DROPS / 127 / 37

One Time Dance by DROPS Design

Kootud DROPSi madalad pitssokid lõngast "Nepal".

Võtmesõnad: pitsmustriga, sokid,
DROPS disain: muster nr NE-042
-------------------------------
Suurus: 35/37 - 38/40 - 41/43
Jalalaba pikkus: 22 - 24 – 27 cm
Soki kõrgus: 4 - 4 – 4 cm

Lõng: DROPS NEPAL 50 g/ 75 m
100-100-100g värvi nr 3112, puudriroosa

DROPSi sukavardad: 4,5 mm – või sobivad, millega saavutad koetiheduse 18 silmust x 23 rida parempidises koes = 10 x 10 cm

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

65% vill, 35% alpaka
alates 2.50 € /50g
DROPS Nepal uni colour DROPS Nepal uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Nepal mix DROPS Nepal mix 2.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 5.00€. Loe edasi.

Juhend

PITSMUSTER
Vaata skeemi M.1 (=19 silmust), M.2 (=15 silmust) ja M.3 (=15 silmust). Skeem on antud vaadatuna töö paremalt poolt.

KANNA KAHANDUSED (kootakse parempidises koes):
1. RIDA (= töö PP): koo kuni vardale jääb 6-6-7 silmust, koo 2 pr ületõstmisega kokku, jäta ülejäänud silmused kudumata, pööra.
2. RIDA (= töö VP): koo kuni vardale jääb 6-6-7 silmust, koo 2 ph ületõstmisega kokku, jäta ülejäänud silmused kudumata, pööra.
3. RIDA (= töö PP): koo kuni vardale jääb 5-5-6 silmust, koo 2 pr ületõstmisega kokku, jäta ülejäänud kudumata, pööra.
4. RIDA (= töö VP): koo kuni vardale jääb 5-5-6 silmust, koo 2 ph ületõstmisega kokku, jäta ülejäänud kudumata, pööra.
Jätka niimoodi kahandamist, tehes enne iga kahandamist 1 silmus vähem, kuni vardal on jäänud 9-11-11 silmust.
-----------------------------

SOKK
Kootakse ringselt.
Loo 45-48-51 silmust. Koo 2 ringi parempidi, siis koo 5 ringi 1 pr / 2 ph soonikus. Järgmisest ringist hakka kuduma PITSMUSTRIS – vaata selgitust üleval – järgmiselt: jätka 1 pr / 2 ph soonikus esimesel 21-24-27 silmusel, 3 pr, M.1 (=19 silmust), 2 pr = 41-44-47 silmust.
JÄLGI KUDUMISTIHEDUST!
Kui üks M.1 kordus on kootud, koo skeemi M.1 asemel skeemi M.2 järgi. Koo sedasi, kuni kootud on 4 cm kõikide suuruste puhul.
Nüüd jäta esimesed 22-25-28 silmust kanna jaoks varrastele ja aseta viimased 19-19-19 silmust silmusehoidjale (s.t M.2 + 2 silmust kummaltki poolt).

Koo kannalaka jaoks 5-5,5-6 cm edasi-tagasi soonikut nagu eelnevalt kirjeldatud. NB! Viimasel VP real kahanda võrdsete vahedega 3-4-5 silmust kududes sooniku parempidistes osades 2 pr kokku = 19-21-23 silmust. Aseta SM ja mõõda tööd edaspidi sellest.
Jätka KANNA KAHANDUSTEGA – vt selgitust üleval!

Pärast kanna kahanduste kudumist korja mõlemalt poolt kanda üles 9-10-12 silmust ja võta silmusehoidjal olevad 19-19-19 silmust tagasi varrastele = 46-50-54 silmust.
Aseta SM kummalegi poole jala pealmise osa 21-23-25 keskmist silmust (= 3-4-5 silmust mõlemal pool M.2).
Jätka kudumist parempidises koes ja skeemi M.2 järgi, SAMAL AJAL kahanda kummalgi pool kannakiilu järgmiselt:
2 silmust enne jala pealmise osa SM-i - 2 pr kokku läbi tagumiste aasade.
2 silmust pärast jala pealmise osa SM-i – 2 pr kokku.
Korda kahandusi üle ühe ringi kokku 5-6-6 korda = 36-38-42 silmust. Eemalda SM-d.

