DROPS / 147 / 16

Edith by DROPS Design

Heegeldatud DROPSi ümmargune vaip kolmekordsest ”Paris” lõngast.

DROPSi disain: muster nr w-479
Lõngagrupp C + C + C
------------------------------------------------------
Mõõdud: läbimõõt umbes 83 cm (vaiba võib teha ka suurema, vaata suuremat vaipa allpool)
Lõng: Garnstudio DROPS PARIS, 50 g / 75 m
700 g värv nr 01, aprikoos (pildil on väiksem vaip)
Suurema vaip: läbimõõt u 125 cm
Ja lõnga kulub u 1300 g

DROPSi HEEGELNÕEL: 8 mm – või sobiv, et saavutada heegeltihedus 8 ühekordset sammast (sm) laiusesse ja 4,5 sm kõrguses kolmekordse Paris lõngaga = 10 x 10 cm.
(MUSTER A.1 ja A.2 = 4 sm rida kõrgusesse).
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% puuvill
alates 1.25 € /50g
DROPS Paris uni colour DROPS Paris uni colour 1.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Paris recycled denim DROPS Paris recycled denim 1.25 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 17.50€. Loe edasi.

Juhend

HEEGELDAMISE INFO
Tee iga ühekordsete sammaste ringi alguses 3 ahelsilmust (ahels) ja ringi lõpus tee 1 aassilmus (aass) kolmandasse ahels-sse ringi algul (vaata eraldi seletust skeemi A.1 ja A.2 ringidel).

MUSTER A.1 (peab jaguma 4 silmusega):
Muster koosneb 4 ringist ja skeemi A.1 muster on 5-ndal ja 6-ndal ringil.
Heegelda järgmiselt:
5. RING: 4 ahels (= 1 sm + 1 ahels), jäta vahele 1 sm, järgmisesse sm-sse tee 1 sm + 7 ahels + 1 sm, 1 ahels, jäta vahele 1 sm, 1 sm järgmisesse sm-sse, siis tee skeemi A.1 järgmiselt: * 1 ahels, jäta vahele 1 sm, järgmisesse sm-sse tee 1 sm + 7 ahels + 1 sm, 1 ahels, jäta vahele 1 sm **, 1 sm järgmisesse sm-sse *, korda *-*, ainult pärast viimast mustrikordust ** tee 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul.
6. RING: tee skeemi A.1 järgmiselt: * tee 7 sm järgmisesse ahels-kaarde, tee 1 ks järgmisesse sm-sse *, korda *-* tervel ringil, lõpetuseks tee 1 aass esimesse sm-sse ringi algul = 12 sm-gruppi.
7. RING: tee 1 aass igasse järgmisesse 2 sm-sse, 1 ahels, 1 ks sm-gruppi 4-ndasse sm-sse, * 7 ahels, 1 ks järgmise sm-gruppi 4-ndasse sm-sse *, korda *-* kokku 11 korda, lõpetuseks tee 7 ahels ja 1 aass esimesse ks-sse ringi algul = 12 ahels-kaart ja kokku 96 silmust ringil.
8. RING: 3 ahels (= 1 sm), * 1 ahels, jäta vahele 1 silmus, 1 sm järgmisesse silmusesse *, korda *-* tervel ringil, lõpetuseks tee 1 ahels ja 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul = 48 sm ja 1 ahels iga samba vahel (= 96 silmust kokku).

