DROPS Extra / 0-1242

Walking on Sunshine by DROPS Design

DROPS Fabel lõngast heegeldatud pitsmustriga põlvikud suurustele 35 – 43

Võtmesõnad: munadepüha, pitsmustriga, sokid,
DROPSi disain: mudel nr fa-343
Lõngagrupp A
----------------------------------------------------------
Suurus: 35/37 - 38/40 - 41/43
Talla pikkus: u. 22 - 24 - 27 cm
Soki kõrgus: u. 32 - 35 - 37 cm

Lõng: Garnstudio DROPS FABEL, 50 g/205 m
150 g kõikidele suurustele värv nr 111, sinep

DROPSi heegelnõel: 2 mm – või sobiv, et 28 sammast lai x 16 sm kõrge ning 28 kinnissilmust lai x 35 ks kõrge = 10 x 10 cm.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 2.50 € /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 2.90 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 7.50€. Loe edasi.

Juhend

HEEGELDAMISE NIPP
Asenda esimene ühekordne sammas (sm) ringil 3 ahelsilmusega. Lõpeta iga ring 1 aassilmusega kolmandasse ahelsilmusesse ringi algul.
Kannal pööra igal kinnisilmuste (ks) real, tehes 1 ahels.

MUSTER
Vaata skeeme A.1, A.2 ja A.3.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda 1 s nii – alusta 2 s enne silmusemärkijat: tee 1 ks/sm, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet (= 2 s heegelnõelal), siis tee järgmine ks/sm, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet, siis võta lõng ja tõmba läbi kõigi silmuste heegelnõelal = 1 s kahandatud.

KANNA KAHANDUSED
1. RIDA (= töö PP): tee 19-22-22 ks, nüüd jääb 8-9-9 ks reale, kahanda 1 ks - vaata kahandamise nippi = 20-23-23 ks. Pööra tööd.
2. RIDA (= töö PH): tee 12-14-14 ks, nüüd jääb 8-9-9 ks reale, kahanda 1 ks = 13-15-15 ks, pööra tööd.
3. RIDA: tee 12-14-14 ks, kahanda 1 ks, pööra piece.
Korda kolmandat rida kokku 12-14-14 korda, st kuni kõik silmused mõlemal pool keskmiseid 13-15-15 ks on kahandatud.
-------------------------------------

SOKID
Heegelda 98-105-112 ahels Fabel lõngaga ja ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahels-sse. * Tee 1 sm igasse esimesse 6 ahels-sse, jäta vahele 1 ahels *, korda * kuni * = 84-90-96 sm - loe KAHANDAMISE NIPPI.
Jätka nii: heegelda 12-15-18 sm, skeemi A.1A (= 5 sm), korda skeemi A.1B järgmisel 40 s (= 2 kordust laiuses), tee skeemi A.1C (= 15 sm), 12-15-18 sm. Jätka niimoodi mustriga.
Kui skeem A.1 on tehtud üks kord vertikaalselt, jätka skeemiga A.1 X.
SAMAL AJAL, kui töö pikkus on 5-5-5 cm, kahanda 1 s ringi alguses ja lõpus - loe KAHANDAMISE NIPPI. Korda kahandamist iga 2 cm järel veel 9-10-11 korda = 64-68-72 sm. JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!
Heegelda, kuni töö pikkus on 25-27-29 cm.
Nüüd heegelda kand kinnissilmustega edasi-tagasi esimeste 13-15-15 sm ja viimaste 14-16-16 sm kohale ringil. Tee 1 ks igasse ks-sse, kuni u 5-5,5-6 cm on tehtud kannasilmustel.
Paigalda 1 SM töösse, EDASI MÕÕDA SIIT!
Nüüd tee kanna kahandused - vaata ülevalt!

