DROPS / 198 / 10

Springtide Dance by DROPS Design

DROPS Nord lõngast ülevalt alla kootud lihtsa pitsmustriga sokid suurustele 35 kuni 43

Võtmesõnad: pitsmustriga, sokid,
DROPS disain: mudel nr no-026
Lõngagrupp A
----------------------------------------------------------
SUURUSED:
35/37 - 38/40 - 41/43
Talla pikkus: 22-24-27 cm
Sääre kõrgus kannani: umbes 15-15-15 cm

LÕNG:
Garnstudio DROPS NORD, 50 g/170 m (kuulub lõngagruppi A)
100-100-100 g värv nr 13, vanaroosa

KOETIHEDUS:
26 silmust lai ja 34 rida kõrge parempidises koes = 10 x 10 cm.

VARDAD:
DROPS SUKAVARDAD: 2,5 mm – parempidise koe tegemiseks.
Varraste suurus on ainult soovituslik! Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

45% alpaka, 30% polüamiid, 25% vill
alates 2.60 € /50g
DROPS Nord uni colour DROPS Nord uni colour 2.60 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Nord mix DROPS Nord mix 2.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 5.20€. Loe edasi.

Juhend

NÕUANDED

----------------------------------------------------------

MUSTER
Vaata skeemi A.1.

KAHANDAMISE NIPP (ühtlaste vahedega)
Arvutamaks, kui tihti kahandada ühtlaste vahedega, loe silmused vardal (näiteks 72 silmust) ja jaga kahanduste arvuga (näiteks 12) = 6. Selles näites kahanda, kududes iga 5. ja 6. silmus kokku.

KUDUMISE NIPP (kannal)
Tugevama kanna saamiseks koo kand kahe lõngaga järgmiselt: kasuta lõngaotsa toki seest ja väljast ning koo kordamööda 1 silmus ühe lõngaga ja järgmine silmus teise lõngaga. Niimoodi tuleb kand tihedam, ilma et kooks kahekordse lõngaga.

KANNA KAHANDUSED
1. RIDA (= töö parem pool): koo, kuni jääb 8-9-9 silmust, koo 2 ületõstmisega kokku (tõsta järgmine silmus kudumata parempidi võttega, 1 parempidi silmus, tõsta kudumata silmus üle), pööra tööd.
2. RIDA (= töö pahem pool): koo pahempidi, kuni jääb 8-9-9 silmust, 2 pahempidi kokku, pööra tööd.
3. RIDA (= töö parem pool): koo, kuni jääb 7-8-8 silmust, koo 2 ületõstmisega kokku (tõsta järgmine silmus kudumata parempidi võttega, 1 parempidi silmus, tõsta kudumata silmus üle), pööra tööd.
4. RIDA (= töö pahem pool): koo pahempidi, kuni jääb 7-8-8 silmust, 2 pahempidi kokku, pööra tööd.
Jätka niimoodi kahandamist, jättes rea lõppu iga kord 1 silmuse vähem, kuni vardal on 14-14-16 silmust.
----------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

----------------------------------------------------------

SOKID – KOKKUVÕTE
Kootakse ringselt sukavarrastega ülevalt alla.

SOKK
Loo 72-72-80 silmust 2,5 mm sukavarrastele Nord lõngaga. Siis koo ringselt soonikut 2 parempidi/2 pahempidi umbes 2,5-3 cm. Koo 1 ring parempidi, samal ajal kahanda 12-12-14 silmust ühtlaste vahedega – loe ülevalt KAHANDAMISE NIPPI = 60-60-66 silmust. Koo ringselt skeemi A.1A (= 10-10-11 mustrikordust 6 silmusega). JÄLGI KOETIHEDUST!
Koo skeemi A.1A kokku 5 korda vertikaalselt, aga viimase mustrikorduse viimasel ringil koo järgmiselt:
koo 17-16-15 silmust parempidi, SAMAL AJAL kahanda 3-1-2 silmust ühtlaste vahedega neil silmustel (= 14-15-13 parempidi silmust), koo 28-30-32 silmust parempidi, koo 15-14-19 silmust paremapidi, SAMAL AJAL kahanda 3-1-2 silmust ühtlaste vahedega neil silmustel (= 12-13-17 parempidi silmust) = 54-58-62 silmust on ringil.
Töö pikkus on umbes 15 cm loomise reast kõikidel suurustel.
Nüüd hoia esimesed 14-15-13 silmust vardal kanna jaoks, tõsta järgmised 28-30-32 silmust abilõngale (= jalapealne) ja hoia viimased 12-13-17 silmust vardal kanna jaoks = 26-28-30 silmust on kannal.
Loe KUDUMISE NIPPI ja koo parempidises koes edasi-tagasi kannasilmustel 5-5,5-6 cm. Paigalda silmusemärkija viimase rea keskele - sellest mõõdetakse talla pikkust.
Nüüd koo KANNA KAHANDUSED – loe ülevalt.

