DROPS / 140 / 19

Fenella by DROPS Design

Heegeldatud DROPSi kübar lõngast "Eskimo".

Võtmesõnad: mütsid, peakatted, suvised mütsid,
DROPSi disain: muster nr ee-432
Lõngagrupp E
------------------------------------------------------
Suurus: S/M - M/L
Pea ümbermõõt: 54/56 - 56/58 cm

Lõng: Garnstudio DROPS ESKIMO, 50 g / 50 m
100-100 g värv nr 77, hele ploom

DROPSi HEEGELNÕEL: 6 mm – või sobiv, et saavutada 11 kinnissilmust x 5 rida = 10 x 10 cm.

------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 2.20 € /50g
DROPS Eskimo uni colour DROPS Eskimo uni colour 2.20 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo mix DROPS Eskimo mix 2.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo print DROPS Eskimo print 2.75 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 4.40€. Loe edasi.

Juhend

HEEGELDAMISE NIPP
1.-6. ja 11.-13. ringide alguses tee 3 ahelsilmust (ahels) ühekordse samba asemel, iga ringi lõpus tee 1 aassilmus (aass) kolmandasse ahels-sse ringi algul.

KASVATAMISE NIPP
Kasvata 1 silmus, heegeldades 2 ühekordset sammast (sm) ühest silmusest.
------------------------------

MÜTS
Heegeldatakse ülevalt alla.
Heegelda 4 ahelsilmust (ahels) 6 mm heegelnõelaga, ühenda ringiks, tehes 1 aassilmus (aass) esimesse ahels-sse.
1. RING: vaata HEEGELDAMISE NIPPI! Tee 11-11 ühekordset sammast (sm) ahels-ringi.
2. RING: tee 2 sm igasse sm-sse tervel ringil = 22-22 sm.
3. RING: * 1 sm esimesse sm-sse, 2 sm järgmisesse sm-sse *, korda alates *-* tervel ringil = 33-33 sm.
4. RING: * 1 sm igasse järgmisesse 2 sm-sse, 2 sm järgmisesse sm-sse *, korda alates *-* tervel ringil = 44-44 sm.
5. RING: tee 1 sm igasse sm-sse, SAMAL AJAL kasvata ühtlaste vahedega 1-4 sammast tervel ringil – vaata KASVATAMISE NIPPI = 45-48 sm.
6. RING: tee 3 sm esimesse sm-sse, * jäta vahele 2 sm ja tee 3 sm järgmisesse sm-sse *, korda alates *-* tervel ringil = 15-16 sammaste gruppi.
7.-9. RING: tee 3 ahels, jäta vahele eelmise ringi esimene sammaste grupp, * tee 3 sm kahe järgmise sammaste grupi vahele *, korda alates *-* tervel ringil ja lõpetuseks tee 2 sm pärast viimast sammaste gruppi ja tee 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul.
10. RING: tee 1 ahels ja siis 1 aass igasse sm-ssse tervel ringil = 45-48 aass ja lõpetuseks tee 1 aass esimesse ahels-sse ringi algul.
11. RING: NB! Heegelda seda ringi nagu 9. ringi, st. heegelda ümber 10-nda ringi. Tee järgmiselt: * 1 sm igasse järgmisesse 2 sm-sse, siis 2 sm järgmisesse sm-sse *, korda alates *-* = 60-64 sm.
12. RING: * 1 sm igasse järgmisesse 3 sm-sse, siis 2 sm järgmisesse sm-sse *, korda alates *-* = 75-80 sm.
13. RING: tee 1 sm igasse sm-sse tervel ringil.
Katkesta lõng ja kinnita lõngaots.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 140-19) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (24)

Jackie 14.01.2019 - 18:15:

Having trouble with Round 11. Have made this hat twice and still can't figure it out!:(

DROPS Design 15.01.2019 kl. 08:46:

Dear Jackie, the stitches worked on round 11 has to be worked in the sts from round 9 around the sts from round 10: Insert the crochet hook in the sts from round 9 (as you did for the sl sts on round 10) and work the dc as usual, the sl sts from round 10 should be hidden in the dc on round 11. Happy crocheting!

