DROPS Baby / 14 / 18

DROPS Baby 14-18 by DROPS Design

DROPS Alpaca lõngast kootud beebi / laste palmikutega kindad. Suurused 1 kuune kuni 4 aastane.

Võtmesõnad: labakud, palmik, soojad käed,
Suurus: 1/3 - 6/9 - 12/18 kuud (2/3) aastat
Lapse suurus cm: 50/56 – 62/68 – 74/80 (92/98)

Lõng: Garnstudio DROPS ALPACA 50 g/ 180 m
50 g kõikidele suurustele, värv nr 7120, hele hallikasroheline

DROPSi SUKAVARDAD: 2,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 26 s x 34 r parempidises koes = 10 x 10 cm

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 3.65€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeemi M.3. Skeem on vaadatuna töö PP.

RIPSKUDE (ringselt kududes): koo 1 ring parempidi, 1 ring pahempidi.
-------------------------------

KINDAD
2 suuremat suurust on pöidlaga, väiksemad 2 suurust ilma.

Kindad kootakse ringselt. Loo lõdvalt üles 34-36-36 (38) s ja koo ripskoes – vaata ülevalt – kuni on kootud 2 cm. Nüüd koo 1 ring parempidi, SAMAL AJAL kahanda 6-4-4-(2) s ühtlaste vahedega = 28-32-32-(36) s.
Jätka soonikuga 2 pr/ 2 ph.
Kui on kootud 4-4-5 (6) cm, koo 1 ring parempidi, SAMAL AJAL kasvata ühtlaste vahedega, kuni on 32-36-39 (40)s – Paiguta SM ringi algusesse ja pärast 16-18-18 (20) silmust – NÜÜD MÕÕDA SIIT!
Nüüd koo pahempidi, SAMAL AJAL koo M.3 käepealsel keskmisel 12 silmusel (esimesed 16-18-18 (20) s = käepealne) – nool skeemil märgib keskkohta.

2 suuremat suurust:
SAMAL AJAL, pärast 1 (2) cm mustris, tõsta ringi viimased 5 (6) s silmusehoidjale pöidla jaoks. Loo järgmisel real 5 (6) uut silmust nende kohale.

KÕIK SUURUSED:
Kui on kootud 6-7-8 (9) cm – säti nii, et oleks 1 või 2 rida pärast palmikukeerdu – kahanda 8-9-9 (10) s ühtlaste vahedega igal teisel real kokku 3 korda = 8-9-9 (10) silmust jääb (kahanda 1 s kududes 2 ph kokku).
Tõmba kahekordne lõng läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.

PÖIAL
Tõsta 5 (6) s silmusehoidjalt tagasi vardale ja korja üles 7 (8) s nende tagant = 12 (14) s.
Koo pahempidi, kuni pöial on 3 (4) cm pikkune.
Nüüd koo 2 kokku tervel ringil.
Tõmba lõng läbi allesjäänud silmuste ja kinnita.


PAEL
Loo üles 4 s ja koo nöör järgmiselt: * 1 pr,tõsta lõng töö ette, tõsta 1 s pahempidi kudumata, tõsta lõng töö taha *, korda *-* igal real, kuni pael on u 62-67-74(86 kuni 96) cm (lapse randmete vaheline pikkus üle õlgade).
Koo silmused maha ja kinnita paelaotsad kinnaste külge.

Skeem

= pr töö PP, ph töö VP
= ph töö PP, pr töö VP
= tõsta 2 s abivardale töö taha, 2 pr, 2 pr abivardalt

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Baby 14-18) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (14)

Lisa 18.10.2019 - 12:11:

Hej! Jag undrar hur jag fortskrider med mönsterstickningen när jag ska börja minska maskor i vanten? Det står minska maskor jämnt fördelat vartannat varv, vad sker då med mönstret? Tack på förhand!

DROPS Design 21.10.2019 kl. 10:34:

Hei Lisa. Du feller ved å strikke 2 vrang masker sammen, mønstret/flettene strikke du som vanlig. God Fornøyelse!

Johanna 28.01.2019 - 17:26:

In M3 sollen einmal linke auf linke und einmal linke auf rechte Maschen gestrickt werden. Zuvor wurde aber eine ganze Runde rechts gestrickt um 4 Maschen zuzunehmen. Meinen Sie dann diese rechte Runde oder die vom Rippenmuster darunter? Wenn die vom Rippenmuster darunter gemeint ist, werden dann die 4 zugenommenen Maschen als rechte oder als linke Maschen behandelt?

DROPS Design 29.01.2019 kl. 08:39:

Liebe Johann, Sie stricken 1 Runde rechts mit Zunahmen regelmäßig verteilt, dann stricken Sie alle Maschen llinks mit M.3 über die mittleren 12 Maschen - die Zunahmen der vorrigen Runde werden dann entweder links oder rechts gestrickt, wie sie bei der nächsten Runde entweder links ausser Diagram under in der Mitte vom Diagram oder rechts für die Zöpfe gestrickt. Viel Spaß beim stricken!

