DROPS / 133 / 9

Pocahontas by DROPS Design

Heegeldatud DROPSi sussid lõngadest Eskimo ja Symphony või Melody

Võtmesõnad: sussid,
DROPSi disain: muster nr WW-061
Lõngagrupid D ja E
------------------------
Suurus: 35/37 - 38/40 - 41/43
Talla pikkus: 22 - 24 - 27 cm

Lõng: Garnstudio DROPS ESKIMO 50 g/ 50 m
100-100-100 g värv nr 03, tumepruun
ja kasuta: Garnstudio DROPS SYMPHONY 50 g/ 70 m
100-150-150 g värv nr 03, pruun
100-150-150 g värv nr 11, helebeež

Või kasuta:
Lõng: Garnstudio DROPS ESKIMO 50 g/ 50 m
100-100-100 g värv nr 03, tumepruun
ja:
Garnstudio DROPS MELODY, 50 g/140 m
100-150-150 g värv nr 15, beež

DROPSi HEEGELNÕEL: 8 mm – või sobiv, et saavutada 10 kinnissilmust x 11 rida kahekordse Symphony või Melody lõngaga = 10 x 10 cm.

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.
DROPS Symphony DROPS Symphony
65% vill, 35% polüamiid
Tootmisest maas
leia alternatiivid

100% vill
alates 2.20 € /50g
DROPS Eskimo uni colour DROPS Eskimo uni colour 2.20 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo mix DROPS Eskimo mix 2.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo print DROPS Eskimo print 2.75 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad

Juhend

KAHE SILMUSE KOKKUHEEGELDAMINE
Heegelda 1 silmus, kuid jäta viimane lõnga läbitõmme tegemata (= 2 silmust heegelnõelal), seejärel heegelda järgmine silmus ja viimane lõnga läbitõmme tee läbi kõikide heegelnõelal olevate silmuste – nüüd oled ühe silmuse ära kahandanud.
------------------------

SUSS
Heegeldatakse edasi-tagasi ülevalt alla. Tee lõdvalt 32-34-36 ahelsilmust (ahels) kahekordse Symphony või Melody lõngaga. Pööra tööd.
Tee 1 kinnissilmus (ks) teise ahels-sse heegelnõelast, siis tee 1 ks igasse ahels-sse = 31-33-35 ks.
Heegelda järgmiselt: * 2 ahels, pööra tööd, tee 1 ühekordne sammas (sm) igasse silmusesse, 1 ahels, pööra tööd, tee 1 ks igasse silmusesse *, korda alates *-*.
JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST! – Väga tähtis, et suss oleks õige suurusega.
SAMAL AJAL, kui töö pikkus on 10-10-10 cm, kahanda 2 silmust real järgmiselt: heegelda esimesed 2 silmust kokku - vaata ülevalt - ja keskmised 2 silmust kokku = 29-31-33 silmust real.
Heegelda, kuni töö pikkus on 19-20-21 cm.

Nüüd heegelda jalalaba kinnissilmustega järgmiselt – paigalda keskmisesse silmusesse silmusemärkija (SM):
1. RIDA: tee 1 ks igasse silmusesse, kuni enne keskmist silmust jääb 1 silmus, 2 ks-i järgmisesse silmusesse, 1 ahels (= keskmine silmus), jäta vahele järgmine silmus, 2 ks-i järgmisesse silmusesse, 1 ks igasse viimasesse silmusesse, pööra tööd.
2. RIDA: tee 1 ks igasse silmusesse, kuni ahelsilmuseni, tee 7 sm keskmisesse ahels-sse ( neljas sm seitsmest on nüüd keskmine silmus) ja 1 ks igasse viimasesse silmusesse, pööra tööd.
3. RIDA: tee 1 ks igasse järgmisesse silmusesse, kuni enne keskmist silmust jääb 1 silmus, tee 2 ks-i järgmisesse silmusesse, 1 ahels (= keskmine silmus), jäta vahele järgmine silmus, tee 2 ks-i järgmisesse silmusesse, 1 ks igasse viimasesse silmusesse, pööra tööd.
4. RIDA: tee 1 ks igasse silmusesse, kuni keskmise silmuseni, 7 sm ahels-sse ja 1 ks igasse viimasesse silmusesse, pööra tööd.
Korda 3. ja 4. rida, kuni töö pikkus on umbes 22 - 24 - 27 cm pikkune - mõõtmiseks pane töö kokku.
Vaheta "Eskimo" lõnga vastu ja EDASI MÕÕDA SIIT.
* Tee 1 rida kinnissilmuseid, rea lõpus tee 1 ahels ja pööra tööd *, korda alates *-*, kuni töö pikkus on umbes 4-4,5-5 cm - SAMAL AJAL viimasel real heegelda kokku 2 esimest silmust ja 2 viimast silmust - vaata ülevalt. Katkesta lõng.

