Robinson by DROPS Design

DROPS Alaska lõngast müts ja kindad. Suurused 3 - 14 aastat.

------------------------------------------------------
MÜTS
Suurus: 3/5 – 6/9 – 10/14 aastane

Lõng: DROPS Alaska, 50 g/70 m
50-50-50 g värv nr 01, naturaalvalge
50-50-50 g värv nr 49, helepruun
50-50-50 g värv nr 50, tumepruun

DROPSi sukavardad: 5 ja 5,5 mm – või sobivad, et koetihedus oleks 16 silmust x 20 rida parempidises koes 5,5 mm varrastega = 10 x 10 cm.

DROPSi heegelnõel: 4 mm
-------------------
KINDAD
Suurus: 3/5 – 6/9 – 10/14 aastane

Lõng: DROPS Alaska, 50 g/70 m
50-100-100 g värv nr 49, helepruun
+ ja natuke naturaalvalget ja tumepruuni lõnga.

DROPSi sukavardad: 4 mm ja 5,5 mm – või sobivad, et koetihedus oleks 16 silmust x 20 rida parempidises koes 5,5 mm varrastega = 10 x 10 cm.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% vill
alates 2.15 € /50g
DROPS Alaska uni colour DROPS Alaska uni colour 2.15 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alaska mix DROPS Alaska mix 2.15 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 8.60€. Loe edasi.

Juhend

MÜTS

RIPSKUDE (ringselt kududes): koo 1 ring pr, 1 ring ph.

TRIIBUD
Koo: *6 ringi naturaalvalgega, 6 ringi tumepruuniga, 6 ringi helepruuniga*, korda *kuni*.
----------------------

Loo 5 mm varrastele helepruuni lõngaga 70-77-84 silmust. Koo 6 ringi ripskoes.
Võta 5,5 mm vardad ja koo parempidises koes triibud– vaata ülevalt, kuni töö lõpuni. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö pikkus on 11-12-13 cm, paigalda 7 silmusemärkijat (SM), nii et SM-de vahele jääb 10-11-12 silmust. Jätka, kahandades paremal pool kõiki SM-e järgmiselt: koo 2 pr kokku igal 4-ndal ringil 3 korda ja siis igal teisel ringil 5-6-7 korda = 14 silmust. Koo kõik silmused kahekaupa kokku.
Katkesta lõng, tõmba allesjäänud silmustest läbi, pinguta ja kinnita lõngaots.
Mütsi kõrgus on umbes 21-23-25 cm.

KÕRVAKLAPID
Heegelda 7-8-9 lõtva ahelsilmust (sisaldab 3 ahels pööramiseks) tumepruuni lõngaga.
1. RIDA – tumepruun lõng: heegelda 1 ühekordne sammas (sm) igasse ahels-sse = 5-6-7 sm (1. sm = 3 ahels), katkesta lõng.
2. RIDA- tumepruun: pööra tööd, tee 3 ahels ja heegelda 1 sm eelmise rea iga samba vahele. Ümber 3 ahelsilmuse lõpus tee 5 sm ja jätka, heegeldades sambaid iga 1. rea samba vahele ilma tööd pööramata. Lõpus tee sammas rea viimasesse sm-sse = 13-15-17 sm, katkesta lõng.
3. RIDA- helepruun: pööra tööd, 3 ahels esimesse sm-sse ja siis 1 sm iga samba vahele, ainult igasse 5 sm-sse tipus tee 2 sm, lõpus tee sammas rea viimasesse sm-sse = 18-20-22 sm. Katkesta lõng.
4. RIDA – naturaalvalge: pööra tööd, 3 ahels esimesse sm-sse ja siis 1 sm iga samba vahele, ainult igasse 6 sm-sse tipus tee 2 sm, lõpus tee sammas rea viimasesse sm-sse = 24-26-28 sm. Katkesta lõng.
5. RIDA – tumepruun: pööra tööd, 3 ahels esimesse sm-sse ja siis 1 sm iga samba vahele, ainult igasse 6 sm-sse tipus tee 2 sm, lõpus tee sammas rea viimasesse sm-sse = 30-32-34 sm.
Kõrvaklapi laius ülevalt on umbes 9 cm ja kõrgus 7-8-9 cm.
Heegelda teine kõrvaklapp.

VIIMISTLEMINE
Õmble kõrvaklapid mütsi mõlemale küljele, jättes otsaette u. 14-16-18 cm ja kuklasse 12-14-16 cm vabaks – õmble klapid servad vastastikku väikeste pistetega.

