DROPS Extra / 0-1365

Mustard Toes by DROPS Design

DROPS Fabel lõngast kootud sokid suurustele 35 kuni 43.

Võtmesõnad: munadepüha, sokid,
DROPS disain: mudel nr fa-362
Lõngagrupp A
----------------------------------------------------------
Suurus: 35/37 - 38/40 - 41/43
Talla pikkus: u. 22 - 24 - 27 cm
Lõng: Garnstudio DROPS FABEL, 50 g/205 m
100-100-100 g värv nr 111, sinep
DROPS SUKAVARDAD: 2,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 26 silmust x 34 rida parempidises koes = 10 x 10 cm.
---------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 2.50 € /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 2.90 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 5.00€. Loe edasi.

Juhend

KANNA KAHANDUSED
1. RIDA (= töö parem pool): koo kuni jääb 7-8-8 silmust, tõsta 1 silmus kudumata parempidise võttega, koo 1 parempidi, tõsta kudumata silmus üle, pööra tööd.
2. RIDA (= töö pahem pool): koo kuni jääb 7-8-8 silmust, 2 ph kokkku, pööra tööd.
3. RIDA (= töö parem pool): koo, kuni jääb 6-7-7 silmust, tõsta 1 silmus kudumata parempidise võttega võttega, koo 1 parempidi, tõsta kudumata silmus üle, pööra tööd.
4. RIDA (= töö pahem pool): koo, kuni jääb 6-7-7 silmust, 2 pahempidi kokku, pööra tööd.
Jätka niimoodi kahandamist, jättes iga kord varda lõppu 1 silmuse vähem, kuni vardale jääb kokku 14-14-16 silmust.
------------------------------------

SOKK
Kootakse ringselt sukavarrastega. Loo 60-64-68 silmust 2,5 mm sukavarrastele Fabel lõngaga. Koo 1 ring parempidises koes. Nüüd jätka 2 parempidi/ 2 pahempidi soonikuga 4 cm. Koo 1 ring parempidi, SAMAL AJAL kahanda 6-6-6 silmust ühtlaste vahedega = 54-58-62 silmust.
Edasi koo järgmiselt: koo 31-33-35 silmust parempidi, 18-20-22 pahempidi, 5 parempidi silmust. Jätka niimoodi kududes. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö on 12-14-16 cm pikkune, hoia esimesed 26-28-30 silmust vardal kanna jaoks ja tõsta viimased 28-30-32 silmust silmusehoidjale (= jalapealne). Koo edasi-tagasi parempidises koes kanna silmustel 5-5,5-6 cm.
Paigalda reamärkija. Koo KANNA KAHANDUSED - vaata ülevalt!

Pärast kanna kahandusi korja ja koo vardale 13-14-16 uut silmust kannalaka külgedelt ja tõsta 28-30-32 silmust hoidjalt tagasi vardale = 68-72-80 silmust.
Paigalda silmusemärkija mõlemale poole jalapealset 28-30-32 silmust. Jätka ringselt parempidi ja pahempidi silmustega - SAMAL AJAL kahanda mõlemal küljel järgmiselt:
koo keerdsilmustena kokku 2 viimast silmust enne jalapealse silmusemärkijat (st. koo läbi silmuste tagumise aasa) ja koo esimesed 2 parempidi kokku silmusemärkija juures pärast jalapealseid silmuseid. Korda kahandamist igal teisel ringil 8-8-10 korda kokku = 552-56-60 silmust.
Jätka kudumist, kuni töö on 18-19-21 cm pikkune kanna reamärkijast (= 4-5-6 cm jääb teha).
Nüüd paigalda silmusemärkija mõlemale küljele, nii et jalapealsel ja talla all on 26-28-30 s. Jätka parempidises koes kõigil silmustel, SAMAL AJAL kahanda varbaosa jaoks mõlemal pool mõlemat silmusemärkijat järgmiselt:
enne silmusemärkijat: 2 pr kokku. Pärast silmusemärkijat: 2 parempidi keerdsilmusena kokku = 4 silmust kahandatud. Korda kahandamist mõlemal küljel igal teisel ringil kokku 4-7-9 korda ning siis igal ringil kokku 6-3-2 korda = 12-16-16 s jääb vardale.
Järgmisel ringil koo kõik silmused kahekaupa kokku. Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.
Koo ka teine sokk.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-1365) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (8)

Carol Crosbie 06.09.2020 - 16:13:

Splitting up the purl stitches creates a “ladder”. It’s better to put all purl stitches on one needle. Of course I learned this after the fact.

