DROPS Baby / 21 / 4

Wonderchild by DROPS Design

DROPS BabyAlpaca Silk lõngast kootud mustriga beebi müts ja kombinesoon

DROPSi disain: muster nr BS-004-by
Lõngagrupp A
-------------------
Suurus: 1/3 - 6/9 - 12/18 kuune (2 - 3/4) aastane
Lapse pikkus cm: 56/62 - 68/74 - 80/86 (92 - 98/104)

Lõng: Garnstudio DROPS BABYALPACA SILK, 50 g / 167 m
Värv nr 1760, hele hallikaslilla: 50-50-50 (100-100) g
Värv nr 4314, hallikaslilla: 50-50-50 (50-50) g

DROPSi PIKAD VARDAD: 2,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 26 s x 34 r parempidises koes = 10 x 10 cm
-------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

70% alpaka, 30% siid
alates 5.55 € /50g
DROPS BabyAlpaca Silk uni colour DROPS BabyAlpaca Silk uni colour 5.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 33.30€. Loe edasi.

Juhend

KASVATAMISE NIPP
Kasvata 1 s, tehes 1 õs, järgmisel real koo õs parempidi keerdsilmusena (st. koo läbi silmuse tagumise aasa), et ei tekiks auku.

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

NÖÖRI KUDUMINE
* 1 pr, hoia lõng töö ette, tõsta 1 s pahempidi kudumata, hoia lõng töö taha *, korda *-* igal real. Sellest tuleb ümar nöör.
-----------------------------

MÜTS
Müts kootakse ristipidi, alustades tagant.
Loo üles 33-38-42 (46-50) s heleda hallikaslilla lõngaga.
Koo ripskoes, SAMAL AJAL kasvata 1 s paremal serval ja kahanda 1 s vasakul serval järgmiselt:  
1. RIDA (= PP): 2 pr, kasvata 1 s - loe kasvatamise nippi, koo kuni jääb veel 4 s ja siis koo 2 pr kokku, 2 pr.
2. RIDA (= VP): koo kõik silmused parempidi.
Korda neid kahte rida kuni töö pikkus on 5,5-6-6,5 (7-8) cm. Paigalda silmusemärkija paremale küljele = parem kõrvaklapp.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Nüüd kahanda 1 s paremal serval ja kasvata 1 s vasakul serval järgmiselt:
1. RIDA (= PP): 1 pr, tõsta 1 s pr kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle, koo kuni jääb 2 s veel, kasvata 1 s, 2 pr.
2. RIDA (= VP): koo kõik silmused parempidi.
Korda neid kahte rida kuni töö pikkus on kokku 11-12-13 (14-16) cm (= 5,5-6-6,5 (7-8) cm pikem).
Nüüd võta hallikaslilla lõng ja jätka ripskoes järgmiselt: kasvata 1 s paremal serval igal 4-ndal real ja kahanda 1 s vasakul serval igal teisel real kuni töö pikkus on 15,5-16,5-17,5 (18-19) cm (= keskmine nurk mis jääb otsaette).
Jätka ripskoes järgmiselt: kahanda 1 s paremal serval igal 4-ndal real ja kasvata 1 s vasakul serval igal teisel real, kuni töö on 20-21-22 (22-22) cm pikkune.
Nüüd võta hele hallikaslilla lõng ja jätka ripskoes järgmiselt: kahanda 1 s vasakul serval igal teisel real ja kasvata 1 s paremal serval igal teisel real, kuni töö on 25,5-27-28,5 (29-30) cm pikkune.
Paigalda silmusemärkija (SM) paremale küljele = vasak kõrvaklapp.
Nüüd kahanda 1 s paremal serval igal teisel real ja kasvata 1 s vasakul serval igal teisel real, kuni valmismõõtudeni = 31-33-35 (36-38) cm. Koo silmused maha.

ÜHENDAMINE
Õmble mütsi pealagi kokku (silmusemärkijatest vastasserv). Õmble ülesloomise ja mahakudumise rida kokku mütsi kuklaosas.

PAELAD
Loo üles 4 s heleda hallikaslilla lõngaga 2,5 mm vardale. Koo nööri - vaata ülevalt. Koo silmused maha, kui nöör on u 16-18-20 (22-24) cm pikkune. Koo veel 1 pael.
Kinnita paelad kõrvaklappide otstesse.

Skeem

= hele hallikaslilla
= hallikaslilla
= kahandus


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Baby 21-4) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (50)

Sandra 12.11.2019 - 23:55:

Gracias!! Ya me di cuenta al leer todas las instrucciones hay algún momento que se detalla :) Por cierto, me ha quedado muy bien! :D espero estrenarlo en enero :D

Sandra 03.11.2019 - 00:08:

Alguien puede decirme qué significasn las siglas de “MP”? Por ejemplo cuando dice en el patron “insertar un MP en el lado derecho”... ¿? Gracias de antemano a quien me responda Saludos

DROPS Design 05.11.2019 kl. 00:14:

Hola Sandra. MP es marcapuntos. Insertar un marcapuntos en el lado derecho del gorro para marcar donde se trabaja la orejera derecha.

