Big brother by DROPS Design

DROPS Big Delight lõngast kootud ripskoes poiste müts ja sall

DROPSi disain: muster nr db-002-bn
Lõngagrupp C
------------------------------------------------------
MÜTS
Suurus: 3/5 - 6/9 - 10/12 aastane
Peaümbermõõt: 48/50 - 50/52 - 52/54 cm
Lõng: Garnstudio DROPS BIG DELIGHT, 100 g / 200 m
100-100-100 g värv nr 04, sinise-pruunikirju
NB! 100 g on piisavalt mütsi ja salli jaoks.
DROPSi RINGVARDAD (40 cm): 5,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 16 s x 30 r ripskoes = 10 x 10 cm.
DROPSi RINGVARDAD: 4,5 mm - sooniku jaoks.
----------------
SALL
Suurus: üks suurus.
Mõõdud: läbimõõt u.20 cm ees keskel
Ümbermõõt u. 92 cm mööda välimist äärt
Lõng: Garnstudio DROPS BIG DELIGHT, 100 g / 200 m
100-100-100 g värv nr 04, sinise-pruunikirju
NB! 100 g on piisavalt mütsi ja salli jaoks.
DROPSi RINGVARDAD (60 cm): 5,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 16 s x 30 r ripskoes = 10 x 10 cm.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% vill
alates 6.50 € /100g
DROPS Big Delight print DROPS Big Delight print 6.50 € /100g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 6.50€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.
-----------------------------

MÜTS
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega ning pärast õmmeldakse kokku.
Loo 4,5 mm ringvardale 70-74-78 s (k.a 1 ääresilmus mõlemal serval). Koo soonikut (1.rida = töö PP): 1 ääresilmus RIPSKOES - vaata ülevalt, * 1 pr, 1 ph*, korda *-*, lõpetuseks tee 2 pr. Korda * kuni *, kuni jääb teha 4 s ja lõpetuseks tee 2 ph, 1 pr ja 1 ääresilmus ripskoes.
Kui soonik on 4-4-5 cm pikkune, võta 5,5 mm vardad ja koo 1 ring parempidi, SAMAL AJAL kahanda 1-2-0 s ühtlaste vahedega = 69-72-78 s.
Koo edasi-tagasi ripskoes, kuni töö on 12-13-14 cm pikkune.
Nüüd paigalda 2 silmusemärkijat (SM) iga 23-24-26 s järel.
Järgmisel töö PP real kahanda järgmiselt: koo 2 pr kokku, koo kuni jääb 2 s enne SM-i, siis koo 2 pr kokku 2 korda, korda sama järgmise SM-i juures ning koo viimased 2 silmust kokku (= 6 s kahandatud). Korda kahandamist igal teisel real kokku 8-9-10 korda = 21-18-18 s jääb vardale.
Järgmisel real koo jälle kõik silmused 2 pr kokku.
Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.
Mütsi kõrgus on u. 17-19-20 cm.

ÜHENDAMINE
Alusta mütsi alläärest ning õmble kokku mööda soonikutriipu ühe ääresilmuse kõrvalt, siis õmble mööda ääresilmuste eesmisi aasasid ripskoe osas.
____________________________________________________

SALL
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega. Koo kõik silmused ja õhksilmused parempidi.
Loo üles 5,5 mm varrastele 9 silmust. Koo järgmiselt:
1.RIDA (= töö PP): 1 pr, 1 õs, 3 pr, 1 õs, 1 pr, 1 õs, 3 pr, 1 õs ja 1 pr = 13 s.
Paigalda silmusemärkija (SM) keskmisele silmusele.
2.RIDA (= töö PH): 1 pr, 1 õs, koo kuni jääb 1 s, 1 õs ja 1 pr = 2 s kasvatatud.
3.RIDA: 1 pr, 1 õs, koo kuni keskmise silmuseni, 1 õs, 1 pr (keskmine silmus), koo kuni jääb 1 s, 1 õs ja 1 pr = 4 s kasvatatud.
Korda 2. ja 3. rida, kuni töö pikkus on u. 20 cm, mõõtes mööda keskmist silmust või kuni soovitud pikkuseni.
Koo silmused maha parempidi töö PH. Katkesta lõng ja kinnita lõngaotsad.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 20.09.2012
MÜTS: ... Loo 4,5 mm ringvardale 70-74-78 s ... Kui soonik on 4-4-5 cm pikkune, võta 5,5 mm vardad ja koo ...