MUSTER A.2 (peab jaguma 6 silmusega):
Muster koosneb 4 ringist ja skeemi A.2 muster on 14-ndal ja 15-ndal ringil.
Heegelda järgmiselt:
14. RING: 4 ahels (= 1 sm + 1 ahels), jäta vahele 2 sm, järgmisesse sm-sse tee 1 sm + 7 ahels + 1 sm, 1 ahels, jäta vahele 2 sm, 1 sm järgmisesse sm-sse, siis tee skeemi A.2 järgmiselt: * 1 ahels, jäta vahele 2 sm, järgmisesse sm-sse tee 1 sm + 7 ahels + 1 sm, 1 ahels, jäta vahele 2 sm **, 1 sm järgmisesse sm-sse *, korda*-*, aga lõpeta viimane mustrikordus ** juures ja tee 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul.
15. RING: tee skeemi A.2 järgmiselt: * tee 7 sm järgmisesse ahels-kaarde, tee 1 ks järgmisesse sm-sse *, korda *-* tervel ringil, lõpetuseks tee 1 aass esimesse sm-sse ringi algul = 26 sm-gruppi.
16. RING: tee 1 aass igasse esimesse 2 sm-sse, 1 ahels, 1 ks sm-gruppi 4-ndasse sm-sse, * 7 ahels, 1 ks järgmise sm-gruppi 4-ndasse sm-sse, 7 ahels, 1 ks järgmise sm-gruppi 4-ndasse sm-sse, 6 ahels, 1 ks järgmise sm-gruppi 4-ndasse sm-sse, 7 ahels, 1 ks järgmise sm-gruppi 4-ndasse sm-sse, 7 ahels, 1 ks järgmise sm-gruppi 4-ndasse sm-sse, 7 ahels, 1 ks järgmise sm-gruppi 4-ndasse sm-sse *, korda *-* kokku 4 korda, 7 ahels, 1 ks järgmise sm-gruppi 4-ndasse sm-sse, 7 ahels ja 1 aass esimesse ks-sse ringi algul = 26 ahels-kaart ja kokku 204 silmust ringil.
17. RING: 3 ahels (= 1 sm), * 1 ahels, jäta vahele 1 silmus, 1 sm järgmisesse silmusesse*, korda *-* tervel ringil, lõpetuseks tee 1 ahels ja 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul = 102 sm ja 1 ahels iga samba vahel (= 204 silmust kokku).
--------------------------

VAIP
Heegelda kolmekordse Paris lõngaga 4 ahelsilmust (ahels) ja ühenda ringiks, tehes 1 aass esimesse ahels-sse.
1. RING: vaata HEEGELDAMISE INFOT! Tee 12 ühekordset sammast (sm) ahels-ringi.
2. RING: tee 2 sm igasse sm-sse = 24 sm.
3. RING: * 2 sm esimesse sm-sse, 1 sm järgmisesse sm-sse*, korda * kuni * tervel ringil = 36 sm.
4. RING: * 2 sm esimesse sm-sse, 1 sm igasse järgmisesse 2 sm-sse *, korda *-* tervel ringil = 48 sm.
5.-8. RING: tee skeemi A.1 – vaata allpool.
9. RING: Jälgi HEEGELDAMISE INFOT! Tee * 2 sm esimesse silmusesse, 1 sm igasse järgmisesse 7 silmusesse *, korda *-* tervel ringil = 108 sm.
10. RING: * 2 sm esimesse silmusesse, 1 sm igasse järgmisesse 8 silmusesse*, korda *-* tervel ringil = 120 sm.
11.-13. RING: jätka kasvatamist nagu 9. ja 10. ringil (st. igal teisel ringil tee lisaks 1 sm, heegeldades 2 sm samasse silmusesse = 12 kasvatatud silmust ringil).
Pärast 13. ringi on ringil 156 sm.
14.-17. RING: heegelda skeemi A.2 – vaata allpool.
18. RING: * 2 sm esimesse silmusesse, 1 sm igasse järgmisesse 16 silmusesse *, korda *-* tervel ringil = 216 sm.
Katkesta lõng ja kinnita lõngaots.
_______________________________________________________

