DROPS Baby / 25 / 25

First Impression Booties by DROPS Design

DROPS BabyMerino lõngast kootud ripskoes papud suurustele enneaegne kuni 4 aastane

Võtmesõnad: sussid,
DROPSi disain: muster nr bm-060-by
Lõngagrupp A
------------------------------------------------------
Suurus (enneaegne) 0/1 - 1/3 - 6/9 - 12/18 kuune (2 - 3/4) aastane
Jalalaba pikkus: (8) 9-10-11-12 (14-16) cm
Lõng: Garnstudio DROPS BABY MERINO, 50 g/175 m
50 g kõikidele suurustele, värv nr 02, naturaalvalge
50 g kõikidele suurustele, värv nr 28, hele münt

DROPSi PIKAD VARDAD: 2,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 26 s x 34 rida ripskoes = 10 x 10 cm.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% vill
alates 3.45 € /50g
DROPS Baby Merino uni colour DROPS Baby Merino uni colour 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Baby Merino mix DROPS Baby Merino mix 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 6.90€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi. 1 ripsivall = 2 rida parempidi.

TRIIBUD
* 4 rida valgega, 2 rida mündirohelisega *, korda * kuni *.
---------------------------

PAPUD
Kootakse edasi-tagasi, alustades kannaosast.
Loo (44) 44-48-52-52 (56-56) silmust 2,5 mm mündirohelise lõngaga. Koo 1 rida pahempidi töö PH poolt, võta valge lõng ja koo soonikut töö PP poolt järgmiselt: 1 pr, * soonik 2 ph/2 pr*, korda * kuni *, kuni jääb veel 3 silmust, lõpetuseks tee 2 ph ja 1 ääresilmus ripskoes.
Jätka niimoodi soonikuga (5) 5-5-6-6 (7-8) cm – järgmine rida on töö PH poolt.
Koo 1 rida ph töö PH, SAMAL AJAL kahanda ühtlaste vahedega 14 s kõikidel suurustel = (30) 30-34-38-38 (42-42) s.
Järgmisel töö PP real koo aukude rida järgmiselt: 1 pr, * 2 pr kokku, 1 õs *, korda *-* kuni 1 s jääb ja lõpetuseks tee 1 pr. Koo 1 rida ph töö PH ja katkesta lõng.

Nüüd tõsta äärmised (11) 11-12-13-13 (15-15) s mõlemal serval silmusehoidjale. Koo (3) 3,5-4-4,5-5,5 (6,5-8) cm ripskoes, keskmistel (8) 8-10-12-12 (12-12) silmustel koo SAMAL AJAL triipe – vaata ülevalt (viimane triip on mündiroheline), katkesta lõng.
Järgmine töö PP rida koo valgega: koo silmusehoidjal olevad silmused ühel serval, korja vardale (7) 9-10-11-13 (16-21) s mööda keskmise osa külge, koo (8) 8-10-12-12 (12-12) s vardal (= esiosa), korja vardale (7) 9-10-11-13 (16-21) s mööda keskmise osa teist külge ja koo viimased silmused silmustehoidjalt = (44) 48-54-60-64 (74-84) s vardal.
Koo (2,5) 3-3-4-5 (5-5) cm ripskoes kõigil silmustel, SAMAL AJAL koo triipe (alusta valgega).
SAMAL AJAL pärast (1) 1,5-1,5-2-3 (3-3) cm kahanda igal teisel real (st. igal töö PP poolsel real) kuni töö lõpuni järgmiselt: kahanda 1 s rea alguses ja lõpus, kududes 2 pr kokku ääresilmuse kõrval. Lisaks koo kokku 2 pr silmust mõlemal pool 2 keskmist silmust real (= 4 s kahandatud igal teisel real) = u. (32) 36-42-48-52 (62-72) s jääb reale.
Koo silmused maha ja õmble talla alt ning kannalt kokku.
Koo teine papu samamoodi.

PAELAD
Lõika 3 mündirohelist lõngajuppi pikkusega 1 meeter. Keeruta lõngad kokku kuni suudad, murra pooleks ja lase keerduda. Tee mõlemasse otsa sõlm. Punu läbi augurea - alusta eest keskelt.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Baby 25-25) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (15)

Carmen 11.06.2020 - 05:29:

Cuantos surcos hay que tejer desde que se toman los puntos del costado del empeine hasta rematar?

