DROPS / 164 / 38

Maggie Blues by DROPS Design

Komplekt: DROPS Karisma lõngast kootud valepalmikutega müts, kaelussall ja kindad

DROPS disain: mudel nr u-779
Lõngagrupp B
----------------------------------------------------------
MÜTS
Suurus: S/M - M/L
Peaümbermõõt: 54/56 - 56/58 cm
Lõng: Garnstudio DROPS KARISMA, 50 g/100 m
100 g kõikidel suurustel värv nr 50, roheline
DROPS suka- ja ringvardad (40 cm): 4 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 21 s x 28 rida parempidises koes = 10 x 10 cm
DROPS ringvardad (40 cm) : 3,5 mm – sooniku jaoks
---------------------------
KINDAD
Suurus: S/M - M/L
Lõng: Garnstudio DROPS KARISMA, 50 g/100 m
100 g kõikidel suurustel värv nr 50, roheline
DROPSi sukavardad: 3,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 22 s x 30 rida parempidises koes = 10 x 10 cm
DROPSi sukavardad: 3 mm – sooniku jaoks
-----------------------------
KAELUSSALL
Suurus: üks-suurus
Mõõdud: allääre ümbermõõt: 100 cm, ümbermõõt ülaserval: 67 cm
Kõrgus: u. 30 cm
Lõng: Garnstudio DROPS KARISMA, 50 g/100 m
150 g värv nr 50, roheline
DROPS ringvardad (60 cm) : 4 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 21 s x 28 rida parempidises koes = 10 x 10 cm
DROPS ringvardad (60 cm) : 3,5 mm – sooniku jaoks
-----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 2.50 € /50g
DROPS Karisma uni colour DROPS Karisma uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Karisma mix DROPS Karisma mix 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 17.50€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeemi A.1. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt (töö PP) ja näitab iga rida.
----------------------------

MÜTS
Kootakse ringselt ring- ja sukavarrastega. Loo 108-117 s 3,5 mm ringvarrastele Karisma lõngaga. Koo skeemi A.1a (= 12-13 kordust laiuses).
Kui skeem A.1a on tehtud 1 kord vertikaalselt, võta 4 mm ringvardad ja jätka skeemiga A.1b. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö pikkus on 15-16 cm, kahanda 1 s igal ph-osal, kududes 2 ph kokku (= 12-13 s kahandatud). Korda kahandamist iga 2 cm järel veel 4 korda mõlemal suurusel = 48-52 s.
Kui mütsi kõrgus on 25-26 cm, koo kõik silmused kahekaupa pr kokku = 24-26 s. Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.

PAEL
Lõika 2 lõngajuppi pikkusega 1 m. Keeruta lõngad kokku kuni suudad, murra pooleks ja lase keerduda. Tee mõlemasse otsa sõlm. Kinnita pael mütsi alläärde (mustri ja sooniku vahele), tee seos, pane paelte otstesse väiksed tutid.

__________________________________________________________

KINDAD
MUSTER
Vaata skeeme A.2 ja A.3.

KASVATAMISE NIPP
Kasvata 1 s, tehes õhksilmuse, järgmisel real koo õs keerdsilmusena, et ei tekiks auku.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda nii: alusta 3 s enne silmusemärkijat (SM) ja koo 2 pr kokku, 2 pr (SM on nende 2 silmuse vahel), tõsta 1 s pr võttega kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle.
-----------------------------

