DROPS / 196 / 5

Forest Fling by DROPS Design

DROPS Delight lõngast ripskoes kootud lühendatud ridadega lehemustriga õlasall

  • Forest Fling / DROPS 196-5 - DROPS Delight lõngast ripskoes kootud lühendatud ridadega lehemustriga õlasall
  • Forest Fling / DROPS 196-5 - DROPS Delight lõngast ripskoes kootud lühendatud ridadega lehemustriga õlasall
  • Forest Fling / DROPS 196-5 - DROPS Delight lõngast ripskoes kootud lühendatud ridadega lehemustriga õlasall
  • Forest Fling / DROPS 196-5 - DROPS Delight lõngast ripskoes kootud lühendatud ridadega lehemustriga õlasall
DROPS disain: mudel nr de-193
Lõngagrupp A
-------------------------------------------------------
Mõõdud:
Laius: umbes 42 cm
Pikkus: umbes 162 cm
Lõng: Garnstudio DROPS DELIGHT, 50 g/175 m (kuulub lõngagruppi A)
250 g värv nr 08, roheline/beež
-------------------------------------------------------
TÖÖVAHENDID

KOETIHEDUS
21 silmust lai ja 41 rida kõrge ripskoes = 10 x 10 cm.

VARDAD
DROPS RINGVARDAD (80 cm): 4 mm
Varraste suurus on ainult soovituslik. Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.
-------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------
Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit
-------------------------------------------------------


75% vill, 25% polüamiid
alates 3.25 € /50g
DROPS Delight print DROPS Delight print 3.25 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 16.25€. Loe edasi.

Juhend

-------------------------------------------------------

KIRJELDUS

-------------------------------------------------------

RIPSKUDE / RIPSIVALL (edasi-tagasi kududes)
Koo kõik read parempidi silmuseid (1 ripsivall = koo 2 rida parempidi silmuseid).

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.2. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt ja näitab iga rida. Skeemi A.1 loetakse töö pahemal pool vasakult paremale, töö paremal pool loetakse paremalt vasakule.
Joonisel A.2 on näidatud lehed ja kudumise suund.

VÄRVISOOVITUS
Igal real võib vahetada värve, võttes uue toki või teise otsa toki seest. Vaheta värvi enne iga REA ALGUS 1 ja REA ALGUS 2.
-------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

-------------------------------------------------------

ÕLASALL – KOKKUVÕTE
Õlasall kootakse edasi-tagasi ringvarrastega, alustades ühest nurgast, diagonaalselt ridadega üles.
Muster tehakse lühendatud ridadega, 1 leht korraga. Terve õlasall kootakse RIPSKOES - vaata ülevalt. Silmusemärkijad pannakse lehtede vahele ja keskele, need on koguaeg vardal ning liiguvad tööga kaasa. Tänu silmusemärkijatele on lihtsam näha kuhu teha uued lehed. Loe ka VÄRVISOOVITUST üleval.

ÕLASALL
Loo 36 silmust 4 mm ringvarrastele Delight lõngaga.

1. LEHERIDA: koo LEHT A järgmiselt.

LEHT A
Koo skeemi A.1 – skeemi 1. rida on töö pahemal pool- loe MUSTER üleval. 1 leht = 1 mustrikordus vertikaalselt. 1. rida (1 leht) on tehtud, pööra tööd.
1. ja 2. rea vahele tee ALUSTAMISE RIDA 1 järgmiselt.

ALUSTAMISE RIDA 1
Töö paremal pool: koo maha esimesed 18 silmust parempidi, koo 18 parempidi. Pööra tööd, koo 18 parempidi, paigalda 1 silmusemärkija ja loo 18 uut silmust rea lõppu töö pahemal pool. Pööra tööd ja koo rea lõpuni töö paremal pool, paigalda silmusemärkija. Loo 36 uut silmust rea lõpus. Nüüd oled valmis alustama uut lehtede rida. Pööra tööd.

2. LEHTEDE RIDA: koo lehed B, C ja D järgmiselt.

LEHT B
Koo skeemi A.1 esimesed 36 silmust (st. kuni 1. silmusemärkijani töö pahemal pool). Koo skeemi 1 terve mustrikordus (nüüd on jälle kootud sama silmusemärkijani). Pööra tööd, koo 36 silmust töö paremal pool. Pööra tööd, koo 18 parempidi töö pahemal pool. Paigalda silmusemärkija, ära pööra tööd – järgmine leht kootakse järgmisel 36 silmusel.

LEHT C
Koo skeemi A.1 järgmisel 36 silmusel (koo 1. silmusemärkijast edasi kuni 2. silmusemärkijani) 1 kord vertikaalselt. Pööra tööd, koo 36 silmust töö paremal pool. Pööra tööd, koo 18 parempidi töö pahemal pool (kuni silmusemärkijani lehe keskel), ära pööra tööd – järgmine leht kootakse järgmisel 36 silmusel.