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Children 23-54) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (18)

Lucia Battisti 27.11.2019 - 19:03:

Buonasera vorrei sapere se lo scialle è chiuso o aperto nel caso fisse aperto è possibile chiuderlo? Grazie

DROPS Design 29.11.2019 kl. 09:20:

Buongiorno Lucia. Lo scialle è aperto. Per un modello chiuso, potrebbe eventualmente valutare uno scaldocollo tra quelli disponibili tra i nostri modelli. Buon lavoro!

Garneret Marie-Christine 21.03.2019 - 11:15:

Bj Pouvez-vous m’expliquer les diminutions que vous indiquez pour le bonnet Faut-il faire les diminutions 2x2 mailles de chaque côté de la maille avec marqueur❓ Au secour je suis coincé 😭😱 Merci pour votre aide 👍

DROPS Design 21.03.2019 kl. 11:47:

Bonjour Mme Garneret, au début du rang, tricotez les 2 premières mailles ensemble à l'endroit, *tricotez jusqu'à ce qu'il reste 2 mailles avant le marqueur suivant, tricotez 2 m ens à l'end, marqueur, 2 m ens à l'end*, répétez de *-* jusqu'à ce qu'il reste 2 m et tricotez les 2 dernières m ens à l'end. Bon tricot!

Eloisa 03.01.2019 - 20:30:

È possibile lavorare il modello con i ferri dritti?

DROPS Design 03.01.2019 kl. 23:59:

Buongiorno Eloisa. Sia il berretto che la sciarpa sono lavorati avanti e indietro sui ferri. Può usare i ferri dritti al posto dei circolari e seguire le stesse spiegazioni. Buon lavoro!

Monika YBraun 03.04.2018 - 19:36:

Wird das Tuch, nach Fertigstellung zusammen genäht. Ich kann neun Maschen nicht rundstricken.

DROPS Design 04.04.2018 kl. 08:42:

Liebe Frau YBraun, das Tuch wird nicht in der Runde gestrickt nor zusammengenäht, es wird auf dem Foto im Hals zusammengeknotet. Viel Spaß beim stricken!

Jill Provencher 19.01.2015 - 02:31:

In the Big Brother hat and shawl pattern no db-002-bn, after having knitted the 8" on the shawl, it says to bind off. Should there not be a gradual decrease to fit around neck?

DROPS Design 19.01.2015 kl. 14:11:

Dear Mrs Provencher, this is a triangular shawl, ie you cast off all sts when piece measures 8" measured along mid st. The shawl is tied together on mid back in the picture. Happy knitting!

Roxane 11.12.2014 - 14:20:

L utilisation d une aiguille circulaire est elle obligatoire ? Est il possible de tricoter ce modèle sur deux aiguilles traditionnelles ? Merci pour votre réponse

DROPS Design 11.12.2014 kl. 16:38:

Bonjour Roxane, le bonnet et le tour de cou se tricotent tout deux en allers et retours sur aiguille circulaire, pour avoir suffisamment de place pour y loger toutes les mailles - vous pouvez ainsi utiliser des aiguilles droites ici. Bon tricot!

Lisa 22.07.2014 - 10:22:

Buongiorno, mi piacerebbe fare questo modello per una taglia 18 circa, vorrei sapere di quante maglie ridurre. Grazie mille!!

DROPS Design 22.07.2014 kl. 14:31:

Buongiorno Lisa, i nostri modelli sono disegnati per le taglie indicate, per realizzare una taglia diversa deve misurare la circonferenza desiderata, fare il campione e calcolare con una proporzione il numero di maglie da avviare. Buon lavoro!

Gerda 06.02.2014 - 12:26:

Habe erst am Schluss begriffen, dass man das Tuch von oben nach unten strickt - also der Anschlag ist am Hals. Das hat mein Farbkonzept etwas durcheinander gebracht, aber ist trotzdem schön geworden. Danke!

Monica Jälén 03.01.2014 - 22:32:

Jag har stickat schalen på två stickor. Ska den sys ihop så att det blir en snibb framåt och en snibb bak på ryggen? Knapp i halsen? Svårt att förstå enligt beskrivningen. Mvh

DROPS Design 23.01.2014 kl. 11:30:

Hej Monica. Nej, den skal ikke sys sammen. Det er et trekantsjal. Han baerer det her med spidsen forrest og saa bundet sammen bagpaa

Gabriëlla 12.11.2013 - 17:47:

Omslagdoek : klopt de beschrijving, ik heb de indruk dat er een stuk tekst ontbreekt. Moet de omslagdoek dichtgenaaid worden of moet er een knoop aan gezet worden???

DROPS Design 13.11.2013 kl. 15:16:

Hoi Gabriëlla. Ja, het patroon klopt. Het is een kleine driehoekige sjaal en wordt niet gesloten met een naad of knoop.

Jäta kommentaar mustrile DROPS Children 23-54

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.