DROPS / 170 / 41

Boardwalk by DROPS Design

Kahekordsest DROPS Paris lõngast heegeldatud pitsmustriga vaip

Võtmesõnad: pitsmustriga, vaibad,
DROPSi disain: mudel nr w-597
Lõngagrupp E või C + C
----------------------------------------------------------
Mõõdud: laius: 61-73 cm, pikkus: 100-123 cm
Lõng: Garnstudio DROPS PARIS, 50 g/75 m
800-900 g värv nr 101, helesinine

DROPSi heegelnõel: 6 mm – või sobiv, et 12 sammast x 6 rida kahekordse lõngaga = 10 x 10 cm
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% puuvill
alates 1.25 € /50g
DROPS Paris uni colour DROPS Paris uni colour 1.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Paris recycled denim DROPS Paris recycled denim 1.25 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 20.00€. Loe edasi.

Juhend

HEEGELDAMISE INFO
Iga ühekordsete sammaste (sm) rea alguses tee 3 ahelsilmust pööramiseks. Need ei asenda esimest sammast.
Iga kahekordsete sammaste (2xsm) rea alguses tee 4 ahelsilmust pööramiseks. Need ei asenda esimest 2xsm.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.6.
----------------------------------

VAIP
Heegelda 87-104 ahels (k.a 3 ahels pööramiseks) kahekordse Paris lõngaga. Tee esimene rida nii: tee 1 sm neljandasse ahels-sse heegelnõelast (= 1 sm ja 3 ahels pööramiseks), 1 sm igasse järgmisesse 6-2 ahels-sse, * jäta vahele 1 ahels, tee 1 sm igasse järgmisesse 6 ahels-sse *, korda *kuni* veel 10-13 korda = 73-87 sm.
Nüüd heegelda mustrit skeemi teisest reast nii - loe HEEGELDAMISE INFOT: heegelda skeemi A.1 (= 2 sm), skeemi A.2 (= 14 sm) 5-6 korda laiuses, skeemi A.3 (= 1 sm).
Kui terve skeem A.1-A.3 on tehtud vertikaalselt, jätka esimesest reast skeemil: tee skeemi A.4 skeemi A.1 kohale, tee skeemi A.5 skeemi A.2 kohale ja A.6 skeemi A.3 kohale. JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!
Kui mustrikordus A.X on tehtud 1 kord vertikaalselt, korda A.X veel 1-2 korda vertikaalselt. Töö pikkus on u. 77-101 cm.
Heegelda ülejäänud 9 rida skeemil A.4-A.6.
Nüüd heegelda 2 viimast rida mustrikordust A.X, siis tee 2 rida, heegeldades 1 sm igasse sambasse.
Töö pikkus on u. 100-123 cm. Katkesta ja kinnita lõng.

Skeem

= 1 ahelsilmus
= 1 ühekordne sammas (sm) sambasse
= 1 sm ahelsilmusesse/ahels-kaarde
= 2 sm kokku: tee 1 sm, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet (= 2 s heegelnõelal), siis tee veel 1 sm samasse sambasse, aga viimane lõnga läbitõmme tee läbi kõigi silmuste heegelnõelal
= esimene rida on kirjeldatud juhendis
= alusta siit
= tee 1 sm ümber ahels-kaare enne sammast, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet (= 2 s heegelnõelal), siis tee 1 sm sambasse, aga viimane lõnga läbitõmme tee läbi kõigi silmuste heegelnõelal (= 1 s heegelnõelal); tee 1 sm samasse sambasse, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet (= 2 s heegelnõelal), siis tee 1 sm ümber järgmise ahels-kaare, aga viimane lõnga läbitõmme tee läbi kõigi silmuste heegelnõelal
= 2 sm kokku: tee 1 sm esimesse sambasse, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet (= 2 s heegelnõelal), siis tee 1 sm järgmisse sambasse, aga viimane lõnga läbitõmme tee läbi kõigi silmuste heegelnõelal
= 1 kahekordne sammas (2xsm)


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 170-41) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (16)

Hilde Demolder 31.08.2020 - 20:33:

Beste, Ik wil het karpetje maken in de kleinste maat (61cm breed, 100cm lang). Op de foto zie ik een tapijtje met 4 patronen in de breedte. Als ik de instructies volg voor de kleinste maat, bekom ik een breedte van 73cm, (zoals de grootste maat) en met 5 patronen naast elkaar. Ik ben herbegonnen. Ik heb zelf omgerekend voor 4 patronen, en nu is mijn werkstuk 61 cm breed, zoals ik het wou. Er zit dus een foutje in de beschrijving.

Megan 07.05.2020 - 21:01:

Hi! I have noticed something: the fact that the pattern starts with two trebles and finishes with just one fits very well with the double trebles row, but on rows with the lace pattern, the first repetition in particular is very tight because the pattern requires to fit the two initial trebles on the one treble that ended the previous row. Any suggestions? Thanks for your amazing patterns. Megan

DROPS Design 08.05.2020 kl. 09:00:

Dear Mega, I'm not sure to understand properly your question sorry, but have you watched the video to A.1, A.2, A.3? This might help you to get the pattern right. Make sure to check and keep correct tension. Happy crocheting!

Lucia DAndrade 07.10.2019 - 17:53:

No entiendo porqué pide saltar 1 cad en la primera vuelta (* skip ch 1, work 1 dc in each of the next 6 ch *, repeat from *-* ).... espero su respuesta Gracias!

DROPS Design 08.10.2019 kl. 18:36:

Hola Lucia! Los puntos de cadena son ligeramente más angostos que otros puntos, y para evitar trabajar la orilla de montaje demasiado apretada, simplemente montamos más puntos para comenzar. El número de puntos será ajustado en la hilera siguiente para corresponder con el patrón y el esquema de medidas. Buen trabajo!

