DROPS / 175 / 21

Calandria by DROPS Design

DROPS BabyMerino ja DROPS Brushed Alpaca Silk lõngadest ülevalt alla heegeldatud lehvikumustriga õlarätik

DROPSi disain: mudel nr bm-034
Lõngagrupp A + C
-------------------------------------------------------
Mõõdud:
Laius ülaserval umbes 146 cm
Kõrgus keskel: umbes 73 cm
Lõng: Garnstudio DROPS BABY MERINO, 50 g/175 m (kuulub lõngagruppi A)
200 g värv nr 10, hele türkiis
Ja kasuta:
Garnstudio DROPS BRUSHED ALPACA SILK, 25 g/140 m (kuulub lõngagrupp C)
125 g värv nr 15, hele mereroheline

DROPS HEEGELNÕEL: 5 mm - või sobiv, et esimesed 5 rida skeemil A.1 on umbes 12 cm kõrge, mõõtes keskelt üles.
-------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 3.45 € /50g
DROPS Baby Merino uni colour DROPS Baby Merino uni colour 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Baby Merino mix DROPS Baby Merino mix 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli

77% alpaka, 23% siid
alates 2.80 € /25g
DROPS Brushed Alpaca Silk uni colour DROPS Brushed Alpaca Silk uni colour 2.80 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 27.80€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeeme A.1 ja A.X.
----------------------------------------------------------

ÕLARÄTT
Heegeldatakse ülevalt alla ja edasi-tagasi.
Tee 6 ahelsilmust 5 mm heegelnõelaga ja kahekordse lõngaga (1 Baby Merino ja 1 Brushed Alpaca Silk) ning ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahelsilmusesse. Siis jätka skeemiga A. JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!
Kui skeem A.1 on tehtud, korda viimast 2 rida (nagu näidatud skeemil A.X) ja jätka kasvatustega, st. igal 2. real kasvatatakse 4 kolmekordset sammast ja 3 ahelsilmust mõlemal pool.

Jätka nii, kuni töö pikkus on umbes 73 cm, mõõtes töö keskelt üles, lõpeta pärast viimast rida skeemil A.X. Katkesta ja kinnita lõng.

Skeem

= ahelsilmus
= kinnissilmus kolmekordsesse sambasse
= 3 ahelsilmust
= kolmekordne sammas ümber ahelsilmustest kaare
= ühekordne sammas ümber ahelsilmustest kaare
= 6 ahelsilmust
= 1 pikoo: tee 3 ahelsilmust, tee 1 kinnissilmus esimesse kolmest ahelsilmusest
= 6 ahelsilmust, 1 aassilmus esimesse ahelsilmusesse (vaata täppi ringil); esimene rida algab siit

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 175-21) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (11)

Melanie 16.07.2019 - 08:47:

I love this pattern, but I can’t follow diagram patterns like this. Is it in any way possible to do a clearer written explanation of this pattern. “Chain 6 then follow the drawing” is fine for an expert in crochet, but headache for someone who is still fairly new to following patterns.

DROPS Design 16.07.2019 kl. 09:30:

Dear Melanie, there are only diagram to this pattern, but you will find how to read crochet diagrams here. Happy crocheting!

Ula 16.06.2019 - 01:06:

Dzieñ dobry. Proszę o wytłumaczenie gdzie dokłanie jak i gdzie dodawać. W opisie brzmi: "co drugi rząd, przerabiać dodatkowo 4 słupek potrójne i 3 oczka łańcuszka z każdej strony." W žadnym miejscu nie ma 3ech słupkòw, tylko 4 lub 5. A jeśli chodzi tu o 'koñce' rzędów po bokach to jak nadbudować wzór. Z góry dziękuję za pomoc.

DROPS Design 04.12.2019 kl. 16:35:

Witaj Ulu! W dodawaniu oczek chodzi o to, aby szal był coraz szerszy. Zatem co 2 rzędy będzie o 1 pęczek z 4 słupków potrójnych i 3 oł więcej, z każdej strony więcej, tj. na bokach robótki. Na początku i na końcu rzędu ponad 1-szym i ostatnim łukiem należy przerobić 3 oł i 4 słupki potrójne , wg schematu. Pozdrawiamy!

Trine Jensen 04.12.2018 - 18:28:

Hej! Kunne i ikke lige skrive en rigtig opskrift for os der ikke er gode til at hækle efter diagram?

