DROPS / 100 / 25

DROPS 100-25 by DROPS Design

DROPSi pitsmustriga õlasall lõngadest „Vivaldi“ ja „Salsa“

------------------------------------------------------
Mõõdud: u 120 cm lai ja u 75 cm pikk
Lõng: Garnstudio DROPS Salsa, 50 g / 68 m
100 g värv nr 02, naturaalvalge/roosa
Ja Garnstudio DROPS Vivaldi, 50 g / 280 m
50 g värv nr 06, naturaalvalge

DROPSi VARDAD: 20 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus: 4,5 kuni 5 silmust kahekordse lõngaga ( 1 x Salsa + 1 x Vivaldi ) mustris kootuna =10 cm lai.
DROPSi HEEGELNÕEL: 7 mm.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.
DROPS Salsa DROPS Salsa
50% puuvill, 50% polüamiid
Tootmisest maas
leia alternatiivid
DROPS Vivaldi DROPS Vivaldi
56% mohäär, 30% polüamiid, 14% vill
Tootmisest maas
leia alternatiivid
Vardad & heegelnõelad

Juhend

MUSTER
Vaata skeemi M.1. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt (PP) ja näitab iga rida.

KASVATAMISE NIPP
Kogu salli jooksul kasvata igal 2. real ääresilmuse kõrval 1 silmus juurde.
Alusta kasvatamistega 1. real = töö parem pool (PP).
Kasvata, kududes ühe õs ja järgmisel real koo see pr – NB! 7. real tuleb koos mustriga M.1 ääresilmuse kõrvale teha 2 õs. Kaheksandal real lase 1 õs varrastelt maha (nii nagu skeemi seletustes kirjas) ja teine koo pr nii, nagu enne kirjeldatud.
----------------------------

ÕLASALL
Loo kahekordse lõngaga ( 1 x Salsa + 1 x Vivaldi ) 20 mm varrastele 3 silmust. Koo mustrit M.1 ja SAMAL AJAL kasvata igal 2. real mõlemal äärel 1 silmus juurde – loe KASVATAMISE NIPPI.
Kui töö kõrgus on u 75 cm (keskelt mõõdetuna – mõõda tööd rippuvas asendis), koo silmused lõdvalt maha – NB! Et äär ei jääks liiga pingul, koo iga 2. silmuse järel õs ja koo see maha nagu tavaline silmus.

HEEGELÄÄRIS
Heegelda ümber terve salli ringselt kahekordse Vivaldi lõngaga ja 7 mm heegelnõelaga ääris järgnevalt (heegelda nurgas veidi tihedamalt, et nurk ei jääks liiga pingul): 1 kinnissilmus (ks) esimesse silmusesse, * 5 ahelsilmust (ahels), 1 kahekordne sammas (2xsm) esimesse viiest ahels-st, jäta u 3 kuni 4 cm vahele, 1 ks järgmisesse silmusesse *, korda *-*kuni ringi lõpuni ja lõpeta see ühe aassilmusega (aass) esimesse ks-sse – NB! Jälgi, et äär ei jääks laineline.

Skeem

= pr töö PP
= pr töö PH
= 1 õs, järgmisel real lase see silmus varrastelt maha

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 100-25) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (14)

Morgane 15.03.2016 - 14:42:

Bonjour, J'ai tenté de faire ce châle avec des fils différents puisque désormais indisponibles mais j'ai bien fait attention à ce qu'ils aient la même épaisseur. Néanmoins, le résultat que j'obtiens est à des années lumières de la photo. D'où ma question: j'ai compris le diagramme ainsi: tous les rangs à l'endroit, une augmentation de chaque côté tous les deux rangs, au 7ème rang faire un jeté toutes les deux mailles et les relacher le rang suivant; est-ce juste ? Merci

DROPS Design 15.03.2016 kl. 15:02:

Bonjour Morgane, effectivement, on augmente 1 m de chaque côté tous les 2 rangs (= tous les rangs sur l'endroit), et, en même temps on tricote le diagramme, soit au rang 7, un rang de mailles allongées -le nbe de mailles ne bouge pas hors les augmentations, cf rangs 1 et 2 de cette vidéo) Bon tricot!

Maria Del Carmen 07.05.2015 - 18:05:

Todo esta lindo , precioso pero hay un detalle los patrones no son muy claros para poder hacerlo , me encantaría aprender sobre todo las chalinas y chales para esta temporada . Gracias

Ann-Charlotte Andersson 09.02.2015 - 11:00:

Väldigt tjusig sjal! Men finns det verkligen inga bättre allternativ till 'salsa' som är utgånget? Tycker inte era ersättnings-garner motsvarar förväntningarna.

