DROPS / 146 / 31

Mara by DROPS Design

Heegeldatud DROPSi kübar lõngast "Bomull-Lin" või "Paris".

DROPSi disain: muster nr l-118
Lõngagrupp C
------------------------------------------------------
Mõõdud:
Pea ümbermõõt: 48 cm
Kõrgus: umbes 26 cm

Lõng: Garnstudio DROPS BOMULL-LIN, 50 g / 85 m
100 g värv nr 05, pruun
Või: Garnstudio DROPS PARIS, 50 / 75 m
100 g värv nr 26, tumebeež

DROPSi HEEGELNÕEL: 4,5 mm – või sobiv, et saavutada heegeltihedus 20 ühekordset sammast x 17 rida = 10 x 10 cm.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

53% puuvill, 47% linane
alates 2.85 € /50g
DROPS Bomull-Lin uni colour DROPS Bomull-Lin uni colour 2.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 5.70€. Loe edasi.

Juhend

HEEGELDAMISE INFO
Heegelda iga ühekordsete sammaste (sm) ringi järgmiselt: asenda ringi esimene sm 3 ahelsilmusega (ahels) jäta vahele eelmise ringi esimene sammas, siis tee sm igasse sm-sse, lõpetuseks tee 1 aassilmus (aass) kolmandasse ahels-sse ringi algul.

MUSTER
Vaata skeemi A.1.

ÜHEKORDSETE SAMMASTE GRUPP
1 sm-grupp = samasse ühekordsesse sambasse tee 2 sm, 2 ahels ja 2 sm. Ringi alguses asenda esimene ühekordne sammas sammate-gruppis 3 ahels-ga.
-------------------------------

MÜTS
Heegeldatakse ringselt. Tee 2 ahels Bomull Lin lõngaga.
1. RING: tee 12 sm esimesse ahels-sse – vaata HEEGELDAMISE INFOT!
2. RING: tee 2 sm igasse sm-sse = 24 sm.
3. RING: * 1 sm järgmisesse sm-sse, tee 2 sm järgmisesse sm-sse *, korda *-* tervel ringil (= 12 kasvatatud sm) = 36 sm.
4. RING: * 1 sm igasse järgmisesse 2 sm-sse, tee 2 sm järgmisesse sm-sse *, korda *-* tervel ringil = 48 sm.
5. RING: * 1 sm igasse järgmisesse 3 sm-sse, tee 2 sm järgmisesse sm-sse *, korda *-* tervel ringil = 60 sm.
6. RING: * 1 sm igasse järgmisesse 4 sm-sse, tee 2 sm järgmisesse sm-sse*, korda *-* tervel ringil = 72 sm.
7. RING: * 1 sm igasse järgmisesse 8 sm-sse, tee 2 sm järgmisesse sm-sse *, korda *-* tervel ringil = 80 sm.
8. ja 9. RING: tee 1 sm igasse sm-sse.
Siis heegelda skeemi A.1 järgmiselt:
1. RING: 4 ahels (arvesta seda kui esimest sm ja 1 ahels), jäta vahele esimesed 3 sm, * tee järgmisesse sm-sse 1 SM-GRUPP – vaata ülevalt, 1 ahels, jäta vahele järgmised 3 sm, 1 sm järgmisesse sm-sse, 1 ahels, jäta vahele järgmised 3 sm *, korda *-* tervel ringil, lõpetuseks tee 1 sm-grupp järgmisesse sm-sse, 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul = 10 sammaste gruppi.
2. RING: samasse ahels-sse tee 1 sm-grupp, * 1 ahels, 1 sm järgmise sm-gruppi ahels-kaarde, 1 ahels, 1 sm-grupp järgmisesse sm-sse *, korda *-* tervel ringil, lõpetuseks tee 1 ahels ja 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul.
3. RING: tee aass kuni esimese sm-gruppi ahels-kaareni, 4 ahels (arvesta seda kui esimest sm ja 1 ahels), * 1 sm-grupp järgmisesse sm-sse, 1 ahels, 1 sm järgmise sm-gruppi ahels-kaarde, 1 ahels *, korda *-* tervel ringil, lõpetuseks tee 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul.
4. RING: heegelda nagu 2. ringi.
5. RING: heegelda nagu 3. ringi.
6. RING: tee 1 ahels, siis 3 ks igasse ahels-kaarde, SAMAL AJAL kasvata 6 ks ühtlaste vahedega = 96 ks.
7. RING: * 1 sm igasse järgmisesse 3 ks-sse, tee 2 sm järgmisesse ks-sse*, korda*-* tervel ringil = 120 sm.
8. RING: * 1 sm igasse järgmisesse 9 sm-sse, tee 2 sm järgmisesse sm-sse *, korda *-* tervel ringil = 132 sm.
9. RING: * 1 sm igasse järgmisesse 10 sm-sse, tee 2 sm järgmisesse sm-sse *, korda *-* tervel ringil = 144 sm.
10. RING: * 1 sm igasse järgmisesse 11 sm-sse, tee 2 sm järgmisesse sm-sse *, korda *-* tervel ringil = 156 sm.
11. RING: * 1 sm igasse järgmisesse 38 sm-sse, tee 2 sm järgmisesse sm-sse *, korda *-* tervel ringil = 160 sm.
12. RING: tee 1 sm igasse sm-sse.
Katkesta lõng ja kinnita lõngaots.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 05.10.2016
Parandus skeemi A.1 1. ringi tekstis.

