DROPS Safran
DROPS Safran
100% bavlna
od 40.00 Kč /50g
Přízi na tento model můžete mít už za 80.00Kč.

Cenu za klubka počítáme podle spotřeby při výrobě modelu v nejmenší velikosti a nejlevnější variantě příze. Rádi byste ještě lepší cenu? Třeba ji najdete mezi DROPS Deals!

DROPS SS24
DROPS Children 24-7
DROPS design: model č. e-011-bn
Skupina přízí: A a C nebo A + A
-----------------------------------------------------------
MALÝ:
Velikost: asi 10 cm na výšku x 14 cm na délku

Materiál: DROPS SAFRAN firmy Garnstudio
50 g, barva č.14, olivová
50 g, barva č.31, jablková
+ zbytek černé na vyšití

DROPS HÁČEK č.3 - nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o šířce 24 KS = 10 cm.

DOPLŇKY: Trocha vaty nebo dutého vlákna na vycpání.
--------------------
VELKÝ:
Velikost: asi 14 cm na výšku x 20 cm na délku

Materiál: DROPS PARIS firmy Garnstudio
50 g, barva č.05, lila
50 g, barva č.58, světlá starorůžová
+ zbytek černé na vyšití

DROPS HÁČEK č.4 - nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o šířce 17 KS = 10 cm.

DOPLŇKY: Trocha vaty nebo dutého vlákna na vycpání.

-------------------------------------------------------

Náhradní příze – Podívejte se, jak změnit přízi
Skupina přízí A až F – Neměňte návod, změňte přízi
Spotřeba příze při použití náhradní příze – Využijte náš převodník

-------------------------------------------------------

DROPS Safran
DROPS Safran
100% bavlna
od 40.00 Kč /50g
Přízi na tento model můžete mít už za 80.00Kč.

Cenu za klubka počítáme podle spotřeby při výrobě modelu v nejmenší velikosti a nejlevnější variantě příze. Rádi byste ještě lepší cenu? Třeba ji najdete mezi DROPS Deals!

Návod

TIP:
Každou kruhovou řadu KS začínáme 1 řo (toto oko NEnahrazuje první KS) a končíme ji 1 pevným okem do prvního KS ze začátku kruhové řady.
Při otáčení každé řady KS uháčkujeme 1 řo – toto oko NEnahrazuje první KS v následující řadě, ale tvoří pouze přechod mezi řadami.

TIP - VYCPÁVÁNÍ:
Během háčkování a tvarování figurky ji postupně po trochách vycpáváme vatou nebo dutým vláknem.

TIP - UJÍMÁNÍ:
Ujímáme vždy 1 KS sháčkováním 2 KS dohromady, takto:
háček vpíchneme do prvního oka, nabereme a protáhneme přízi, pak vpíchneme do následujícího oka, nabereme a protáhneme přízi, poté znovu nabereme přízi a protáhneme ji všemi 3 smyčkami na háčku.
----------------------------------------------------------

MALÝ DINOSAURUS:
Háčkujeme od vrcholku hlavy, přes krk, podél těla až ke špičce ocasu. Nohy uháčkujeme zvlášť a k tělu přišijeme. Nakonec přiháčkujeme řadu hřbetních ostnů.
Viz TIP - VYCPÁVÁNÍ!