Jackie 14.01.2019 - 15:22:

How is row 11 worked? Made 2 of these hats & still did not get it right!:0

DROPS Design 14.01.2019 kl. 17:39:

Dear Jackie, on round 10 you crocheted 1 sl st in each dc from round 9 around. On round 11 crochet 1 dc in each stitch from round 9 around the sl st from round 10: insert the crochet hook in the dc from round 9 so that the sl st from round 10 will be "hidden" in the dc on round 11. Happy crocheting!

Loes 07.01.2019 - 20:37:

Oh, ik zie het al zelf, het proeflapje wordt met stokjes gehaakt; want stk='stokje' en niet 'steek' 😉

Loes 06.01.2019 - 14:06:

Voor het proeflapje met haaknaald 6: welke steek moet ik daar gebruiken? Vasten?

DROPS Design 09.01.2019 kl. 11:42:

Dag Loes,

Voor het proeflapje gebruik je stokjes.

Amy Yampanis 20.09.2018 - 18:09:

For those with size issues first make sure you are using the correct thickness yarn (not clear in pattern what that is). round 5 make sure to increase the 4 dc which gives you one extra shell in the shell rows. makes all the difference.

Zofia Zawadzki 11.09.2018 - 13:20:

After attempt #12, I have given up (bought the exact same wool inc colour - it\'s gorgeous BTW) and I\'m using the correct size hook, and the tension is good, it\'s not tight, there\'s plenty of stretch. Either I have a large cranium or, the model has a small one. \r\nWill attempt a different pattern.

Linda Aulenti 11.03.2017 - 14:55:

I started and finished this hat 3 times, but....... Following the pattern and increasing along the way as instructed, how then did I end up with a 17.5 in. hat instead of the 22.25? All stitches were counted along the way and are correct. I am using a 6mm needle as required. Help please!

DROPS Design 13.03.2017 kl. 09:56:

Dear Mrs Aulenti, did you also checked your crochet tension? you should have 12 dc x 5 rows = 10 x 10 cm. Happy crocheting!

Eva 21.09.2015 - 10:47:

Ich find die Anleitung Klasse. Hab ihn auch schon zweimal gemacht, mit unterschiedlicher wolle. Und NS 6. Aber weder komm ich auf die Bildgröße noch ist meine Kampe so abstehend. Was könnte denn falsch sein bei mir? Liegt das tatsächlich an meiner wolle? (einmal für 8-10 und einmal 6-8 getestet) Lg Eva

DROPS Design 28.09.2015 kl. 10:07:

Am besten ist natürlich immer, wenn Sie die Originalwolle verwenden. Außerdem ist es ganz wichtig und maßgeblich, dass Sie die Maschenprobe einhalten. Wenn Sie die Maschenprobe mit Nadel 6 nicht einhalten, müssen Sie eine etwas größere Nadel verwenden (ich vermute, Ihr Hut ist zu klein?) und so lange probieren, bis Sie die Maschenprobe erhalten.

Francesca 21.01.2015 - 10:35:

Grazie per la risposta, in realtà non ho fatto un campione, ma con una lana così grossa pensavo di poter stare tranquilla, anzi temevo venisse troppo grande...invece è successo il contrario! La prossima volta lo farò, sperando che la lana basti...comunque ho fatto molti dei vostri modelli usando altre lane e mi sono sempre venuti bene perché le vostre spiegazioni sono chiarissime e facili da seguire, anche quando ho dovuto usare aghi o uncinetti di misura diversa. Grazie siete magnifici!

DROPS Design 21.01.2015 kl. 21:46:

Buonasera Francesca, in realtà il campione è necessario per tutti i tipi di filato; magari per il suo modo di lavorare sarebbe stato necessario utilizzare una misura in più di uncinetto...in ogni caso buon lavoro!

Francesca 20.01.2015 - 11:17:

Ho realizzato il cappello utilizzando la lana indicata e l'uncinetto della misura giusta nella taglia più grande e sono rimasta molto sorpresa perché è veramente piccolo, va bene per mia figlia che ha 4 anni. Ho aggiunto una riga dopo la nona perché era anche corto, ma con i due gomitoli consigliati non sarebbe possibile ingrandirlo ulteriormente, forse bisognerebbe lavorarlo con un uncinetto più grosso, ma come ho detto la lana non basterebbe...peccato

DROPS Design 20.01.2015 kl. 18:41:

Buonasera Francesca, siamo dispiaciute per questo risultato, ma il suo campione corrispondeva a quello indicato? Buon lavoro!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 140-19

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.