Candy Rose by DROPS Design

DROPS Muskat lõngast heegeldatud pitsmustriga tüdruku kleit 3 - 12 aastasele

DROPSi disain: muster nr r-034-bn
Lõngagrupp B
------------------------------------------------------
Suurus: 3/4 - 5/6 - 7/8 - 9/10 - 11/12 aastane
Suurus cm-tes: 98/104 - 110/116 - 122/128 - 134/140 - 146/152 cm
Lõng: Garnstudio DROPS Muskat, 50 g/100 m
300-350-400-400-450 g värv nr 06, heleroosa

DROPSi HEEGELNÕEL: 4 mm – või sobiv, et saavutada heegeltihedus 17 s x 15 rida skeemi A.1 järgi = 10 x 10 cm
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% puuvill
alates 2.15 € /50g
DROPS Muskat uni colour DROPS Muskat uni colour 2.15 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 12.90€. Loe edasi.

Juhend

HEEGELDAMISE INFO
Asenda esimene kinnissilmus (ks) rea alguses 1 ahelsilmusega.
Asenda esimene ühekordne sammas (sm) rea alguses 3 ahelsilmusega.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 ja A.2.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda 1 s, heegeldades 2 s kokku järgmiselt: tõmba aas esimesest ks-st, tõmba aas teisest ks-st, võta lõngakeerd heegelnõelale ja tõmba lõng läbi kõige kolme aasa nõelal.
Heegelda 2 ühekordset sammast (sm) kokku järgmiselt: tee esimene sm silmusesse, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet, tee teine sm järgmisesse silmusesse, aga viimane lõnga läbitõmme tee läbi kõigi silmuste heegelnõelal.
-----------------------------

KLEIT
Et heegelpind oleks ühtlane, heegeldatakse kleit kahes osas edasi-tagasi ja pärast õmmeldakse kokku.

ESIOSA
Heegelda 4 mm heegelnõelaga 81-85-88-93-97 ahels. Tee 1 ks teise ahels-sse heegelnõelast, siis 1 ks igasse järgmisesse 2-6-7-9-4 ahels-sse, * jäta vahele 1 ahels, 1 ks igasse järgmisesse 6 ahels-sse *, korda * kuni * tervel real = 70-74-77-81-84 ks (1. ahels = 1 ks).
Pööra ja heegelda 1 ks igasse silmusesse - loe heegeldamise infot!
Jätka skeemiga A.1 (1.rida = 1 sm igasse ks-sse).
JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!
Kui töö pikkus on 18-20-21-22-23 cm, kahanda 4 s ühtlaste vahedega - loe kahandamise nippi! Korda kahandamist iga 4-4-5-5-6 cm järel veel 3 korda = 54-58-61-65-68 ks.
Kui töö pikkus on 33-37-41-45-49 cm, kahanda käeaukude jaoks külgedel järgmiselt:
heegelda aassilmuseid esimese 3-4-4-4-4 s kohale, siis heegelda, kuni jääb 3-4-4-4-4 s, pööra tööd.
Järgmisel real heegelda kokku 2. ja 3. silmus ja 2 eelviimast silmust rea lõpus – vaata kahandamise nippi! Korda kahandamist igal real veel 4 korda.
Pärast kõiki kahandusi on real 38-40-43-47-50 s.
Kui töö pikkus on 38-43-47-51-55 cm, kahanda kaelaaugu jaoks, heegeldades mõlemad õlad eraldi.

1 ÕLG
Heegelda esimese 12-12-13-14-15 s kohale, pööra ja heegelda esimesed 4 s kahekaupa kokku (loe kahandamise nippi), siis heegelda ülejäänud rida. Pööra ja heegelda, kuni jääb 2 s kaelakaareni, heegelda need 2 s kokku, pööra.
Järgmise rea alguses heegelda 2 esimest s kokku, siis heegelda ülejäänud rida. Pööra ja heegelda, kuni jääb 2 s kaelakaareni, heegelda need 2 s kokku = 7-7-8-9-10 s jääb õlale.
Jätka skeemiga A.1, kuni töö pikkus on 45-50-55-60-65 cm, katkesta lõng.

