DROPS / 127 / 30

Good Morning by DROPS Design

Kootud DROPSi pitsmustriga õlasall lõngast "Alpaca".

DROPSi disain: muster nr Z-552
---------------------------------
Laius ülaseval: umbes 114 cm
Pikkus keskelt alla: umbes 40 cm

Lõng: DROPS ALPACA 50 g/ 167 m
150 g värv nr 3112, puuderroosa

DROPSi RINGVARDAD (60 cm): 2,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 24 silmust pitsmustriga = laius 10 cm

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 10.95€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

PITSMUSTER
1. RIDA (= töö PP): * 4 pr, 1 õs, 1 pr, 2 õs, 1 pr, 3 õs, 1 pr, 3 õs, 1 pr, 2 õs, 1 pr, 1 õs, 3 pr *, korda alates *-*.
2. RIDA: Koo parempidi kõikide silmustega. Õhksilmused tõsta kudumata maha, et tekiks auk.
3. ja 4. RIDA: koo kõik silmused parempidi.
5. RIDA: * 1 pr, 3 õs, 1 pr, 2 õs, 1 pr, 1 õs, 7 pr, 1 õs, 1 pr, 2 õs, 1 pr, 3 õs *, korda alates *-*.
6. RIDA: koo nagu 2. rida.
7. ja 8. RIDA: koo kõik silmused parempidi.
Korda ridu 1 kuni 8.

KASVATAMISE NIPP
Kasvata 1 silmus kududes viimasest silmusest 2 silmust.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda 1 silmus kududes 2 esimest silmust pr kokku.
--------------------------

SALL

Kootakse ristipidi edasi-tagasi ringvarrastega.
Loo üles 13 silmust 2,5 mm ringvarrastele. Koo 4 rida parempidi.
Järgmisel real, töö PP, koo PITSMUSTRIT - vaata ülevalt - kuni vardale jääb 1 silmus, koo see parempidi.
Jätka pitsmustriga vertikaalselt, SAMAL AJAL kasvata 1 silmus pitsmustri 3. ja 7. rea lõpus, töö PP - vaata KASVATAMISE NIPPI! Koo kasvatatud silmused pitsmustris ja alati koo rea viimane silmus parempidi.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Jätka pitsmustriga ja kasvata serval nagu enne, kuni vardal on kokku 85 silmust (= 7 mustrikordust laiusesse + 1 pr silmus) ja lõpeta pärast pitsmustri 3. või 7. rida (= töö PP).

Edasi koo ripskoes - vaata ülevalt - ja jätka kasvatamisega serval iga neljandal real nagu enne, SAMAL AJAL koo lühendatud ridu (1. rida = töö VP): koo, kuni vardale jääb kududa 4 silmust, pööra ja koo tagasirida.
Koo, kuni vardale jääb 8 silmust, pööra ja koo tagasi.
Jätka sedasi kududes 4 silmust rohkem enne igat pööramist.

Kui 72 silmust jääb vardale pärast lühendatud ridade viimast pööramist ja servas on kasvatatud kokku 9 silmust (= vardal on kokku 94 silmust), koo 4 rida parempidi kõikide silmustega kasvatamisteta (= salli keskkoht).
Siis kahanda 1 silmus järgmise rea alguses, töö VP – vaata KAHANDAMISE NIPPI! Korda kahandamist igal neljandal real, SAMAL AJAL koo lühendatud ridu järgmiselt (1. rida = töö VP): koo, kuni vardale jääb 76 silmust, pööra ja koo tagasirida.
Koo, kuni vardale jääb 72 silmust, pööra ja koo tagasirida.
Jätka kahandamist serval ja lühendatud ridu, koo 4 silmust vähem enne igat pööramist, kuni vardal on kokku 85 silmust.

Siis koo pitsmustrit (1. rida = töö PP): jätka edasi-tagasi kõikide silmustega ja kahanda serval nagu enne 4. ja 8. rea alguses (= töö VP).
Kui vardale on jäänud 13 silmust (pärast 2. või 6. rida pitsmustriga), koo 4 rida parempidi kõikide silmustega.
Koo silmused maha.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 127-30) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (12)

Brugere 26.05.2020 - 19:15:

Bonjour, Pouvez vous me dire pour les augmentations du début , c est sur l avant dernière maille que l on fait cette augmentation pour finir toujours avec une maille endroit,? Merci cordialement

Brugere 26.05.2020 - 17:02:

Bonjour, Pouvez vous me dire pour les augmentations du début , c est sur l avant dernière maille que l on fait cette augmentation pour finir toujours avec une maille endroit,? Merci cordialement

DROPS Design 27.05.2020 kl. 08:30:

Bonjour Mme Brugere, pour augmenter, tricoter 2 fois à l'endroit (une fois dans le brin avant et une fois dans le brin arrière) la dernière maille des rangs 3 et 7 . Bon tricot!