HLAVA, TĚLO a OCAS:
Olivovou přízí uháčkujeme háčkem č.3 4 řo a spojíme je pevným okem do kroužku. Viz TIP!
1. KRUHOVÁ ŘADA: do kroužku z řo háčkujeme 6 KS.
2. KRUHOVÁ ŘADA: *1 KS do prvního KS, 2 KS do dalšího KS*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 9 KS.
3. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 KS do každého z prvních 2 KS, 2 KS do dalšího KS*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 12 KS. Práci otočíme a háčkujeme zpáteční, rubovou řadu.
4.-6. ŘADA: uháčkujeme 3 řady KS (= otvor pro čumák, který přiháčkujeme později).
7. KRUHOVÁ ŘADA: nyní háčkujeme opět v kruhových řadách – začátek kruhové řady si označíme. První 2 KS sháčkujeme dohromady – viz TIP - UJÍMÁNÍ, dále po 1 KS do každého z následujících 8 KS, poslední 2 KS sháčkujeme = 10 KS.
8.-14. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 KS do každého KS - jednotlivé kruhové řady neukončujeme, ale háčkujeme plynule; pak pokračujeme 1 KS do každého z prvních 5 ok a končíme tak uprostřed horní strany krku – kruhová řada nyní začíná zde.
15. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 KS do každého z prvních 3 KS, po 2 KS do každého z následujících 4 KS, po 1 KS do každého z posledních 3 KS = 14 KS.
16. KRUHOVÁ ŘADA: první 2 KS sháčkujeme, po 1 KS do každého z následujících 3 ok, po 2 KS do každého z dalších 4 ok, po 1 KS do každého z následujících 3 ok, poslední 2 KS sháčkujeme = 16 KS.
17. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 KS do každého z prvních 14 KS, práci otočíme pomocí 1 řo. Nyní háčkujeme v řadách hruď.
18. ŘADA (rub): první 2 KS vynecháme, po 1 KS do každého z následujících 11 KS, práci otočíme pomocí 1 řo.
19. ŘADA (líc): první 2 KS vynecháme, po 1 KS do každého z následujících 8 KS, práci otočíme pomocí 1 řo.
20. ŘADA (rub): první 2 KS vynecháme, po 1 KS do každého z následujících 5 KS, práci otočíme pomocí 1 řo.
21. KRUHOVÁ ŘADA: nyní háčkujeme opět v kruhových řadách – kolem otvoru háčkujeme KS a SOUČASNĚ přidáváme rovnoměrně potřebný počet KS, abychom nakonec měli v kruhové řadě celkem 20 KS. Pak háčkujeme až do poloviny spodní strany břicha.
22. KRUHOVÁ ŘADA: 1 KS do každého KS, jen do 2. KS uprostřed horní strany zad uháčkujeme 2 KS = 22 KS – doprostřed těchto KS vložíme značku.
23.-25. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 KS do každého KS.
26.-29. KRUHOVÁ ŘADA: 1 KS do každého KS, jen uprostřed horní strany zad ujmeme na každé straně značky 1 oko (tj. v každé kruhové řadě ujmeme 2 oka). Po dokončení 29. kruhové řady zbývá 14 KS.
30.-33. KRUHOVÁ ŘADA: 1 KS do každého oka, jen uprostřed horní strany zad ujmeme 1 oko (ujímáme střídavě před a za značkou). Po dokončení 33. kruhové řady zbývá 10 KS.
34.-36. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 KS do každého KS.
37.-42. KRUHOVÁ ŘADA: 1 KS do každého KS, jen uprostřed dolní strany ocasu ujmeme v každé kruhové řadě 1 KS.
Po dokončení 42. kruhové řady zbývají 4 oka. Přízi odstřihneme, protáhneme krajem otvoru, stáhneme a zapošijeme.

ČUMÁK:
Kolem otvoru na přední straně hlavy háčkujeme olivovou přízí 10 KS. Uháčkujeme 1 kruhovou řadu KS, v následující kruhové řadě sháčkujeme každé 2 KS dohromady. Přízi odstřihneme, čumák vycpeme trochou vaty nebo dutého vlákna, konec příze protáhneme okrajem otvoru, stáhneme a zapošijeme.

NOHA:
Olivovou přízí uháčkujeme 4 řo a spojíme je pevným okem do kroužku.
1. KRUHOVÁ ŘADA: do kroužku z řo háčkujeme 5 KS.
2. KRUHOVÁ ŘADA: po 2 KS do každého KS = 10 KS.
3.-6. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 KS do každého KS, ukončíme.
Stejným způsobem uháčkujeme všechny 4 nohy. Vycpeme je trochou vaty či dutého vlákna a přišijeme je na dolní stranu těla.