LEHT D
Koo skeemi A.1 järgmisel 36 silmusel (viimasest silmusemärkijast edasi ja kuni rea lõpuni) 1 kord vertikaalselt.

Nüüd on kootud 3 lehte ning 2 rida lehti on tehtud.
Koo ALUSTAMISE RIDA 1 - loe ülevalt, teise ja kolmanda leherea vahele.

3. LEHTEDE RIDA: koo LEHT B esimesel 36 silmusel, siis koo LEHTE C kokku 3 korda, siis koo LEHT D viimasel 36 silmusel (= 5 lehte on real). Koo ALUSTAMISE RIDA 1 kolmanda ja neljanda leherea vahele.

4. LEHTEDE RIDA: koo LEHT B esimesel 36 silmusel, siis koo LEHTE C kokku 5 korda, siis koo LEHT D viimasel 36 silmusel (= 7 lehte on real). Koo ALUSTAMISE RIDA 1 4. ja 5. leherea vahele.

5. LEHTEDE RIDA: koo LEHT B esimesel 36 silmusel, siis koo LEHTE C kokku 7 korda, siis koo LEHT D viimasel 36 silmusel (= 9 lehte on real). NB! Nüüd ei koota enam ALUSTAMISE RIDA 1, vaid tehakse ALUSTAMISE RIDA 2 5. ja 6. leherea vahele.

ALUSTAMISE RIDA 2
Töö paremal pool: koo maha esimesed 36 silmust parempidi, koo rea lõpuni. Paigalda 1 silmusemärkija rea lõppu. Ära pööra tööd. Loo 36 uut silmust rea lõppu ja paigalda 1 silmusemärkija. Siit alusta nüüd uut lehtede rida. Pööra tööd.

6. LEHTEDE RIDA: koo LEHT B esimesel 36 silmusel, siis koo LEHTE C kokku 7 korda, siis koo LEHT D viimasel 36 silmusel (= 9 lehte on real). Koo ALUSTAMISE RIDA 2 6. ja 7. leherea vahele.

7. LEHTEDE RIDA: koo LEHT B esimesel 36 silmusel, siis koo LEHTE C kokku 7 korda, siis koo LEHT D viimasel 36 silmusel (= 9 lehte on real). Koo ALUSTAMISE RIDA 2 7. ja 8. leherea vahele.

8. LEHTEDE RIDA: koo LEHT B esimesel 36 silmusel, siis koo LEHTE C kokku 7 korda, siis koo LEHT D viimasel 36 silmusel (= 9 lehte on real). Koo ALUSTAMISE RIDA 2 8. ja 9. leherea vahele.

9. LEHTEDE RIDA: koo LEHT E järgmiselt (nurk):
LEHT E
Koo skeemi A.1 esimesel 36 silmusel (st. kuni 1. silmusemärkijani töö pahemal pool) 1 terve mustrikordus (nüüd on jälle kootud sama silmusemärkijani). Pööra tööd. Koo 36 silmust töö paremal pool. Pööra tööd, koo maha 18 silmust töö pahemal pool. Pööra tööd, paigalda 1 silmusemärkija, loo 18 uut silmust rea lõppu töö paremal pool. Pööra tööd, koo 18 silmust töö pahemal pool. Ära pööra tööd, kuna järgmine leht tehakse järgmisel 36 silmusel.
Koo LEHT C kokku 7 korda, siis koo LEHT D viimasel 36 silmusel (= 9 lehte on real). Pööra tööd, koo maha esimesed 36 silmust parempidi töö paremal pool. Koo rea lõpuni töö paremal pool.

10. LEHTEDE RIDA: koo LEHT E esimesel 36 silmusel, siis koo LEHTE C kokku 5 korda, siis koo LEHT D viimasel 36 silmusel (= 7 lehte on real). Pööra tööd, koo maha esimesed 36 silmust parempidi töö paremal pool. Koo rea lõpuni töö paremal pool.

11. LEHTEDE RIDA: koo LEHT E esimesel 36 silmusel, siis koo LEHTE C kokku 3 korda, siis koo LEHT D viimasel 36 silmusel (= 5 lehte on real). Pööra tööd, koo maha esimesed 36 silmust parempidi töö paremal pool. Koo rea lõpuni töö paremal pool

12. LEHTEDE RIDA: koo LEHT E esimesel 36 silmusel, siis koo LEHTE C 1 kord, siis koo LEHT D viimasel 36 silmusel (= 3 lehte on real). Pööra tööd, koo maha esimesed 36 silmust parempidi töö paremal pool. Koo rea lõpuni töö paremal pool

13. LEHERIDA: koo LEHT E viimasel 36 silmusel, aga kui skeem A.1 on tehtud 1 kord kõrguses, koo maha kõik silmused töö paremal pool. Katkesta ja kinnita lõng.

