DROPS / 114 / 37

Volcano by DROPS Design

Kootud DROPSi pitsiline õlasall ”Alpaca” ja ”Kid Silk”lõngadest.

Võtmesõnad: jõulud, õlasallid, pitsmustriga,
DROPSi disain: muster nr Z-426
___________________________________
Pikim serv : u 155 cm
laius: u 65 cm

Lõng: DROPS ALPACA 50 g/ 167 m
250 g, punane nr 3650
ja: DROPS KID-SILK 25 g/200 m
100 g, punane nr 14

DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 5 mm – või sobivad, et saaavutada koetihedust 17 s x 22 r parempidises koes kahekordse lõngaga (mõlemast lõngast 1) = 10 x 10 cm

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli

75% mohäär, 25% siid
alates 4.50 € /25g
DROPS Kid-Silk uni colour DROPS Kid-Silk uni colour 4.50 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Kid-Silk long print DROPS Kid-Silk long print 4.50 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 27.25€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

MUSTER
Vaata skeeme M.1 kuni M.5. Skeemil on 1 mustrikordus.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda igal parempoolsel real.
Tehes mustrit M.2, kahanda 1 silmus peale iga silmusemärkijat (SM), st. 4 s kokku.
Pärast M.4 kahanda 1 s ja 2 s kordamööda iga SM-i juures, kuni töö valmimiseni, st. 4 ja 8 s kordamööda iga kord.
Kahanda 1 s järgnevalt PÄRAST 1. ja 3. SM-i: 2 pr kokku ületõstmisega.
Kahanda 1 s järgnevalt ENNE 2. ja 4. SM: 2 pr kokku.
Kahanda 2 s järgnevalt PÄRAST 1. ja 3. SM: 2 pr kokku ületõstmisega.
Kahanda 2 s järgnevalt ENNE 2. ja 4. SM: 3 pr kokku.
————————————————

ÕLASALL

Kootakse edasi-tagasi, alt üles.
Loo 640 s kahekordse lõngaga.
Jätka järgnevalt (1. rida = pahempool): 5 s ripskoes, muster M.1 kuni 6 s jääb alles (st. 17 kordust), lõpetuseks 1 ph (edaspidi on see mustri 1. silmus ) ja 5 s ripskoes.
Pärast 1 mustrikordust M.1, on vardal 436 s.
Paigalda 4 silmusemärkijat – 1.SM pärast 5 s, 2. SM pärast 205 s algusest, 3. SM pärast 231 s algusest ja 4 SM pärast 431 s algusest (st. seal on 26 silmust 2. ja 3. SM vahel = keskosa).
LOE JÄRGNEV LÄBI ENNE EDASI KUDUMIST!

Jätka mustriga M.2, tehes mõlemas servas 5 s ripskoes.
NB! Jäta vahele õhksilmus esimesel mustrikordusel salli paremal poolel, viimasel kordusel töö vasakul pool ning mõlemal pool keskosa, SAMAL AJAL 3. real mustril M.2, kahanda 1 s iga SM juures – vaata KAHANDAMISE NIPPI!
Korda kahandamist igal teisel real.
Muster kahandab ära salli küljed ja keskosa küljed.

Pärast ühte vertikaalset mustri M.2 kordust, tee M.3 (veendu et muster jääb ilusti üksteise kohale). Ära kahanda mustri M.3 esimesel real (= töö PP ), kahanda ainult nagu näidatud skeemil.

Pärast M.3, tee jälle mustrit M.2 ja korda veel 1 kord (st. kokku 3 vertikaalset mustri M.2 kordust ja 3 kordust mustrit M.3).

Nüüd jätka skeemi M.4 järgi – esimesel real (= töö PP), ära kahanda märkijate juures, vaid nagu on näidatud skeemil.
Pärast skeemi M.4, jätka mustriga M.5 – SAMAL AJAL jätka kahandamist märkijate juures, aga nüüd kahanda 1 s ja 2 s kordamööda iga SM juures, kuni valmis pikkuseni.
Pärast kahte mustri M.5 kordust, jätka parempidises koes, tehes ikka külgedele 5 s ripskoes.
Jätka kahandamist nagu enne.

Kui vardale on jäänud 34 silmust, koo edasi ripskoes kõigil silmustel, SAMAL AJAL kahanda 2 s iga rea alguses 2 korda mõlemal küljel ja siis koo maha lõdvalt ülejäänud 26 s.
Õlasall on keskelt u 65 cm lai.

Skeem

= pr töö PP, ph töö VP
= ph töö PP, pr töö VP
= 2 ph kokku
= 2 pr kokku
= 2 pr ületõstmisega kokku (tõsta 1 s kudumata, 1 pr ja tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse)
= 1 õs

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 114-37) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (83)

Voorts 27.10.2020 - 17:17:

Dans le diagram faut il tricoter le deusiem rong tout droit et chaque rang envert tout à lendroit

DROPS Design 28.10.2020 kl. 07:41:

Bonjour Mme Voorts, les diagrammes M.4 et M.5 se tricotent en jersey: tricotez les mailles à l'endroit sur l'endroit et à l'envers sur l'envers (= 1er symbole de la légende) - dans les diagrammes M.1 à M.3 on va tricoter des mailles en jersey endroit (= cases blanches) et des mailles en jersey envers (= cases avec une croix). Bon tricot!

