DROPS / 201 / 12

Midnight Mingle by DROPS Design

DROPS Sky lõngast ülevalt alla kootud pitsmustriga ja ripskoes õlarätik

Võtmesõnad: õlasallid, pitsmustriga,
DROPS disain: mudel nr sk-031
Lõngagrupp B
-------------------------------------------------------
SUURUS:
Mõõdud: laius ülaserval: umbes 196 cm, kõrgus keskel: umbes 83 cm

LÕNG:
Garnstudio DROPS SKY, 50 g/190 m (kuulub lõngagruppi B)
200 g värv nr 13, hele teksasinine

KOETIHEDUS:
19 silmust lai ja 25 rida kõrge parempidises koes = 10 x 10 cm.
18 silmust lai ja 36 rida kõrge ripskoes = 10 x 10 cm.

VARDAD:
DROPS RINGVARDAD (80 cm): 5 mm
Varraste suurus on ainult soovituslik. Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.
-------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

74% alpaka, 18% polüamiid, 8% vill
alates 5.40 € /50g
DROPS Sky uni colour DROPS Sky uni colour 5.40 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Sky mix DROPS Sky mix 5.40 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 21.60€. Loe edasi.

Juhend

-------------------------------------------------------

NÕUANDED

-------------------------------------------------------

RIPSKUDE / RIPSIVALL (edasi-tagasi kududes)
Koo kõik silmused parempidi igal real.
1 ripsivall = koo 2 rida ripskoes.

MUSTER
vaata skeeme A.1 kuni A.8.
Muster on vaadatuna töö paremalt poolt ja näitab iga rida.

KASVATAMISE NIPP 1
Kasvata 1 silmus, tehes õhksilmuse. Järgmisel real koo õhksilmused keerdsilmustena, et ei jääks auke.
-------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

-------------------------------------------------------

ÕLASALL – KOKKUVÕTE
Kootakse edasi-tagasi ja ringvarrastega ülevalt alla.

ÕLASALL
Loo 9 silmust 5 mm ringvarrastele Sky lõngaga.
1. RIDA (= töö parem pool): koo 1 parempidi, 1 õhksilmus, 3 parempidi, 1 õhksilmus, 1 parempidi, 1 õhksilmus, 3 parempidi, 1 õhksilmus, 1 parempidi = 13 silmust. Paigalda silmusemärkija keskmisesse silmusesse.
2. RIDA (= töö pahem pool): koo kõik silmused parempidi.
3. RIDA (= töö parem pool): 1 parempidi, 1 õhksilmus, koo parempidi kuni keskmise silmuseni, 1 õhksilmus, 1 parempidi (= keskmine silmus), 1 õhksilmus, koo kuni jääb 1 silmus, 1 õhksilmus, 1 parempidi = 4 silmust kasvatatud. JÄLGI KOETIHEDUST!
Korda 2. ja 3. rida veel 14 korda = 73 silmust vardal – viimane rida on töö pahemal pool. Töö pikkus on umbes 11 cm, mõõtes mööda keskmist silmust.

Nüüd koo mustrit töö paremal pool järgmiselt: tee 1 ääresilmus ripskoes, skeemi A.1 järgmisel silmusel, skeemi A.2 kuni jääb 2 silmust enne keskmist silmust, skeemi A.3 järgmised 2 silmust, 1 silmus ripskoes (= keskmine silmus), skeemi A.4 järgmisel silmusel, skeemi A.2 kuni jääb 3 silmust reale, skeemi A.5 järgmised 2 silmust ja 1 ääresilmus ripskoes. Jätka nii edasi-tagasi, kuni skeemid A.1 kuni A.5 on tehtud vertikaalselt (kõrguses). Nüüd on 127 silmust ringil.
Koo mustrit järgmiselt: tee 1 ääresilmus ripskoes, skeemi A.6 järgmised 4 silmust, skeemi A.7 kuni jääb 5 silmust enne keskmist silmust, SAMAL AJAL kasvata 1 silmus – loe KASVATAMISE NIPPI, tee skeemi A.8 järgmised 5 silmust, 1 silmus ripskoes (= keskmine silmus), skeemi A.6 järgmised 4 silmust, skeemi A.7 kuni jääb 6 silmust reale, SAMAL AJAL kasvata 1 silmus, koo skeemi A.8 järgmised 5 silmust ja 1 ääresilmus ripskoes = 133 silmust.
Jätka nii edasi-tagasi kududes, kuni skeemid A.6 kuni A.8 on tehtud vertikaalselt (kõrguses). Nüüd on 157 silmust vardal. Töö pikkus on umbes 29 cm mõõtes mööda keskmist silmust.