Nathalie 31.10.2017 - 21:34:

Aussi , je ne comprends pas bien sur le croquis on voit la moufle qui a environ 6 torsades alors que j'arrive à seulement 3 torsades en arrivant à 8 cm. de longueur totale( grandeur (12/18mois) , donc je me demande si c'est bien la mesure totale de la moufle que l'on doit considérer ou 8 cm de point fantaisie(M3), merci .

DROPS Design 01.11.2017 kl. 08:50:

Bonjour Nathalie, les 8 cm s'entendent en hauteur du point fantaisie (des torsades) et pas de puis le montage. Bon tricot!

Nathalie 31.10.2017 - 17:11:

Bonjour, pour le premier 2 cm j'ai tricoté souplement vu que le montage des mailles est fait ainsi, pour la suite est-ce que le tricot l'est aussi ou on doit tricoter plus serrer ?

DROPS Design 01.11.2017 kl. 08:39:

Bonjour Nathalie, seul le montage doit être souple (pour pouvoir passer la main de l'enfant facilement), tricotez ensuite en suivant la même tension que pour l'échantillon. Bon tricot!

Janne Berg 07.02.2017 - 19:07:

Oppgitt mål ved felling, må jo være målt fra der vrangborden slutter og flettemønsteret begynner, ikke fra vottens begynnelse.

DROPS Design 08.02.2017 kl. 14:04:

Hej Janne. Ja, det staar der jo ogsaa i opskriften: Når arb måler 4-4-5 (6) cm strikkes det 1 omg rett samtidig som det økes jevnt fordelt til 32-36-36 (40) m - sett 1 merketråd på beg av omg og etter 16-18-18 (20) m - herfra måles arb videre!

Lene Burchardi 30.11.2015 - 16:39:

I forhold til ret og vrang: Man starter med 2 cm retstrik, men jeg kan se på billedet at vanten starter med en vrang-bort. Strikker man dem på vrangen'? I linje 2 står der da også 'Se forkl.over' - men jeg kan ikke finde nogen forklaring. Kan I hjælpe? For hvis hele vanten strikkes fra vrangsiden og så vendes til sidst, så skal snoningerne vel ske ved vrangsiden -- men som sagt. Jeg savner den forklaring, I henviser til.

DROPS Design 01.12.2015 kl. 10:44:

Hej Lene, Hvis du ser på billedet igen, så kan du se at de første 2 cm består af retstrik (retriller) når du strikker dem rundt, strikker du hver 2.p ret og hver 2.p vrang (det er den første forklaring vi henviser til). Så strikker du en omg ret samtidig som du tager ind og bagefter strikker du rib (som består af 2r og 2 vr). Fortsæt ifølge opskriften (og ja du strikker rundt med retsiden ud). God fornøjelse!

Melinda 27.09.2015 - 09:44:

What do you mean by knit a round garter sts, after the first 2 cm, and decrease evenly? To P 1 round and to K 1 round to make a whole garter sts or only make 1 K or 1P round?

DROPS Design 28.09.2015 kl. 10:01:

Dear Melina, you should work 1 round K after the first 2 cm and again after the 4-4-5(6) cm. Pattern will be edited asap. Thank you. Happy knitting!

Marraine Caro 03.04.2015 - 13:11:

Un gros merci ! J'imagine que si je voudrais faire le pouce, je garderais les 6 mailles restantes du dessus de la main pour le créer au lieu de prendre le centre du 18 m.

DROPS Design 03.04.2015 kl. 17:49:

Bonjour Marraine Caro, pou le pouce, ce sont les 6 dernières m du tour (= les 6 m avant le marqueur du début du tour, soit avant les 18 m du dessus de la main) qui sont mises en attente - pour la 2ème moufle, on mettra en attente les 6 m après le 2ème marqueur (= 6 m après les 18 m du dessus de la main). Bon tricot!

Marraine Caro 03.04.2015 - 01:42:

J'ai augmenté à 39 m. Au moment de placer les marqueurs et de commencer le point fantaisie, Jai un blocage. Quelle partie est entre les marqueurs (18 m) ? Cest dans cette partie que je fais le point fantaisie ou dans les 21 m restantes que je dois tricoter à l'envers ? Quel est le dessus de la main. Merci de m'aider.

DROPS Design 03.04.2015 kl. 09:06:

Bonjour Marraine Caro, vous tricotez M3 en le centrant sur les 18 m du dessus de la main ainsi: début du tour, 3 m env, 12 m en M3, 3 m env, marqueur, 21 m env. Bon tricot!

Emma 14.09.2011 - 22:16:

Vilken mössbeskrivning är det som jag ska läsa för att kunna göra rätt vid vantens rätstickade början? Kanske en länk är på sin plats?

Jäta kommentaar mustrile DROPS Baby 14-18

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.