Voorts 27.10.2020 - 07:49:

Le rang 2 se tricote tout à l’endroit où faut il fait tout les rang le diagramme

DROPS Design 27.10.2020 kl. 13:42:

Bonjour Mme Voorts, parlez-vous du diagramme M.5? les rangs pairs se tricotent sur l'envers, en jersey = vous tricotez à l'envers sur l'envers. Bon tricot!

Voorts 26.10.2020 - 08:03:

Dans le motif 5au milieux il i à un motif mais pas d’explication pour ce motif

DROPS Design 26.10.2020 kl. 09:36:

Bonjour Mme Voorts, avez-vous pu comprendre à quoi correspond ce symbole? N'hésitez pas si vous avez une autre question. Bon tricot!

Voortsmicheline 25.10.2020 - 14:42:

Dans le model 114-3 je voudrais savoir le triangle se que il signifie

DROPS Design 26.10.2020 kl. 08:28:

Bonjour Mme Voortsmicheline, le triangle noir correspond à 2 symboles côte à côte: le 5ème (= glisser 1 m à l'end, 1 m end, passer la m glissée par dessus la m tricotée) et le 4ème (= 2 m ens à l'end). Bon tricot!

Pia Anderberg 12.08.2020 - 08:57:

En fråga till: Efter att M.5 stickats 2 ggr står det att man ska "minska som tidigare". Betyder det: 1) minska 1 m vid markörerna, eller 2) minska omväxlande 1 m och 2 m vid markörerna. Tack!

DROPS Design 20.08.2020 kl. 13:55:

Hej Pia, du fortsætter med de seneste minskningarna (1 och 2 m vid varje markör varannan gång) till färdigt mått. Lycka till :)

Pia Anderberg 10.08.2020 - 09:14:

Stickas M.5's 21 maskor även på mittpartiets 26 maskor? Vad händer då med de 5 maskor som blir "över"?

DROPS Design 19.08.2020 kl. 12:01:

Hej Pia, Det er svært for os at sætte os ind i sjalet, når vi ikke har arbejdet frem for os.... men har du ikke taget ind til 21 masker i M.4 ?

Pia Anderberg 03.08.2020 - 12:39:

På BILDEN ser det ut som att det mönstret som är 1 m med omslag på båda sidor (början o slutet av v 3 på M.2) fortsätter på varje r v uppöver. Kan inte se att det finns på v1 M.2 eller v 1 M.3. På v 1 M.3 finns det däremot omslag efter 6 m och innan 5 m i slutet av varje rapport??? Kan inte heller se att det står: inga minskningar MELLAN markör 2 och 3 (26 m) på v 1 M.3 som ni förklarat i en kommentar. Vore tacksam för fotad närbild på en mönsterrapport .

Melanie 29.02.2020 - 20:51:

Hallo, wie muss ich denn an den Seiten und in der Mitte mit den Maschen verfahren, wenn ich die abnahmen von M3 mache, da ich bei den Markierungsfäden alle 2 Reihen abnehme ist ja am Anfang und am Ende je ein halber Rapport. und wird über die 26 M in der Mitte abgenommen, obwohl ich dort am Anfang und Ende von M2 keine Umschläge arbeite? LG

DROPS Design 02.03.2020 kl. 10:14:

Liebe Melanie, die Umschläge vom Diagram werden nicht in jedem Rappot gestrickt: am Anfang des 1. M.2 (nach den 5 M krausrechts), am Ende des letzten M.2 vor den mittleren 26 Maschen, am Anfang vom 1. M.2 nach den mittleren 26 M und am Ende vom letzten M.2 vor den 5 M kraus rechts. Die mittleren 26 M werden nicht abgenommen, die Abnahmen werden beidseitig dieser Masche gestrickt. Viel Spaß beim stricken!

Dillenseger Stéphanie 23.11.2019 - 20:52:

Bonjour, Je suis bloquée à M3 sur 2 points. Le diagramme s applique t il aux 26 mailles du milieu ? Et pour le retour de M3, comment faire 2 mailles au dessus d une seule (puisqu on a diminué) ? Merci d avance pour vos explications

DROPS Design 25.11.2019 kl. 08:38:

Bonjour Mme Dillenseger, on tricote M.3 au-dessus de chaque M.2 = il a ya 35 m au dernier rang de M.2, vous tricotez ensuite le 1er rang de M.3 au-dessus de ces 35 m en diminuant 12 m et en faisant 2 jetés = il reste 25 m dans chaque M.3 ; au 2ème rang de M.3, tricotez ces 23 m comme le montre le diagramme. Bon tricot!

Pascale 09.06.2019 - 12:55:

Bonjour, Les quantités de laines indiquées dans les fournitures ne me permettent pas de terminer ce châle (il m'en manque). Suis-je la seule à qui cela est arrivé ? Merci

DROPS Design 11.06.2019 kl. 11:04:

Bonjour Pascale, aviez-vous bien le bon échantillon - soit 17 m x 22 rangs = 10 x 10 cm avec 1 fil Alpaca et 1 fil Kid-Silk tricotés ensemble? Avez-vous bien conservé cette même tension tout du long? Merci!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 114-37

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.