SUUREM VAIP
Kui soovid suuremat vaipa, siis jätka pärast 18. ringi järgmiselt: jätka ringselt nagu 18. ringi ja tee kasvatamisi, st. igal teisel ringil tee lisaks 1 sm, heegeldades 2 sm samasse silmusesse = 12 kasvatatud silmust ringil.
Kui töö on sobiva pikkusega, siis tee skeemi A.2 (= 2 ringi).
Pärast skeemi A.2 koo 3 viimast ringi järgmiselt:
1. RING: tee 1 aass igasse järgmisesse 2 sm-sse, 1 ahels, 1 ks sm-gruppi 4-ndasse sm-sse, * 7 ahels, 1 ks järgmise sm-gruppi 4-ndasse sm-sse *, korda *-* tervel ringil, lõpetuseks tee 7 ahels ja 1 aass esimesse ks-sse ringi algul.
2. RING: 3 ahels (= 1. sm), * 1 ahels, jäta vahele 1 silmus, 1 sm järgmisesse silmusesse *, korda*-* tervel ringil, lõpetuseks tee 1 ahels ja 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul.
3. RING: 3 ahels, siis tee 1 sm igasse silmusesse tervel ringil, SAMAL AJAL kasvata 12 sm ühtlaste vahedega (kasvata 1 sm, heegeldades 2 sm samasse silmusesse).
Katkesta lõng ja kinnita lõngaots.

Skeem

= 1 ühekordne sammas (sm) ahels-kaarde
= 1 ühekordne sammas (sm) silmusesse
= 1 ahelsilmus (ahels)
= 1 kinnissilmus (ks)
= näitab eelnevat rida enne skeemimustrit

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 147-16) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (104)

Lena 17.05.2020 - 09:15:

Hej, Är "ca 83 cm i diameter" måttet för den större eller den mindre mattan?

DROPS Design 18.05.2020 kl. 10:47:

Hej. Jag tolkar det som att det är måttet för den mindre mattan. Mvh DROPS Design

Claudia 09.04.2020 - 19:22:

Hallo, ich komme in Runde 8 Muster A 1 nicht weiter. Verstehe nicht was mit den Lm aus Runde 7 wird.

DROPS Design 14.04.2020 kl. 09:03:

Liebe Claudia, am Ende der 7. Runde haben Sie 12 Luftmaschenbogen mit je 7 Lm + 1 fM x 11 (= 8 Maschen x 12 = 96 Maschen). Bei der 8. Runde häkeln Sie: 3 Lm (= 1. Stb), *1 Lm, überspringen Sie 1 Lm, 1 Stb in das nächste Lm*, von *bis* bis zur Ende der Runde wiederholen = es sind jetzt 48 Stb mit je 1 Lm inzwischen. Viel Spaß beim häkeln!

Kelly 25.10.2019 - 00:27:

Mij is even iets niet duidelijk. Als ik t kleed groter wil hebben moet ik na toer 18 gaan meerderen Tot de gewenste grootte, dat begrijp ik nog. Dan staat er dat ik volgens A2 moet haken en tussen haakjes staat er dan =2 toeren. Dat begrijp ik even niet. En hoe daarna verder. Kunt u mij misschien meer duidelijkheid geven hoe ik verder moet nadat ik de gewenste grootte heb bereikt. Dus vanaf dat er staat haak dan volgens A2. Heel graag hoor ik van u. Dankjewell. Mvg, Kelly

DROPS Design 30.10.2019 kl. 11:40:

Dag Kelly,

A.2 bestaat uit 2 toeren. (Waar 14 bij staat is de eerste toer en waar 15 bij staat is de tweede toer). De toer waar de pijl bij staat in in A.2 hoort niet bij het patroon, maar deze staat erbij zodat je kunt zien hoe je de steken in de voorgaande toer met stokjes haakt.

Als je klaar bent met A.2 haak je verder volgens patroon (toer 1 tot en met 3 volgens de beschrijving onderaan.

Christelle Van Der Merwe 06.08.2019 - 21:53:

Good evening, I am busy with row 10 now, but it's all wobbly. Don't know what I did wrong? Think I followed the pattern to the T. Please help!