Käthe Skaaning 20.09.2019 - 14:47:

Når der tages masker, kan den lænke strikkes dr ret, så er der ikke hul

Gabriella 11.12.2018 - 17:26:

Hej! Jag stickar strl 38/40 och har gjort hälminskning och ska sticka upp 14 maskor på varje sida om hälen nu. Jag förstår det som att jag ska plocka upp maskor längs sidan som skapats när jag stickat hälen. Problemet är att det är fler än 14 varv längs kanten, så om jag plockar upp 14 maskor kommer det bli ett hål mellan de nya maskorna och de 30 maskorna som sparats på tråd. Hur gör jag för att det inte ska bli ett hål?

DROPS Design 12.12.2018 kl. 08:40:

Hei Gabriella. Det stemmer at du ikke får plukket opp masker i hver maske langs kanten, fordi du (som du sier) skal plukke opp kun 14 masker. Plukk opp de 14 maskene jevnt fordelt langs kanten slik at det ikke blir ett stort hull i den ene siden. God fornøyelse

Sonia B. 25.05.2018 - 03:41:

Bonjour, comment répartir les mailles au début? Je choisis la taille 35/37 = Monter 60-64-68 mailles sur les aiguilles doubles pointes 2,5. J'ai un jeu de 4 aiguilles doubles pointes 2,5. Je place donc 20 m. sur chacune des 3 aiguilles? Merci.

DROPS Design 25.05.2018 kl. 09:27:

Bonjour Sonia B, dans la 1ère taille, vous montez 60 m et les répartissez à raison de 20 m sur 3 aiguilles (et vous tricotez avec la 4ème) ou bien à raison de 15 m sur 4 aiguilles (et vous tricotez avec la 5ème). Bon tricot!

Agnès 13.04.2018 - 18:21:

Merci pour vos explications. Donc si j'ai bien compris les diminutions vont empiéter sur le motif envers du dessus du pied ?

DROPS Design 16.04.2018 kl. 10:51:

Bonjour Agnès, non les diminutions vont se faire de part et d'autres des mailles centrales du dessus du pied, ce nombre va rester le même, c'est le nombre de mailles en jersey endroit (les mailles relevées de chaque côté du talon) qui va diminuer. Bon tricot!

Agnès 13.04.2018 - 18:16:

Merci pour vos explications. Donc si j'ai bien compris les diminutions vont empiéter sur le motif envers du dessus du pied ?

Agnès 13.04.2018 - 16:59:

Je fais des chaussettes en taille 38/40 ; pouvez-vous me dire où je dois placer les marqueurs espacés de 30 mailles pour les diminutions entre le dessus et le dessous de la chaussette. Merci de me répondre

DROPS Design 13.04.2018 kl. 17:18:

Bonjour Agnès, placez 2 marqueurs: un avant les 30 m du dessus du pied et l'autre après ces 30 m (= celles qui étaient en attente quand vous avez tricoté le talon). Continuez maintenant en rond et diminuez 1 m avant le 1er marqueur et 1 m après le 2ème marqueur 8 fois au total tous les 2 tours (= vous diminuez 2 m par tour). Bon tricot!

Sandra 18.04.2017 - 19:37:

Na het minderen van de hiel en na het minderen bij de 2 markeerders staat: "brei tot het werk 18-19-21cm meet vanaf de markeerder op de hiel (=4-5-6 cm nog te breien)." Zou tussen de haakjes niet moeten staan '14-15-16 cm nog te breien'? Ik brei voor het eerst sokken , maar anders lijkt de sok me toch erg klein, of niet?

DROPS Design 19.04.2017 kl. 11:59:

Hoi Sandra, Je breit tot het werk 18-19-21 cm meet vanaf de markeerders op de hiel en daarna heb je nog 4-5-6 cm te gaan. Dus bijvoorbeeld voor de kleinste maat kom je dan op 18+4=22 cm in totaal vanaf de markeerders op de hiel tot de teen.

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-1365

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.