Gde Groot 15.07.2016 - 15:14:

Wat wordt bedoeld met verkorte toeren

DROPS Design 15.07.2016 kl. 16:02:

Hoi. Je breit kortere naalden heen en weer over x aantal st (is vermeld in het patroon). Bekijk ook deze video:

Eva 21.07.2013 - 22:04:

Vielen Dank für die schnelle Antwort! Wenn ich es also richtig verstanden habe, fange ich gleich in der nächsten Reihe nach Beendigung des Lochmusters mit den verkürzten Reihen an. Wie ist die Beschreibung "zurück stricken" zu verstehen? Stricke ich die Reihe bis zum Ende oder lass ich auch dort 4M stehen? Sollen die verkürzten Reihen mit Umschlag oder ohne Umschlag gestrickt werden?

DROPS Design 22.07.2013 kl. 13:32:

Liebe Eva, wir haben dieses Tuch ohne Umschläge gestrickt, aber sie können sich beide Videos in unserer Videodatenbank anschauen. Zu Ihrer anderen Frage: Sie stricken die Reihe ganz zurück, denn die verkürzte Reihe wird ja nur an einer Seite durchgeführt, so entsteht das keilförmige Stück.

Eva 19.07.2013 - 10:18:

Ich habe eine Frage bezüglich der verkürzten Reihen. Ich glaube, ich habe verstanden wie ich sie stricken soll. Einfach immer die letzten Maschen gar nicht stricken und umdrehen. Aber bei welchen Reihen sind "die verkürzten" Reihen?

DROPS Design 19.07.2013 kl. 12:01:

Liebe Eva, die verkürzten Reihen sind in dem Krausrippen-Teil in der hinteren Mitte. Auf dem zweiten Foto können Sie das gut erkennen.

Christelle 04.01.2013 - 06:53:

Bonjour, je ne comprends pas la partie au point mousse qui combine augmentation et rangs raccourcis... pourriez vous m'expliquer de manière un peu plus détaillée SVP ??? Merci d'avance

DROPS Design 04.01.2013 kl. 10:32:

Bonjour Christelle, les rangs raccourcis se tricotent au point mousse, les augmentations sont les mêmes qu'avant. Pour les rangs raccourcis, on commence sur l'envers : 2 rangs jusqu'à ce qu'il reste 4 m (il reste 4 m sur l'aiguille de gauche au 1er rang), puis 2 rangs jusqu'à ce qu'il reste 8 m et ainsi de suite, en tricotant toujours 4 m en moins jusqu'à ce qu'il reste 72 m non tricotées sur l'aiguille, à ce moment là, vous avez augmenté 9 m et donc un total de 94 m. Tricotez 4 rangs sur toutes les mailles et continuez les rangs raccourcis dans l'autre sens comme indiqué. Bon tricot !

Jeannette A Murphy 04.03.2012 - 20:41:

I am having difficulty with the short rows. When I have increased 9 stitches to 94 total, the numbers don't total up for making short rows by working "4 sts less for every time before working back". To get 72 st remaining it would have to be knitting 8 sts less with each row (8x9=72)! What am I doing wrong?

DROPS Design 06.03.2012 kl. 02:02:

You start working short rows turning 4 sts earlier each time, to get to 72 sts left on row you have to work a total of 36 rows back and forth. If you inc 1 st on every 4th of these 36 rows, you will inc a total of 9 sts. 4x9 = 36.

DROPS Design NL 24.05.2011 - 16:35:

Om het gaatje in de overgang kleiner te maken kan je: trek stevig aan de draad bij het breien van de st net voor en net na de overgang. Bij het wassen / spannen verdwijnt de gaatjes meestal. Of je kan 1 extra st opnemen in de overgang en samenbreien met de eerstvolgende st. Ik hoop dat je hiermee verder kan. Veel plezier mee!

DROPS Design NL 24.05.2011 - 16:33:

Hoi Mieke. Je moet keren als er 76 st over zijn, dan 72, dan 68 enz. Tegelijkertijd mindert je ook in elke 4e nld. Ga zo door met minderingen + 4 st minder voor het keren tot er in totaal 85 st op de nld staan.

Mieke 24.05.2011 - 16:30:

Mijn vraag is: Als ik door ga met de verkorte toeren tijdens het meerderen aan de schuine kant komt er wel een lengteverschil tussen het linker en rechtergedeelte. Dit veroorzaakt straks als ik de hele pen weer ga breien een gat. Hoe los ik het op? Of is het zo dat als er eenmaal 72 steken op de pen staan ik weer de hele pen kan gaan breien ook al is het meerderen naar 94 st. nog niet klaar. Ik hoop dat U mijn vraag begrijpt. Het is lastig een vraag te stellen op schrift.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 127-30

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.