DROPS / 126 / 22

Winter Classic Mittens by DROPS Design

Heegeldatud kindad DROPS Alaska või Nepal lõngast

Võtmesõnad: labakud, soojad käed,
DROPSi disain: muster nr X-362
---------------------------------------------
Suurus: XS/S - M/L

Lõng: DROPS ALASKA 50 g/75 m
150-150 g värv nr 37, hallikassinine

Või kasuta:
Garnstudio DROPS NEPAL
150-150 g värv nr 6220, sinine

DROPSi HEEGELNÕEL: 4 mm – või sobiv, et saavutada heegeltihedus 16 ühekordset sammast x 9 rida = 10 x 10 cm

DROPSi BUFFALO SARVNÖÖBID, nr 535: 4 tk

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 2.15 € /50g
DROPS Alaska uni colour DROPS Alaska uni colour 2.15 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alaska mix DROPS Alaska mix 2.15 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 6.45€. Loe edasi.

Juhend

HEEGELDAMISE INFO 1
Asenda rea esimene poolsammas (psm) kahe ahels-ga, lõpeta rida 1 psm-ga eelmise ringi alguse teise ahels-sse.

HEEGELDAMISE INFO 2
Asenda ringi esimene ühekordne sammas (sm) 3 ahels-ga ja lõpeta ring 1 aass-ga ringi alguse kolmandasse ahels-sse.
Asenda ringi esimene ks ühe ahels-ga ja lõpeta ring ühe aass-ga ringi alguse ahels-sse.

SAMMASTE KOKKUHEEGELDAMINE
Heegelda 1 sm, kuid ära tõmba lõnga viimast korda läbi (= 2 s on heegelnõelal), heegelda järgmine sm, viimasel läbitõmbamisel tõmba lõng läbi kõigi heegelnõelal olevate silmuste – 1 kahandatud ühekordne sammas.

KINNISSILMUSTE KOKKUHEEGELDAMINE
Heegelda 1 ks, kuid ära tõmba lõnga viimast korda läbi, tee järgmine ks ja tõmba lõng läbi mõlema silmuse heegelnõelal.
--------------------------------------------------------

KINDAD

Heegelda randmeosa edasi-tagasi soonikus, siis ühenda ringiks, korja üles uued silmused ümber ringi ja heegelda kinnas ringselt sõrmeotste poole.

RANDMEOSA
Heegelda 14 ahels ja tee 1 rida järgmiselt: 1 psm kolmandasse ahels-sse heegelnõelast, 1 psm igasse järgneva 11 ahels-sse = 13 psm, pööra.
Vaata HEEGELDAMISE INFO 1.
Jätka 1 psm igasse psm-sse, ainult heegelda iga uus psm eelmise rea silmuse tagumisest aasast (st. mitte läbi terve silmuse) = tekib soonikuline heegelpind.

Kui töö on 20-22 cm, tee 2 nööpauku järgmiselt: heegelda 3 psm, 2 ahels, jäta vahele 2 s, 3 psm, 2 ahels, jäta vahele 2 s, 1 psm igasse järgmise 3. s, pööra.
Heegelda 1 psm igasse psm-i ja 2 psm igasse ahels-kaarde = 13 psm, katkesta ja peida lõng.
Paigalda SM kinda serva keskele.

KINDAD
Keera randmeosa kokku, nii et 2 rida nööpaukudega oleks teise serva peal = nööbiliistu lõhik. Vaata HEEGELDAMISE INFO-2.
Alusta silmusemärkijast ja heegelda vaheldumisi 1 ja 2 ks tervel ringil – NB! Heegelda nööbiliistu lõhiku kohal läbi mõlema kihi = umbes 30-33 ks.
Heegelda 1 sm igasse silmusesse, SAMAL AJAL kohanda silmused kuni 27-30 sm-ni heegeldates 2 sm kokku korrapäraste vahedega – vt. ülevalt.
SAMAL AJAL peale 3 sm ringi, kasvata 1 sm pöidla jaoks mõlemalt poolt ringi esimest silmust - kasvata 1 sm tehes 2 sm ühte silmusesse.
Korda kasvatust selle silmuse mõlemalt poolt igal ringil kokku 4-5 korda = 35-40 sm ringil (pöidla s = 9-11 sm).