Koo kahandusteta edasi, kuni töö on kannal olevast SM-st mõõdetuna 18-20-22 cm pikkune – säti skeemi M.2 lõpuga kokku (= umbes 4-4-5 cm on veel kududa).
Aseta SM kummalegi poole küljele nii, et talla alla jääb 19-19-21 silmust ja jala peale jääb 17-19-21 silmust (=1-2-3 silmust kummalgi pool M.2).
Alusta varbaosa kahandustega.

LOE KOGU JÄRGNEV OSA ENNE JÄTKAMIST LÄBI!
(NB! Kahandused jala peal ja talla all on ebavõrdselt jaotunud, kuid nad kootakse samal ringil.)
Kahanda talla all järgmiselt: 2 silmust enne SM-i koo 2 pr kokku läbi tagumiste aasade ning 2 silmust pärast SM-i koo 2 pr kokku. Korda sellist kahandamist üle ühe ringi kokku 4-4-4 korda ja siis igal ringil kokku 3-3-4 korda.
Jala peal kahanda järgmiselt: koo skeemi M.3 järgi seal, kus enne kudusid skeemi M.2 järgi (1-2-3 silmust kummalgi pool skeemiosa kootakse endiselt parempidi).
Suurusel 41/43 lõpeta ring 3 pr silmusega.
Pärast eelneva osa kudumist on varrastel alles 10-12-14 silmust.
Katkesta lõng, tõmba läbi allesolevate silmuste, pinguta, kinnita ja peida ots.

Skeem

= pr
= ph
= tõsta 1 silmus pr võttega kudumata, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle
= 1 õs kahe silmuse vahel
= 2 ph kokku
= tõsta 1 silmus ph võttega kudumata, 1 ph, tõsta kudumata silmus üle

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 127-37) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (32)

Ninon Anderson 18.02.2020 - 16:28:

Re pattern 127-37 One TGime Dance...short sock .....where can I find pattern for the longer version shown in the picture

DROPS Design 18.02.2020 kl. 16:34:

Dear Mrs Anderson, do you mean the grey socks on this photo/video here? These are the pattern Lace Warmers, DROPS 182-14. Happy knitting!

Frederikke Storm Hansen 12.01.2019 - 14:35:

Hello! I see that the lace pattern is to be done from RS, but do I read the pattern left to right or right to left? As in, do I start with P2tog?

DROPS Design 12.01.2019 kl. 15:06:

Dear Frederikke, unless it is specifically stated, knitting charts are always read from right to left. Happy Knitting!

Bilou 04.05.2017 - 13:27:

Hourra, j'ai réussi ! Merci pour vos réponses précises à toutes mes questions. Cordialement.

Bilou 01.05.2017 - 13:49:

Suite de ma question. Si 7 fs au total ts les 2 rangs + 3 fs tous les rangs, cela fait 17 rangs alors que M 3 est terminé en 9 rangs. Que fait-on sur le dessus du pied pendant les 8 rangs entre le dessus et le dessous ?

DROPS Design 02.05.2017 kl. 11:31:

Bonjour Bilou, on va diminuer (cf réponse ci-dessous): 4 x tous les 2 tours (= ce qui équivaut aux tours 1, 3, 5 et 7 de M.3), puis 3 fois tous les tours (= ce qui équivaut aux tours 8, 9 et 10 de M.3). Bon tricot!

Bilou 01.05.2017 - 13:44:

Ca y est, j'ai trouvé pour le talon, maintenant je suis arrivée aux diminutions de la pointe du pied et j'ai un problème: Vos explications disent: "répéter ces diminutions 4 fs au total ts les 2 tours, puis 3 fs au total ts les 2 tours, puis 3 fois au total ts les tours" Pourquoi ne pas dire : 7 fs au total ts les 2 tours (4 + 3), .... ?

