DROPS Baby / 14 / 11

Tiptoe Tulip by DROPS Design

DROPS Alpaca lõngast ripskoes kootud beebi / laste sussid beebile heegeldatud lillega 1 kuusele kuni 4 aastasele

Võtmesõnad: lill, sussid,
------------------------------------------------------
Suurus: 1/3 – 6/9 – 12/18 kuud(2 – 3/4 aastat)
Sobib jalapikkusele: 10-11-12(14-15) cm

Lõng: Drops Alpaca, 50 g / 167 m
50-50-100 (100-100) g värv nr 7120, hele mündiroheline
+ veidi lõnga värv nr 0302, kaamelipruun ja nr 4400, tumelilla (heegeldatud äärte ja lille jaoks)

DROPSI PIKAD VARDAD: 4 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 19 silmust x 38 rida ripskoes = 10 x 10 cm.
DROPSI PIKAD VARDAD: 3,5 mm - sooniku jaoks.
DROPSI HEEGELNÕEL: 4 mm.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 3.65€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

SOONIK: * 1 parempidi (pr), 1 pahempidi (ph) *, korda *-* tervel real.
--------------------------

Sussid kootakse edasi-tagasi ülevalt alla ja pärast õmmeldakse tagant keskelt kokku.
Loo lõdvalt kahekordse helerohelise lõngaga 4 mm varrastele 14-16-16(18-18) silmust ja koo ripskoes, kuni töö kõrgus on 3-3-3(4-4) cm.
Tõsta silmused abivardale ja koo teine samasugune osa (= ülemine sussi osa).
Tõsta mõlemad sussi ülemised osad ühele vardale ja koo 1 rida ripskoes kõikide silmustega = 28-32-32(36-36) silmust (töö keskel olev lahtine osa = sussi esi-keskosa).

Võta 3,5 mm vardad ja koo järgmine rida töö paremalt poolt (PP) järgmiselt, SAMAL AJAL kohanda silmused vastavalt nii, et töösse jääb 27-31-31 (35-35): 1 ääresilmus ripskoes, * 1 pr, 1 ph *, korda *- * ja lõpeta rida 1 pr ja 1 ääresilmus ripskoes.
Jätka sel viisil sooniku kudumist, kuni see on 3,5-4-4,5(5-5) cm.
Nüüd tõsta välimised 10-11-11 (12-12) silmust mõlemast servast abivardale.

Võta jälle 4 mm ja koo 4-5-6(7-8) cm ripskoes allesjäänud keskmiste 7-9-9(11-11) silmustega.
Nüüd kahanda 1 s mõlemast servast igal teisel real kokku 2 korda = 3-5-5(7-7) silmust jääb järgi. Katkesta lõng.

Korja üles 10-11-13(15-17) silmust keskosa mõlemast servast ja tõsta tagasi varrastele abivardal olevad silmused = 43-49-53(61-65) silmust.
Koo 3-3,5-4(4,5-5) cm ripskoes kõikide silmustega, SAMAL AJAL, kui oled kudunud 1,5-2-2,5(3-3,5) cm ripskoes, kahanda igal teisel real, kuni valmismõõtude saavutamiseni, s. o kokku 3-3,5-4(4,5-5 cm ) järgmiselt:
koo maha 1 silmus rea alguses ja rea lõpus ning koo 2 pr kokku keskosa mõlemas servas = umbes 31-37-41(49-53) silmust jääb järgi. Koo silmused lõdvalt maha.
Koo teine suss.

Õmble kinni sussi tallaalune õmblus ja jätka ülaosa õmblusega tagant keskelt – õmble ääresilmuste välimistest aasadest, et õmblus ei tuleks liiga paks.

HEEGELDATUD ÄÄR
Alusta tagant keskelt ja heegelda äär kahekordse kaamelipruuni lõngaga järgmiselt: 1 kinnissilmus (ks) esimesse silmusesse, * 3 ahelsilmust (ahels), 1 kahekordne sammas esimesse ahelsilmusesse (= 1 pikoo), jäta vahele umbes 1-1,5 cm, 1 ks järgmisesse silmusesse *, korda * - * kogu sussi avause ümber, kuid ära heegelda pikoosid sussi ette jäävasse lõhikusse: 1 ks, 3 ahels, jäta vahele 1-1,5 cm, 1 ks järgmisesse silmusesse, jne. Lõpeta rida 1 aassilmusega (aass) esimeses kinnissilmuses.