Skeem

symbols = parempidi silmus töö pahemal pool
symbols = parempidi silmus töö paremal pool
symbols = näitab leheridade suunda ja numbrit
diagram
diagram
signature

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 196-5) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (26)

country flag Merete 16.07.2020 - 06:32:

Super sjov opskrift. Men jeg er nået til blad E, og jeg er usikker på måden det skal strikkes. Når jeg læser opskriften, synes jeg det virker som om, jeg skal strikke to blade direkte ovenpå hinanden (det er de to første sætninger, der forvirrer mig ). Er det korrekt læst? Det virker nemlig lidt mystisk, synes jeg , da resten af mønstret har bladene forskudt.

user icon DROPS Design 30.07.2020 kl. 14:46:

Hej Merete, jo du ser i diagram A.2 nederst at efter række 9 hvor du strikker E, fortsætter du med 10 som også er E. God fornøjelse!

country flag Mp 54 09.03.2019 - 00:17:

Bonjour, mes feuilles sont bombées au milieu, alors que sur le modèle, elles paraissent plates Pouvez me dire où est mon erreur? Merci

user icon DROPS Design 11.03.2019 kl. 09:27:

Bonjour Mp54, il est possible que vous vous soyez trompée dans les rangs raccourcis de ces feuilles, quand elles sont terminées, elles doivent être toutes plates. N'hésitez pas à montrer votre ouvrage (même en photo par mail) à votre magasin, il lui sera plus facile de vous aider. Bon tricot!

country flag Mp 54 08.03.2019 - 20:44:

Bonjour, mes feuilles sont bombées au milieu, alors que sur le modèle, elles paraissent plates Pouvez me dire où est mon erreur? Merci

country flag Anette 22.11.2018 - 11:45:

Eine sehr schöne Anleitung, die ich schon zweimal mit der angegebenen Wolle gestrickt habe. Leider benötigte ich bei jeder Version etwas mehr als 250 g Wolle.

country flag Zaza 22.10.2018 - 12:11:

Bonjour j avoue ne pas trop saisir le debut du travail , j ai monte 36 mailles, tricote 36 mailles end, apres je bloque..je sais lire un diagramme' pourriez vous m aider pour tricoter le diagramme en entier et que j ai la premiere feuille sur mes aiguilles merci d avance zaza

user icon DROPS Design 22.10.2018 kl. 14:17:

Bonjour Zaza, bien volontiers, lisez le 1er rang du diagramme sur l'envers = 36 m endroit, puis tricotez 18 mailles end sur l'end, tournez et tricotez 16 m end sur l'env, tournez, tricotez 18 m end sur l'end, tournez, et ainsi de suite. Au 22ème rang, tricotez 16 m end, tournez et tricotez 18 m end,, tournez et tricotez 16 m end, tournez et tricotez 18 m end et ainsi de suite jusqu'à la fin du diagramme. Bon tricot!

country flag Mobsi 08.10.2018 - 12:23:

Ein sehr schönes Tuch! Eine total kurzweilige Strickweise, da man meist nur über 16 bis 18 Maschen strickt. So können das auch meine Rheumahände noch schaffen. Ich hab meine Sockenwollreste verstrick, 6 zusammenpassende Farben (4mal uni,2mal für Mustersocken), bei jedem Blatt ein Farbwechsel. Ich hab das Tuch um eine Reihe verbreitert. Das erste Stück seit langem, mit dem ich selbst zufrieden bin. Danke für diese TOLLE Anleitung

country flag Tina Joelsen 13.09.2018 - 16:32:

Error: QueryCheckIfExists: Table 'garnstud_garnstudio.drops_oppskrift_tekst_dk' doesn't exist Jeg får denne besked når jeg forsøger at udskrive opskriften! Kunne det tænkes at der foreligger en fejl! Tak for et fantastisk site i øvrigt :) Mvh Tina Joelsen

user icon DROPS Design 19.09.2018 kl. 14:31:

Hej Tina, vi har lige prøvet at skrive den ud og det gik helt fint. Lav en restart og prøv igen. God fornøjelse!

country flag Pam T. 08.08.2018 - 00:08:

Striking!! A real attention grabber!

country flag Gitte Trab 04.08.2018 - 14:58:

Super flot men ærgeligt jeg ikke kan strikke den for kan ikke strikke efter diagram

Jessica 24.07.2018 - 16:02:

Hi! Are we working short rows on the end of each row, for example I knit 18 for row 2, then wrap and turn, then do I knit 16 for row 3 and wrap and turn again?

user icon DROPS Design 24.07.2018 kl. 16:10:

Dear Jessica, there is no wrap and turn, just turn without wrap in the short rows to create holes in the middle of the leaf. On row 2, you knit 18 sts from RS, turn and K 16 sts from RS (row 3), then turn and work 18 sts from RS, turn and work 16 sts from WS and so on until row 20 & 21 (= K18 sts both from RS and from WS), then work *16 sts from RS, 18 sts from WS*, repeat from *-* until you reach the marker. Happy knitting!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 196-5

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.