DROPSi disain: muster nr X-333
---------------------------------------------
Suurus: umbes 48 x 48 cm

Lõng: Garnstudio DROPS ALASKA, 50 g/75 m
500 g värvi nr 02, naturaalvalge

DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 17 silmust x 22 rida = 10 x 10 cm parempidises koes

DROPSi põletatud puunööpe nr 511: 6 tk

-------------------------------------------------------

Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------


100% vill
alates 2.15 € /50g
DROPS Alaska uni colour DROPS Alaska uni colour 2.15 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alaska mix DROPS Alaska mix 2.15 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 21.50€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

MUSTER
Vaata skeeme M1 ja M2. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt (PP) ja näitab iga rida.
----------------------------

PADJAKATE
Kootakse edasi-tagasi.
Loo 86 silmust ja koo 2 rida ripskoes, teisel real kasvata keskmise 58 silmuse jooksul võrdsete vahedega 24 s = 110 s.
Järgmine rida: koo 2 ääresilmust ripskoes, muster M2 (= 12 silmust), M1 (= 82 s), M2 (= 12 silmust), 2 ääresilmust ripskoes.
Jälgi kudumistihedust!
Koo sedasi mustrit, kuni kate on 48 cm kõrgune.
Koo 2 rida ripskoes (= murdejoon), esimesel neist kahanda keskmise 82 silmuse jooksul võrdsete vahedega 24 silmust = 86 s.
Edasi koo skeemi M2, kahe ripskoes ääresilmusega kummaski servas, kuni töö on kokku 96 cm pikkune. Märgista viimane rida ja jätka kudumist niimoodi, kuni töö on 102 cm pikkune.

Nüüd tee 6 nööpauku:
2 s ripskoes, koo skeemi M2 järgmisel viiel silmusel, koo maha 2 s, * koo skeemi M2 järgmisel 12 silmusel, koo maha 2 silmust*, korda alates * kuni * kokku 5 korda; lõpeta M2-ga järgmisel viiel silmusel ja kahe ripskoes silmusega rea lõpus. Tagasirida koo nagu ikka pahempidi luues mahakootud silmuste asemele 2 uut silmust.
Jätka skeemi M2 kudumist kahe ripskoes ääresilmusega kummaski servas, kuni töö on kokku 104 cm pikkune.
Koo 2 rida ripskoes ja koo siis silmused maha.
Töö on nüüd kokku umbes 105 cm pikkune.

ÜHENDAMINE
Murra töö 48 cm juures olevaid ripsiridu pidi ja märgistatud ridade juurest kokku nii, et nööpaugud jäävad väljapoole.
Õmble servad töö paremalt poolt välimisi aasasid kasutades läbi kõikide kihtide kokku.
Õmble nööbid õigetesse kohtadesse.

Skeem

symbols = pr
symbols = ph
symbols = tõsta 3 s abivardale töö taha, 3 pr, 3 pr abivardalt
symbols = tõsta 1 s abivardale töö taha, 3 pr, 1 pr abivardalt
symbols = tõsta 3 s abivardale töö ette, 1 pr, 3 pr abivardalt
diagram
signature-image signature

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 117-50) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (30)

country flag Debra wrote:

Where can I get this pattern (Cabled Hide Away) in English? Thank you.

18.12.2021 - 15:15

DROPS Design answered:

Dear Debra, click on the scroll down menu below the photo to edit language and choose either UK-English (in cm only) or US-English (inches). Happy knitting!

20.12.2021 kl. 08:38

country flag Lourdes Flores wrote:

Porque no hacen vídeos ? No todos entendemos los puntos y es mejor en algo súper visual. Las puntadas son hermosas Ojalá lo tomen en cuenta

26.09.2021 - 16:08

DROPS Design answered:

Hola Lourdes, hacemos tutoriales en formato vídeo para aquellas partes que consideramos más complicadas de entender en el patrón. Como entiendes, con el número de patrones que tenemos disponibles no es posible realizar un vídeo tutorial paso a paso de cada uno de ellos. También tenemos en nuestra sección de vídeos muchos tutoriales para principiantes para aprender a trabajar los diferentes puntos.

26.09.2021 kl. 19:49

country flag Hanne Jensen wrote:

Er det muligt at få et billede af bagsiden af puden.

