DROPS / 156 / 47

Mathilde by DROPS Design

DROPS Big Merino lõngast kootud ripskoes sall ja patentkoes müts

DROPS disain: mudel nr mb-015
Lõngagrupp C või A + A
-----------------------------------------------------
MÜTS
Suurus: S/M - M/L - L/XL
Peaümbermõõt: 54/56 – 56/58 – 58/60 cm
Lõng: Garnstudio DROPS BIG MERINO, 50 g/75 m
150 g kõikidele suurustele, värv nr 09, lavendel

DROPSi SUKA- ja RINGVARDAD (40 cm): 5,5 mm - või sobivad, et koetihedus oleks 16 s x 30 rida ripskoes = 10 x 10 cm.
DROPSi RINGVARDAD (40 cm): 5 mm - äärise jaoks.
--------------------
SALL
Suurus: üks suurus
Mõõdud:
Laius: 140 cm
Kõrgus keskel: 35 cm
Lõng: Garnstudio DROPS BIG MERINO, 50 g/75 m
250 g värv nr 09, lavendel

DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 5,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 16 s x 30 rida ripskoes = 10 x 10 cm.
-----------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 3.45 € /50g
DROPS Big Merino mix DROPS Big Merino mix 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Big Merino uni colour DROPS Big Merino uni colour 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 10.35€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi. 1 ripsivall = 2 rida parempidi.

RIPSKUDE (ringselt kududes): koo 1 ring parempidi ja 1 ring pahempidi, korda neid kahte ringi.

PATENTKUDE (ringselt kududes - mütsil):
1. RING: * koo 1 õs, tõsta 1 s ph kudumata, 1 pr *, korda *kuni*.
2. RING: * koo ph kokku õs ja kudumata silmus, 1 õs, tõsta 1 s ph kudumata*, korda *kuni*.
3. RING: * 1 õs, tõsta 1 s ph kudumata, koo pr kokku õs ja kudumata silmus, 1 õs, *, korda *kuni*.
Korda 2. ja 3. ringi.

PATENTKUDE (ringselt kududes - sallil)
1. RING: 1 s ripskoes, *1 pr, 1 õs, tõsta 1 s kudumata pahempidi *, korda *-* kuni jääb 2 s, lõpetuseks 1 pr ja 1 s ripskoes.
2. RIDA: 1 s ripskoes, * 1 õs, tõsta 1 s kudumata pahempidi, koo õs ja kudumata silmus pr kokku *, korda *-* kuni jääb 2 s, lõpetuseks 1 õs, tõsta 1 s kudumata pahempidi, 1 s ripskoes.
3. RIDA: 1 s ripskoes, * koo õs ja kudumata silmus pr kokku, 1 õs, tõsta 1 s kudumata pahempidi *, korda *-* kuni jääb 3 s, koo õs ja kudumata silmus pr kokku, 1 s ripskoes.
Korda 2. ja 3. rida.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda parempidisel real, kududes 2 pr kokku.
--------------------------

MÜTS
Kootakse ringselt suka- ja ringvarrastega.
Loo 5 mm ringvarrastele 78-82-86 silmust Big Merino lõngaga. Koo ripskoes.
Kui töö pikkus on 5 cm, koo 3 cm parempidises koes.
Võta 5,5 mm ringvardad ja koo ringselt PATENTKOES - vaata selgitust ülevalt, kuni töö pikkus on 23 cm kokku – lõpeta pärast patentkoe 3. rida.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Siis koo ripskoes ja kahandusi nii: kahanda 10 s ühtlaste vahedega järgmisel pr ringil – loe kahandamise nippi! Korda kahandamist pärast 4 ringi = 58-62-66 s.
Siis kahanda 10 s ühtlaste vahedega igal teisel ringil 3 korda = 28-32-36 s. Siis koo kõik silmused kahekaupa kokku, kuni jääb 10-10-12 s.
Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.

ÜHENDAMINE
Keera ripskoes äär tagasi ja kinnita loomise rida parempidise ringi külge. Jälgi, et äär ei jääks liiga pingule. Katkesta ja kinnita lõng. Mütsi kõrgus on u 26-27-28 cm.
__________________________________________________

SALL
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega. Koo kõik silmused ja õhksilmused parempidi.
Loo üles 9 silmust 5,5 mm ringvardale Big Merino lõngaga. Koo järgmiselt:
1. RIDA (töö PP): 1 pr, 1 õs, 3 pr, 1 õs, 1 pr (= keskmine silmus), 1 õs, 3 pr, 1 õs ja 1 pr = 13 s (= 4 s kasvatatud). Paigalda silmusemärkija (SM) keskmisele silmusele.
2. RIDA (= töö PH pool): 1 pr, 1 õs, koo kuni jääb 1 s, 1 õs ja 1 pr = 2 s kasvatatud.
3. RIDA: 1 pr, 1 õs, koo pr kuni keskmise silmuseni, 1 õs, 1 pr (keskmine silmus), 1 õs, koo pr kuni jääb 1 s, 1 õs ja 1 pr = 4 s kasvatatud.
Korda 2. ja 3. rida, kuni töö on u 31 cm kõrge keskmise silmuse kohalt mõõtes. JÄLGI KOETIHEDUST!
Siis koo patentkude edasi-tagasi - vaata ülevalt.
Kui on kootud 4 cm - viimane rida on patentkoe 2. rida, koo silmused soonikkoes maha. NB! Koo õhksilmused pahempidi maha.
Katkesta ja kinnita lõng.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 156-47) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (19)

Ulla Siburg 28.02.2020 - 10:42:

Auf der Abbildung hat das Tuch einen Rand. Wie wird dieser gestrickt. Kann ich die Anleitung dazu bekommen? Dankeschön.