HŘBETNÍ OSTNY:
Hřbetní ostny háčkujeme jablkovou přízí háčkem č.3, takto: do špičky ocasu uháčkujeme 1 pevné oko, pokračujeme *3 řo, do prvního z nich uháčkujeme 1 DS, asi 1 cm vynecháme, 1 KS*, *-* opakujeme podél celého ocasu. Dále: *3 řo, asi 1 cm vynecháme, 1 KS*, *-* opakujeme až do poloviny hlavy a končíme 1 pevným okem. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

Zbytkem černé příze vyšijeme oči a pusu.
----------------------------------------------------------
VELKÝ DINOSAURUS:
Háčkujeme jej stejně jako malého dinosaura, ale z příze Paris háčkem č.4.
Hlavu, tělo a ocas háčkujeme přízí lila, ostatní části světlou starorůžovou.
Chcete se na něco zeptat? Projděte si seznam nejčastějších otázek (FAQ).

Napětí příze (hustota úpletu) určuje konečné míry vaší práce a obvykle se měří na vzorku 10 x 10 cm. Spočítáme takto: počet ok na šířku x počet řad na výšku - např.: 19 ok x 26 řad = 10 x 10 cm.

Napětí příze je velmi individuální; někteří lidé pletou/ háčkují volně, zatímco jiní značně utahují. Napětí příze přizpůsobíte změnou velikosti jehlic, proto doporučenou velikost jehlic berte pouze jako vodítko! Je důležité, abyste zajistili, že VAŠE napětí příze odpovídá napětí uvedenému ve vzoru. Pokud budete pracovat s jiným napětím příze než je uvedeno ve vzoru, vaše spotřeba příze a konečné rozměry vaší práce se budou lišit.

Napětí příze také určuje, které příze je možné vzájemně zaměňovat. Pokud dosáhnete stejného napětí příze, můžete snadno zaměnit jednu přízi za druhou.

Viz lekce DROPS: Jak změřit napětí příze/ zkušební vzorek

Viz video DROPS: Jak vypracovat zkušební vzorek napětí příze

Požadované množství příze je uvedeno v gramech, např.: 450 g. Pro výpočet potřebného množství klubek musíte nejdříve vědět, kolik gramů je v 1 klubku (25 g, 50 g nebo 100 g). Tyto informace jsou dostupné po kliknutí na jednotlivé druhy přízí na našich stránkách. Vydělte požadované množství množstvím každého klubka. Pokud má například klubko 50 g (nejběžnější množství), výpočet bude následující: 450 / 50 = 9 klubek.

Při záměně jedné příze za druhou je důležité, aby napětí příze (hustota úpletu) při pletení/ háčkování zůstala stejná. To proto, aby rozměry hotového oděvu odpovídaly poskytnutému náčrtu. Stejného napětí příze je snazší dosáhnout pomocí přízí ze stejné skupiny. Je také možné pracovat s vícero vlákny tenčí příze najednou, a tak dosáhnout stejného napětí jako při práci se silnější přízí. Vyzkoušejte náš převodník přízí. Doporučujeme vám si vždy vypracovat zkušební vzorek (swatch).

POZNÁMKA: při záměně přízí se může oděv výrazně lišit od oděvu na fotografii, to díky rozdílným vlastnostem a složení každé příze.

Viz lekce DROPS: Mohu použít jinou přízi než je uvedena ve vzoru?

Všechny naše příze jsou rozděleny do skupin přízí (od A do F) podle síly a napětí příze – skupina A zahrnuje nejtenčí příze a skupina F ty nejsilnější. Toto vám usnadní hledání alternativních přízí k našim vzorům, pokud byste chtěli přízi vyměnit. Všechny příze stejné skupiny mají podobné napětí příze (hustotu úpletu) a můžete je tak snadno vzájemně nahrazovat. Jednotlivé druhy přízí se nicméně liší složením a vlastnostmi, hotové dílo tak získá na jedinečnosti jak na pohled tak na omak.

Kliknutím zde zobrazíte přehled přízí v jednotlivých skupinách.