DROPS Design 09.02.2015 kl. 11:10:

Hej Ann-Charlotte, Nej tyvärr, Salsa var ett blankt bandgarn och det har vi inte i sortimentet. Här hittar du hela sortimentet: https://www.garnstudio.com/yarns.php?cid=12

Sonja 27.04.2014 - 08:04:

Drops Salsa ist leider ausverkauft. Die vorgeschlagenen Alternativen verändern das Produkt zu sehr. Könnte man evtl Drops Cotton Viscose statt Salsa nehmen? Was meint ihr?

DROPS Design 28.04.2014 kl. 10:30:

Liebe Sonja, Cotton Viscose würde optisch besser passen, allerdings ist das Garn viel dünner als Salsa. Da das Tuch jedoch sehr locker gestrickt wird und eine Loch-Optik hat und Sie das Tuch nach Bedarf so groß stricken können, wie Sie möchten, könnten Sie in diesem Fall versuchen, Cotton Viscose zu verwenden, vielleicht mit doppeltem Faden. Es wäre in jedem Fall angeraten, vorab eine Strickprobe zu machen, dann können Sie entscheiden, wie Ihnen das Ergebnis gefällt.

Ineke 23.03.2013 - 11:48:

Het alternatief voor salsa dat u aangeeft klopt niet. Salsa is een lintgaren en het alternatief niet. Ik heb Bomull Lin garen gekocht, die u aanbeveeld, maar het resultaat is heel anders dan u laat zien. Het breisel hangt en is heel los. Kunt u aangeven wat wel het juiste alternatief is?

DROPS Design 28.03.2013 kl. 12:11:

Bomull-Lin is een mogelijk alternatief (valt in dezelfde categorie stekenverhouding), maar inderdaad geen lintjesgaren zoals te zien is op het kleurenkaart. Wij hebben geen lintjesgaren meer in de collectie, maar probeer bij je breiwinkel te vragen, misschien weten ze een alternatief van een andere merk.

Mariél 18.03.2013 - 12:14:

Er staat: "Zet losjes 3 st op met breinld 20 mm en 1 draad van beide garens (= 2 draden)." Wordt er bedoeld dat je breit met 1 draad Salsa en 1 draad Vivaldi? Ene draad is dikker dan andere draad? En heb je dan genoeg aan opgegeven 50 gram vivaldi gezien je hiermee hele sjaal breit en ook nog de rand afhaakt?

G. Van Groeningen 22.02.2013 - 16:45:

Ik ben dit patroon aan het breien en heb alle instructies gevolgd maar inplaats van een open (gaatjes) patroon heb ik een dicht patroon. Wat doe ik verkeerd.

DROPS Design 22.02.2013 kl. 17:03:

In de 7e nld maak je tussen elke st en omslag. Deze omslag moet je in de volgende nld laten vallen (= Dwz, gewoon van de nld laten vallen - niet breien). Daarbij kan het ook aan het garen liggen. Salsa bestaat niet meer, maar gebruik je een bandjes/lintjes garen en met breinaald 20 mm wordt het behalve de gevallen omslagen ook heel losjes gebreid.

Marion 13.02.2012 - 16:14:

In de 7e nld van M.1 komen er 2 omsl naast de kantst. Er staat : Laat de ene omsl vallen in de 8e nld – en brei de tweede omsl recht zoals hierboven is beschreven. Ik zie nergens in de teltekening twee omslagen achter elkaar? Overal zitten er twee of een recht tussen. Er staat ook : Begin de meerderingen in de 1e nld = goede kant, terwijl er in de zin daarvoor staat dat je in elke twee naald moet meerderen?

DROPS Design NL 14.02.2012 kl. 12:43:

1e vraag: De teltekening klopt. 2e vraag: Tegelijkertijd met de omsl in de teltekening meerder je ook steeds aan de zijkanten door een omsl te maken (zie tip meerderen). De eerste nld is de goede kant, je breit dan terug zonder meerderingen (verkeerde kant). In de volgende nld op de goede kant meerdert je weer (= elke tweede nld).

Marion 13.02.2012 - 16:13:

Bij de uitleg van de teltekening staat bij de 0 , maak losjes een omslag en laat deze in de volgende naald vallen. Klopt dit?

Titti 27.03.2007 - 15:22:

Hej! Jag är återförsäljare för era garner och håller på med mönster 100-25. Undran: ska varv 7 stickas så här: 1 rm, 2 omsl, M1 (1rm, 1 omsl, 2rm, 1 omsl osv) får då ej till det i slutet av varvet om det ska sluta på 1rm, 2 omsl och 1rm. Snälla tänker jag rätt eller fel. Har ni stickat hårt? Tackar på förhand för snaraste besked. MVH Titti :)

Jäta kommentaar mustrile DROPS 100-25

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.