DROPS / 185 / 33

Barking Cables by DROPS Design

DROPS Karisma lõngast kootud palmikutega koera džemper suurustele XS kuni M

Võtmesõnad: džemprid, lemmikloom, palmik,
DROPS disain: mudel nr u-838
Lõngagrupp B
-----------------------------------------------------------
Suurus: XS - S - M
Koera mõõdud:
Rinnaümbermõõt: umbes 28/32 - 40/44 - 48/52 cm
Selja pikkus: umbes 24 - 32 - 40 cm
Koera tõug: XS = Chihuahua, S = Bichon Frisé, M = Kokker Spanjel
Lõng: Garnstudio DROPS KARISMA, 50 g/100 m (kuulub lõngagruppi B)
150 g kõikidel suurustel, värv nr 50, roheline

Kasutada võib ka lõngu:
vaata linki - Alternatiivlõngad (Lõngagrupp B)

DROPSi SUKAVARDAD (suurus XS), RINGVARDAD (40 cm, suurusele S ja M): 4 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 21 silmust ja 28 rida parempidises koes on 10 cm lai ja 10 cm kõrge.

DROPSi SUKA- ja RINGVARDAD (40 cm): 3 mm – sooniku tegemiseks - või sobivad, et saavutada koetihedus 23 silmust ja 32 rida parempidises koes on 10 cm lai ja 10 cm kõrge.

DROPSi PALMIKUVARRAS – palmikute tegemiseks.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% vill
alates 2.50 € /50g
DROPS Karisma uni colour DROPS Karisma uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Karisma mix DROPS Karisma mix 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 7.50€. Loe edasi.

Juhend

JUHEND

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.3. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt ja näitab iga rida.

KASVATAMISE NIPP
Arvutamaks, kui tihti kasvatada ühtlaste vahedega, loe silmused vardal (näiteks 80 silmust) ja jaga kasvatuste arvuga (näiteks 32) = 2,5. Selles näites tee 1 õhksilmus kordamööda pärast iga 2. või 3. silmust. Järgmisel ringil koo õhksilmused keerdsilmustena, et ei jääks auke.
----------------------------------------------------------

DŽEMPER
Kootakse ringselt suka-/ringvarrastega kaela poolt alla. Siis jagatakse kaheks jalgade osas, rinna- ja seljaosa kootakse eraldi edasi-tagasi. Siis kootakse ringselt kehaosa ning lõpuks jälle edasi-tagasi saba juures. Sääred kootakse ringselt sukavarrastega.

Loo 60-80-100 silmust 3 mm sukavarrastele Karisma lõngaga. Koo soonikut 2 parempidi/2 pahempidi 4-5-6 cm – krae, mis keeratakse tagasi.
Võta 4 mm ringvardad (suurusel XS sukavardad). Koo 1 ring parempidi silmuseid, SAMAL AJAL kasvata 16-32-54 silmust ühtlaste vahedega ringil – loe KASVATAMISE NIPPI = 76-112-154 silmust.
Jätka mustrit skeemil järgmiselt:

SUURUS XS:
Koo skeemi A.2 (= 4 silmust), koo 2 pahempidi, skeemi A.2 (= 4 silmust), 3 pahempidi, skeemi A.3 (= 14 silmust), skeemi A.2 (= 4 silmust), skeemi A.1 (= 24 silmust seljal), skeemi A.2 (= 4 silmust), skeemi A.3 (= 14 silmust) ja 3 pahempidi silmust. Jätka niimoodi mustriga. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö kõrgus on 8 cm, koo silmuseid maha jalaaukude tegemiseks – loe KÕIK SUURUSED allpool.

SUURUS S:
Koo * skeemi A.2 (= 4 silmust), 2 pahempidi silmust *, korda * kuni * kokku 2 korda, koo skeemi A.2 (= 4 silmust), * skeemi A.3 (= 14 silmust), skeemi A.2 (= 4 silmust), * korda * kuni * kokku 2 korda, koo skeemi A.1 (= 24 silmust seljaosal), * koo skeemi A.2 (= 4 silmust), skeemi A.3 (= 14 silmust) *, korda * kuni * kokku 2 korda. Jätka niimoodi mustriga. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö kõrgus on 11 cm, koo silmuseid maha jalaaukude tegemiseks – loe KÕIK SUURUSED allpool.