ÜHENDAMINE
Murra suss kokku, õmble kokku serv servaga ääresilmuse eesaasast, et ei tuleks paksu õmblust.
Heegelda lõdvalt kinnissilmuste rida sussi ülaäärde "Eskimo" lõngaga.
Tee ahels ketti "Eskimo" lõngaga pikkusega umbes 150 cm, tee mõlemasse otsa väike tutt – NIPP! Enne viimase tutti paigaldamist, tõmba pael läbi silmuse jalalaba alguses lõngade ülemineku kohal ja pinguta.
Kinnita ahels-kett ümber jala.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 133-9) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (108)

Lory 07.03.2019 - 19:56:

Grazie per la sua disponibilita'. le chiedo se all'inizio e troppo stretto con 32 maglie , come posso fare ?

DROPS Design 19.08.2019 kl. 18:16:

Buongiorno Lory, deve prima di tutto verificare che il suo campione corrisponda a quello indicato, altrimenti non otterrà le misure corrette. Può eventualmente provare a lavorare una taglia più grande. Buon lavoro!

Lory 07.03.2019 - 16:03:

Scusami non capisco quando spieghi 10-10-10- cm e diminuire 2 all'inizio e 2 centrali . devo fare 30 cm e poi diminuire sempre 2 all'inizio e 2 centrali ? o quando devo iniziare a farlo ? misura piede 37 . grazie aspetto risposta

DROPS Design 07.03.2019 kl. 16:16:

Buongiorno Lory. L'indicazione 10-10-10 cm è la misura riferita ad ognuna delle taglie. In questo caso è uguale per tutte e tre le taglie. Quando il suo lavoro misura 10 cm, deve lavorare insieme le prime 2 maglie e le 2 maglie centrali. Sui ferri rimangono 29 maglie. Prosegue senza ulteriori diminuzioni finchè il lavoro non misura 19 cm (per la taglia 35/37). Buon lavoro!

Majbritt Borup 18.02.2017 - 17:14:

Er det rigtigt at der skal bruges ialt 300 gr symphony men kun 150 g melodi?

DROPS Design 21.02.2017 kl. 16:18:

Hej Majbritt. Ja, det er korrekt, for Melody löber 140 m per 50 gr og Symphony löb kun 70 m.

Tracy 11.10.2015 - 06:14:

I made these for my daughter and was so much fun! She loves them!

Niki 27.07.2015 - 17:02:

What yarn can I use if I cannot find the Symphony on here? Maybe I missed it, but the only one I see is the Eskimo.

DROPS Design 27.07.2015 kl. 18:08:

Dear Niki, DROPS Symphony is now discontinued - click here for alternatives and yarn requirements. Your DROPS store will help you with tips & advices. Happy crocheting!

Andrea 22.02.2015 - 04:33:

I love these! I was wondering though, could you the pattern for soles please?

DROPS Design 23.02.2015 kl. 10:03:

Dear Andrea, the pattern for sole starts from the part worked in Eskimo. Happy crocheting!

MaryAnn 25.01.2015 - 00:50:

What does it mean when you saw "folded double "? Just folded like you would wear it around your leg?

DROPS Design 26.01.2015 kl. 10:06:

Dear MaryAnn, that's correct, so that you can sew tog beg/end of rows along the back of leg and on bottom of foot. Happy crocheting!

Shelly Moses 14.12.2014 - 23:51:

I've only been crocheting a few months so could you explain what 32-34-36 etc. means?

DROPS Design 15.12.2014 kl. 10:27:

Dear Mrs Moses, each number refers to the matching size, the slippers are in size 35/37, 35/40 and 41/43. If you work 1st size, you will start with 32 ch and have 31 dc at the end of 1st row, in 2nd size, you start with 34 ch and have 33 dc at the end of 1st row, and in larger size, you start with 36 ch and have 35 dc at the end of 1st row. Happy crocheting!

Shara 14.11.2014 - 22:26:

Sorry, assembly unclear. Foot done. Assembly says fold in half. When I do it is extremely pointed, even with just 5 DC. Does the toe assemble to look envelope with a square end on the end or pointed? in the us, and didn't buy garn yarn. In Missouri. So I can't ask them. Could you email?

DROPS Design 15.11.2014 kl. 09:47:

Dear Shara, after having crocheted sole (sc rows worked "straight"), you then fold last row double and sew sole together on the bottom (and along mid back). Click here to get yarn in the U.S.. Happy crocheting!

Shara 14.11.2014 - 07:31:

Followed pattern, but when finished, the toe is so pointed. Should i only do 5 instead of 7 DC? "Row 4: Work 1 sc in each st until mid st, 7 dc in ch and 1 sc in each of the last sts, turn piece.

DROPS Design 14.11.2014 kl. 14:40:

Dear Shara, you are welcome to adjust your work following your own wishes, remember you can get tips & advices from your DROPS store. Happy knitting!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 133-9

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.