Bongo the Clown Pillow by DROPS Design

DROPS Paris lõngast ringselt heegeldatud tuttidega kloun / laste padi

Võtmesõnad: mänguasjad, padjad, ring,
DROPS disain: w-062-bn
Lõngagrupp C või A + A
----------------------------------------------------------
Mõõdud: padjakatte läbimõõt (ilma tuttideta): 42 cm – mahub padjale umbes läbimõõduga 50 cm, kuna venib piisavalt.

LÕNG:
Garnstudio DROPS PARIS, 50 g/75 m (kuulub lõngagruppi C)
300 g värv nr 27, virsik
50 g värv nr 38, vaarikas
50 g värv nr 37, veinipunane
50 g värv nr 24, tumehall
50 g värv nr 16, valge

Tuttidele:
Garnstudio DROPS PARIS, 50 g/75 m (kuulub lõngagruppi C)
50 g värv nr 14, võilill
50 g värv nr 13, oranž
50 g värv nr 10, türkiis
50 g värv nr 02, heletürkiis
50 g värv nr 06, erkroosa
50 g värv nr 33, roosa

1 tutt on umbes 6 cm läbimõõduga = umbes 10 g lõnga.

HEEGELDAMISE TIHEDUS:
17 ühekordset sammast lai ja 10 rida kõrge = 10 x 10 cm.

DROPS HEEGELNÕEL: 4 mm
Heegelnõela suurus on ainult soovituslik! Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suurem heegelnõel. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksem heegelnõel.

PADI TÄITEKS: umbes 50 cm läbimõõduga.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% puuvill
alates 1.25 € /50g
DROPS Paris uni colour DROPS Paris uni colour 1.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Paris recycled denim DROPS Paris recycled denim 1.25 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 20.00€. Loe edasi.

Juhend

----------------------------------------------------------

NÕUANDED

----------------------------------------------------------

HEEGELDAMISE INFO (klouni nina)
Asenda ringi esimene kinnissilmus 1 ahelsilmusega.
Asenda ringi esimene ühekordne sammas 3 ahelsilmusega.

VÄRVIVAHETUS
Vaheta värvi järgmiselt: heegelda rea viimane silmus, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet, võta lõngakeerd järgmise värviga ja tõmba läbi silmuste heegelnõelal, heegelda järgmine ring.

MUSTER
Heegelda silmad skeemi A.1 järgi.
----------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

----------------------------------------------------------

PADJAKATE - KOKKUVÕTE
Heegeldatakse ringselt, alustades keskelt, 2 osas, mis pärast heegeldatakse kokku. Tee nägu ühele või mõlemale poole. Nina on osa ringselt heegeldatud näost, suu ja silmad pannakse eraldi peale. Tutid on juusteks.

NÄGU
Heegeldatakse ringselt. Algul tehakse 2 nina, mis pannakse üksteise peale, heegeldatakse kokku ja siis tehakse ülejäänud nägu.

NINA
Tee 4 ahelsilmust vaarikavärvi lõngaga ja ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahelsilmusesse.
1. RING: tee 1 ahelsilmus (= 1 kinnissilmus) – loe HEEGELDAMISE INFOT, tee 7 kinnissilmust ümber ringi. Ringi lõpus tee 1 aassilmus esimesse kinnissilmusesse = 8 kinnissilmust.
2. RING: 3 ahelsilmust (= 1 ühekordne sammas), 2 ühekordset sammast esimesse kinnissilmusesse, 3 ühekordset sammast igasse kinnissilmusesse tervel ringil, lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse ringi algul = 24 ühekordset sammast.
3. RING: 3 ahelsilmust (= 1 ühekordne sammas) esimesse sambasse, 2 ühekordset sammast järgmisesse sambasse, * 1 ühekordne sammas järgmisesse sambasse, 2 ühekordset sammast järgmisesse sambasse *, korda * kuni * tervel ringil, lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse ringi algul = 36 ühekordset sammast.
Katkesta ja kinnita lõng.

Tee teine osa samamoodi (= 2 ühesugust osa).
Pane 2 osa kokku, töö pahemad pooled vastamisi ja heegelda kokku läbi mõlema kihi: tee 1 ahelsilmus (= 1 kinnissilmus) järgmisesse sambasse, 1 kinnissilmus igasse järgmisesse 4 ühekordsesse sambasse, 2 kinnissilmust järgmisesse sambasse, * tee 1 kinnissilmus igasse järgmisesse 5 ühekordsesse sambasse, 2 kinnissilmust järgmisesse sambasse *, korda * kuni * tervel ringil, lõpus tee 1 aassilmus esimesse ahelsilmusesse ringi algul = 42 kinnissilmust. Siis heegelda ülejäänud nägu.