V horní části všech našich vzorů najdete odkaz na náš převodník přízí (yarn calculator), což je užitečný nástroj, pokud byste chtěli použít jinou než doporučenou přízi. Vyplněním druhu příze, kterou si přejete vyměnit, množství (ve vaší velikosti) a počtu vláken, vám převodník nabídne vhodné alternativní příze se stejným napětím příze (hustotou úpletu). Dále vám prozradí, kolik alternativní příze budete potřebovat a zda budete muset pracovat s vícero vlákny najednou. Většina klubek má hmotnost 50 g (některá 25 g nebo 100 g).

Pokud je vzor vypracován ve vícero barvách najednou, bude nutné každou barvu vypočítat samostatně. Stejně tak, pokud je vzor vypracován s několika vlákny různých přízí (například 1 vlákno alpaky a 1 vlákno Kid-Silk), budete muset najít alternativy jednotlivě, tedy pro každou zvlášť.

Kliknutím zde zobrazíte náš převodník přízí

Protože různé příze mají různé vlastnosti a textury, rozhodli jsme se původní přízi v našich vzorech zachovat. Můžete však snadno najít dostupné alternativy mezi našimi ostatními druhy přízí pomocí našeho převodníku nebo si jednoduše vybrat přízi ze stejné skupiny přízí.

Je možné, že někteří prodejci mají přízi stále na skladě, nebo že někdo má doma pár klubek, pro která by rád našel vzory.

Převodník přízí vám nabídne jak alternativní přízi, tak i její požadované množství.

Pokud si nejste jistí jakou velikost vypracovat, můžete například změřit oděv, který již vlastníte a jehož velikost se vám líbí. Následně si zvolte velikost porovnáním těchto mír s těmi v tabulce velikostí vybraného vzoru.

Tabulku velikostí najdete ve spodní části vzoru.

Viz lekce DROPS: Jak číst tabulku velikostí

Velikost jehlic uvedená ve vzoru slouží pouze jako vodítko, důležité je dodržet napětí příze (hustotu úpletu). A protože napětí příze je velmi individuální, budete muset upravit velikost jehlic tak, abyste zajistili stejné napětí jaké je uvedené ve vzoru – možná budete muset přizpůsobit sílu jehlic o 1 či dokonce 2 velikosti abyste dosáhli správného napětí. Za tímto účelem vám doporučujeme vypracovat zkušební vzorky.

Pokud byste pracovali s jiným napětím příze než je uvedeno, rozměry hotového oděvu se mohou od rozměrů uvedených na náčrtu lišit.

Viz lekce DROPS: Jak změřit napětí příze/ zkušební vzorek

Viz video DROPS: Jak vypracovat zkušební vzorek

Práce s oděvem shora dolů poskytuje větší flexibilitu a prostor pro individuální úpravy. Například je snazší si oděv v průběhu práce vyzkoušet a také upravit délku sedla a průramků.

Návody vše pečlivě vysvětlují krok za krokem, ve správném pořadí. Schémata jsou přizpůsobena směru pletení a vypracována jako obvykle.

Schéma zobrazuje všechny řady/ kruhové řady, a každé oko jak se jeví při pohledu z lícové strany. Čte se zdola nahoru, zprava doleva. 1 čtvereček = 1 oko.

Při práci v řadách (tam a zpět) je každá lichá řada řadou lícovou a každá sudá řada je řadou rubovou. Při práci v rubových řadách je nutné vypracovávat schéma obráceně: zleva doprava, hladká oka pleteme obrace, oka pletená obrace vypleteme hladce atd.

Při práci v kruhových řadách je každá řada řadou lícovou a schéma je tedy ve všech řadách vypracováno zprava doleva.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u pletení

Schéma zobrazuje všechny řady/ kruhové řady, a každé oko jak se jeví při pohledu z lícové strany. Vypracovává se zdola nahoru, zprava doleva.

Při práci v řadách (tam a zpět) je každá lichá řada řadou lícovou a každá sudá řada je řadou rubovou. Při práci v rubových řadách je nutné vypracovávat schéma obráceně: zleva doprava.

Při práci v kruhových řadách je každá řada řadou lícovou a schéma je tedy ve všech řadách vypracováno zprava doleva.