2. ÕLG
Heegelda nagu 1. õlg - jälgi, et alustad skeemi õigelt realt ja lõpetad samal real nagu 1. õlg.

VOLANG ALLÄÄRES
Nüüd tee volang kleidi alläärde järgmiselt:
alusta kinnissilmuste reaga töö PP – kasvata silmuseid ühtlaste vahedega, nii et lõpuks on kokku 79-85-85-91-97 ks. Pööra ja jätka skeemiga A.2 järgmiselt: skeem a esimese 7 silmuse kohale, siis skeem b kuni jääb 6 s, lõpuks skeem c.
Heegelda skeemi A.2 4 rida 1 kord, volangi laius on u. 5 cm, katkesta lõng.

SELJAOSA
Heegelda nagu esiosa, kuni käeaugu kahandusteni = 38-40-43-47-50 silmust real. Jätka, kuni töö on u. 43-48-53-58-63 cm pikkune.
Siis lõpeta mõlemad õlad eraldi järgmiselt:
heegelda 1 rida esimesel 9-9-10-11-12 silmusel, pööra, heegelda 2 silmust kokku, tee ülejäänud rida. Pööra ja heegelda, kuni jääb 2 s kaelakaareni, heegelda need 2 s kokku.
Pööra, tee 1 s igasse silmusesse tervel real, katkesta lõng.
Korda sama teisel õlal.
Tee alläärde samamoodi volang, nagu esiosal.

ÜHENDAMINE
Õmble kokku varruka õmblused, servad vastastikku. Õmble kokku küljeõmblused.

ÄÄRIS KAELAKAAREL JA KÄEAUKUDES
Heegelda ümber kaelakaare ja käeaukude järgmiselt: 1 ks esimesse silmusesse, * 2 ahels, jäta vahele 0,5 cm, 1 ks järgmisesse silmusesse*, korda *-* tervel ringil ja lõpetuseks tee 2 ahels ja 1 aass esimesse ks-sse ringi algul.

HEEGELDATUD LILL
Heegelda 4 ahels ja ühenda ringiks.
1. RING: * 1 ks ringi, 3 ahels *, korda * kuni * kokku 3 korda ja lõpetuseks tee 1 aass esimesse ks-sse ringi algul = 3 ahels-kaart.
2. RING: heegelda igasse ahels-kaarde: 1 aass, 5 sm ja 1 aass = 3 õielehte.
Pööra tööd - heegelda järgmine ring lille tagant.
3. RING: 1 ahels, heegelda 1 ks esimese ks ümber 1. ringilt, 4 ahels, heegelda 1 ks 2. ringi esimese lehe keskele alla, * siis 4 ahels, heegelda 1 ks ümber järgmise kinnissilmuse 1. ringil, siis 4 ahels, heegelda 1 ks 2. ringi järgmise lehe keskele alla *, korda * kuni *, kuni kokku on 5 ahels-kaart, lõpetuseks tee 4 ahels ja 1 aass ringi alguse esimesse ks-sse = 6 ahels-kaart.
Pööra tööd - heegelda järgmine ring lille eest.
4. RING: heegelda igasse ahels-kaarde: 1 aass, 6 sm ja 1 aass = 6 õielehte.

Katkesta lõng. Õmble lill kleidile.

Skeem

= 1 ühekordne sammas (sm)
= 1 kinnissilmus (ks)
= 1 ahels

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Children 24-29) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (21)

Marci Palencia 16.07.2017 - 15:13:

In working the shoulders...I understand when it says work 1st four st together, but what does "2 by 2" mean? I have googled this, but can't find an explanation.

DROPS Design 17.07.2017 kl. 06:22:

Hi Marci, This means that you work together the first 2 stitches and then work together the next 2 stitches. Happy knitting!

Marianna 27.12.2016 - 20:02:

Hallo, Begrijp ik nou goed dat ik de ruche er later aan moet haken? Ik haak pas sinds kort en snap dan niet helemaal hoe ik dat moet doen. Alvast bedankt!

DROPS Design 30.12.2016 kl. 12:26:

Hoi Marianna. Ja, de ruche langs de onderkant wordt na het afmaken van het voorpand gehaakt. Hetzelfde na het haken van het achterpand.

