DROPS / 193 / 2

Picking Pumpkins by DROPS Design

DROPS Fabel lõngast ülevalt alla kootud pitsmustriga ja soonikkoes sokid suurustele 35 kuni 43

Võtmesõnad: pitsmuster, sokid, ülevalt alla,
DROPS disain: mudel nr fa-418
Lõngagrupp A
-------------------------------------------------------
Suurus: 35/37 – 38/40 – 41/43
Talla pikkus: 22 - 24 - 27 cm
Sääre kõrgus: 15-16-17 cm
Lõng: Garnstudio DROPS FABEL, 50 g/205 m (kuulub lõngagruppi A)
100-100-100 g värv nr 110, rooste
-------------------------------------------------------
AKSESSUAARID

KOETIHEDUS
26 silmust lai ja 34 rida kõrge parempidises koes = 10 x 10 cm.
33 silmust lai ja 40 rida kõrge soonikkoes (= 1 pahempidi/1 parempidi) = 10 x 10 cm.

VARDAD:
DROPSi SUKAVARDAD: 2,5 mm
Varraste suurus on ainult soovituslik. Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.
-------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 2.50 € /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 2.90 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 5.00€. Loe edasi.

Juhend

JUHEND

-------------------------------------------------------

MUSTER
Vaata skeemi A.1. Vaata sobivat suurust skeemil.

KANNA KAHANDUSED
1. RIDA (= töö parem pool): Koo, kuni jääb 7-8-8 silmust, koo 2 ületõstmisega parempidi kokku (tõsta 1 silmus kudumata parempidi võttega, koo 1 parempidi silmus, tõsta kudumata silmus üle), pööra tööd.
2. RIDA (= töö pahem pool): koo pahempidi, kuni jääb 7-8-8 silmust, 2 pahempidi kokku, pööra tööd. 3. RIDA (= töö parem pool): koo, kuni jääb 6-7-7 silmust, koo 2 ületõstmisega parempidi kokku (tõsta 1 silmus kudumata parempidi võttega, koo 1 parempidi silmus, tõsta kudumata silmus üle), pööra tööd.
4. RIDA (= töö pahem pool): koo pahempidi, kuni jääb 6-7-7 silmust, 2 pahempidi kokku, pööra tööd.
Jätka niimoodi kahandamist, jättes iga kord rea lõppu ühe silmuse vähem, kuni reale jääb 14-14-16 silmust.
-------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

-------------------------------------------------------

SOKID - KOKKUVÕTE
Kootakse ringselt sukavarrastega ülevalt alla.

SOKK
Loo 64-72-80 silmust 2,5 mm sukavarrastele Fabel lõngaga. Koo 1 ring parempidi. Siis koo soonikut 1 pahempidi/1 parempidi 2-3-4 cm.
Nüüd koo mustrit järgmiselt: koo skeemi A.1 (vaata suurusele sobivat skeemi = 33-37-41 silmust), jätka soonikuga nagu enne ülejäänud silmustel. Korda mustrit vertikaalselt (ülespoole). JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui skeemi A.1 on tehtud 3 korda vertikaalselt (kõrguses), on töö pikkus umbes 14-15-16 cm), koo järgmine ring nii: koo skeemi A.1 nagu enne esimesed 33-37-41 silmust ja siis tõsta need silmused abilõngale (= jalapealne), siis koo 31-35-39 kannasilmust, samal ajal kahanda neil 5-7-9 silmust ühtlaste vahedega = 26-28-30 silmust kannal.
Koo 5-5,5-6 cm parempidises koes edasi-tagasi. Paigalda 1 reamärkija rea keskele - EDASI MÕÕDA SIIT! Nüüd koo KANNA KAHANDUS – loe ülevalt.

Pärast kanna kahandusi, koo vardale 13-15-16 silmust mõlemalt kanna küljelt ja tõsta 33-37-41 silmust abilõngalt tagasi vardale = 73-81-89 silmust ringil.
Paigalda 1 silmusemärkija mõlemale küljele, mõlemale poole jalapealse 33-37-41 silmust. Koo skeemi A.1 jalapealsel ning koo parempidi silmused talla all. SAMAL AJAL kahanda esimesel ringil mõlemal küljel järgmiselt: koo 2 parempidi keerdsilmustena kokku enne silmusemärkijat enne jalapealseid silmuseid ja 2 parempidi kokku pärast silmusemärkijat pärast jalapealse silmuseid (= 2 silmust kahandatud). Kahanda nii igal teisel ringil kokku 9-10-12 korda = 55-61-65 silmust.
Jätka kudumist, kuni töö pikkus on 18-19-21 cm, aga lõpeta pärast tervet skeemi A.1 mustrikordust.
Siis koo soonikut 1 parempidi/1 pahempidi jalapealsel, kuni töö kõrgus on 18-19-21 cm (umbes 4-5-6 cm jääb teha valmimiseni).
Paigalda 1 silmusemärkija mõlemale küljele, nii et jalapealsel on 27-31-33 silmust ja talla all on 28-30-32 silmust. Jätka parempidises koes valmimiseni, samal ajal kahanda mõlemal pool mõlemat silmusemärkijat varbaosa jaoks järgmiselt: koo enne silmusemärkijat 2 parempidi kokku; koo pärast silmusemärkijat 2 parempidi keerdsilmustena kokku (= 4 silmust kahandatud ringil). Kahanda nii igal teisel ringil kokku 4-7-9 korda, siis igal ringil kokku 6-3-2 korda = 15-21-21 silmust jääb vardale.
Järgmisel ringil koo kõik silmused kahekaupa kokku, kuni jääb 1 silmus, koo 1 parempidi = 8-11-11 silmust on ringil. Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.
Koo teine sokk samamoodi.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 06.04.2019
Parandus: SOKK: ... Siis koo soonikut 1 pahempidi/1 parempidi 2-3-4 cm (et muster läheks soonikuga pärast klappima).