Koo skeeme A.1 kuni A.5 nagu enne, tehes 1 ääresilmuse ripskoes mõlemal küljel ja 1 silmuse ripskoes keskel. Kui skeemid A.1 kuni A.5 on tehtud vertikaalselt, on vardal 211 silmust.
Koo skeeme A.6, A.7 ja A.8 nagu enne – kasvata 1 silmus skeemi A.7 esimesel real (enne ja pärast keskmist silmust = kokku 2 silmust kasvatatud real) - mõlemal pool keskmist silmust on 16 mustrikordust skeemi A.7 = 213 silmust real. Kui skeemid A.6 kuni A.8 on tehtud vertikaalselt, on vardal 241 silmust. Töö pikkus on umbes 46 cm mõõtes mööda keskmist silmust.

Koo skeeme A.1 kuni A.5 nagu enne, tehes 1 ääresilmuse ripskoes mõlemal küljel ja 1 silmuse ripskoes keskel. Kui skeemid A.1 kuni A.5 on tehtud vertikaalselt, on vardal 295 silmust.
Koo skeeme A.6, A.7 ja A.8 nagu enne – kasvata 1 silmus skeemi A.7 esimesel real (enne ja pärast keskmist silmust = kokku 2 silmust kasvatatud real) - mõlemal pool keskmist silmust on 23 mustrikordust skeemi A.7 = 297 silmust real.
Kui skeemid A.6 kuni A.8 on tehtud vertikaalselt, on vardal 325 silmust. Töö pikkus on umbes 63 cm mõõtes mööda keskmist silmust.

Koo skeeme A.1 kuni A.5 nagu enne, tehes 1 ääresilmuse ripskoes mõlemal küljel ja 1 silmuse ripskoes keskel. Kui skeemid A.1 kuni A.5 on tehtud vertikaalselt, on vardal 379 silmust.
Koo skeeme A.6, A.7 ja A.8 nagu enne – kasvata 1 silmus skeemi A.7 esimesel real (enne ja pärast keskmist silmust = kokku 2 silmust kasvatatud real) - mõlemal pool keskmist silmust on 30 mustrikordust skeemi A.7 = 381 silmust real.
Kui skeemid A.6 kuni A.8 on tehtud vertikaalselt, on vardal 409 silmust. Töö pikkus on umbes 80 cm mõõtes mööda keskmist silmust.

Siis jätka nii:
1. RIDA (= töö parem pool): koo 1 parempidi, 1 õhksilmus, koo parempidi kuni keskmise silmuseni, 1 õhksilmus, 1 parempidi (= keskmine silmus), 1 õhksilmus, koo kuni jääb 1 silmus reale, 1 õhksilmus, 1 parempidi = 4 silmust kasvatatud.
2. RIDA (= töö pahem pool): koo kõik silmused parempidi.
Korda 1. ja 2. rida veel kord (kokku 2 korda).

Koo silmused maha, aga et mahakudumise serv ei jääks kiskuma, tee 1 õhksilmus pärast iga 4. silmust ja koo õhksilmused maha nagu tavalised silmused. Rätiku pikkus on umbes 83 cm mõõtes mööda keskmist silmust.