Pärast kanna kahandusi koo järgmine ring nii: koo 14-14-16 kannailmust parempidi, korja vardale 13-14-16 silmust mööda kanna külge, paigalda 1 silmusemärkija, koo 1-2-3 silmust parempidi, tee skeemi A.1A järgmised 24 silmust (= 4 mustrikordust 6 silmusega), skeemi A.1B (= 3 silmust), koo 0-1-2 silmust parempidi, paigalda 1 silmusemärkija, korja vardale 13-14-16 silmust mööda kanna külge = 68-72-80 silmust on ringil.
Jätka niimoodi mustriga, kududes parempidises koes ja skeemi A.1 27 silmusel jalapealsel.
SAMAL AJAL kahanda mõlemal pool jalapealse 28-30-32 silmust järgmiselt: koo 2 parempidi kokku ENNE silmusemärkijat enne jalapealseid silmuseid ja 2 parempidi keerdsilmustena kokku pärast silmusemärkijat PÄRAST jalapealse silmuseid.
Kahanda nii igal teisel ringil 8-8-10 korda kokku = 52-56-60 silmust.
Jätka, kuni töö pikkus on umbes 18-19-21 cm silmusemärkijast kannal (umbes 4-5-6 cm jääb veel teha valmimiseni (proovi sokki jalga ja koo vajaliku pikkuseni).
Eemalda eelnevad silmusemärkijad ja paigalda 2 uut silmusemärkijat mõlemale poole jalapealse 26-28-30 silmust – nende kõrval kahandatakse varbaosa jaoks).
Koo ringselt parempidises koes ja kahanda mõlemal pool jalapealse silmuseid järgmiselt: koo, kuni jääb 3 silmust enne silmusemärkijat, koo 2 parempidi kokku, koo 2 parempidi (silmusemärkija on nende silmuste keskel), koo 2 parempidi keerdsilmustena kokku. Korda teise silmusemärkija juures (= 4 silmust kokku kahandatud ringil).
Kahanda nii mõlemal küljel igal teisel ringil kokku 5-7-11 korda ja siis igal ringil kokku 5-4-0 korda = 12-12-16 silmust jääb vardale.
Järgmisel ringil koo kõik silmused kahekaupa kokku = 6-6-8 silmust jääb. Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita. Soki pikkus on umbes 22-24-27 cm kanna silmusemärkijast.
Koo teine sokk samamoodi.

Skeem

= parempidi silmus
= 1 õhksilmus 2 silmuse vahele
= 2 parempidi kokku

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 198-10) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (11)

Brugere 27.03.2020 - 09:51:

Merci ,merci de votre patience j ai enfin compris le sens des explications. Cordialement

Brugere 26.03.2020 - 17:53:

Re, Je vois pas les 27 mls car elles étaient de 30 au début à mettre en attente moi j ai 30 dessus de pied et 14 sur les 2 côtés et 14 dessous de pied. Je ne comprends pas .. merci pour vos précisions

DROPS Design 27.03.2020 kl. 09:44:

Bonjour Mme Brugere, ces 27 mailles correspondent à celles que vous devez tricoter en suivant A.1A et A.1B dans cette partie: Tricoter à l’endroit les 14 mailles du talon, relever 14 mailles le long du côté du talon, placer 1 marqueur, tricoter 2 mailles endroit, A.1A au-dessus des 24 mailles suivantes (= 4 motifs de 6 mailles), A.1B (= 3 mailles) = 27 mailles du dessus du pied, 1 mailles endroit, placer 1 marqueur et relever 14 mailles le long de l’autre côté du talon = 72 mailles. Bon tricot!

Brugere 26.03.2020 - 17:09:

Bonjour, Apres les diminution du talons vous dites continuer en jersey avec A1 , cela veut dire quoi ? Les 27 mls du dessus pied vous les avez comment car j ai 30 mls pour la taille 38/40. Merci pour vos explications

DROPS Design 26.03.2020 kl. 17:24:

Bonjour Mme Brugere, vous tricotez maintenant les 27 m du dessus du pied (celles qui étaient en attente) en suivant A.1 (reprenez le diagramme au 1er rang) et tricotez celles du dessous du pied (= les mailles relevées + celles du talon en jersey = 30 m en 38/40). Vous allez maintenant diminuer avant les 27 m et après les 27 m jusqu'à ce qu'il reste 56 m soit 27 pour le dessus du pied comme avant et 29 m jersey pour le dessous du pied. Bon tricot!