TUTID
Lõika igast värvi lõngast 4 lõngajuppi pikkusega 18 cm. Murra need kokku ja tõmba aasad heegelnõelaga läbi tipu viimase ringi. Tõmba lõngaotsad aasast ja pinguta.
______________________________________________________

KINDAD

SOONIK: *2 pr, 2 ph*, korda *kuni*.

RIPSKUDE (ringselt kududes): koo 1 ring pr, 1 ring ph.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda enne SM-i järgmiselt: 2 pr kokku.
Kahanda pärast SM-i: tõsta 1 silmus pr kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle.
----------------------

Loo 5,5 mm varrastele helepruuni lõngaga 28-32-36 silmust.
Koo 4 ringi ripskoes ja edasi koo parempidises koes.
Kui töö pikkus on 3 cm, võta 4 mm sukavardad ja koo 4-4-5 cm soonikut.
Võta 5,5 mm sukavardad ja jätka parempidises koes. EDASI MÕÕDA SIIT!
SAMAL AJAL kahanda esimesel ringil 6 silmust ühtlaste vahedega = 22-26-30 silmust.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö pikkus on 1-1-2 cm, paigalda 3 silmusemärkijat (SM) järgmiselt: 1 SM (= külg), 1 pr (= pöidla silmus), 1 SM, koo pr 10-12-14 silmust (= peopesa), 1 SM (= külg), koo pr 11-13-15 silmust (= käepealne).
Järgmisel ringil kasvata pöidlakiilu jaoks järgmiselt: kasvata 1 silmus mõlemal pool pöidla silmust, kududes 2 silmust ühest silmusest. Korda kasvatamist igal 3-ndal ringil kokku 2-2-3 korda = 7-7-9 silmust (= pöial).
Kui töö pikkus on 3-4-5 cm, tõsta pöidla silmused silmusehoidjale. Loo üles 1 uus silmus pöidla taha = 22-26-30 silmust. Jätka parempidises koes.
Kui töö pikkus on 8-9-11 cm, kahanda mõlemal pool mõlemat SM-i – vaata kahandamise nippi: igal teisel ringil 3 korda ja igal ringil 1-2-3 korda = 6 silmust.
Katkesta lõng, tõmba läbi allesjäänud silmustest, pinguta ja kinnita lõngaots.
Kinda pikkus on umbes 18-20-23 cm

PÖIAL
Tõsta 7-7-9 silmust silmusehoidjalt 5,5 mm sukavarrastele ja korja üles 3 silmust pöidla tagant = 10-10-12 silmust. Jätka parempidises koes, kuni pöidla pikkus on 3,5-4,5-5,5 cm, koo kõik silmused kahekaupa kokku.
Katkesta lõng, tõmba läbi allesjäänud silmustest, pinguta ja kinnita lõngaots.

KAUNISTUSPAELAD
Lõika igat värvi lõngast (mütsist ülejäänud lõngad = 6 lõnga) 2 lõngajupi pikkusega 70 cm. Tee mõlemale 3-sele pundile sõlmed – alusta 8 cm kauguselt ühes otsas ja jäta 8 cm alumisest otsast vabaks.
Õmble paelad mõlema kinda äärde – alusta pöidla vastasservast ja pärast tee sõlm otstesse.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Children 12-36) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (14)

Paula Thivierge 19.12.2017 - 19:51:

Bonjour je fais le chapeau pour 10/14 et vous demander de placer 7 marqueur mais si je fais comme vous dites a 12 mailles d interval je nen mais que 6 merci de m aider

DROPS Design 20.12.2017 kl. 09:17:

Bonjour Mme Thivierge, en taille 10/14 ans, vous avez 84 mailles, en plaçant un marqueur après chaque 12ème maille, vous aurez un total de 7 marqueurs (= 7x12 = 84). Bon tricot!

Paula Thivierge 18.12.2017 - 17:26:

Je ne comprend pas comment faire mes diminutions du bonnet je le fais pour mon petit fils j aimerais bien me faire expliquer svp

DROPS Design 19.12.2017 kl. 08:14:

Bonjour Mme Thivierge, vous diminuez 1 m avant chacun des marqueurs en tricotant 2 m ens à l'end, en taille 10/14 ans, vous diminuez 3 fois tous les 4 rangs puis 7 fois tous les 2 rangs (cf description dans la réponse précédente). Bon tricot!