Elizabeth Marie Knudsen 09.10.2019 - 13:14:

Jeg skulle gjerne hatt skissen til baby hjelmlua på alle oppskriftene slik at vi ser hvordan strikketøyet ser ut før søm. På Ready to Cheer er det f.eks skisse til voksen hjelmlue.

DROPS Design 09.10.2019 kl. 14:12:

Hej Elizabeth, Sådan her skal det se ud :)

How to knit a baby helmet hat (worked sideways) from Garnstudio Drops design on Vimeo.

Anita Holm 22.09.2019 - 23:11:

Oppskriften til luen er ikke bra Man legger opp 38 maske og ender opp med over 50 masker. Sidene på luen blir da ikke av samme störrelse.

Margit Mikkelsen 02.04.2019 - 12:08:

Jeg strikker huen og er blevet forvirret over, Hvornår skal man tage ind ved at strikke 2 masker sammen eller 1 løs maske af? Når man lægger 1 maske ud på have anden pind og 1 ind på hver 4 pind må det give flere masker på pinden ?

DROPS Design 05.04.2019 kl. 14:58:

Hej Margit, Se her hvordan du taget ud i den ene side og ind i den anden side til djævlehuen :) Hvordan strikker man en djævlehue

Malene 06.03.2019 - 20:27:

Hei, Jeg planlegger å strikke lua, men kun i en farge. Hvor mange gram garn trenger jeg til hele lua? Jeg forstår ikke hva det menes med 50-50-50 (100-100)g og 50-50-50 (50-50)g. På forhånd takk :)

DROPS Design 08.03.2019 kl. 15:03:

Hei Malene. Tallene som står etter hverandre med bindestrek mellom er hver sin størrelse. På toppen av oppskriften ser du størrelsesinndelingen, velg din størrelse og følg det tallet i rekken hele veien. Feks; strikker du størrelse 12/18 mnd følger du tall nummmer 3 - rett før tallene i parentes. Vi har dessverre ikke oversikt over hvor mye luen veier i hver størrelse med kun 1 farge, men vi runder alltid opp til nærmeste hele nøste når vi beregner garn til oppskriftene. God fornøyelse

Birgit Betak 09.01.2019 - 19:17:

Når jeg strikker M2, skal jeg bryde garnet meget ofte. M1 passede så trådene hele tiden fulgtes ad. Er det korrekt at garnet skal brydes eller har jeg misset noget? På forhånd tak for hjælpen.

DROPS Design 15.01.2019 kl. 14:22:

Hei Birgit. Du skal ikke trenge å klipp trådene i M.2. Du kan tvinne den tråden som ikke strikkes på baksiden av arbeidet med gjevne mellomrom (feks ca hver 4 maske), slik at du får den med deg til den andre siden. Her er en video som viser hvoradn dette gjøres, om du ser fra 05.00. God fornøyelse

Kim 13.11.2018 - 08:51:

Beste Drops medewerk(st)er, Welke maatvoering wordt er gebruikt voor het mutsje? Boven dit model staat alleen de standaars kleding maatvoering vermeld. En kan ik dan de hoofdomtrek (zoals deze op een consultatiebureau wordt gemeten) gebruiken? Alvast bedankt voor de reactie!

DROPS Design 13.11.2018 kl. 09:01:

Dag Kim,

De standaard confectiematen worden gebruikt, dus bijv. maat 56/62 voor een baby van 1 tot 3 maanden, maat 68/74 voor een baby van 6/9 maanden. Ik weet de hoofdomtrek niet, maar je kunt de kledingmaat van de baby aanhouden.

Marliese 31.08.2018 - 11:17:

Hallo, habe Mütze prima fertig bekommen. Nun habe ich das Bein vom Strampler schon bis zum Schritt fertig, habe nach Anleitung jede 2.Runde + 2 Maschen. Es sind nun 66 Maschen auf den Nadeln, allerdings habe ich die Länge des gesamten Beins erst bei 16 cm und nicht bei 21 cm. Was habe ich falsch gemacht? Vermute, ich muss doch jede 3.Runde 2 Maschen zunehmen.

DROPS Design 04.09.2018 kl. 11:49:

Liebe Marliese, stricken Sie einfach bis die Arbeit 21 cm von der Anschlagskante misst (= ohne weitere Zunahme wenn Ihre Maschenanzahl korrekt ist). Viel Spaß beim stricken!

Lisbet Sortkjær 10.03.2017 - 16:56:

Jeg er nu færdig med at strikke sparkedragten og skal til at sy dragten sammen mellem benene, men jeg syntes ikke rigtig at jeg kan se hvordan. Kan I hjælpe måske med en lille video! Mvh Lisbet

DROPS Design 13.03.2017 kl. 12:01:

Hej Lisbet. Jeg kan desvaerre ikke hjaelpe med en video saa hurtigt. Men du laegger aabningen mellem benene mod hinanden og sy i yderste maske, saa sömmen ikke bliver for tyk.

Jäta kommentaar mustrile DROPS Baby 21-4

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.