Při práci s kruhovým schématem začínáme uprostřed a postupujeme směrem proti směru hodinových ručiček, řadu po řadě.

Řady obvykle začínají daným počtem řetízkových ok (ekvivalentní výšce následujícího oka), což bude buď znázorněno ve schématu nebo vysvětleno ve vzoru.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u háčkování

Pokyny pro práci s vícero schématy zároveň ve stejné řadě/kruhové řadě budou často popsány takto: „háčkujeme vzor A.1, A.2, A.3 celkem 0-0-2-3-4x". To znamená, že A.1 vypracujete jednou, následně A.2 vypracujete jednou a A.3 opakujete (na šířku) tolikrát, kolikrát je pro vaši velikost stanoveno – v tomto případě takto: S = 0 krát, M = 0 krát, L=2 krát, XL= 3 krát a XXL = 4 krát.

Se schématy se pracuje jako obvykle: začněte první řadou v A.1, poté vypracujte první řadu v A.2 atd.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u pletení

Viz lekci DROPS: Jak číst schémata u háčkování

Celková šířka oděvu (od zápěstí k zápěstí) bude u větších velikostí větší, přestože rukávy jsou kratší. Větší velikosti mají delší průramky a širší náramenice, aby dobře seděly pro všechny velikostech.

Rozměry na náčrtu/ schématu poskytují informace k celkové délce oděvu. Pokud se jedná o svetr nebo kabátek, délka se měří od nejvyššího bodu na náramenici nejblíže výstřihu směrem dolů ke spodní části oděvu. NENÍ měřeno od vrcholu ramene. Stejně se měří i délka sedla, od nejvyššího bodu náramenice dolů k místu, kde se sedlo dělí na trup a rukávy.

U kabátků, pokud není výslovně uvedeno jinak, se nikdy neměří délka na vnější straně légy. Vždy měřte délku na vnitřní straně.

Viz lekce DROPS: Jak číst schéma

Schémata se často opakují dokola nebo na výšku. 1 opakování na schématu tak, jak se jeví ve vzoru. Pokud je uvedeno vypracujte 5 opakování A.1 v řadě, pak vypracujete A.1 celkem 5 krát po sobě/ vedle sebe v jedné řadě. Pokud je uvedeno vypracujte 2 opakování A.1 svisle/ na výšku, vypracujte celé schéma jednou, následně začněte znovu od počátku následující řady a vypracujte celé schéma ještě jednou.

Řetízková oka jsou o něco užší než sloupky. Abyste předešli příliš staženým okům nahozeného okraje, jednoduše uháčkujte více ok řetízku. Počet ok bude v následující řádě upraven tak, aby odpovídal vzoru a náčrtu.

Pružný lem se oproti například lícovému žerzeji jeví mnohem staženější. Přidáním ok před vypracováním lemu se vyhnete viditelnému rozdílu v šířce přechodu mezi pružným lemem a zbytkem trupu.

Je snadné uzavřít lem příliš pevně. Nahazováním ok při uzavírání lemu (a současným uzavíráním těchto nahození) předejdete příliš utaženému okraji.

Viz video DROPS: Jak uzavřít pomocí nahození (yo)

Pro dosažení rovnoměrného přidání (nebo ujmutí) můžete přidat např.: každou 3. a 4. řadu střídavě takto: vypracujte 2 řady a přidejte v 3. řadě, vypracujte 3 řady a přidejte ve 4. Takto opakujte až po poslední přidávání..

Viz lekce DROPS: Přidávání či ujímání 1 oka střídavě v každé 3. a 4. řadě

Pokud dáváte přednost práci v kruhových řadách namísto v řadách (tam a zpět), můžete samozřejmě vzor přizpůsobit a to tak, že přidáte můstky doprostřed přední části (obvykle 5 ok). Dále pak postupujete podle pokynů. Kde byste normálně otočili práci a pracovali z rubové strany, jednoduše pokračujete dál přes můstek v kruhových řadách. Nakonec kabátek rozstřihnete, naberete stehy pro vypracování légy a zakryjete rozstřižené okraje.