SUURUS M:
Koo * skeemi A.2 (= 4 silmust), 2 pahempidi silmust *, korda * kuni * kokku 3 korda, koo skeemi A.2 (= 4 silmust), * skeemi A.3 (= 14 silmust), skeemi A.2 (= 4 silmust), * korda * kuni * kokku 3 korda, koo skeemi A.1 (= 24 silmust seljaosal), * koo skeemi A.2 (= 4 silmust), skeemi A.3 (= 14 silmust) *, korda * kuni * kokku 3 korda. Jätka niimoodi mustriga. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö kõrgus on 14 cm, koo silmuseid maha jalaaukude tegemiseks – loe KÕIK SUURUSED allpool.

KÕIK SUURUSED
Kui töö kõrgus on 8-11-14 cm (loomise reast), jaga töö kaheks jalaaukude tegemiseks. Koo esimesed 10-16-22 silmust ja tõsta need abilõngale (= rinnaosa), koo 2 pahempidi kokku, koo seljaosal kuni jääb 2 silmust, koo need 2 pahempidi kokku = 64-94-130 silmus (= seljaosa).

SELJAOSA
Jätka mustriga edasi-tagasi neil silmustel 6-8-10 cm (töö pikkus on kokku 14-19-24 cm) – lõpeta pärast töö pahempoolset rida. Tõsta 64-94-130 silmust abilõngale.

RINNAOSA
Tõsta rinnaosa 10-16-22 silmust tagasi ringvardale. Loo 1 uus silmus mõlemal küljele = 12-18-24 silmust. Jätka mustriga edasi-tagasi, tehes 1 pahempidi silmuse mõlemal küljel, kuni on kootud 6-8-10 cm (lõpeta pärast töö pahempoolset rida).

DŽEMPER
Tõsta kõik silmused ühele ringvardale = 76-112-154 silmust. Koo ringselt mustrit.
Kui töö kõrgus on kokku 20-27-32 cm, koo maha keskmised 12-20-28 silmust rinnaosa keskel ja jätka edasi-tagasi kududes = 64-92-126 silmust. Lisaks koo maha mõlemal küljel igal teisel real nii: koo maha 3 silmust 1 kord, siis 2 silmust 2-3-4 korda, siis 1 silmus 2-3-4 korda, siis 2 silmust 2-3-4 korda ja siis 3 silmust 1 kord = 32-50-74 silmust on nüüd ringil. Töö pikkus on umbes 26-35-42 cm.

VIIMISTLUS
Korja ja koo 3 mm varrastele silmused kampsuni alläärest lõngaga, kokku on umbes 84-108-140 silmust. Koo soonikut 2 parempidi/ 2 pahempidi 2-3-4 cm, koo silmused lõdvalt maha soonikkoes.

SÄÄRED
Korja umbes 36-44-52 silmust 3 mm vardale ümber ühe jalaava. Koo soonikut 2 parempidi/ 2 pahempidi 2-3-4 cm, koo silmused lõdvalt maha soonikkoes. Korda teises jalaaugus.

Skeem

= parempidi silmus töö paremal pool, pahempidi silmus töö pahemal pool
= pahempidi silmus töö paremal pool, parempidi silmus töö pahemal pool
= tõsta 2 silmust palmikuvardale töö taha, 2 parempidi, koo 2 parempidi palmikuvardalt
= tõsta 3 silmust palmikuvardale töö taha, 3 parempidi, koo 3 parempidi palmikuvardalt

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 185-33) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (15)

Ewelina 18.07.2020 - 10:49:

A dla Yorka będzie odpowiedni rozmias S czy XS?

DROPS Design 19.07.2020 kl. 19:29:

Witaj Ewelino, zmierz pieska w kłębie i jego długość i w ten sposób dobierz rozmiar. Pozdrawiamy

Liisa Silfvast 18.04.2020 - 10:53:

Voiko jakaa videossani.