Brugere 25.03.2020 - 16:55:

Bonjour, Je reviens sur les diminutions du haut vraiment vraiment je ne comprends pas . Pouvez vous svp me decomposer exactement se rang ou c est rangs!!je n arrives pas du tout à comprendre comment on peut arriver à 58 mls ( je fais la taille 38/40) merci de votre compréhension cordialement

DROPS Design 25.03.2020 kl. 17:23:

Bonjour Mme Brugere, en taille 38/40 vous montez 72 m, tricotez 2,5-3 cm de côtes 2/2 et tricotez ensuite 1 tour endroit en dimimnuant 14 m = il reste 60 mailles. Vous tricotez maintenant A.1A (= soit 10 fois 6 motifs en largeur) jusqu'à ce que vous ayez tricoté 5 fois le diagramme A.1a en hauteur (= 5 fois les 8 rangs de A.1A = 40 rangs), au 40ème rang, vous diminuez comme expliqué le 23/3 = il reste 58 mailles et vous tricotez le talon sur les 15 premières m + les 13 dernières m du tour (= 28 m pour le talon). Bon tricot!

Brugere 24.03.2020 - 09:07:

SVP ,quand vous parlez du dernier tour du dernier motif cela veut dire que les diminutions se font sur le (3ème tour de jersey ). Merci pour votre aide cordialement . ( diminutions avant talons )

DROPS Design 24.03.2020 kl. 10:23:

Bonjour Mme Brugere, vous répétez 5 fois le diagramme A.1A en hauteur au total, et, vous diminuez au dernier rang du 5ème motif en hauteur = le 8ème rang des diagrammes (de la 5ème fois que vous les tricotez, autrement dit, 5 fois 8 rangs = au 40ème rang tricoté en A.1). Bon tricot!

HUBAC 23.03.2020 - 21:02:

Bonjour, Je vous en remercie pour votre réponse. Bien cordialement.

Brugere 23.03.2020 - 15:51:

Bonjour, Je tricote pour un 38/40, mais je ne comprends pas les diminutions apres le dernier motif pour obtenir les 58 mailles pouvez svp me venir en aide merci cordialement

DROPS Design 23.03.2020 kl. 16:53:

Bonjour Mme Brugere, vous trouverez ici comment répartir des diminutions - en taille 38/40, il vous suffit simplement de tricoter les 16 premières mailles (au début du tour) en diminuant 1 maille (= 2 m ens à l'end), puis de tricoter 14 m end en diminuant 1 m et ainsi de suite, il doit vous rester 58 m à la fin de ce tour en diminuant bien aux endroits indiqués. Bon tricot!

JEANNE HUBAC 23.03.2020 - 00:13:

Bonjour, Vous avez un tuto qui explique comment tricoter avec 2 fils pour renforcer un talon. Pourriez-vous refaire le tuto avec des aiguilles droites, avec plus de mailles, 1 rang endroit et un rang envers pour mieux comprendre et voir ? Je vous en remercie

DROPS Design 23.03.2020 kl. 11:24:

Bonjour Mme Hubac, nous ne sommes malheureusement pas en mesure de pouvoir faire de vidéo dans le contexte actuel, regardez bien la vidéo: vous devez tricoter alternativement avec le fil de l'intérieur et celui de l'extérieur de la pelote, comme pour du jacquard, mais avec la même couleur. N'hésitez pas à demander conseil à votre magasin, même par mail ou téléphone, on pourra vous conseiller. Bon tricot!

MARINELLA MASSAROa 04.02.2020 - 07:44:

Ho appena terminato un commento che in realtà era una domanda , però se si seleziona la categoria corretta come indicate di fare , non è possibile perchè sempre nel riquadro per scrivere appare la parola "commento" con l'asterisco .Verificate questo errore del programma.

MARINELLA MASSARO 04.02.2020 - 07:38:

Buongiorno . scrivo usando questo modello ( che voglio provare a fare )come base per una informazione alla quale spero possiate rispondermi . Come posso passare a una pagina Drops straniera ( francese, spagnola , inglese ) e vedere altri modelli non tradotti in italiano essendo già iscritta a Drops Italia ? Tempo fa c'era una icona in alto a sinistra della pagina per passare a un Drops straniero ora questa icona non c'è più, ma viene richiesta una nuova nella iscrizione nella lingua

DROPS Design 04.02.2020 kl. 09:22:

Buongiorno Marinella. Può collegarsi alla Home page e selezionare la lingua che le interessa. Buon lavoro!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 198-10

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

#dropsfan galerii

Springtide Dance

@hillahandmade, Finland

Springtide Dance

Chestnute, United States