DROPS / 201 / 24

Lamella by DROPS Design

DROPS Delight ja DROPS Kid-Silk lõngadest ripskoes kootud lühendatud ridadega ja lehemustriga õlarätik

Võtmesõnad: õlasallid,
DROPS disain: mudel nr de-196
Lõngagrupp A + A või C
-------------------------------------------------------
SUURUS:
Mõõdud: kõrgus keskel: umbes 50 cm, laius ülaserval: umbes 176 -192 cm – loe MÕÕTUDE INFOT juhendis.

LÕNG:
Garnstudio DROPS DELIGHT, 50 g/175 m (kuulub lõngagruppi A)
200 g värv nr 19, päikeseloojang
Ja kasuta:
Garnstudio DROPS KID-SILK, 25 g/200 m (kuulub lõngagruppi A)
75 g värv nr 06, sinineudu

KOETIHEDUS:
16 silmust lai ja 30 rida kõrge ripskoes kahekordse lõngaga (mõlemast 1) = 10 x 10 cm. 1 leht on umbes 22 cm lai ja umbes 11 cm kõrge, mõõtes kudumise suunas.

VARDAD:
DROPS RINGVARDAD (80 cm): 5,5 mm
Varraste suurus on ainult soovituslik. Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.
-------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 3.25 € /50g
DROPS Delight print DROPS Delight print 3.25 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli

75% mohäär, 25% siid
alates 4.50 € /25g
DROPS Kid-Silk uni colour DROPS Kid-Silk uni colour 4.50 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Kid-Silk long print DROPS Kid-Silk long print 4.50 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 26.50€. Loe edasi.

Juhend

NÕUANDED

-------------------------------------------------------

RIPSKUDE / RIPSIVALL (edasi-tagasi kududes)
1 ripsivall = koo 2 rida parempidi silmuseid.

MÕÕTUDE INFO
Viimasel lehereal (8. real) on 8 lehte. Viimase rea lehed võib kududa pikemad, kui kirjas juhendis. 1 lehe pikkus on umbes 22 cm, aga võib teha kuni 24 cm pikaks.
-------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

-------------------------------------------------------

SALL – KOKKUVÕTE
Õlasall kootakse edasi-tagasi ringvarrastega, alustades alumisest nurgast, erinevate lehtede arvuga, ridade kaupa üles. Muster tehakse lühendatud ridadega, 1 leht korraga. Terve õlasall kootakse RIPSKOES - vaata ülevalt. Silmusemärkijad pannakse lehtede vahele ja keskele, tõsta silmusemärkijaid töökäigus kõrgemale - tänu silmusemärkijatele on lihtsam näha, kuhu teha uued lehed.

1. LEHERIDA
Loo 36 silmust 5,5 mm ringvarrastele kahekordse lõngaga (1 Delight + 1 Kid-Silk). Siis jätka nii:
LEHT A
Koo skeemi A.1 – skeemi 1. rida on töö pahemal pool. 1 leht = 1 mustrikordus vertikaalselt. 1. leherida on nüüd tehtud (= 1 leht), ära pööra tööd. JÄLGI KOETIHEDUST!
1. ja 2. leherea vahele tee ALUSTAMISE RIDA 1 järgmiselt.

ALUSTAMISE RIDA 1
Loo 18 uut silmust rea lõpus. Pööra, koo 18 silmust, paigalda 1 silmusemärkija, koo 36 silmust, paigalda 1 silmusemärkija, ära pööra tööd, vaid loo 18 uut silmust rea lõppu = 72 silmust. Nüüd saab teha 2. lehtederea. Pööra tööd.

2. LEHERIDA
LEHT B
Koo skeemi A.1 esimesel 36 silmusel real. Skeemi viimane rida on töö pahemal pool, paigalda silmusemärkija. Ära pööra tööd, kuna järgmine leht tehakse järgmisel 36 silmusel.

LEHT C
Koo skeemi A.1 rea viimasel 36 silmusel. Skeemi viimane rida on töö pahemal pool. 2. leherida on nüüd tehtud (= 2 lehte), ära pööra tööd.

2. ja 3. leherea vahele tee ALUSTAMISE RIDA 2 järgmiselt.

ALUSTAMISE RIDA 2
Loo 18 uut silmust rea lõpus. Pööra ja koo 18 silmust, paigalda 1 silmusemärkija, koo 72 silmust, paigalda 1 silmusemärkija, ära pööra tööd, vaid loo 18 uut silmust rea lõppu = real on 108 silmust ja 2. leherida on tehtud. Pööra tööd.

3. LEHERIDA
LEHT B
Koo skeemi A.1 rea esimesel 36 silmusel, veendu, et pärast 36 silmust on silmusemärkija. Skeemi viimane rida on töö pahemal pool, ära pööra tööd, kuna järgmine leht tehakse järgmisel 36 silmusel.