PAREM KINNAS
Loo 47-47 s 3 mm varrastele Karisma lõngaga ja koo 1 ring parempidi.
Siis koo soonikut (2 pr/2 ph) esimesel 26 silmusel (lõpus tee 2 pr), koo skeemi A.2 järgmisel 17 s, 2 pr, 2 ph. Koo soonikut 6-7 cm.
Koo järgmine ring nii: * 2 pr, 2 ph kokku, 1 õs *, korda *kuni* esimesel 24 s, 2 pr, * 2 ph kokku, 1 õs, 3 pr *, korda *kuni* järgmisel 15 s, 2 ph kokku, 1 õs, 2 pr, 2 ph kokku, 1 õs.
Võta 3,5 mm sukavardad ja koo järgmine ring nii: 26 s parempidises koes (= peopesa), skeemi A.3 (= 17 s) ja 4 s parempidises koes, koo õs pr, et tekiks auk. Jätka niimoodi mustriga.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö pikkus on 13-14 cm, kasvata 1 s mõlemal pool ringi esimest silmust pöidla jaoks - loe KASVATAMISE NIPPI. Korda kasvatamist pöidla jaoks (2 s ringil) igal teisel ringil kokku 4-5 korda = 57-59 s.
Nüüd tõsta 11-13 pöidlasilmust silmustehoidjale. Jätka ringselt, SAMAL AJAL loo 1 uus silmus pöidlasilmuste taha järgmisel ringil = 47-47 s.
Kui kinda kõrgus on u. 26-28 cm (proovi kinnast kätte, u. 4 cm on lõpuni), paigalda 1 silmusemärkija (SM) pärast ringi esimest silmust ja 1 SM pärast 24. s.
Nüüd kahanda 1 s mõlemal pool mõlemat SM-i - loe KAHANDAMISE NIPPI (= 4 s kahandatud). Korda kahandamist igal teisel ringil veel 2 korda mõlemal suurusel ja siis igal ringil 3 korda = 23 s jääb vardale.
Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.

PÖIAL
Tõsta 11-13 pöidlasilmust tagasi 3,5 mm sukavarrastele. Koo vardale veel 4-3 s pöidla tagant = 15-16 s. Koo parempidises koes, kuni pöidla kõrgus on u. 4,5-5 cm (proovi kinnast kätte, u. 0,5 cm jääb lõpuni). Koo 2 ring pr, SAMAL AJAL koo kõik silmused kahekaupa pr kokku mõlemal ringil = 4-4 s jääb vardale. Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.

PAEL
Lõika 2 lõngajuppi pikkusega 1,5 m. Keeruta lõngad kokku kuni suudad, murra pooleks ja lase keerduda. Tee mõlemasse otsa sõlm. Punu pael läbi augurea ja tee seos kinda peale. Pane paelte otstesse tutid.

VASAK KINNAS
Loo silmused ja koo nagu parem kinnas, aga kasvata pöidla jaoks mõlemal pool 22. silmust ringil.
__________________________________________________________

KAELUSSALL

MUSTER
Vaata skeeme A.4 ja A.5.
----------------------------

KAELUSSALL
Kootakse ringselt ringvarrastega. Loo 209 s 3,5 mm ringvarrastele Karisma lõngaga. Koo skeemi A.4 5 cm, skeemi A.4 viimasel ringil kahanda 1 s igal ph-osal, kududes 2 ph kokku = 171 s.
Võta 4 mm ringvardad. Siis koo skeemi A.5 (= 19 kordust). JÄLGI KOETIHEDUST!
Jätka mustriga. Kui töö pikkus on 10 cm, kahanda 1 s iga ph-osa vasakul serval = 152 s. Korda kahandamist kordamööda iga ph-osa paremal ja vasakul serval, kui töö pikkus on 15 ja 20 cm = 114 s.
Kui töö pikkus on 25 cm, võta 3,5 mm ringvardad ja koo nii: * 3 ph, 3 pr *, korda *kuni*.
Koo soonikut 5 cm, siis koo silmused soonikkoes maha. Töö pikkus on 30 cm kokku.

Skeem

= parempidine silmus (pr)
= pahempidine silmus (ph)
= 1 õs kahe silmuse vahele
= silmust ei ole, jäta see ruut vahele
= 3 ületõstmisega kokku (tõsta 1 s kudumata parempidi, 2 pr, tõsta kudumata silmus üle)


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 164-38) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (13)

Michèle 29.02.2020 - 08:36:

Depuis des années je tricote drops sans problème majeur. Mais ce modèle est trop étroit sur les épaules un vrai gâchis. A retirer de votre site.