Skeem

= parempidi silmus töö paremal pool, pahempidi silmus töö pahemal pool
= pahempidi silmus töö paremal pool, parempidi silmus töö pahemal pool
= 1 õhksilmus kahe silmuse vahele, järgmisel töö pahempoolsel real koo õhksilmus läbi, et jääks auk
= 1 õhksilmus kahe silmuse vahele, järgmisel töö pahempoolsel real koo õhksilmus keerdsilmusena, et ei jääks auku
= 2 parempidi kokku
= 2 ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus parempidise võttega kudumata, koo 1 parempidi, tõsta kudumata silmus üle äsja kootud silmuse)
Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 201-12) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (9)

Lebigot 30.07.2020 - 13:06:

Bonjour, je souhaite faire ce châle avec de la laine Brushed alpaca silk, est-ce que vous pensez que c'est possible? Merci!

DROPS Design 30.07.2020 kl. 15:34:

Bonjour Mme Lebigot, Brushed Alpaca Silk appartient au groupe C de nos laines alors que ce châle se tricote en Sky = laine du groupe B. Vous pourrez donc le tricoter en Brushed Alpaca Silk, mais vous n'aurez probablement pas l'échantillon et il vous faudra donc ajuster les séquences des diagrammes. Retrouvez ici tous les châles tricotés dans une laine du groupe C où vous pouvez utiliser Brushed Alpca Silk. Bon tricot!

Aurore PARAVY 09.10.2019 - 21:54:

Bonsoir, comment peut on avoir 213 mailles après le 1er rang de la seconde série A6-A8 tout en ayant 4 jetés et 1 augmentation a la fin du A7? Merci d'avance pour votre réponse.

DROPS Design 10.10.2019 kl. 08:53:

Bonjour Mme Paravy, quand A.1-A.5 sont terminés, on a 211 m, on tricote maintenant A.6-A.7 et A.8 comme avant, mais au 1er rang de A.7, on va augmenter 2 m (1 m de chaque côté de la maille centrale) pour que le nombre de mailles soit juste sur ce 1er rang = on va donc tricoter le 1er rang de A.6, A.7 et A.8 sur 213 mailles; on aura 241 m quand les diagrammes sont finis. Bon tricot!

Sylvie 11.08.2019 - 18:16:

Bonjour je veux faire ce chale mais je ne comprend pas cest quoi A1 A2 A3 A4 A5 A6 A7 comment je le fait est ce que cest les deux petit rectangle en haut avec des barres en diagonales merci

DROPS Design 12.08.2019 kl. 08:32:

Bonjour Sylvie, A.1 à A.7 sont les noms des diagrammes des points fantaisie à tricoter, vous trouverez la légende des symboles juste avant les premiers diagrammes. Vous trouverez ici comment lire un diagramme. Bon tricot!

Gunvor Navrestad 16.06.2019 - 10:54:

Heisann, hvor mange bunter med garn beregnes til dette sjalet?

DROPS Design 17.06.2019 kl. 08:20:

Hei Gunvor. Til dette sjalet trengs 200 gram Sky. Det tilsvarer 4 nøster a 50 gram. God fornøyelse

Helena Persson 06.06.2019 - 14:33:

Teckenförklaringen på tredje raden är felaktig jämfört med norska. Ska vara omslag och hål nästa varv.

DROPS Design 06.06.2019 kl. 14:52:

Hei Helena. Takk for beskjed, symbolforklaringen er nå oppdatert. God fornøyelse

Caroline Lambrichs 22.02.2019 - 21:26:

Ik heb onderstaand antwoord gekregen. Op de site vind ik alleen de patronen A1 tot en met A5. Indien mogelijk graag de link tot het volledige telpatroon. Groetjes, Caroline DROPS Design 22.02.2019 kl. 14:10: Dag Caroline, Deze staat helemaal onderaan bij de telpatronen.

Caroline Lambrichs 21.02.2019 - 16:10:

Ik mis bij dit patroon de teltekening van A6 tot en met A 8. Waar vind ik deze? Met vriendelijke breigroetjes, Caroline

DROPS Design 22.02.2019 kl. 14:10:

Dag Caroline,

Deze staat helemaal onderaan bij de telpatronen.

Květa L. 14.01.2019 - 19:54:

Nadýchaná krása, hned bych ho brala, nebo si ho uháčkovala👍👏

Jana Coufalová 13.01.2019 - 22:53:

Super šátek !!! Šátky miluju :)

Jäta kommentaar mustrile DROPS 201-12

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.