LEHT D
Koo skeemi A.1 rea järgmisel 36 silmusel, veendu, et pärast 36 silmust on silmusemärkija. Skeemi viimane rida on töö pahemal pool, ära pööra tööd, kuna järgmine leht tehakse järgmisel 36 silmusel.
LEHT C
Koo skeemi A.1 rea viimasel 36 silmusel. Skeemi viimane rida on töö pahemal pool. 3. leherida on nüüd tehtud (= 3 lehte), ära pööra tööd.

3. ja 4. leherea vahele tee UUS ALUSTAMISE RIDA järgmiselt.

UUS ALUSTAMISE RIDA
Loo 18 uut silmust rea lõpus. Pööra ja koo 18 silmust, paigalda 1 silmusemärkija, koo rea lõpuni, paigalda 1 silmusemärkija, ära pööra tööd, vaid loo 18 uut silmust rea lõppu. Nüüd oled valmis alustama uut lehtede rida. Pööra tööd.

4. LEHERIDA
Koo LEHT B rea esimesel 36 silmusel, LEHT D järgmisel 72 silmusel (= 2 korda laiuses), LEHT C viimasel 36 silmusel. 4. leherida on nüüd tehtud (= 4 lehte), ära pööra tööd.

Koo UUS ALUSTAMISE RIDA.

5. LEHERIDA:
Koo LEHT B rea esimesel 36 silmusel, LEHT D järgmisel 108 silmusel (= 3 korda laiuses), LEHT C viimasel 36 silmusel. 5. leherida on nüüd tehtud (= 5 lehte), ära pööra tööd.

Koo UUS ALUSTAMISE RIDA.

6. LEHERIDA:
Koo LEHT B rea esimesel 36 silmusel, LEHT D järgmisel 144 silmusel (= 4 korda laiuses), LEHT C viimasel 36 silmusel. 6. leherida on nüüd tehtud (= 6 lehte), ära pööra tööd.

Koo UUS ALUSTAMISE RIDA.

7. LEHERIDA:
Koo LEHT B rea esimesel 36 silmusel, LEHT D järgmisel 180 silmusel (= 5 korda laiuses), LEHT C viimasel 36 silmusel. 7. leherida on nüüd tehtud (= 7 lehte), ära pööra tööd.

Koo UUS ALUSTAMISE RIDA.

8. LEHERIDA:
Koo LEHT B rea esimesel 36 silmusel, LEHT D järgmisel 216 silmusel (= 6 korda laiuses), LEHT C viimasel 36 silmusel. 8. leherida on nüüd tehtud (= 8 lehte), ära pööra tööd.

VIIMISTLEMINE
Pööra tööd, järgmine rida kootakse töö paremal pool. Koo 1 rida kõigil silmustel, pööra ja koo silmused lõdvalt maha töö pahemal pool. Katkesta ja kinnita lõng.

Skeem

= parempidi silmus töö pahemal pool
= parempidi silmus töö paremal pool
= 1 õhksilmus 2 silmuse vahele, järgmisel real koo õhksilmus läbi, et jääks auk
= 2 parempidi kokku
= leheread
= lehtede tegemise suund/järjekord (st. B, D ja C jne)


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 201-24) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (25)

Paul Zamierowski 09.09.2020 - 21:02:

I have given up on this pattern. The directions/ guidance is difficult to understand and VERY unclear. Perhaps the translation. Nonetheless I purchase the required yarn and have given up!

Paul 08.09.2020 - 12:14:

I'm having a difficult time reading the diagram for the shawl. I understand beginning with 36 stitches, butbfrom there I'm lost. Does stitch marker go where the wierd figure is? What happens to the blank blocks for the leaf in diagram A. There needs to better explanation please.

DROPS Design 08.09.2020 kl. 12:51:

Dear Paul, you don't use any marker by the first row/first leaf (= leaf-A, row 1). At the end of the leaf, you will cast on 18 sts at the end of the leaf (= after the 36 sts on needle), then turn, work 18 sts (= the new sts), insert 1 marker, work 36 sts (= leaf), insert a markercast on 18 sts (= next leaf, 2nd row), turn and work now the first leaf - B on row 2 over the first 36 sts. etc.. this video shows for another pattern how to work this kind of leaf (make sure to follow the diagram to this pattern, ie including k2 tog/yo to get the lace pattern. Happy knitting!

Andrea Hennegriff 03.05.2020 - 12:40:

Guten Tag, ich hätte eine Frage gleich zum Anfang. Wenn ich Blatt A gestrickt habe, dann habe ich noch 18 Maschen auf der Nadel. Wenn ich dann weiter stricke nach Anleing habe ich nach Startreihe 1 dann insgesamt 54 Maschen auf dern Nadel. Wenn ich dann das Blatt B weiter nach Anleitung stricke fehlen mir dann ja 18 Maschen für das Blatt. Was habe ich denn falsch verstanden bzw. wo nehme ich die fehlenen 18 Maschen her?

