Mister Berry by DROPS Design

Kahekordsest DROPS Fabel lõngast kootud laste müts ja DROPS Alaska lõngast kaelussall

Võtmesõnad: kaelussall, komplekt, mütsid, peakatted,
DROPSi disain: muster nr bf-005-bn
Lõngagrupp C
------------------------------------------------------
MÜTS
Suurus: 3/5 - 6/9 - 10/12 aastane
Peaümbermõõt: 48/50 - 50/52 - 52/54
Lõng: Garnstudio DROPS BIG FABEL, 100 g / 150 m
200 g kõikidele suurustele värv nr 906, metsmarjad

Või kasuta:
DROPS FABEL
150 g kõikidel suurustel värv nr 671, sinine/pruun/sinep

DROPSi SUKAVARDAD: 5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 17 s x 22 r parempidises koes = 10 x 10 cm.
DROPSi SUKA- ja RINGVARDAD (40 cm): 4,5 mm - ripskoe jaoks.
----------------
KAELUSSALL
Suurus: 3/5 – 6/9 – 10/14 aastane
Lõng: Garnstudio DROPS ALASKA, 50 g / 70 m
100-100-100 g värv nr 52, tume türkiis

DROPSi RINGVARDAD (40 cm): 5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 17 s x 22 r parempidises koes = 10 x 10 cm.
DROPSi sukavardad: 4,5 mm – sooniku jaoks.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
DROPS Big Fabel DROPS Big Fabel
75% vill, 25% polüamiid
Tootmisest maas
leia alternatiivid

100% vill
alates 2.15 € /50g
DROPS Alaska uni colour DROPS Alaska uni colour 2.15 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alaska mix DROPS Alaska mix 2.15 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad

Juhend

MÜTS

RIPSKUDE (ringselt kududes): koo * 1 ring parempidi, 1 ring pahempidi *, korda *-*.

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.
----------------------------

Kootakse ülevalt alla.
Loo ühekordse Big Fabel või kahekords Fabel lõngaga 6-6-8 s ja jaga need kolmele 5 mm sukavardale, jäta u 10 cm lõngajupp õmblemiseks. Koo tervel ringil 2 s ühest silmusest = 12-12-16 s. Jaga silmused neljale sukavardale.
Koo 1 ring pr, siis paigalda töösse 6-6-8 silmusemärkijat (SM), jättes nende vahele 2 s. Siis koo parempidises koes, SAMAL AJAL kasvata 1. ringil, kududes 2 s ühest silmusest pärast iga SM-i (= 6-6-8 s kasvatatud). Korda kasvatamist igal 2.-2.-3. ringil veel 9-10-8 korda = 72-78-88 s (= 12-13-11 s iga SM-i vahel).

Võta 4,5 mm ringvardad ja jätka ripskoes ringselt, kuni töö pikkus on 12-13-13 cm viimasest kasvatusest. Lõpeta pärast ph ringi.
Järgmine ring: koo 25-28-32 pr, koo maha järgmised 21-23-24 s (= esiosa keskkoht) ja koo ülejäänud 26-27-32 pr, ringi algus on taga keskel.
Katkesta lõng, nüüd koo edasi-tagasi vardal oleval 51-55-64 silmusel - alusta pr reaga töö PH.
Järgmine rida (= töö PP) koo pr kokku esimesed 2 ja viimased 2 silmust = 49-53-62 s. Koo 1 rida parempidi töö PH.
Järgmine rida töö PP: koo 16-17-21 s (= kõrvaklapp) ning tõsta need silmused silmustehoidjale, koo maha järgmised 17-19-20 s (= kukal) ja koo ülejäänud 16-17-21 s (= kõrvaklapp).
Paigalda silmusemärkija (SM).
Siis koo ripskoes edas-tagasi kõrvaklappi, kuni selle pikkus on u. 2-2-2,5 cm SM-st.
Nüüd kahanda 1 s ühe ääresilmuse kõrvalt mõlemal serval, kududes 2 silmust kokku, korda igal 4. real veel 2-2-3 korda ja igal teisel real 3-3-4 korda = 4-5-5 s jääb, kõrvaklapi pikkus on u. 7-7-8 cm. Koo silmused lõdvalt maha ja peida lõngaotsad. Koo teine kõrvaklapp samamoodi.
Punu lõng läbi silmuste ülaservas, pinguta kokku ja kinnita.

TUTT
Tee 1 tutt läbimõõduga 8 cm. Õmble tutt mütsi tippu.
_______________________________________________________

KAELUSSALL

Alusta esiosa alläärest ja lõpeta seljaosa allääres, kududes krae viimasena.

ESIOSA
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega.
Loo üles 5 mm ringvarrastele 38-41-44 silmust Alaska lõngaga. Koo 4 rida ripskoes ja jätka parempidises koes, kududes 2 s mõlemal serval ripskoes.
Kui töö on 7-9-10 cm pikkune, koo maha keskmised 12-15-16 silmust kaelaaugu jaoks. Lõpeta õlad eraldi.

1. õlg = 13-13-14 s.
Jätka parempidises koes, tehes 2 s külje pool ripskoes, SAMAL AJAL koo maha igal real kaela poolt 3 s 1 kord, 2 s 1 kord ja 1 s 2 korda = 6-6-7 s jääb vardale.
Kui töö pikkus on 11-13-15 cm kokku, paigalda silmusemärkija (SM) (= õla keskkoht), EDASI MÕÕDA SIIT!
Järgmisel real loo üles 2 uut silmust kaela poole ja siis tõsta silmused silmustehoidjale.

2. õlg = koo nagu 1. õlg.