DROPS Design 02.05.2017 kl. 11:30:

Bonjour Bilou, on diminue 4 x tous les 2 tours et 3 x tous les tours (en taille 38/40). Bon tricot!

Bilou 29.04.2017 - 13:28:

J'ai mes 50 m avec les 10 m reprises de chaque côté du talon. pour les diminutions de chaque côté il faut tricoter ensemble torse " à l'envers " les 2 dernières mailles avant le marqueur .......... mais je suis sur des mailles endroit (mailles relevées de chaque côte du talon ?

DROPS Design 02.05.2017 kl. 09:06:

Bonjour Bilou, vous devez tricoter ensemble torse à l'endroit les 2 m avant celles du dessus du pied et tricoter ensemble à l'endroit les 2 m après celles du dessus du pied (pas à l'envers). Bon tricot!

Bilou 22.04.2017 - 17:48:

A la phrase: "au dernier rang sur l'envers répartir 4 diminutions en tricotant 2 mailles ensemble à l'endroit pour les sections endroit = 21 m pour la talon" faut-il faire ces diminutions de chaque côté des 25 m ou seulement côté droit lorsque l'on voit le travaille à l'envers ?

DROPS Design 24.04.2017 kl. 09:19:

Bonjour Bilou, sur l'envers, vous tricotez 2 m end, 1 m env. Pour diminuer, tricotez à 4 reprises (2 m ens à l'end) au lieu de (2 m end) pour diminuer 4 m, diminuez à intervalles réguliers sur ce rang. Bon tricot!

Bilou 19.04.2017 - 17:36:

Désolée, je me suis répétée 2 fois pour la fin de la question. La suite de ma question portait sur la phrase: "Au dernier rang su l'envers répartir 3-4-5 diminutions en tricotant 2 m ens à l'end dans les sections endroit" ?

DROPS Design 20.04.2017 kl. 08:25:

Bonjour Bilou, vous tricotez le talon sur les 22-25-28 premières mailles, soit en côtes 1 m end/2 m env. Tricotez ces mailles pendant 5-5,5-6 cm, et au dernier rang sur l'envers, diminuez en tricotant 3-4-5 fois 2 m ens à l'end (sur l'envers = ces mailles sont à l'env, vu sur l'endroit). Bon tricot!

Bilou 19.04.2017 - 17:30:

Au début des explications, lorsque vous dites: "Continuer jusqu'à 4 cm de hauteur totale", il faut mesurer à partir du motif ou de la totalité de l'ouvrage ? puis juste après, "sur un arrêt de maille (= dessus du pied) que cela veut-il dire ? Encore un peu après: " conserver ensuite les 25 premières mailles.........sur un arrêt de mailles (=dessus du pied) ? expliquez moi.

DROPS Design 20.04.2017 kl. 08:20:

Bonjour Bilou, vous continuez d'abord jusqu'à ce que l'ouvrage mesure 4 cm au total (= depuis le rang de montage) - les 19 dernières m du tour sont ensuite placées en attente (au choix sur un fil ou un arrêt de mailles), on va ensuite tricoter le talon, on reprendra ces mailles plus tard. Voici un tuto en images montrant comment tricoter des chaussettes du début jusqu'à la fin. Bon tricot!

Bilou 18.04.2017 - 16:19:

Suite à votre réponse du 10.04.17, la phrase est la suivante: " Continuer jusqu'à 20 cm de hauteur totale a partir du marqueur du talon. Arrêter après un motif complet de M.2 (il reste environ 4-4-5). "

DROPS Design 18.04.2017 kl. 16:39:

Bonjour Bilou, il manquait "cm" pour compléter la phrase: il reste encore environ 4-4-5 cm avant la fin de la chaussette et la longueur totale. Bon tricot!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 127-37

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.