HEEGELDATUD LILL
Heegelda 3 ahels kahekordse kanarbikulilla lõngaga, ühenda need 1 aassilmusega ringiks.
1. RIDA: tee 5 ks ringi sisse ja lõpeta 1 aassilmusega esimeses kinnissilmuses.
2. RIDA: * 4 ahels, 1 kahekordne sammas (sm) esimesse ahelsilmusesse, 1 ks järgmisesse silmusesse *, korda *-* = 5 lehte. Katkesta lõng.
Võta kahekordselt kaamelipruuni lõnga ja heegelda 3 ahels, ühenda need 1 aassilmusega ringiks.
1. RIDA: tee 5 ks ringi sisse ja lõpeta 1 aassilmusega esimeses kinnisilmuses.
2. RIDA: * 4 ahels, 3 kahekordset sammast esimesse ahelsilmusesse, 1 ks järgmisesse silmusesse *, korda *-* = 5 lehte. Katkesta lõng.

Paiguta kanarbiku värvi lill pruuni lille peale ja õmble kogu lill kinni sussi pealsele.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Baby 14-11) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (7)

Desiree De Lange 29.01.2015 - 15:19:

Klopt t dat de slofjes met dubbele draad gebreid worden?

DROPS Design 29.01.2015 kl. 15:55:

Hoi Desiree. Ja, dat klopt: Zet met breinld nr. 4 en 2 draden licht mintgroen....

PHINERA 22.08.2013 - 12:19:

Bonjour, je ne comprends pas dans le modèle des chaussons BabyDROPS 14-11, comment des 28-32-32(36-36)m, on peut arriver à 43-49-53(61-65)m puisqu'il n'y a pas d'augmentation ?? merci par avance de votre réponse. cordialement Armelle Phinéra

DROPS Design 22.08.2013 kl. 13:07:

Bonjour Mme Phinera, quand on a 27-32-32 (35-35) m, on tricote en côtes puis on tricote 4-8 cm (cf taille) point mousse sur les 7-11 m du milieu, on relève ensuite les mailles de chaque côté de cette partie au point mousse + les mailles en attente. Bon tricot!

Drops Design 09.10.2008 - 15:59:

Hej Marie. Du använder den tråd du redan stickar med. Du stickar upp 11 m i kanten av mittstycket. Du måste ta hjälp i butiken du köpte garnet, det är lättare när man har stickningen fram för sig. Lycka till!

Marie 05.10.2008 - 22:34:

Helt ny på att sticka och förstår inte från "Nu stickas det upp med 11 m på varje sida om mittstycket". Hur då? Vilken tråd använder jag, och jag måste klippa av för att kunna lägga upp på båda sidor? Lägger jag upp 11 nya m på en sticka och sen för över dem jag har sparat? Sorry för alla frågor...

Malin 26.02.2008 - 00:27:

Aha! Tack så mycket. Jag hade inte förstått att det var maskorna jag just hade stickat som skulle "sättas av" utan att det var nästa del som det menades eftersom det var ett kommatecken innan. Tack så mycket för snabb förklaring :)

DROPS Design 05.02.2008 - 16:32:

Hela toffeln stickas med dubbelt garn. När man sätter av maskor på en tråd, så används en bit restgarn (eller en strumpsticka eller en säkerhetsnål). Detta då dessa maskor inte ska stickas just där och då.

Malin 04.02.2008 - 21:46:

Hej, jag märkte att det tyvärr är lite otydligt hur många trådar man ska använda. Efter att den första delen är stickad står det "sätt m på 1 tråd och sticka en motsvarande del (= överst på toffeln). Sätt de 2 delarna på samma st och sticka 1 räta v över alla m" Dvs, ska man göra "flik nr2" med enbart enkel tråd eller med dubbel tråd som den första? Vad menas med "sätt m på en tråd"? Ska resten av sockan stickas med enkel eller dubbel tråd?

Jäta kommentaar mustrile DROPS Baby 14-11

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.