DROPS Design 05.12.2018 kl. 08:39:

Hei Trine. De fleste av våre oppskrifter har dessverre diagrammer, da dette er en veldig oversiktlig fremstilling av arbeidet. Begyn med symbolet i midten (ringen) = 6 luftmasker som settes til en ring. Videre hekler du symbol for symbol, rad for rad fre nærmest ringen og utover. Første rad: 6 luftmasker (sort oval til høyre for ringen), annenhver trippelstav og luftmaske til du har 10 trippelstaver. Hekle 6 luftmasker (de 2 stiplete buene til venstre for ringen), snu arbeidet og hekle rad 2 fra venstre mot høyre. Om du likevel ønsker å hekle uten diagram kan du for eksempel se på oppskriftene 145-6 eller 0-1268, disse har ikke diagram. God fornøyelse

Carros 14.10.2018 - 17:31:

Merci beaucoup pour ce joli modèle, j'ai remplacé la triple bride par une double, c'est moins joli .le prochain sera avec la triple

Laila 10.08.2018 - 12:19:

Jeg er ikke så vant til at hækle efter diagrammer og forstår ikke, hvordan jeg vender efter første række, når jeg kommer til de 2 x 3 luftmasker. Princippet om at hækle oppefra og starte med en luftmaskering samt udtagningerne senere er der styr på, men lige vendingen mellem stangmaskegrupperne og pikotrækkerne kniber det med.

DROPS Design 15.08.2018 kl. 09:32:

Hej Laila, du hækler bare de 6 luftmasker og vender arbejdet. Du ser først mønsteret efter at du har hæklet de første 3-4 rækker. God fornøjelse!

Patricia 08.04.2018 - 21:44:

Ik begrijp het patroon niet helemaal: de 3e toer zijn 8 picotjes en 6 lossen, de 4e toer zijn weer drievoudig stokjes, maar waar begint de 4e toer mee? De drievoudige stokjes worden om de lossenboog gehaakt en de lossenboog wordt in de 2e toer gehaakt. Dus ik snap niet waar je mee begint na het picotje van toer 3.

DROPS Design 05.06.2018 kl. 11:03:

Dag patricia, De toer met picootjes en vasten (dat is toer 2 in het telpatroon) eindig je met 3 lossen en 1 stokje om de lossenboog van de vorige toer. Dan begin je met 6 lossen en dan komt het eerste drievoudig stokje

Benavina 01.08.2017 - 19:46:

Bonjour . Je ne comprend pas comment faire les augmentations .. de crocheter en plus 4 triples brides et 3 mailles en l air de chaque cote .

DROPS Design 02.08.2017 kl. 09:03:

Bonjour Mme Benavina, crochetez 1 groupe de triple-brides dans chaque arceau de 3 mailles en l'air = dans le 1er et dans le dernier arceau de 3 ml au début et à la fin de chaque rang et dans chaque arceau de 3 ml et crochetez 2 groupes de triple-brides dans l'arceau de 6 ml au milieu. Bon crochet!

Laura 24.07.2017 - 16:25:

Buona sera, Secondo voi posso fare questo scialle con solo il filato BELLE? grazie e saluti Laura

DROPS Design 24.07.2017 kl. 17:20:

Buonasera Laura, può lavorare questo modello con 2 capi di Belle, che appartiene al gruppo filati B, ottenendo la stessa consistenza di un capo del gruppo filati D, o anche 1 capo del gruppo A più 1 capo del gruppo C. Può vedere qui delle informazioni aggiuntive sui filati. Buon lavoro!

Ikuko 29.03.2017 - 08:48:

Please help me understand the crochet tension for this pattern. It says "DROPS CROCHET HOOK SIZE 5 MM – or the size needed so that the first 5 rows in A.1 measure approx. 12 cm along the middle chain-space." Does it means the bottom of the triangle is 12 cm where first 6chain ring in the middle ?

DROPS Design 29.03.2017 kl. 10:00:

Dear Mrs Ikuko, this means you should have 12 cm from the ring of chains (bottom of triangle as shown in diagram) vertically towards the tip (where you can read A.1 on diagram). Happy crocheting!

Denisa 27.01.2017 - 07:08:

Dobrý den, v návodu Calandria chybí, nebo se mi nezobrazuje schéma obrázku A.1. a A.X. Děkujii za odpověď.

DROPS Design 27.01.2017 kl. 07:58:

Dobrý den, děkuji za upozornění - schémata jsou doplněna. Příjemné háčkování! Hana

Jäta kommentaar mustrile DROPS 175-21

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.