DROPS Design 04.05.2020 kl. 12:45:

Liebe Frau Hennegriff, nach 1. Streifen haben Sie 1 Blatt (Blatt-A) + 18 neuen Maschen beideseitig = 72 Maschen auf der Nadel (siehe START-REIHE-1); dann stricken Sie 2. Streifen: Blatt B über die ersten 36 Maschen, Blatt C über die nächsten 36 Reihen. Dann stricken Sie START-REIHE-2 = 108 M. Und jetzt 3. Reihe : Blatt B, Blatt D, Blatt C, NEUE START REIHE = (18 M beidseitig anschlagen). Und so weiter stricken. Viel Spaß beim stricken!

Accard 13.01.2020 - 08:58:

Votre réponse a une autre tricoteuse[ Bonjour Mme Ignaszak, pour réaliser une feuille, suivez bien le diagramme: le 1er rang se tricote sur l'envers, puis tricotez: 16 m end, 1 jeté, 2 m ens à l'end, tournez, tricotez 16 m end, répétez ces 2 rangs 10 fois au total mais au dernier rang ] après le jeté , 2 mailles ens tournez , tricotez 16 m ( que faites vous des 2 dernieres mailles qu'il reste sur l'aiguille puisque nous avons 18 mailles ????? Merci

DROPS Design 13.01.2020 kl. 10:54:

Bonjour Mme Accard, chaque feuille (= diagramme A.1) se fait avec des rangs raccourcis, autrement dit, on ne va tricoter que le nombre de mailles indiqué par les cases de A.1. Cette vidéo montre un motif semblable, mais sans jours (= sans le jeté et les 2 m ens à l'end), mais pourra vous donner une idée de la façon dont on tricote A.1. Bon tricot!

Orsola Fabrizio 06.01.2020 - 19:22:

Can I please get the written instructions not jut the graft. Thank you.

DROPS Design 06.01.2020 kl. 20:54:

Dear Ms. Orsola, unfortunately we are not able to provide both wrtitten and grafic version of pattern. But you can find a lesson on how to read a knitting diagram here. And don't forget, you can always ask for help in person in the store where you bought your DROPS yarn from. Happy Knitting!

Isabelle Montigny 14.12.2019 - 16:20:

Bonjour j'ai compris pour faire la feuille A mais apres je ne comprends pas pouvez-vous m'aider pour la feuille B merci d'avance une video ça serait sympa isabelle

DROPS Design 16.12.2019 kl. 08:02:

Bonjour Mme Montigny, à la fin de la feuille A, vous tricotez DÉBUT DE RANG-1 (= transition): montez 18 m à la fin du dernier rang de de la feuille-A, tournez, tricotez ces 18 m, mettez 1 marqueur, tricotez 36 m, mettez 1 marqueur, montez 18 m = 72 m sur l'aiguille. Tournez et tricotez la feuille-B sur les 36 premières m. Bon tricot!

Brigitte 04.11.2019 - 16:22:

Grandioses Design - ein Hoch der Erfinderin dieses Musters !

Elfa 24.09.2019 - 15:20:

Wenn ich das erste Blatt nach Anleitung stricke , bleiben bei mir 18 Maschen umgestrickt auf der Nadel. Das kann doch nicht richtig sein! Habe ja 36 Maschen aufgenommen und stricke nur über 18 Maschen? Verstehe ich nicht. Bitte helfen.

DROPS Design 24.09.2019 kl. 16:30:

Liebe Elfa, ja genau, die erste Reihe wird über nur 18 Maschen gestrickt, dh um das Blatt zu bilden, strickt man verkürzte Reihen - dieses Video zeigt wie man ein ähnliches Blatt strickt, beachten Sie nur, das bei dem Tuch Löcher werden dazugestrickt. Viel Spaß beim stricken!

Pam Paine 06.08.2019 - 20:01:

Would this lovely pattern work to knit it in finer yarn using a size 8 (4mm) circular needle? Thanks

DROPS Design 07.08.2019 kl. 12:25:

Dear Mrs Paine, the measurements would be different since you won't get the same tension. For any further individual assistance, please contact the store where you bought the yarn, even per mail or telephone. Happy knitting!

Lamella Tuch 29.07.2019 - 19:52:

Wer es nicht möglich zu diesem Modell ein Lernvideo zu drehen. Ich stricke sehr viel auch komplizierte Modelle . Diese Anleitung ist sehr schlecht zu verstehen.

DROPS Design 29.07.2019 kl. 21:26:

Ihr Vorschlag für ein Videotutorial wird gerne weitergeleitet. Die Anleitung wurde so geschrieben, um die einzelnen Schritte möglichst ausführlich zu beschreiben. Wo genau verstehen Sie denn etwas nicht?

Jäta kommentaar mustrile DROPS 201-24

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.