SELJAOSA
Koo ühe õla silmused tagasi vardale, loo üles 22-25-26 s ja koo teise õla silmused vardale = kokku 38-41-44 s. Jätka parempidises koes, tehes 2 s ripskoes mõlemal serval.
Kui töö pikkus on 10-12-14 cm, koo 4 rida ripskoes kõigil silmustel, enne kui kood silmused lõdvalt maha.

KRAE
Koo 4,5 mm sukavarrastele u. 60 kuni 68 s kaelakaarelt. Koo 1 ring pahempidi, 1 ring parempidi ja jätka soonikuga 1 pr / 1 ph.
Kui kaeluse pikkus on 7-8-9 cm, koo silmused maha soonikkoes.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Children 23-55) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (10)

Helene 19.02.2019 - 18:27:

Vos grandeurs d aiguille sont en cm ou en us

DROPS Design 20.02.2019 kl. 09:22:

Bonjour Hélène, les tailles d'aiguilles dans les modèles français sont toujours indiquées en mm, pour connaître l'équivalent en US, vous pouvez changer la langue du modèle en US-anglais, ou bien consulter le tableau des équivalences ici. Bon tricot!

Simona 03.01.2015 - 14:31:

Ne ho appena finito uno e subito me ne hanno ordinato un altro! Modello semplice da realizzare e di grande effetto. L'unica variante...non essendo capace di lavorare con i ferri circolari, ho utilizzato i ferri classici, chiudendo poi il cappello sul retro.

Charlotte 27.10.2014 - 09:11:

Jeg fandt ud af at den ville passe i den mindste størrelse :) Men, jeg forstår ikke hvorfor man skal købe 200 g. af big fabel(2 nøgler) til huen i alle størrelser. Jeg har nu strikket hele huen og lavet ponpom og har et helt nøgle tilbage(strikkefastheden passer) - kan det virkelig passe at man så skal købe 200 g. til alle størrelser?

Charlotte 17.10.2014 - 20:41:

Dette er en supersød model, men jeg vil gerne lave den til en på 2 år - kan i ikke hjælpe mig med hvor mange masker, ud/indtagninger og cm jeg i så fald skal bruge?

DROPS Design 21.10.2014 kl. 16:12:

Hej Charlotte. Vi kan desvaerre ikke hjaelpe dig med individuelle tilpasninger paa de gratis modeller. Du kan pröve dig frem eller spörg i din strikkebutik.

Murielle 21.11.2013 - 17:10:

Bonjour, Je souhaiterais tricoter ce modèle mais en doublant un fil FABEL. Deux fils FABEL équivalent-ils à un fil BIG FABEL ? Merci pour votre réponse

DROPS Design 21.11.2013 kl. 17:37:

Bonjour Murielle, effectivement 2 groupes fils A = 1 groupe fil C, donc 2 fils Fabel = 1 fil Big Fabel. N'oubliez pas de bien faire votre échantillon. Bon tricot!

Yanella 29.10.2013 - 17:12:

Yes, as it turns out I can count, but not read:) Yes, starting with 38 sts (and not 32) it works fine! Thank you!

Yanella 26.10.2013 - 13:10:

Reading the swedish version, and it doesn´t ad up, not in the smallest size anyway. How can you start with 32 s, and then at 7 cm cast off 12 in the middle…and then have 13 s on each side? I am left with 10 on each side… did I miss something?

DROPS Design 29.10.2013 kl. 11:54:

Dear Yanella, pattern has been checked and it looks correct, just not sure where you found 32 sts. After working in the round, you continue back and forth with dec, then you work each ear flap separately. Happy knitting!

Inge 04.10.2013 - 12:01:

Is dit gemakkelijk te breien op een machine?

DROPS Design 07.10.2013 kl. 21:16:

Hoi Inge. We maken uitsluitend patronen voor het handbreien. Ik heb geen ervaring met breimachines, dus ik kan u hiermee helaas niet mee helpen.

Violette B. 03.10.2013 - 11:20:

Bonjour, J'ai déjà réalisé une partie du plastron, le devant et le dos. Je vais "attaquer" le col. Puis-je le tricoter avec une aiguille circulaire au lieu d'aiguilles doubles-pointes (que je n'ai pas) ? Merci.

DROPS Design 03.10.2013 kl. 13:34:

Bonjour Violette B., vous pouvez tout à fait utiliser une aiguille circulaire et si vous n'avez qu'une grande, utilisez la technique du magic loop (cf vidéo ci-dessous), en plaçant la moitié des mailles relevées sur chaque côté de l'aiguille. Bon tricot!

Bianca Bünte 26.10.2012 - 17:31:

Hallo :) ich habe ein verständnisproblem. warum soll ich den faden abschneiden ? irgendwie komme ich nun nicht mehr klar. habe auf der rundstricknadel nun die 24 maschen ( mittig - nach 32 maschen und vor 32 maschen )hintere mitte ist der rundenanfang. habe immer ein markierungsfaden mitlauen lassen für den rundenanfang seit beginn.

DROPS Design 29.10.2012 kl. 15:36:

Hallo Bianca, das wird so gemacht, damit die Mütze im Nacken etwas länger wird als vorne. Die hintere Mitte war der Rundenanfang, jetzt werden aber 3 Reihen in Hin- und Rückreihen gestrickt und dafür wird am Anfang der Reihe begonnen und nicht in der hinteren Mitte (dort enden die Runden). In der 4. Reihe werden dann auch die Maschen in der hinteren Mitte abgekettet und es bleiben dann noch die Maschen für die beiden Ohrenklappen. Gutes Gelingen!

Jäta kommentaar mustrile DROPS Children 23-55

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.