DROPS Extra / 0-81

DROPS Extra 0-81 by DROPS Design

DROPSi koera kampsun lõngast Eskimo

Võtmesõnad: lemmikloom,
------------------------------------------------------
Suurus:
Koera selja pikkus (kaelarihmast sabani): 34 (38) 44 (50) cm
Rinnaümbermõõt: 34-38 (42-46) 52-56 (58-62) cm

Lõng: Garnstudio Drops Eskimo, 50 g / 50 m
2 (2) 3 (3) tokki, mereväesinine nr 15

DROPSi pikad ja sukavardad: 9 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 10 s x 14 r parempidises koes = 10 x 10 cm
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% vill
alates 2.20 € /50g
DROPS Eskimo uni colour DROPS Eskimo uni colour 2.20 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo mix DROPS Eskimo mix 2.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo print DROPS Eskimo print 2.75 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 4.40€. Loe edasi.

Juhend

SELJAOSA
Loo üles 14 (18) 18 (22) s 9 mm varrastele.
1. rida (= töö PH). Koo soonikut 2 ph / 2 pr, alustades ja lõpetades 2 ph silmusega. Koo 3 rida soonikut.
Järgmine töö PP rida: 2 pr, 2 ph, edasi koo parempidises koes, SAMAL AJAL kasvata 5 s ühtlaste vahedega, kuni jääb veel 4 s vardale, koo need 2 ph, 2 pr = 19 (23) 23 (27) s.
Jätka niimoodi parempidises koes keskmistel silmustel, tehes 4 ääresilmust mõlemal serval soonikkoes, SAMAL AJAL kasvata 1 s mõlemal serval 4 äärsilmuse kõrval (seespool): igal real 3 korda ja siis igal teisel real, kuni vardale jääb 33 (37) 39 (43) s.
SAMAL AJAL, kui töö on 12 (12) 14 (14) cm pikkune, kasvata 1 s mõlemal serval õmblusvaru jaoks.

Kui töö pikkus on 27 (29) 34 (40) cm, koo kõik silmused parempidises koes, SAMAL AJAL koo maha käpaavade jaoks igal teisel real mõlemal küljel järgmiselt: 5 s 1 kord, 1 s 2 (2) 3 (3) korda, siis kasvata 1 s mõlemal küljel igal teisel real 2 korda.
Vardal on nüüd 25 (29) 29 (33) s ja töö pikkus on u. 34 (38) 44 (50) cm.
Pane töö kõrvale.

KÕHUALUNE
Loo üles 8 (8) 16 (16) s (k.a 1 ääresilmus mõlemal serval ripskoes) 9 mm vardale.
1. rida (= töö PH). Koo soonikut 2 pr / 2 ph, alustades ja lõpetades 2 pr silmusega. Koo soonikut, kuni töö on 20 (24) 28 (35) cm pikkune.
Nüüd kasvata 1 s mõlemal küljel ühe ääresilmuse kõrval igal teisel real 2 korda = 12 (12) 20 (20) s, koo kasvatatud silmused pr, vaadatuna töö PP.

KAELUS
Jaga silmused neljale vardale järgmiselt: kõhualuse silmused ühele vardale (= varras nr 1), seljaosa silmused ühtlaselt ülejäänud kolmele vardale. Koo soonikut kõhualuse silmustel vardal nr 1 ja parempidist kude seljaosa silmustel, SAMAL AJAL korja vardele esimesel real 1 s mõlemal küljel kõhualuse ja seljosa ülemineku kohal.
Järgmine rida: *koo 14 (14) 22 (22) s vardalt nr 1, pööra tööd ja koo tagasi soonikut, pööra tööd ja nüüd koo terve ring*. Korda *-* igal 3. ringil kokku 2 (2) 3 (4) korda.
Siis koo soonikut kõigil silmustel, SAMAL AJAL kahanda esimesel ringil seljaosa silmustel, kuni jääb 36 (40) 44 (48) s vardale.
Koo veel u. 5 (7) 8 (10) cm. Koo silmused lõdvalt maha.

ÜHENDAMINE
Õmble küljeõmblused, alustades tagant kasvatatud silmustest ja lõpeta, jättes ava käpa jaoks.
Korja vardale u. 24 (28) 28 (32) s käpaava ümbert ja koo 5 (6) 7 (8) cm soonikut 2 pr / 2 ph. Koo silmused lõdvalt maha.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-81) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (17)

Marilyn Raffaele 27.07.2019 - 21:38:

Thank you for your prompt reply to my earlier question but the pattern says that the extra two stitches are included in the 8 cast ons. I am still confused about this. Why doesn't the pattern just say cast on 10 if that is what is needed? Thank you and sorry to bother you again.

