ingrid 05.07.2015 - 22:33:

Krásny! jeden z mála tohto tvaru!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 151-45

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.