Viz video DROPS: Jak uplést a rozstřihnout můstek

Pokud dáváte přednost práci v řadách (tam a zpět) namísto v kruhových řadách, můžete samozřejmě vzor přizpůsobit a to tak, že jednotlivé díly vypracujete samostatně a na konci je sešijete dohromady. Rozdělte počet ok trupu na polovinu, přidejte na každé straně 1 krajové oko (pro sešití) a vypracujte přední a zadní díl odděleně.

Viz lekce DROPS: Mohu vzor na kruhových jehlicích přizpůsobit rovným jehlicím?

Aby se zachovaly správné proporce, opakování vzoru se může v různých velikostech mírně lišit. Pokud nepracujete se stejnou velikostí v jaké je i oděv na fotografii, může se ten váš mírně lišit. Vzor byl pečlivě navržen a upraven tak, aby celkový dojem z oděvu zůstal stejný ve všech velikostech.

Dodržujte proto pokyny a schémata pro vaši velikost!

Pokud jste našli vzor, který se vám líbí a který je k dispozici v dámské velikosti, není příliš těžké jej přizpůsobit velikosti pánské. Největší rozdíl bude v délce rukávů a trupu. Začněte pracovat na dámské velikosti o které si myslíte, že by seděla přes hrudník. Dodatečná délka bude vypracována těsně před uzavřením pro průramky. Pokud je vzor vypracován shora dolů, můžete přidat délku hned za průramky nebo před prvním ujmutím na rukávu.

Pokud jde o dodatečné množství příze, bude záležet na přidané délce, ale je lepší mít více klubek než-li méně.

Všechny příze mají přebytečná vlákna (z výroby), která mohou žmolkovat či odpadat. Česané příze (tj. chlupatější příze) mají více těchto volných, nadbytečných vláken, což způsobuje větší línání.

Línání také závisí na tom, co nosíme pod nebo přes oděv a zda to táhne vlákna příze. Není proto možné zaručit, že nedojde k žádnému línání

Níže je několik tipů, jak dosáhnout nejlepších výsledků při práci s chlupatější přízí:

1. Když je oděv hotový (než ho vyperete), silně s ním protřepejte, aby se volnější chloupky uvolnily. POZNÁMKA: NEPOUŽÍVEJTE čistící váleček na textil, kartáč ani jinou metodu, která tahá za přízi.

2. Oděv vložte do plastového sáčku a vložte jej do mrazáku – nízká teplota způsobí, že se vlákna k sobě méně přichytí a přebytečná vlákna se snadněji odloučí.

3. Ponechte několik hodin v mrazáku, než jej vyjmete a znovu protřepete.

4. Oděv perte podle pokynů na štítku příze.

Žmolkování je přirozený proces, ke kterému dochází i u těch nejexkluzivnějších vláken. Je to přirozená známka opotřebení, kterému jde jen těžko předejít. Opotřebení je nejviditelnější v místech s vysokým třením, jako je podpaží či lemy.

Váš oděv může vypadat opět jako nový, když žmolky odstraníte pomocí kartáče na šaty nebo speciálního strojku - odžmolkovače.

Pořád se nemůžete dobrat odpovědi, kterou hledáte? Pak posuňte stránku dolů a napište nám svůj dotaz, naši specialisté se vám pokusí poradit. Obvykle to zvládneme během 5 až 10 pracovních dnů..
Mezitím si můžete pročíst otázky a odpovědi, které k tomuto modelu položili ostatní, nebo navštívit skupinu DROPS Workshop na Facebooku, kde vám může poradit některá spřízněná duše!

Mohly by se vám líbit...

Přidejte komentář k návodu DROPS Children 24-7

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.

Komentáře / Otázky (49)

country flag Brenda napsala:

I don’t understand what you mean in rows 4-6 => 1 sc for every sc back and forth. What does back and forth mean?

08.05.2024 - 03:49

Odpověď DROPS Design :

Dear Brenda, working back and forth means to work in rows, ie from row 4 to row 6 you will turn at the end of each row to work alternately from RS and from WS, this will create an opening for you will work along these opening for the snout afterwards. Happy crocheting!