Mireille 10.02.2016 - 00:29:

Avevo del cottone da lavorare col uncinetto n.4 cosi ho scelto questo modello che comunque mi piace molto. Ho fatto il campione per essere tranquilla era giusto. Però dopo aver iniziato il lavoro e lavorato qualche giro mi sembrava troppo grande e misurando invece di 41cm ho 45cm. Mi puoi aiutare se tolgo maglie circa 2 taglie giusto? Ma per le diminuzioni come faccio? Mi puoi dare delle proporzioni? Grazie mille 😊

DROPS Design 10.02.2016 kl. 15:06:

Buongiorno Mireille, probabilmente la sua tensione è cambiata durante il lavoro, aveva lavato il campione? Se ha già finito le diminuzioni in iniziali può iniziare le diminuzioni per lo scalfo qualche giro prima. Ci riscriva se ha ancora bisogno di aiuto. Buon lavoro!

Birgitta Andersson 06.03.2015 - 13:46:

Volang nertill på barnklänning virkad i rosa m blomma små drops24-29. Där står öka jämnt fördelat så att det blir totalt 79 fm men stämmer inte för har virkat till ålder 2till3år lagt upp maskor 81 mvh birgitta

Severine 23.01.2015 - 22:29:

J adore facile a faire tres bien expliqué

Irena 21.11.2014 - 00:59:

The instructions for the flower are incorrect and there fore misleading. It says to do 1 sc and then chain 3. Then is tells you to repeat that a total of 3 time which gives you 4 chain spaces not 3. The original one and then the 3 repeats makes 4. Not a huge issue, just makes a bigger flower.

DROPS Design 10.03.2015 kl. 14:36:

Dear Irena, the video below should help you to work the flower as in the pattern. Happy crocheting!

Gros 24.10.2014 - 11:08:

Bonjour, je ne comprends pas le passage: écouler ensemble 2 b à 1 b du bord de chaque côté Merci

DROPS Design 24.10.2014 kl. 11:40:

Bonjour Mme Gros, les diminutions des emmanchures se font ainsi: crochetez la 1ère B du rang, écoulez les 2 B suiv ens, continuez le rang jusqu'à ce qu'il reste 3 B, écoulez les 2 B suiv ens, et terminez par 1 B dans la dernière B. Répétez ce rang encore 4 fois (5 fois au total). Bon crochet!

Anne 22.09.2014 - 21:09:

Geachte mevrouw, Klopt het dat het achterpand straks 4 cm langer valt? Bij de kleinste uitvoering wordt het achterpand langer gehaakt dan het voorpand. Ook worden de schouderbandjes minder breed dan van de voorkant. Is dit correct?? Hartelijk dank voor uw reactie.

DROPS Design 24.09.2014 kl. 17:06:

Hoi Anne. Nee, zowel voor- en achterpand worden even lang en de schouderbanden even breed. Bijvoorbeeld kleinste maat: 7 stk voor beide schouders op het voorpand. Op het achterpand heb je eerst 9 stk voor elke schouder, maar mindert 2 keer (= 7 stk). Voorpand is 45 cm en achterpand haak je tot 43 cm en dan nog 3 toeren voor elk schouder (met minderingen) = ca 45 cm met de juiste haakstekenverhouding en excl. 5 cm ruches aan de onderkant.

Nel Slaman 24.05.2014 - 18:30:

Drops design:modelnr.r-034-bn bij de 2e toer moetje vasten haken in een stokje maar die zijn nog niet aangegeven in het patroon

DROPS Design 27.05.2014 kl. 15:59:

Hoi Nel. De vasten van toer 2 zijn inderdaad niet aangegeven in het patroon A.1, die haak je pas vanaf toer 3 (= 1 stk in elke v).

An Fierens 08.04.2014 - 22:24:

Beste, Is er een filmpje of hulp om de ruche, te maken. Dit lukt niet...

DROPS Design 09.04.2014 kl. 11:46:

Hoi An. We hebben hier helaas geen video van. Kan je misschien uitleggen wat je niet snapt en dan zal ik proberen je verder te helpen.

Jäta kommentaar mustrile DROPS Children 24-29

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.