DROPS / 133 / 1

Butterfly Dream by DROPS Design

Kootud DROPSi õlasall lõngast "Delight".

Võtmesõnad: õlasallid, sik-sak,
DROPSi disain: muster nr DE-058
Lõngagrupp A
-------------------------
Mõõdud: Pildil olev õlasall on umbes 70 cm pikk keskelt alla mõõtes.

Lõng: GarnstudioDROPS DELIGHT 50 g / 175 m
50 g värv nr 04, helebeežikirju
50 g värv nr 09, türkiisi-lillakirju
50 g värv nr 14, lilla-rohelinekirju
50 g värv nr 05, beeži-halli-roosakirju
50 g värv nr 07, beeži-sinisekirju

DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 4 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 21 silmust x 27 rida parempidises koes = 10 x 10 cm.

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 3.25 € /50g
DROPS Delight print DROPS Delight print 3.25 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 16.25€. Loe edasi.

Juhend

TRIIBUD
Koo 50 g helebeežikirjuga, 50 g türkiisi-lillakirjuga, 50 g illa-rohelinekirjuga, 50 g beeži-halli-roosakirjuga ja 50 g beeži-sinisekirjuga.

MUSTER
Vaata skeemi M.1. Skeem on antud vaadatuna töö paremalt poolt (PP).
--------------------------

ÕLASALL
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega, et kõik silmused ära mahuks.
Loo üles 4 mm ringvarrastele 17 silmust. Koo 1 rida pahempidi töö pahemalt poolt (PH), SAMAL AJAL tiipe kududes - vaata ülevalt.
Edasi koo niimoodi (1. rida = töö PP): korda skeemi M.1 8 korda ja lõpetuseks tee 1 s parempidises koes (pr töö PP, ph töö PH).

Koo mustrit M.1 järgmiselt:
1. RIDA (töö PP): *1 pr, 1 õs, 1 pr, 1 õs, paigalda silmusemärkija (SM) *, korda *-* ja rea lõpus tee 1 s parempidises koes. Real on nüüd 8 SM-i, 1 pärast iga mustrikordust M.1.
2. RIDA ja kõik töö PH read: koo kõik silmused ph.
3. RIDA: *1 pr, 1 õs, 3 pr, 1 õs*, korda *-* ja rea lõpus tee 1 s parempidises koes.
5. RIDA: * koo 2 s ühte silmusesse, tõsta 1 s pr kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle, 2 pr kokku, koo 2 s ühte silmusesse*, korda *-* ja rea lõpus tee 1 s parempidises koes.
7. RIDA: *koo 2 s ühte silmusesse, 1 õs, tõsta 1 s pr kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle, 2 pr kokku, 1 õs, koo 2 s ühte silmusesse*, korda *-* ja rea lõpus tee 1 s parempidises koes.
Jätka 8 mustrikordusega real, tehes rea lõpus 1 s parempidses koes.
Tee skeem M.1 1 kord vertikaalselt (kõrgusesse) = 129 s.

Koo edasi korrates skeemi M.1B kõrgusesse.
Jätka, kuni soovitud mõõtude saavutamiseni, lõpeta pärast 2. rida skeemil M.1B (s.t rida õhksilmustega).
Koo 1 rida parempidi töö PH, siis koo silmused maha parempidi töö PP.
Tõmba lõngaotsaga ülesloomise rea 17 silmust kokku, kinnita ots.

Skeem

= pr töö PP, ph töö VP
= 1 õs kahe silmuse vahele
= tõsta 1 silmus pr kudumata, 1 pr, tõsta kudumata s üle kootud silmuse.
= 2 pr kokku
= koo 2 pr silmust ühest silmusest

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 133-1) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (243)

Rikke 29.04.2020 - 10:40:

Nu har jeg købt garnet hjem. Men jeg synes slet ikke at farverne stemmer overens med dem på billedet.... Det giver ingen mening. skal jeg selv blande striberne??