DROPS Design 07.08.2019 kl. 12:52:

Dear Mrs Van Der Merwe, it's a bit tricky to answer you there, do you get the correct tension? Do you have the correct number of stitches? A good idea would be to bring your work to your store (or send them a picture per mail) so that they can see and assist you. Happy crocheting!

Helga Dann 28.06.2019 - 11:07:

Verstehe ich das richtig.....muss man zum Häkeln 3 Fäden verwenden? Also gleichzeitig von 3 Knäul Wolle arbeiten? Wenn ja, dann passt aber die gerade Wollmenge nicht, denn dann sind am Ende nur noch 2 Knäul da Vielen Dank für die Rückmeldung

DROPS Design 28.06.2019 kl. 15:38:

Liebe Frau Dann, Garnmenge stimmt, so lange Ihre Maschenprobe stimmt - am Ende können Sie den letzten Knäuel in 2 Teile oder in 3 Teile teilen. Viel Spaß beim häkeln!

Olga 07.06.2019 - 12:44:

Hallo! Wird der Teppich in eine Richtung gehäckselt? Oder es wird nach jeder Runde gedreht.

DROPS Design 07.06.2019 kl. 13:01:

Liebe Olga, der Teppich wird in eine Richtung gehäkelt, dh immer Hinreihen, es wird nicht am Ende jeder Runde gedreht. Viel Spaß beim häkeln!

Christiane Cavalerie 09.05.2019 - 20:13:

Bonjour, Quand j'ai terminé le rang 8 et que j'ai 96 m je ne comprends pas comment je dois procéder pour faire le rang ajouré avant de commencer la série d'augmentations. Pouvez-vous m'expliquer SVP. Merci d'avance.

DROPS Design 10.05.2019 kl. 09:10:

Bonjour Mme Cavalerie, après le tour 8 = point fantaisie A.1, vous crochetez les tours à 13 comme indiqué sous TAPIS, puis vous crochetez A.2 (= tours 14-17), et enfin vous terminez par le tour 18. Bon crochet!

Virg 15.03.2019 - 09:33:

Merci pour votre réponse. J'ai une autre question. Au bout de 4 tours je constate que mon tapis gondole un peu. J'ai décidé de réaliser le tapis avec la laine drop POLARIS et un crochet de 15. Pensez-vous que cela soit la cause de cet effet ? En vous remerçiant.

DROPS Design 15.03.2019 kl. 09:45:

Bonjour Virg, on crochète ici relativement serré, soit 3 fils Paris (groupe C) mais un crochet 8 seulement, pour avoir 8 brides x 4,5 rangs = 10 x 10 cm. Avez-vous le bon échantillon? essayez peut-être de serrer légèrement plus pour que le tapis soit plus plat. Bon crochet!

Virg 15.03.2019 - 08:09:

Bonjour, Pourriez-vous me dire comment se termine le tour 5 du point fantasie ? J'ai bien 12 chainettes mais après le dernier tour indiqué il me reste une bride en plus avant de faire un MC dans la 3e ML. J'ai pourtant bien compté mes brides et je ne vois pas d'erreur...

DROPS Design 15.03.2019 kl. 09:01:

Bonjour Virg, au 4ème tour vous avez 48 brides (y compris les 3 ml du début du tour), au 5ème tour vous répétez A.1 12 fois au total (= 12 x 4 m = 48). Le 5ème tour commence par 3 ml (=1ère bride), 1 ml etc... et vous terminez le 5ème tour par 1 mc dans la 3ème ml du début du tour. Bon crochet!

Hernandez 28.11.2018 - 16:36:

Bonjour! j'aimerai savoir combien de pelote de drops paris me faut il pour créer ce tapis REF 147-36

DROPS Design 29.11.2018 kl. 08:36:

Bonjour Mme Hernandez, vous trouverez la quantité nécessaire sous l'en-tête, soit 700 g DROPS Paris/50 g la pelote = 14 pelotes. Bon crochet!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 147-16

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.