08.05.2024 - 08:19

country flag Zuzana napsala:

Ďakujem za milý návod. Trochu som sa potrápila, lebo sa mi to celé krútilo. Prvý dinosaurus mal hlavu vzadu a chrbát na boku. Bolo to zúfalé. Pri druhom som si dávla pozor, nesledovala som návod úplne presne na očko a bolo to lepšie. Obdivujem tieto nápady na hračky, je to ťažká práca.

13.10.2023 - 11:52

country flag Kleine Dino napsala:

Dag, Vind het een moeilijk patroon om te lezen.. Ben nu bij toer 17 en daar staat 14 vasten haken keer met 1 losse haak dan heen en weer de borst maar hoe vaak moet je heen en weer haken voor de borst??

13.03.2023 - 10:53

Odpověď DROPS Design :

Dag,

De zin over dat je dan heen en weer haakt voor de borst is als extra informatie, dus je kunt gewoon verder gaan met toer 18. Bij toer 21 staat dat je weer verder gaat in de rondte.

14.03.2023 - 20:44

country flag Dfabgnehsragvc napsala:

Cxbgrsjngd

07.12.2022 - 18:06

country flag Elyas napsala:

I am trying to complain about this poorly made tutorial but you cannot do that :) add pictures

07.12.2022 - 14:45

country flag Aaaaar napsala:

Round 4-6 what does any of this mean

25.02.2022 - 22:28

Odpověď DROPS Design :

Dear Aaaaar, after you have worked round 3, turn and work now row 4 from WS with 1 st in each st all the row, turn and work 1 st in each st from RS (row 5), turn and work 1 st in each st all the row from WS (row 6), turn and work now round 7 (= as explained, joining with a sl st at the end of this round). Happy crocheting!

28.02.2022 - 10:58

country flag Sb napsala:

Hi I have been following the pattern as written, dc double crochet, and arrived at row 18 only to find that the filling is very exposed due to the open nature of the double crochet. when double checking with the photo it looks like a single crochet, sc throughout. Please clarify. Thanks

27.09.2021 - 23:20

Odpověď DROPS Design :

Dear Sb, correct, the pattern is worked with double crochets UK-terminology this means single crochet in US-terminology, edit language by scrolling down the menu below the photo if needed and chosse English (US/in). Happy crocheting!

28.09.2021 - 08:07

country flag Nicole Rosanis napsala:

Toujours pas compris 8 à 14 en rod sans fermer????

14.09.2021 - 21:21

Odpověď DROPS Design :

Bonjour Mme Rosanis, tout à fait, à la fin de chaque tour, plutôt que de terminer par 1 maille coulée dans la 1ère maille du début de ce tour, déplacez votre marqueur (pour repérer la transition des tours) et crochetez 1 maille serrée dans la 1ère maille du tour précédent et continuez ainsi jusqu'à ce que le tour 14 soit terminé, puis crochetez encore 5 mailles serrées pour que les tours commencent désormais au milieu du cou pour le tour 15. Bon crochet!

15.09.2021 - 07:13

country flag Urda napsala:

Jeg forstår ikke hekletipset: «Hver omg med fm starter med 1 lm (denne erstatter ikke første fm) og avsluttes med 1 kjm i første fm på beg av omg.» Hvis man hekler en kjm i fleste fm på begynnelsen av omgangen: vil ikke den første fm av omgangen bli forskjøvet bortover til venstre? Eller skal man strikke en kjm OG fm i første maske på beg av omg?

22.08.2021 - 22:41

country flag Eline napsala:

Bij toer 21 staat haak dan tot midden onder de buik moet je dan nog een paar toeren rondhaken? Hoeveel toeren

13.07.2021 - 19:25

Odpověď DROPS Design :

Dag Eline,

Nee, je hoeft geen extra toeren te haken, maar je haakt na toer 21 verder tot midden onder de buik. Vanaf toer 22 haak is het begin van de toer dus steeds midden onder de buik.

20.07.2021 - 17:38