Võta virsikuvärvi lõng – loe VÄRVIVAHETUST üleval. Paigalda 1 silmusemärkija ringi algusesse. Tõsta silmusemärkijat töökäigus kõrgemale. Heegelda spiraalselt järgmiselt:
1. RING: tee 1 ahelsilmus (= ei asenda esimest kinnissilmust ringi algul, vaid tehakse lisaks), * tee 2 kinnissilmust läbi silmuse tagumise aasa esimesse kinnissilmusesse, 1 kinnissilmus läbi silmuse tagumise aasa igasse järgmisesse 6 kinnissilmusesse *, korda * kuni * tervel ringil = 48 kinnissilmust läbi silmuse tagumise aasa. Kuude kinnissilmusesse ringil on tehtud 2 kinnissilmust, st. 6 kasvatatud silmust.
Pane neisse igasse 1 silmusemärkija ja tõsta neid töökäigus kõrgemale.
2. RING: jäta vahele ahelsilmus ja tee 1 kinnissilmus igasse, SAMAL AJAL tee 2 kinnissilmust igasse 6 kasvata silmusesse ringil (= 6 silmust kasvatatud ringil) = 54 kinnissilmust.
Jätka ringselt, tehes 1 kinnissilmuse igasse kinnissilmusesse serval ja 2 kinnissilmust igasse 6 kasvatatud silmusesse. St. igal ringil on kasvatuste vahel 1 kinnissilmus rohkem.
Jätka niimoodi heegeldades, kuni töö läbimõõt on kokku 42 cm (= 21 cm keskelt).

Tee teine padja pool samamoodi, aga tee nina virsikuvärvi lõngaga, st. tee teine ketas virsikuvärvi (= tagumine pool). Näo võib teha mõlemale poole, siis tee teine pool täpselt samamoodi nagu esimene.

SUU
Tee suu 9. ringile virsikuvärvi lõngaga (= keskelt 13. ring). Tee 1 rida aassilmuseid vaarikavärvi lõngaga töö paremal pool järgmiselt: tõmba silmus kinnissilmusest, kus tahad suud alustada 9. ringil (= 1 silmus heegelnõelal). Tee aassilmuseid 9. ringil kuni suu on soovitud pikkusega. Katkesta ja kinnita lõng.
Tee samasugune rida veinipunasega 10. ringile.
Kui teed näo mõlemale poole, korda teisel küljel.

SILMAD
Tee silmad eraldi ja kinnita näole järgmiselt: tee 4 ahelsilmust tumehalli lõngaga ja ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahelsilmusesse. Siis heegelda ringselt skeemi A.1. Viimasel ringil võta valge lõng – loe VÄRVIVAHETUST. Katkesta ja kinnita lõng.
Tee teine silm samamoodi. Kui teed näo mõlemale poole, tee kokku 4 silma.
Õmble silmad näole, nina kohale – vaata pilti.

TUTID
Tee 6 cm läbimõõduga 6 cm 3 tutti võilillekollasega, 2 tutti igat värvi (= kokku 13 tutti). Lõika tutid tasaseks. Kui teed näo mõlemale poole, tee kokku 26 tutti: 5 võilillekollasega, 5 mõnda teist värvi ja 4 ülejäänud värvidega..

VIIMISTLUS
Pane 2 padja poolt kokku, töö pahemad pooled vastastikku ja heegelda läbi mõlema kihi virsikuvärvi lõngaga järgmiselt: tee 1 kinnissilmus esimesse kinnissilmusesse (läbi mõlema kihi), tee ringselt 1 kinnissilmus igasse silmusesse, kuni jääb umbes 25 cm ava – ära katkesta lõnga. Kinnita tutid näo kohale ketta ülemisse serva. Soovi korral 13 tutti teisele poole.
Pane padi sisse ja heegelda ava kinni. Katkesta ja kinnita lõng.

Skeem

= alusta siit - see ahelsilmustest ring (= 4 ahelsilmust + 1 aassilmus esimesse ahelsilmusesse) on kirjeldatud juhendis. Heegelda täpi kohal olev silmus ja jätka suunaga vasakule
= 1 ahelsilmus - ahelsilmus peaks olema sama pikk kui 1 kinnissilmus
= 1 ühekordne sammas ümber ahelsilmustest ringi
= 1 aassilmus ümber viimase ahelsilmuse ringi alguses
= 2 kinnissilmust silmusesse
= heegelda 2 kahekordset sammast kokku: tee 1 ühekordne sammas esimesse silmusesse, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet, tee nii 1 ühekordne sammas samasse silmusesse, ja nüüd võta lõngakeerd ja tõmba läbi kõigi 3 silmuse heegelnõelal
= heegelda 2 ühekordset sammast kokku: tee 1 ühekordne sammas, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet, tee nii veel 1 ühekordne sammas samasse silmusesse, nüüd võta lõngakeerd ja tõmba läbi kõigi silmuste heegelnõelal
= 2 poolsammast silmusesse
= 1 kinnissilmus silmusesse

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Children 35-1) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Jäta kommentaar mustrile DROPS Children 35-1

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.