Skeem

= parempidi silmus
= pahempidi silmus
= 1 õhksilmus 2 silmuse vahele, järgmisel ringil koo õhksilmus läbi, et jääks auk – vaata järgmist ringi skeemil .
= 2 parempidi kokku
= 2 ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus parempidise võttega kudumata, koo 1 parempidi, tõsta kudumata silmus üle äsja kootud silmuse)

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 193-2) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (5)

Cecilia 05.03.2019 - 18:11:

Hej, efter 3 rapporter a1, står det att det ska stickas vidare i a1 på mitten maskorna och att dessa sedan ska träs på tråd (totalt 4 rapporter A1 om texten tolkas bokstavligt). Jag antar att ni inte menar så för det verkar helt tokigt. Kanske vore det en idé att skriva att mönstermaskorna vilar tills häl & hälminskningen är klar och SEDAN stickas vidare enligt A1? Mvh en frustrerad Cecilia

DROPS Design 08.03.2019 kl. 12:01:

Hej. Det är mönstermaskorna (A.1) som sätts på en tråd när man stickar vidare på hälen. Man hade precis som du skriver kunnat uttrycka det som om att de maskorna vilar istället för att sätta de på en tråd. Mvh DROPS Design

Nadja 20.11.2018 - 20:09:

Det står att om man vill ha storlek 38/40 ska man ha totalt 72 maskor (på fyra stickor). Detta blir då 18 maskor på varje sticka. Men i diagrammet står det att det ska vara 37 maskor på två stickor men det blir bara 36 maskor (18+18=36). Hur läser jag detta?

DROPS Design 23.11.2018 kl. 10:01:

Hei Nadja. Det stemmer at du skal fordele maskene over 4 pinner, og hvordan du deler dem blir opp til deg - dette har ikke noe å si for hvilke masker som inngår i A.1. Det strikkes jo rundt, så om A.1 går over 2 pinner gjør ikke dette noe. Når det er sagt: Du strikker kun A.1 over de 37 maskene foran på leggen/oppå foten, resten av maskene strikkes i vrangbord. Når A.1 er strikket 1 gang i høyden, begynner du på nytt, på samme sted slik at A.1 fortsetter nedover foten. God fornøyelse.

Jeannette 26.10.2018 - 17:42:

Hallo!\r\nIch verstricke sehr gerne die Drops Wolle!!\r\nIm Moment bin ich im Sockenwahn und verschenke sehr viele. Jedoch gibt es einige die finden die Sockenwolle ( fabel, Flora, Nord) zu kratzig. Die Merinowolle ist etwas zu dick. Gibt es denn Sockenwolle mit Merinoanteil oder wird es die bald geben???\r\nVielen Dank für die Hilfe

Ekaterina 07.08.2018 - 22:07:

"Weiterarbeiten, bis die Arbeit eine Länge von 18-19-21 cm hat, daran angepasst, dass nach einem ganzen Rapport A.1 in der Höhe geendet wird, dann die Fußrücken-Maschen im Rippenmuster weiterstricken (= 1 Masche rechts/ 1 Masche links), bis die Arbeit eine Länge von 18-19-21 cm hat (es fehlen nun noch ca4-5-6 cm vor dem fertigen Maß)." - nicht ganz klar, wie lange mit dem Rippenmuster nach dem letzten ganzen Rapport A.1. zu stricken (18-19-21 cm zweimal angegeben). Danke!

DROPS Design 08.08.2018 kl. 08:17:

Liebe Ekaterina, Sie stricken A.1 bis die Arbeit 18-19-21 cm misst, aber nach einem ganzen A.1 anpassen, sollte A.1 früher enden, dann im Rippenmuster weiterstricken bis die Arbeit 18-19-21 cm misst. Viel Spaß beim stricken!

Sara 29.07.2018 - 12:12:

Diagrammet har väl 35 maskor i strl 38/40? Skulle man ha lagt till en rm på varje sida eller?

DROPS Design 14.08.2018 kl. 10:57:

Hei Sara. 38/40 er den midterste klammen, og her er det 37 masker. Mønsteret begynner og avsluttes med en vrangamaske. God fornøyelse.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 193-2

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.