Heegelda järgmine ring järgmiselt: 1 aass ringi alguse igasse 6-7 esimesse sm, 3 ahels (= 1 sm), siis 1 sm igasse järgmisesse 25-28 sm, 1 ahels ja lõpeta aass-ga rea alguse 3-sse ahels-sse = 26-29 sm ja ringil on 1 ahels.
Järgmisel ringil heegelda 1 sm igasse sm-sse ja 1 sm ringi lõppu ahels-sse = 27-30 sm. Jätka sm heegeldamist kuni kinnas on 17-20 cm randmeosast (kududa jääb 3 cm, proovi kinnast kätte täpseks mõõtmiseks).

Jätka järgmiselt
1.RING: 1 sm igasse sambasse, SAMAL AJAL heegelda iga teine ja kolmas sammas kokku = 18-20 sm.
2 RING: heegelda 2 sm kokku tervel ringil = 9-10 s.
3.RING: 1 ks igasse sm-sse, SAMAL AJAL heegelda 2 ks kokku tervel ringil.
Katkesta lõng, tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja peida lõngaots.

PÖIAL
1.RING: Heegelda 1 aass-s esimesse 9-11 sõrme silmustesse, 3 ahels (=1 sm), siis 1 sm igasse 8-10 sm-sse, edasi 6 sm pöidla tagaserva, SAMAL AJAL heegelda need 6 sm 2 kokku – vt. ülevalt = 12-14-sm.
2. ja 3. RING: 1 sm igasse sammasse = 12-14 sm.
Jääb heegeldada umbes 1 cm – proovi kinnast täpseks mõõtmiseks kätte, vajadusel tee veel üks ring.
JÄRGMINE RING: Heegelda 2 sm kokku tervel ringil = 6-7 sm.
VIIMANE RING: Heegelda 2 sm kokku tervel ringil.
Katkesta lõng, tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja peida lõngaots.

Heegelda teine kinnas samamoodi, ainult peegelpildis, st. tee nööbiliistu lõhik vastaspoolele ja kasvata pöidla jaoks mõlemal serval rea viimase silmuse juures, mitte esimese.
Õmble nööbid.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 126-22) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (17)

Ada Van Gink 04.02.2020 - 15:15:

Goedemiddag, zou je deze wanten ook met Drops Lima kunnen maken. Is het effect dan vergelijkbaar met de Nepal? Ik kom Lima niet tegen in het rijtje bij de garenvervangers maar lijkt wel dezelfde samenstelling te hebben als Nepal, toch? Alvast bedankt voor een reactie. Met vriendelijke groet, Ada

DROPS Design 04.02.2020 kl. 23:11:

Dag Ada,

Het klopt dat Lima niet bij de garenvervangers staat, omdat Lima in een andere garencategorie valt, namelijk in categorie B. Nepal valt in categorie C, het is dus dikker garen met een andere stekenverhouding. De samenstelling is verder wel hetzelfde, maar dus een dunnere variant.

Haakje 01.09.2019 - 14:10:

Ik begrijp heel het gedeelte van de duim niet? Vanaf waar begin je met de hv? En hoeveel stk moet je daarna? En waar beginnen die (dubbele) stokjes. Tot nu toe lijken mijn duimen op champignons. Ik vind het patroon heel mooi maar echt heel onduidelijk geschreven... Door de extra woorden/tekst word het heel onduidelijk terwijl het na 3x lezen/uithalen eigenlijk heel simpel blijkt.

DROPS Design 16.10.2019 kl. 09:53:

Dag Haakje,

Je hecht de draad aan door 1 halve vaste te haken aan het begin van de duim, dat is dus bij de overgang van de duim en de hand. Je haakt dan eerst stokjes over de de duim en op het eind van de toer stokjes in de 6 steken tussen de duim en de hand.

Hanna 06.02.2019 - 22:31:

Jeg forstår ikke hvor det er jeg skal sette markøren? midt på kanten av mansjetten? på den korte siden eller lange siden?