DROPS Design 29.04.2020 kl. 14:07:

Hej Rikke, de lækre farver i DROPS Delight er skabt med teknikken “magic print”, den giver fantastiske farvekombinationer, med bløde overgange som danner helt unikke mønstre og schatteringer. Det betyder også at man i samme parti kan opleve både mørke og lyse variationer. Dette er ikke en fejl, men en del av garnets egenskaber. God fornøjelse!

Susanne 07.04.2020 - 06:30:

Hej Ang. diagram M1B, så kommer der jo flere masker på løbende. Så når man nu skal gentage diagrammet i højden flere gange, hvordan gør man så? Jeg har svært ved at få det til at hænge sammen..

DROPS Design 21.04.2020 kl. 13:31:

Hej Susanne, Her ser du hvordan man gør

How to knit M.1B in DROPS 140-14, 133-1 and 130-1 from Garnstudio Drops design on Vimeo.

Birgitta Nilsson 18.03.2020 - 17:58:

Efter varv 25 ett avigt varv sen undrar jag hur man gör man skall börja med varv 16 men jag får inte rätt på det Birgitta

DROPS Design 19.03.2020 kl. 15:35:

Hej Birgitta, om du tittar på videoen och för varje gång du stickar v 6 och v 10 (med 2 x 2 rm i en m efter varandra) får du en extra rm på varje sida av minskningen i mitten av rapporten.

How to knit M.1B in DROPS 140-14, 133-1 and 130-1 from Garnstudio Drops design on Vimeo.

Rosangela Spera 16.02.2020 - 11:56:

Finalmente istruzioni chiare e in italiano. grazie

Catherine 13.08.2019 - 02:12:

J'ai finalement compris. à chaque MIB il faut augmenter le nombre de mailles tricotées endroit. ainsi le 2e M1B sera : maille tricotée 2 fois, 5 endroit, 2 ens., 2 ens. 5 endroit, maille tricotée 2 fois. rang plus loin : 2 mailles tricotées 2 fois, 4 endroit, 2 ens, 2 ens, 4 endroit, 2 mailles tricotées 2 fois. etc

Ria 27.04.2019 - 13:27:

Hallo Drops Team, ich würde gern das Tuch stricken, aber wie ist den die Streifenfolge? Lieben Gruß Ria

DROPS Design 29.04.2019 kl. 08:48:

Liebe Ria, die Streifenfolgen finden Sie unter STREIFEN, dh Sie stricken 1 Farben nach den Anderen bis alle Knäuel gestrickt sind. Viel Spaß beim stricken!

C Strating 25.03.2019 - 09:07:

Best Drops-team,\\r\\nBen de Butterfly-dream 133/1 aan het breien, duidelijk patroon niets aan de hand, maar de kleuren die genoemd zijn , komen niet in de buurt van de kleuren van de afbeelding, passen ook niet bij elkaar en het ligt zeker niet aan een verfbad of scherminstelling. Dit vind ik er teleurstellend . Drops delightheeft tenslotte wel bij elkaar passende kleuren .

Antonia Maria 26.11.2018 - 20:53:

Non ho capito come fare le ripetizioni di M.1B in quanto alla fine lo schema ha più maglie che all' inizio: le maglie in più come le lavoro? Grazie.

DROPS Design 26.11.2018 kl. 21:09:

Buonasera Antonia Maria, il diagramma M.1 si lavora dal basso verso l'alto e da destra verso sinistra nei ferri di andata e da sinistra verso destra in quelli di ritorno. Le maglie aumentano perchè durante la lavorazione ci sono degli aumenti, ma è tutto indicato nel diagramma, segua lo schema come indicato. Buon lavoro!

Fonrijn Inge 22.11.2018 - 19:36:

Hoe of wanneer wisselen de kleuren ?

DROPS Design 25.11.2018 kl. 16:21:

Dag Fonrijn,

Dit staat bovenin bij 'STREPEN' aangegeven. Je wisselt dus steeds van kleur als de bol op is.

Elfi 09.11.2018 - 11:06:

Vielen Dank für die Anleitung!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 133-1

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.