DROPS Baby / 14 / 22

Teint de Neige by DROPS Design

DROPS Alpaca lõngast kootud beebi / laste pitsmustriga tekk

Mõõdud: umbes 60 x 85 cm

Lõng: Garnstudio DROPS Alpaca 50 g/ 167 m
250 g värv nr 0100, naturaalvalge

DROPSi ringvardad: 3 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 28 silmust skeemiga M.1 = laius 10 cm; 24 silmust x 32 rida skeemidega M.5-M.7 = 10 x 10 cm

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 25.55€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeeme M.1, M.5-M.7. Skeemid on antud vaadatuna töö paremalt poolt PP.

NB! Otstes ei ole muster samasugune.
----------------------

TEKK
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega. Loo kahele vardale üles 169 silmust (et serv tuleks venivam). Tõmba välja 1 vardaots ja koo 3 rida ripskoes (1. rida = töö VP).
Järgmist rida koo järgmiselt, 1. rida = töö PP: koo 8 ääresilmust ripskoes, koo skeemi M.1, kuni kududa jääb 8 silmust, koo need silmused ripskoes. Koo 8 ääresilmust mõlemal serval ripskoes, kuni töö lõpuni. Hiljem kui teed kahandamisi ja kasvatamisi, siis ära kahanda mõlema serva 8 ääresilmusel.

Kui töö pikkus on umbes 19 cm – säti pärast 1 tervet mustrikordust – koo skeemi M.7, SAMAL AJAL skeemi esimesel real kahanda 26 silmust ühtlaste vahedega = 143 silmust.
Pärast skeemi M.7 koo skeem M.5 järgmiselt, töö PP: skeem M.5A (= 3 silmust), skeemi M.5B järgmisel 120 silmusel ja siis skeem M.5C (= 4 silmust).
Koo sedasi mustrit, kuni töö pikkus on umbes 29 cm – säti pärast 1 tervet mustrikordust.
Nüüd koo skeemi M.7, SAMAL AJAL skeemi M.7 viimasel real kasvata 3 silmust ühtlaste vahedega = 146 silmust. Pärast skeemi M.7 koo skeemi M.6.

Kui töö pikkus on umbes 64 cm - säti pärast 1 tervet mustrikordust – koo uuesti skeemi M.7, SAMAL AJAL esimesel real kahanda 3 silmust ühtlaste vahedega = 143 silmust.
Pärast skeemi M.7 koo skeemi M.5 töö PP: koo skeemi M.5A (= 3 silmust), skeemi M.5B järgmised 120 silmust ja skeemi M.5C (= 4 silmust). Koo sedasi mustrit, kuni töö pikkus on umbes 84 cm - säti pärast 1 tervet mustrikordust.
Koo 2 rida ripskoes ja koo silmused lõdvalt maha töö VP. NB! Et serv ei tuleks liiga pingul, siis tee mahakudumisel õs pärast igat 8-ndat silmust – koo õs maha tavalise silmusena.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 02.01.2012
Uus skeem M.5

Skeem

= parempidi silmus töö paremal pool, pahempidi silmus töö pahemal pool
= pahempidi silmus töö paremal pool, parempidi silmus töö pahemal pool
= 1 õhksilmus
= 2 parempidi kokku
= 2 ületõstmisega parempidi kokku (tõsta 1 silmus kudumata, koo 1 parempidi, tõsta kudumata silmus üle äsjakootud silmuse)
= 1 õhksilmus, tõsta 1 silmus kudumata, koo 2 parempidi kokku, tõsta kudumata silmus üle äsjakootud silmuse, 1 õhksilmus
= skeem M.6 = 16 rida = u. 5 cm
= skeem M.7 = 14 rida = u. 4 cm

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Baby 14-22) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (99)

Anne 16.01.2020 - 20:05:

Jeg er i tvivl om man har tilpasset rettelser ind i diagram og forklaringer?