DROPS Design 11.02.2019 kl. 10:40:

Hei Hanna. Du plasserer markøren midt på den langsiden som blir overgangen mellom mansjetten og resten av votten. Du skal bruke denne til å måle lengden på votten (uten mansjetten) senere. Altså plasser den på høyre side på den venstre votten, og på venstre side på den høyre votten. God fornøyelse

Delandre Patricia 11.11.2018 - 17:25:

Les explications sont données pour quelle taille.Xs/S ouM/L. Merci.

DROPS Design 11.11.2018 kl. 22:51:

Bonjour Patricia, dans ce modele vous avez deux tailles XS/S et M/L. Bon travail!

Antoaneta Atanasova 22.03.2015 - 08:35:

Hi, I'm having troubles when starting the mitten. I've marked the midst of the edge of the cuff and I've joined the last stitch worked at the cuff with a stitch from the edge two rows before with a slip stitch. Now it says to begin by marker. Should I cut the thread orr I've made a mistake somewhere?

DROPS Design 23.03.2015 kl. 09:56:

Dear Mrs Atanasova, after the cuff has been made, you cut the thread and beg crocheting the mitten at the marker (when you work above buttonband, crochet through both layers). Happy crocheting!

Vanessa 30.07.2014 - 23:31:

Can u explain what is mean by "the edge behind the thumb" in round 1 of the thumb instructions?

DROPS Design 31.07.2014 kl. 10:05:

Dear Vanessa, the edge behind the thumb is the ch worked on the mitten when making hole for thumb. Happy crocheting!

Pam 01.12.2013 - 03:40:

I'm stumped by the last two rows of the mitten. It says to ROUND 2: work 2 dc tog across the round = 9-10 st. ROUND 3: 1 sc in each dc AT THE SAME TIME work 2 sc tog across the round. Cut the thread, pull it through remaining sts, tighten tog and fasten. It's the 'across' part I don't get. Does that mean to actually work both sides at the same time; across? Otherwise I would think it would say 'around.' Help!

DROPS Design 01.12.2013 kl. 21:20:

Dear Pam, on last round mitten, you will dec all the round working alls tog 2 by 2 around. Happy crocheting!

Sofia 30.10.2013 - 23:15:

Hej! Jag har problem med stickfastheten. 16 stolpar (st) blir 10 cm på bredden men inte på höjden? Redan efter 6 v mäter det 9,5 cm. Hur gör jag nu? Mindre virknål fubkar inte heller, då stämmer det inte på bredden.

DROPS Design 01.11.2013 kl. 09:12:

Om inte ½ nummer mindre virknål fungerar men du är nöjd med strukturen, så får du följa måttet i höjden enligt beskrivningen och det blir då inte lika många varv att virka.

Leena 23.09.2013 - 18:43:

Hei, mistä tämä mallivirkkauksen ohje löytyy? En löytänyt numerolla 126-22 tai X-362 mitään ohjeita sivuilta. Enkö vain osannut etsiä oikeasta paikasta vai mistä on kyse?

DROPS Design 24.09.2013 kl. 16:00:

Ohje on julkaistu sivuillamme. Löydät sen klikkaamalla lehden 126 mallia 22.

Trixie 04.08.2013 - 21:25:

Har kommet til tomlen og forstår ingenting. Noen som forstår problemet vi ikke forstår? Mine forvirrede tanker: - Man øker først 2m pr runde til enten 9 eller 11 flere masker som skal være tommel... altså.- Neste omgang hekler man... 1kjm i de første 6 eller 7 stavene, og så staver rundt... og så 1lm og 1kjm i 3.luftmaske.. Den 3.luftmaska er jo etter de 6-7 fastmaskene.... og da blir jo det området dratt sammen med 1lm som gjør tommelhullet rimelig trangt.

DROPS Design 15.11.2013 kl. 09:27:

Luftmasken er inden for tommelfingerkilen og der bør være masker nok til at de skal nå rundt om tommelfingeren. Hækl gerne en ekstra luftm hvis du føler at det er nødvendigt :)

Jäta kommentaar mustrile DROPS 126-22

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.