DROPS Design 28.07.2019 kl. 09:45:

Dear Marilyn, thank you for this info - well, there is little difference in Brittish and US wording, which I did not mention for the first time: so number of cast on sts is correct, but the 1 end st on each side is NOT worked into the rib (you knit this end sts in garter st). Hope now it will be ok :-) Happy knitting!

Marilyn Raffaele 27.07.2019 - 20:15:

For the bottom section of the dog sweater, it says cast on 8 with the one extra at each end. Then is says to to k2, p2 rib ending with a k2. That would need 10 stitches not 8. I am confused.

DROPS Design 27.07.2019 kl. 20:37:

Dear Marilyn, you need cast on 8 sts + 1 extra at each end, i.e. 8+2 = 10 sts. In that case you will be able to make k2/p2 rib with k2 at the end. Happy knitting!

Nancy Berube 02.03.2019 - 00:19:

Mon chien mesure 65 cm de long , et le patron le plus long 50 cm, alors je tricote plus long de combien?

DROPS Design 04.03.2019 kl. 07:45:

Bonjour Mme Berube, nous ne sommes malheureusement pas en mesure de pouvoir adapter chacun de nos modèles à chaque demande. Merci de bien vouloir contacter le magasin où vous avez acheté votre laine pour toute assistance individuelle. Bon tricot!

Gisela Hohn 19.01.2019 - 02:17:

Hallo, ich möchte wissen, wie hoch das Unterteil insgesamt gestrickt wird...? Danke im Voraus

DROPS Design 21.01.2019 kl. 09:48:

Liebe Frau Hohn, das Unterteil wird etwas länger als 20-24-28-35 cm messen (= nach dieser Länge stricken Sie noch 4 Reihen (Zunahmen)). Viel Spaß beim stricken!

Eva Hjärne 13.01.2018 - 08:48:

Hej. Jättefint mönster som jag skulle vilja göra till en frusen labrador. Hur gör jag bäst för att öka mönstret till XXXL? Eller vilken storlek tror ni man behöver för en nätt labrador? Tack på förhand!

DROPS Design 22.01.2018 kl. 16:54:

Hej, du ser måtten på plagget överst i mönstret. Väljer du DROPS Eskimo så blir varje maska 1 cm så det är ganska lätt att öka efter hundens mått. Lycka till :)

Inge 11.01.2018 - 20:00:

Hej, hvor lang skal underdele være? Jeg synes ikke det fremgår? Jeg strikker str m og har strikket 24 cm, taget ud og så.... den er ikke samme længde som ryggen. På forhånd tak. Inge

DROPS Design 30.01.2018 kl. 10:19:

Hej, Når du har taget de nye masker ud går du ned til stykket under "Hals" sætter maskerne på strømpepinde og fortsætter ifølge opskriften. God fornøjelse!

Lynn Squire 02.01.2018 - 09:41:

There have been a lot of name suggestions for this pattern but none selected? Some are really lovely so I can't see why one hasn't been chosen.

Joyce 14.10.2016 - 20:33:

Pourriez vous mettre une video. Merci

Katrine Louise 07.11.2015 - 15:34:

Hej, Jeg har et par spørgsmål til opskriften: For det første når jeg lukker af, så lukker jeg af kun af i den side jeg starter.. så forstår ikke hvordan jeg skal kunne lukke af i hver side på en pind? Også når jeg har lukket af to gange 5 = 10 m, også 1m tre gange = 3 m, også skal jeg tage 1 m ud i hver side to gange = 4 m.. også skulle der være 29 m tilbage på pinden, det får jeg det bare ikke til - jeg får det til der er 30 m tilbage på pinden.

DROPS Design 11.11.2015 kl. 11:58:

Hej. Ja det är kanske lite otydligt men du lukker av i början av pinnen. Du har 37 m sen tager du ut 1 m i var sida till sidosöm =39 m. Lukker av 5 m i varje sida 1 gång (10 m), 1 m i varje sida 2 gånger (4 m) och sen tager du ut 1 m i varje sida 2 gånger (4 m). 39-10-4+4= 29 m. Lycka till!

Sofia 15.09.2014 - 17:27:

Hei Jeg sliter litt med å tolke fremgangsmåten for ryggstykket... Det er den andre setningen som ikke gir noe mening: "Etter 3 p neste fra retten: 2 r, 2 vr, strikk glstrikk og fell jevnt fordelt til det er 4 m igjen på p, 2 vr, 2 r = 19 (23) 23 (27) m" Jeg skal felle til jeg har fire masker igjen, også har jeg pluteslig 19 masker? Er dette bare veldig feil formulering? Hva skal jeg egentlig gjøre her? -Sofia

DROPS Design 17.09.2014 kl. 12:04:

Hej Sofia, der er "sket noget" med den norske... vi skal sørge for at få den rettet. Men så længe kan du følge den danske, den stemmer. God fornøjelse!

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-81

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.