DROPS Design 27.01.2020 kl. 12:58:

Hei Anne. Det er gjort rettelser på dette teppet i 2008, 2012 og 2013 og oppskriften skal være oppdatert på nett. Om du mener det fremdeles er feil, legg gjerne igjen en kommentar på hva nøyaktig du mener er feil, så tar vi en sjekk. mvh DROPS design

Ida 11.08.2019 - 12:30:

Hej. \r\nJeg er lidt i tvivl om jeg roligt kan følge mønsterdiagrammerne eller om jeg skal læse rettelserne? Dvs. har I tilpasset diagrammerne og diagramforklaringerne så man roligt kan følge disse?

Charlie S 21.07.2019 - 17:51:

Thanks for the pattern. It there a full tutorial for the white blanket shown in the image? The one with the multiple sections of different knit designs.

DROPS Design 25.07.2019 kl. 20:59:

Dear Charlie S, we still don't have a full tutorial for this blanket available.

Lynette 07.12.2018 - 06:21:

Good morning/good afternoon I would like to know if there is a more detailed written version of this pattern as I do not like to knit with graphs. Thanking you

DROPS Design 07.12.2018 kl. 07:53:

Hi Lynette, I am afraid we do not have a more detailed written version of this pattern at the moment. Kind regards

Heather Giler 05.10.2018 - 09:19:

A follow up to my question on section M5: for rows 3, 5, and 7 of the pattern do you still work the first 3 stitches, then repeat the pattern for the next 6 stitches over 120 stitches, then work the last 4 stitches in the pattern?

DROPS Design 05.10.2018 kl. 11:49:

Dear Mrs Giler, yes you will repeat the pattern every row like this: M.5A over the first 3 sts, then repeat M.5B over the next 120 sts and finish with M.5C over the next 4 sts. On row 7, work the last st in M.5A tog with the first st in M.5B, then work the last st in M.5B tog with the first 2 sts in next M.5B/in M.5C. Happy knitting!

Heather Giler 04.10.2018 - 19:30:

Section M5 is a 13-stitch pattern, but it\'s worked over 127 stitches. After 9 repeats I have 10 stitches left over. Am I just supposed to do the first 10 stitches of the pattern at the end of each row?

DROPS Design 05.10.2018 kl. 07:29:

Dear Mrs Giler, M.5 is worked as follows: M.5A (= 3 sts), repeat M.5 B a total of 20 times (= over the next 120 sts), finish with M.5C (= 4 sts) = 3+120+4 = 127 sts. Happy knitting!

Karolin 20.08.2018 - 23:54:

Hallo liebes Drops Team,\r\nsind die äußeren 8Maschen auf jeder Seite in Kraus oder Glatt rechts gestrickt? \r\nLiebe Grüße aus Norddeutschland

Hilde Harper 18.09.2017 - 08:27:

Would it be possible to get written instructions for each diagram? Many thanks, Hilde

DROPS Design 18.09.2017 kl. 09:32:

Dear Mrs Harper, there are only diagrams to this pattern, you"ll find here a video showing how to knit M1, this will help you to read the remaining diagrams. Read more about diagrams here and do not hesitate to contact your DROPS store for any further assistance with diagrams. Happy knitting!

Ulrika 14.09.2017 - 21:08:

Hej, Skulle gärna vilja göra denna filt lite bredare. Sitter och klurar på hur många maskor jag ska öka med för att få jämna rapporter, men får inte ihop det riktigt. Tacksam för hjälp! Hälsningar, Ulrika

DROPS Design 18.09.2017 kl. 16:34:

Vill du ha en bredare filt bör du först börja med att lägga upp maskor så maskantalet blir delbart med mönsterrapporten i M.1, dvs du kan lägga upp t.ex. 17 eller 34 maskor mer än det står i beskrivningen. Innan varje nytt diagram bör du sedan öka/minska maskor så att varje mönster går upp. Kom även ihåg att du behöver mera garn till en större filt.

Erja Weckström 17.03.2017 - 10:52:

Hei, neulotaanko M5 kohdassa tuo M5A ja M5C (ja niiden väliin tuo M5B) joka kerroksella? Eli ei siis niin, että vain ensimmäisellä kerroksella neulottaisiin nuo M5a ja b.

DROPS Design 17.03.2017 kl. 15:29:

Hei! Kaikki mallineuleen kerrokset neulotaan kuten tuo ensimmäinen selitetty kerros, eli M.5A, M.5B ja M.5C.

Jäta kommentaar mustrile DROPS Baby 14-22

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.