DROPS Design 28.02.2020 kl. 13:17:

Liebe Frau Siburg, das Tuch endet mit 4 cm Vollpatent - die Anleitung dafür finden Sie unter VOLLPATENT (in Hin- und Rück-R gestrickt - gilt für das Tuch): am Anfang der Anleitung. Viel Spaß beim stricken!

Alessia Laudo 20.12.2019 - 14:29:

O forse sono io che mentre lavoro non capisco come sarà una volta finito?e' quello che intendete per bloccaggio? Ancora grazie

DROPS Design 20.12.2019 kl. 20:51:

Buonasera Alessia, il bloccaggio serve a portare in forma il lavoro una volta finito e a mettere in risalto la lavorazione. Buon lavoro!

Alessia Laudo 20.12.2019 - 14:11:

Sopra rispondete "Buonasera Paola, lo scialle è lavorato dal bordo superiore verso la punta, per cui quando inizia le coste inglesi sta iniziando a lavorare il bordo inferiore". Ma deve essere sbagliato.si parte dalla punta/poche maglie al lato lungo dopo aumenti.le coste sarebbero lungo lato lungo...no sui bordia V. Come si fa qs modello?graziee

DROPS Design 20.12.2019 kl. 20:51:

Buonasera Alessia, la risposta precedente è corretta, lo scialle si lavora dall'alto in basso. Quando si arriva ad un'altezza di 31 cm , misurati lungo la maglia centrale, si lavora il bordo a coste inglesi. Buon lavoro!

Patricia Olivia Fuchs 28.07.2019 - 01:07:

Vielen Dank für die superschnelle Antwort, ich bin dann in diesem Fall nämlich bereits bei 21 cm :-)

Patricia Olivia Fuchs 27.07.2019 - 22:48:

Noch eine Frage zu der Mütze, bitte: "bis zu einer Gesamthöhe von 23 cm im VOLLPATENT in Runden str". Von wo aus gemessen? Ab Anschlagkante oder meinen Sie 23 cm für den patentgestrickten Teil? Oder von dort, wo glatt rechts gestrickt wurde? Vielen Dank für Ihre rasche Antwort! Tolles Design!!!

DROPS Design 28.07.2019 kl. 00:12:

Liebe Frau Fuchs, "Gesamthöhe" meint wirklich die gesamte Höhe :-), also 23 cm ab der Anschlagkante. Viel Spaß beim Weiterstricken!

Patricia Olivia Fuchs 11.07.2019 - 09:22:

Alles klar, vielen Dank!!!

Patricia Olivia Fuchs 09.07.2019 - 21:34:

Guten Tag, "Die Krausrippenkante unten nach innen umschlagen und in der letzten Runde mit glatt re anheften." Was meinen Sie mit "glatt rechts anheften"? Gibt es dazu ein Video?

DROPS Design 10.07.2019 kl. 09:15:

Liebe Frau Fuchs, die Krausrippenkante falten Sie in der Innenseite (Rückseite) wie z.B. mit so einer gefaltete Kante - dh die Krausrippen werden dann nach innen gefaltet und an der letzten Runde glatt rechts angenäht. Viel Spaß beim fertigstellen!

Antoine 29.01.2019 - 15:17:

Pouvez vous m expliquer plus clairement : "terminer après un tour 3 des côtes anglaises" merci

DROPS Design 29.01.2019 kl. 16:41:

Bonjour Antoine, le dernier tour tricoté doit être le tour 3 des côtes anglaises. Bon tricot!

Ginette Martiné 08.01.2018 - 11:11:

Bonjour dans quel sens faut il tricoter ?ne faut il pas tricoter d'abord commencer par les cotes anglaises merci pour votre réponse

DROPS Design 08.01.2018 kl. 14:08:

Bonjour Mme Martiné, le châle se tricote de haut en bas en commençant par la partie point mousse, et en augmentant 2 m tous les rangs sur l'envers et 4 m tous les rangs sur l'endroit (= en répétant les rangs 2 et 3) jusqu'à 31 cm, on termine ensuite par la bordure en côtes anglaises. Bon tricot!

Domi 19.11.2016 - 11:52:

Posso usare il filato Nepal con aghi 5.5 mm per lo scialle anche se vengono suggeriti quelli del n.5 ? Grazie per la risposta.

DROPS Design 19.11.2016 kl. 12:13:

Buongiorno Domi. Sì, verifichi anche che il.suo campione coincide con quello indicato nel modello per avere un risultato simile. Buon lavoro!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 156-47

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.