18.01.2020 - 16:19

DROPS Design answered:

Hei Hanne. Det har vi dessverre ikke. Men om du leser oppskrifte og ser på siden av puten der det er strikket M.2, vil du få et godt inntrykk av hvordan baksiden blir. God Fornøyelse!

27.01.2020 kl. 13:16

country flag Margret Bermes wrote:

Hallo und guten Abend, Ich denke bei der Anleitung ist bezüglich der Reihenfolge ein Fehler unterlaufen. Sie sagen in dem Diagramm zeigen sich hin- und Rückreihe.. das ergibt aber keinen Sinn. Es sind nur die Hinreihen gezeigt - wie allgemein üblich. Und dieRückreihe muss dann so wie die Maschen liegen. Freundlichen Gruß Margret Bermes Otto Stange Str. 15, 51377 Leverkusen 5

01.04.2018 - 00:50

country flag Vaidehi wrote:

The pattern says to Knit two rows (garter st) and on same time the last row add 24 sts. Can you confirm If I understand this correct: RW1: Knit RW2: knit 16sts, k58 and add 24sts, K16 How to add 24 sts? is it every 2nd st and do I do YO or KFB since its on the WS? The Charts M.1 and M.2 are both to be read bottom right side to top in a zigzag flow right? I am doing cables for the 1st time I dont want to mess with it. Thanks Regards

13.01.2018 - 18:31

DROPS Design answered:

Dear Vaidehi, the 24 stitches "added" in the second row of the garter stitch, increasing the stitches, by making evenly distributed yarnovers. In teh next row, the yarnovers are knitted or purled (according to the pattern) twisted (so there is no holes left in their places. Yesm the patterns are read in zig zag fashion. Happy Knitting!

13.01.2018 kl. 21:48

country flag Catrin wrote:

Är det OK att ta inspiration av flätmönstret, komponera ihop ett eget mönster på en tröja och dela online?

01.05.2017 - 10:31

DROPS Design answered:

Hej Catrin, ja det må du gerne for privat-brug, så skriver du bare i hvilken DROPS opskrift du har fundet inspiration :)

03.05.2017 kl. 13:32

Christine wrote:

Doesn't one need to increase 24 after the fold so as to have back & front the same size? Thanks.

26.06.2016 - 16:55

DROPS Design answered:

Dear Christine, after the fold you are working in M.2, ie different pattern the front side of cushion, and there is then no need to inc sts evenly (cables tighten pieces in width, that's why you inc before working M.1 and dec before fold). Happy knitting!

27.06.2016 kl. 10:00

Marta Baranowska wrote:

I'm not sure, but I think there is small mistake in the pattern and in place where is: slip 1 st on cable needle behind piece, K3, K1 from cable needle should be instead slip 1 st on cable needle behind piece, K3, P1 from cable needle. Am I correct?

14.12.2015 - 13:08

DROPS Design answered:

Wykonałam schemat i jest w porządku, czyli mamy: 'slip 1 st on cable needle behind piece, K3, K1'. POWODZENIA

14.12.2015 kl. 14:54

Marta Baranowska wrote:

What is the best was to increase in that pattern? YO of other technique? Where the new stitches should be included?

13.12.2015 - 09:58

DROPS Design answered:

Dear Mrs Baranowska, you can choose your favorite technique to inc (YO worked into back of loop on next row, Knit 2 sts in 1 st (Kfbl)...). You first K 2 rows, inc are done evenly on 2nd row = from WS. Read more about inc evenly here. Happy knitting!

14.12.2015 kl. 10:10

country flag Roelanda Bonder wrote:

Ik snap de afmeting niet zo goed, want moet ik na de 1e 48 cm al minderen? dan krijg ik toch een kleiner achterpand en komt het patroon toch niet uit?

14.02.2015 - 12:09

DROPS Design answered:

Hoi Roelanda. Bij 48 cm brei je verder volgens een ander patroon (M.2). De st van dit patroon trekken zich minder samen dan de st van het kabelpatroon. Dus het komt goed. Veel breiplezier verder.

17.02.2015 kl. 15:54

Jäta kommentaar mustrile DROPS 117-50

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.