Paula Thivierge 16.12.2017 - 06:08:

Bonjour j aime beaucoups le model du bonnet mais je ne suis pas sure de bien comprendre la diminution 2m 3fois pour le premier rang si je comprend la premiere diminution j en tricote 6mailles et je diminue 3fois 2ma et je fais la meme chose jusqu'au bout du rang et je recommence au bout du quatrieme rangs et 7fois 2m ens tous les 2rangs merci de m expliquer

DROPS Design 18.12.2017 kl. 08:17:

Bonjour Mme Thivierge, vous placez 7 marqueurs et diminuez ainsi: *1 tour en tricotant 2 m ens à l'end à droite de chaque marqueur (= avant chaque marqueur) = 7 diminutions au total. Tricotez 3 rangs sans diminuer.*, répétez de *-* un total de 3 fois, puis: *1 tour de diminutions comme avant, 1 tour sans diminutions*, répétez de *-* 7 fois au total = il reste 14 m. Bon tricot!

Francine Lacoste 25.10.2015 - 16:30:

Bonjour et bravo pour vos modeles, je veux faire le bonnet pour un tour de tete de 52 cm quelle taille devrais-je prendre merci

DROPS Design 26.10.2015 kl. 11:31:

Bonjour Mme Lacoste, en taille 6/9 ans, vous le bonnet fera approx. 48 cm, et en taille 10/14 ans, il fera 52.5 cm approx, sur la base de l'échantillon de 16 m = 10 cm. Choisissez la taille en fonction du résultat souhaité (plus ou moins serré). Bon tricot!

Melli 04.02.2015 - 13:45:

Nachdem ich die Spitze der Handschuhe fertiggestrickt habe, möchte ich nun den Daumen Stricken. Dazu wollte ich die stillgelegten Daumenspickelmaschen auf die Nadeln legen und dann vor dem Steg die Masche nach rechts gerichtet aus dem Querfaden aufnehmen , die maschen aus den Stegmaschen normal herausstricken und die nächste nach links gerichtet aus dem Querfaden herausstricken ? Ist das so ok ? Liebe Grüße Melli

DROPS Design 04.02.2015 kl. 19:03:

Ja, das können Sie so machen. Die Stegmasche ist ja nur eine einzige M, nämlich die, die Sie nach dem Stilllegen der Daumen-M hinter den Daumenmaschen angeschlagen haben. Rechts und links davon können Sie je 1 M wie von Ihnen beschrieben auffassen und dazwischen fassen Sie die Stegmasche auf (= 3 M).

Kathy DeWitt 13.12.2014 - 23:19:

Yes, thank you. You are correct. But somehow it worked out and I have the correct number of stitches. I think I just wasn't picking them up properly!

Kathy DeWitt 10.12.2014 - 21:20:

Thank you for last reply but I have another question. I am making the largest size and when you increase for the thumb it says you should have 9 thumb stitches after increasing 3 times. Shouldn't these say 4 times? i.e. 2 stitches per increase row X 4 = 8 stitches plus the thumb stitch = 9 in total?

DROPS Design 11.12.2014 kl. 10:01:

Dear Mrs De Witt, inc for thumb are done knitting 2 sts in 1 st each side of thumb, these sts each side come to account to thumb sts, so 1 thumb st + 1 st each side (the one you will work front & back loop to inc) + 3 x 2 sts = 9 sts for thumb. Happy knitting!

Kathy DeWitt 03.12.2014 - 15:56:

Hi there: Please can you tell me where you measure the length thumb from? Is it from where you first begin to increase for the thumb stitches or from where you separate the thumb stitches to continue with the hand?? Thank you!

DROPS Design 04.12.2014 kl. 10:34:

Dear Mrs DeWitt, measure thumb from where you knit up sts back to needles. Happy knitting!

Monia Spitaleri 31.01.2014 - 20:00:

Come si fà a cambiare colore?

DROPS Design 31.01.2014 kl. 21:49:

Buonasera Monia. Provi a seguire le indicazioni riportate in questo video. Buon lavoro!!

Vibeke Johansen 18.09.2012 - 11:30:

Jeg strikker denne i str.10/14. Jeg strikker med Nepal,med pinne 4,5 for å få riktig strikkefasthet. Ved tommeløkninga når jeg 5cm fra vrangbordens slutt før jeg er ferdig med å øke? Jeg har målt strikkefastheten, den skal stemme. I tillegg lurer jeg på om 11 cm fra vrangborden og til starten på felling er ment å holde til 10/14 år? Jeg har en 11 åring og votten ble for kort til han. Planen er å gi bort vottene i gave til en 12 åring, men jeg bør kanskje strikke de enda lengre?

DROPS Design 27.09.2012 kl. 08:48:

Om du får et mindre cm mål strikker du bare litt lenger før du setter de på tråden. Hender kan variere i str så om du er usikker på om den er lang nok så strikk et cm etter to til før du starter fellingen.

Jäta kommentaar mustrile DROPS Children 12-36

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.