Anna Paola Majer 09.08.2019 - 14:59:

Buongiorno, ho quasi terminato il tappeto e devo ultimare l' ultima riga. il mio dubbio è questo: ho iniziato con 87 catenelle, che sono diventate 73, seguendo le indicazioni. Ora sul lato opposto del tappeto devo ripristinarne 87, per simmetria? Come faccio a fare i 14 aumenti? Grazie!

DROPS Design 09.08.2019 kl. 18:16:

Buongiorno Anna Paola, non deve aumentare per tornare ad 87 maglie. A questo link può leggere perchè vengono avviate più catenelle del necessario. Buon lavoro!

Claire 21.01.2019 - 15:44:

Bonjour, Après le rang de DB, on pique dans l'arceau puis dans la B ? Sur la vidéo on dirait que les 2 B sont dans l'arceau.... Merci d'avance.

DROPS Design 21.01.2019 kl. 16:33:

Bonjour Claire, après le rang de DB, on crochète 1 B dans chaque maille (= 2ème symbole) et 1 B autour de l'arceau/de la ml (= 3ème symbole), on va donc crocheter ici en piquant dans l'arceau. Bon crochet!

Niamh 01.11.2016 - 04:18:

In the photo, and the chart, the points on the top "v" shapes are different than those on the bottom "v" shapes ie the rug does not look symmetrical? Is this correct as when it's finished it gives the appearance that an error has been made, when in fact the pattern has been followed correctly?

DROPS Design 01.11.2016 kl. 14:31:

Dear Niamh, there's no error, it has been designed like that, but you are welcome to make your own edit if you like to. Happy crocheting!

Danni Rekeweg 23.06.2016 - 17:15:

I do not understand the instructions or the graph. Do I work the graph right to left, then left to right, or up then down ? The instructions say when entire A1-A3 have been worked vertically.. Also the picture shows a few solid rows, then what looks like a dc, ch1 repeat design then a V design..., but I do not see that on the graph. I have crocheted for 40 years, but I am stumped on this one.

DROPS Design 24.06.2016 kl. 08:34:

Dear Mrs Rekeweg, start reading diagram on the bottom corner on the right side towards the left from RS and from the left towards the right from WS. 1st row = row with the arrow (the one with the star has already been worked). Then work 1 time the diagrams A.1, A.2 and A.3 in height (= 15 rows), then work diagrams A.4, A.5 and A.6 in height, repeating first A.X a total of 2 times then finish the 9 last rows in A.4-A.6, then work 2 last rows in A.1 and 2 rows with dc (so that work ends with same pattern it beg). Happy crocheting!

Tatiana Alanko 07.05.2016 - 21:37:

Hei. Miten voisi käydä niin että virkkaamaalla ensimmäistä kerrosta (104) tulee tuplampi vähemmän silmukoita? Miten saadaan just 87 silmukkaa - en tajunnut sitä? Ja jos virkkaa pienempaa kokoa niin tulee liian kireä eikä suora linja jos seuraa täsmälleen ohjeetta? Katsoessani kuvaa niin ei näytä että ensimmäinen kerros virkattu kuin ohjeessa. Selitäkää ystävällisesti. Kiitos.

DROPS Design 11.05.2016 kl. 14:16:

Hei! Ensimmäisellä kerroksella virkataan pylväitä ja samalla ketjusilmukoita jätetään tasaisin välein virkkaamatta, jolloin s-luku vähenee. Kunhan virkkaat ohjeen mukaan ja tiheytesi on oikea, työhön tulee 87 pylvästä ja reunasta tulee tasainen. Voit aina pyytää lisää apua paikallisesta DROPS liikkeestäsi.

Gian Luigi PELLEGRINI 20.03.2016 - 16:11:

170-41 .a in ognuna delle 6-2 cat successive, * saltare 1 cat, 1 m.a in ognuna delle 6 cat successive *, ripetere da *-* altre 10-13 volte = 73-87 m.a. per favore potrei avere informazioni sulla spiegazione 6-2 succ saltare 1 cat e tutta la spiegazione grazie molte e poi 73-87 m a si riferiscono alle due misure grazie ancora

DROPS Design 20.03.2016 kl. 16:28:

Buon giorno Gian Luigi. Se sta seguendo la taglia più piccola, deve lavorare 6 m.a, una in ognuna delle 6 cat; se sta lavorando la taglia più grande lavora 2 m.a nelle 2 cat successive. Il primo numero fa riferimento alla taglia piccola, il secondo alla grande. Quando trova indicato: saltare una cat, non deve lavorare in quella cat, ma passa a quella successiva. Buon lavoro!

Gian Luigi PELLEGRINI 20.03.2016 - 13:52:

1 m.a nella 4a cat dall’uncinetto (= 1 m.a e 3 cat per girare il lavoro), 1 m.a in ognuna delle 6-2 cat successive, * saltare 1 cat, 1 m.a in ognuna delle 6 cat successive *, ripetere da *-* altre 10-13 volte = 73-87 m.a.

DROPS Design 20.03.2016 kl. 14:33:

Buongiorno Gian Luigi. Il conteggio delle m.a è corretto. Le prime 3 cat non contano come una m.a; lavora 1 m.a nella quarta cat, 6-2 m.a (in tutto 7-3 m.a). Ripete la sequenza *saltare una cat, una m.a in ognuna delle 6 cat successive*, in tutto 11-14 volte (quindi 66-84 m.a). Quindi in tutto: 73-87 m.a. Ci riscriva se non era questo il problema. Buon lavoro!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 170-41

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.