Pärast kanna kahandusi heegelda nii: tee 1 sm igasse 13-15-15 ks-sse kannal, tee 14-15-16 sm mööda kanna külge, 1 sm igasse 37-37-41 sm-sse jalapealsel ja tee 14-15-16 sm mööda teist kanna külge = 78-82-88 sm ringil. Paigalda SM mõlemale poole jalapealse 33-37-41 silmust.
Siis heegelda ringselt sambaid talla all ja skeemi A.2 jalapealse 33-37-41 sm kohale, SAMAL AJAL kahanda 1 sm mõlemal pool jalapealse 33-37-41 s. Korda kahandamist igal ringil veel 11-11-12 korda (12-12-13 kahandamist kokku) = 54-58-62 sm.
Heegelda, kuni töö pikkus on 19-21-23 cm SM-st kannal (= u. 3-3-4 cm jääb lõpuni).
Paigalda 1 SM mõlemale küljele nii, et 27-29-31 s on jalapealsel ja talla all.
Siis heegelda nii: tee 1 ring, tehes 1 ks igasse sm-sse, siis tee 1 ks igasse ks-sse, SAMAL AJAL kahanda 1 ks mõlemal pool mõlemat SM-i – vaata KAHANDAMISE NIPPI, korda kahandamist igal ringil veel 9-10-11 korda (10-11-12 kahandamist kokku) = 14 ks jääb.
Järgmisel ringil heegelda kõik kinnissilmused kahekaupa kokku Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.

Lõpuks heegelda ääris soki ülaserva, tehes skeemi A.3. Katkesta ja kinnita lõng, kui skeemi A.3 on tehtud vertikaalselt.
Heegelda teine sokk samamoodi.

Skeem

= ahelsilmus (ahels)
= ühekordne sammas (sm) sambasse
= sm sm-sse/ümber ahels
= kinnissilmus (ks) sambasse
= ks ümber ahelsilmuse
= see ring on selgitatud juhendis ja ei tehta


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-1242) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (5)

Elfrieda 04.09.2019 - 17:41:

Na 27 cm sok gehaakt te hebben moet je beginnen aan de hiel. Moet je daarvoor eerst afhechten en dan aanhechten aan de 1ste steek van de laatste 16st op de toer?

DROPS Design 08.09.2019 kl. 17:47:

Dag Elfrieda,

Ja dat klopt, je haakt de hiel aan de achterkant, dus zodat het midden van de hiel midden achter komt.

Kyla Hill 21.02.2019 - 03:18:

I finished the heel decrease, the next steps tell me to dc 15, 16, 41, and 16. I can't figure out where they are supposed to go and now I'm not even sure if I have done anything correctly! I have a photo of where I am at on this, if that helps. Thank you in advance!

DROPS Design 21.02.2019 kl. 10:19:

Dear Mrs Hill, after decrease for heel, work 1 st in each of the remaining 15 sts from heel, then work a total of 16 sts along the left side of heel, work 1 st in each of the 41 st for upper foot, a total of 16 sts along the right side of heel = there are now 88 sts and you have worked over all sts in the round for foot. Happy crocheting!

UneMailleEnLair 10.05.2017 - 10:58:

Merci pour ce joli modèle de chaussettes hautes. J'en ai fait une adaptation dans un fil de coton noir. A voir sur mon blog.

Manja 27.08.2016 - 10:16:

Het valt me op dat de 'naad' (overgang naar nieuwe toer) scheef loopt, dit is ook vrij logisch denk ik, omdat je telkens in 'de volgende' haakt, maar het ziet er niet zo mooi uit. Doe ik iets verkeerd, of hoort het zo?

DROPS Design 29.08.2016 kl. 11:51:

Hoi Manja. Je begint elke toer op dezelfde plek. De begin moet niet opschuiven. Plaats eventueel een markeerder zodat je weet waar de toer begint.

Beth Noll 03.06.2016 - 15:15:

I've gotten to the heel decrease portion of this pattern and I'm not able to make any sense of what I'm supposed to do after completing round 3. Can you please clarify how I am supposed to "Repeat 3rd row 12-14-14 times in total, i.e. Until all sts on each side of the middle 13-15-15 sc on heel are dec"?

DROPS Design 03.06.2016 kl. 15:33:

Dear Mrs Noll, repeat the row 3, ie work every row like this: 12-14 sc (see size) and dec 1 st (= crochet 2 sc tog) until all sts on each side have been worked - see also video below. Happy crocheting!

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-1242

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

#dropsfan galerii

DIY Häkelprojekt

Haus Of Crochet, Germany