Skeem

= ahelsilmus (ahels)
= ühekordne sammas (sm)
= ühekordsete sammaste grupp: ühte sm-sse tee 2 sm, 2 ahels ja 2 sm
= 1 ring

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 146-31) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (69)

Britt 11.07.2020 - 16:58:

Hoe kan ik de hoed groter maken? Waar en hoeveel kan ik meerderen met het voorgeschreven garen? Ik hoor het graag!

DROPS Design 12.07.2020 kl. 14:28:

Dag Britt,

Je zou bijv nog een toer van stokjes kunnen haken (zorg dat je een meervoud van 8 stokjes op de toer hebt, zodat het patroon past) voordat je met A.1 begint en/of dat je nog een extra toer van A.1 haakt.

Grognier Françoise 24.05.2020 - 13:59:

Bonjour, Je viens de réaliser le chapeau Drop Mara en BOMULL-LIN, il est très beau mais le bord est tout mou ! J'ai pourtant bien respecté l'échantillon et me demande vraiment si le fil Bromull-lin est adapté à cette réalisation? Pouvez-vous me donner la "recette" pour que le bord soit un peu plus rigide, notamment s'il faut l'amidonner: comment procéder? Cordialement Françoise

DROPS Design 25.05.2020 kl. 09:49:

Bonjour Françoise, vous pouvez l'amidonner plus ou moins légèrement en fonction de l'effet voulu. Bon crochet!

Cotting Christine 15.03.2020 - 16:06:

Avec le Boll-mull la ceinture du chapeau n'a pas assez de tenue ! Dommage

DROPS Design 16.03.2020 kl. 10:16:

Bonjour Mme Cotting, aviez-vous le bon échantillon/la bonne tension, soit 20 brides x 8 rangs = 10 x 10 cm? Vous pouvez essayer de l'amidonner un peu si besoin. Bon crochet!

Lea 27.03.2019 - 21:38:

I would prefer to use Drops Muskrat. Do I need to hold two (2) strands together to equal the size of Drops Bomull-Lin? Or is there a better yarn that would match size holding 2 strands together? Thank you for your help.

DROPS Design 01.04.2019 kl. 09:11:

Dear Lea, Bomull-Lin and Paris both belongs to yarn group C while Muskat is yarn group B, this means Muskat will not be an alternative here and you would have to check the tension and might have to recalculate the pattern to fit the right size. But you could use instead 2 strands Safran (= yarn group A). Happy crocheting!

Sharon L. Ford 27.07.2018 - 15:48:

Thank you for making a hat for smaller adult heads. I have a 20" head, and this fits great!! New at crocheting and directions were great!

Ina 04.06.2017 - 10:57:

Det er vigtigt at vide om det er Bomull-Lin med hvid eller brun banderole, der skal bruges til denne opskrift. Drops har ændret garnet meget her i 2017. Der er stor forskel i tykkelsen. Forhandlere har ikke fået at vide at de skal gøre kunderne opmærksomme på den nye tykkelse på garn med brun banderole.

Monique 07.05.2017 - 23:13:

Ik heb andere hoeden bekeken hier op garnstudio en die worden ook van Bomull-lin gemaakt op haaknaald 4.5 maar daar staat de stekenverhouding die ik heb. Bomull-lin rekt niet mee dus is de hoed te klein. In ieder geval is mijn hoed prachtig geworden.

Monique 07.05.2017 - 23:10:

Ik heb met haaknaald 4.5 st.verhouding van 16 stk x 9.5. Hij is af en past perfect. Met jullie stekenverhouding op haakpen 3 werd het echt een kinderhoed.Patroon is verder super. Alleen jullie stekenverhouding is niet mogelijk voor een volwassen vrouw.

Monique 06.05.2017 - 14:28:

Ik snap er niks van. Heb exact de stekenverhouding welliswaar op haaknaald 3 ipv de aanbevolen 4.5. Hij is veel!!! te klein. Haak met Bomull-lin. Het is echt voor een kinderhoofd. Ik heb al meerdere klachten hierover gelezen. Kunnen jullie dit aanpassen? Vlgs mij gaat iedereen hiermee de fout in.

DROPS Design 07.05.2017 kl. 12:17:

Hallo Monique, Waarschijnlijk is er toch ergens iets mis gegaan. Misschien kun je de stekenverhouding nog eens goed nakijken? Na toer 8 heb je 80 stokjes, dit zou een omtrek moeten hebben van 40 cm op basis van de juiste stekenverhouding. Wanneer je na het haken van A.1 aan de rand begint heb je 96 vasten op de toer en dan zou je een omtrek van de hoed van 48 moeten hebben.

Solène 26.09.2016 - 14:51:

Bonjour, Je pense qu'il y a une erreur dans les explications du modèle en Français : Au tour 1 de A1, il manque à la fin de ce qui doit être répété *............. sauter 3B* pour correspondre au diagramme.

DROPS Design 26.09.2016 kl. 15:26:

Bonjour Solène et merci pour votre retour, l'information a été transmise à notre équipe. Bon crochet!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 146-31

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.