Mary 07.11.2017 - 19:52:

Bleiben beim Fäustling bei der Abnahme die 15 Maschen des Musters erhalten?

DROPS Design 08.11.2017 kl. 08:49:

Liebe Mary, ich verstehe leider nicht Ihre Frage richtig, das Muster A.3 ist über 17 M gestrickt, diese Maschen wird bis Ende vom Fäustling so gestrickt, dh auch wenn Sie auf beiden Seiten abnehmen. Viel Spaß beim stricken!

Hanna 10.12.2016 - 23:03:

Lisäys käsineen ohjeeseen; ilmeisesti silmukkamäärä ei täsmää s/m ja m/l koossa kummassakaan. Tekstissä 26 silmukan jälkeen pitäisi tehdä 3o2n ei 2o2n mitä tekstissä sanotaan, jos noudatetaan kaaviota.

Hanna 10.12.2016 - 22:42:

Hei, käsineen alun silmukkamäärissä näyttäisi olevan virhe. Virheen huomaan kun alkaa tekemään joustinneuletta ensin 26 ja sitten 17 silmukalla. Eli S/M koossa pitäisi olla 43 silmukkaa eikä suinkaan 47 silmukkaa.

Dominique 18.08.2016 - 10:16:

Bonjour Je tricote le modele des moufles et commence les diminutions de part et d'autre de la 1 ere maille du tour et 24 eme. Je ne comprends pas car on diminue dans le point fantaisie d'un seul coté au debut. Pouvez vous m'expliquer si je fais une erreur quelque part ? Merci

DROPS Design 18.08.2016 kl. 10:28:

Bonjour Dominique, on diminue avant et après le 1er et le 24ème marqueur, soit 4 m diminuées par tour = 1 m au début et à la fin de la paume + 1 m au début et à la fin du dos de la main. Bon tricot!

Dominique 17.08.2016 - 20:12:

Bonjour Je tricote le modele des moufles et commence les diminutions de part et d'autre de la 1 ere maille du tour et 24 eme. Je ne comprends pas car on diminue dans le point fantaisie d'un seul coté au debut. Pouvez vous m'expliquer si je fais une erreur quelque part ? Merci

M.Seppänen 17.01.2016 - 20:03:

Mitä tarkoittaa mallineuleen ruutupiiroksessa merkintä/sanat;ei enää s, jätä tämä ruutu väliin ? Kuinka "jätetään väliin" Kiitos jo etukäteen vastauksesta-neuvosta.

DROPS Design 18.01.2016 kl. 17:12:

Tämä musta ruutu on mukana piirroksessa, jotta piirroksesta tulisi selkeämpi. Neuleessa tätä silmukkaa ei enää ole (koska se kavennettiin edellisellä kerroksella pois työstä), eli neuloessa siirryt heti seuraavan ruudun kohdalle ja neulot jatkossa nurjia silmukoita.

Oskar 27.12.2015 - 22:01:

Man har stickat ihop till 2 maskor.

Solveig Hansson 27.12.2015 - 18:31:

Hur kan man i mönster A5 göra ett omslag mellan 2 maskor som inte finns eftersom man i varvet före har stickat ihop 3 maskor till en maska?

DROPS Design 05.01.2016 kl. 08:38:

Hej. Du har på varvet innan stickat ihop 3 maskor till 2 maskor, omslaget på nästa varv görs alltså mellan dessa två maskor. Lycka till!

Merce 30.11.2015 - 20:32:

En este dibujo, --- = desl 1 pt como de derecho, 1 d., pasar el pt desl por encima. Esto se debería hacer con 3 puntos, y sólo mencionan 2. ¿Me podrían aclarar? muchas gracias.

DROPS Design 03.12.2015 kl. 10:00:

Hola Merce, He repasado el patrón y tienes razón. Hay un error que voy a corregir ahora mismo. En lugar de 1 derecho, son 2 derechos en el medio. Gracias por escribir y perdona las molestias.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 164-38

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.