Martina 29.12.2019 - 14:03:

Patroon S komt niet uit. Mis 4 steken voor het patroon. Er hadden 36 steken gemeerderd moeten worden. Totaal 116 steken ipv 112.

Sonia 22.10.2019 - 20:14:

J’ai réalisé ce modèle pour mon cocker je l’ai montré à une amie et elle veut que je lui en tricote un pour son dalmatien

Sonia 22.10.2019 - 20:10:

J’ai réalisé ce gilet pour un cocker comment faire pour la taille large ou extra large merci.

DROPS Design 23.10.2019 kl. 08:22:

Bonjour Sonia, nous ne sommes malheureusement pas en mesure de pouvoir adapter chacun de nos modèles à chaque demande, vous pouvez toutefois vous inspirer de ce modèle, même échantillon, disponible en taille L. Bon tricot!

Lene Finch 15.09.2019 - 11:38:

Jeg kan ikke gennemskue hvordan der deles til forben. Hvor mange mange masker er der mellem de to forben på ryggen og maven?

DROPS Design 16.09.2019 kl. 14:03:

Hei Lene. Hvor mange masker det skal være er avhengig av hvilken str du strikker. Maskeantallet skal stå i oppskriften. Ta en titt på denne videoen, kanskje den vil være til hjelp til å forstå hvordan en hundegenser strikkes.

How to knit a dog coat from Garnstudio Drops design on Vimeo.

.mvh DROPS design

Elly Bonnier 17.02.2019 - 19:26:

Sorry, ik heb ineens een ant woord op mijn eigen vraag. Ik brei maat M dus heb ik niets met 2-3 te maken maar gewoon 1 keer 3 steken, 4 Keer 2 st., 4 x 1 steek, 4 keer 2 en 1 keer 3 tot ik 74 steken over heb. Snap niet dat ik dat niet eerder zag. Nogmaals sorry. Groet, Elly

DROPS Design 22.02.2019 kl. 15:03:

Dag Elly,

Dankjewel voor de terugkoppeling en veel breiplezier!

Elly Bonnier 16.02.2019 - 13:04:

Ik lees “kant 1 keer 3 steken af “. maar DAN : 2-3-4 keer 2 steken, 2-3-4 keer 1 steek etc. Dat begrijp ik niet. Is dat dan hetzelfde als 9 keer 2 , 9 keer 1 etc en dat aan iedere kant ?

Elly Bonnier 08.02.2019 - 12:26:

Plaats de 22 steken van het voorpand terug op de rondbreinaald. Ja, maar dan krijg ik de beide werkdraden t.o elkaar. Hoe nu verder bijv met de draad van het rugpand, waar laat ik dan de draad van het voorpand? Een stukje met 2 draden breien ? Moeilijk met die kabels.

DROPS Design 08.02.2019 kl. 16:04:

Dag Elly,

Je kan gewoon verder breien met de draad waar je op dat moment bent. De andere draad hecht je, als je klaar bent, af. Zorg dat je op dezelfde hoogte in het telpatroon bent als je het voor- en achterpand weer samen verder breit.

Anja 07.01.2019 - 11:38:

Jeg er en klovn ang rundpinde, og er forholdsvis ny i stikkeuniverset. Kan man ikke strikke den med alm. 2 stikkepinde?

DROPS Design 11.01.2019 kl. 07:38:

Hei Anja. Er utfordringen å strikke rundt, eller å bruke rundpinne generelt? Det vil nok være mer utfordrende å strikke denne frem og tilbake helt fra starten av, særlig på grunn av det høye maskeantallet. Det strikkes etterhvert frem og tilbake over flesteparten av maskene, men det er anbefalt å gjøre dette på en rundpinne (igjen pga maskeantallet). Det er selfølgelig ikke noe i veien for at du prøver å strikke den på 2 pinner og syr den sammen tilslutt om du ønsker det. God fornøyelse

Jäta kommentaar mustrile DROPS 185-33

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.