DROPS Design 14.06.2020 kl. 23:41:

Hola Carmen. Como cada tejedora tiene una tensión del tejido diferente, indicaremos cuantos cm hay que trabajar en cada parte y no cuantas filas/vueltas. Tienes un video tutorial completo bajo el patrón que te puede ayudar con la labor.

Jeanette Bøllingtoft 31.10.2019 - 00:28:

Jeg vil helst strikke på p 4 eller 4 1/2. Hvad er maskeantal i 2 tråde baby merino ? eller merino extra fine ? eller merino cotton ?

DROPS Design 31.10.2019 kl. 09:37:

Hej Jeanette, hvis du søger på tøfler - baby - garngruppe B så får du små søde babytøfler op i DROPS Merino Extra Fine :)

Ann Charlotte 05.02.2017 - 09:06:

Veldig enkel og fin oppskrift! ☺ Veldig bra med de filmene som viser fram de forskjellige stegene om man er litt usikker. Ungen i huset her ble veldig fornøyd med disse tøflene og gode å ha på bena. Anbefales å prøvd 👍

Elisa 29.09.2016 - 03:13:

Hej! Inden jeg skal sætte masker på tråd, står der at jeg skal klippe tråden (den jeg har strikket med), hvordan undgår jeg at det går op? Når jeg så skal fortætte med de 8 midterste masker, hvordan starter jeg så op igen efter at jeg har klippet tråden? Jeg håber I kan hjælpe mig. vh Elisa

DROPS Design 13.10.2016 kl. 16:07:

Hej Elisa. Hvis du lader et stykke traad haenge (10-15 cm) naar du klipper gaar det ikke op. Du starter forfra igen med en ny traad, og starter med at strikke som för. Lad ogsaa her et godt stykke traad haenge som du kan haefte senere.

Vicenta 13.03.2016 - 22:22:

Estos peucos son preciosos pero estoy atascada después de tejer las 7 líneas centrales en punto musgo, a dos colores he visto el video de levantar puntos en el lateral pero no entiendo el paso siguiente colocar los 11 puntos en espera

DROPS Design 16.03.2016 kl. 09:36:

Hola Vicenta, Habíamos pasado 11 pts de cada lado a 2 agujas auxiliares. Después de terminar la parte central, comenzamos con la parte de la planta del pie. Empezamos en uno de los lados trabajando los pts desde una de las agujas auxiliares, después levantamos pts de uno de los lados de la pieza central (empeine), trabajamos los pts centrales del empeine, levantamos pts del otro lado del empeine, trabajamos los pts desde la segunda aguja auxiliar.

Hannie V Ballegooy 22.01.2016 - 23:46:

Hoe nemen jullie alle steken weer op de naald bij de slofjes doe je dat met een rond breinaald ?

DROPS Design 26.01.2016 kl. 15:13:

Hoi Hannie. Je zou ze kunnen opnemen met de ene naald (het rekt een beetje de eerste paar naalden), vind je het onprettig, dan kan je ze verdelen over 3 naalden zonder knop of een rondbreinaald.

Lourdes 18.09.2015 - 22:28:

Ha estat un treball molt bonic. És un bon disseny . No té complicació.

Silvia 21.04.2015 - 14:28:

Hola, he mirado el video y se ve perfectamente como se cojen los puntos del lateral , es estupendo, pero es imposible cojer en la aguja los puntos que habia separado, cojer los puntos de un lateral, los puntos centrales , cojer puntos del otro lateral y los otros puntos que estaban separados en otra aguja. Estaria muy agradecida si me explican como hacerlo. Gracias.

Silvia 16.04.2015 - 15:33:

Buenas tardes, agradecere respondan a pregunta que envie para poder seguir tejiendo los patucos. Muchas gracias

DROPS Design 20.04.2015 kl. 10:10:

Hola Silvia, también puedes guiarte por el vídeo del modelo 25-4 de bebé

Silvia 14.04.2015 - 17:22:

He seguido el patron y perfecto el elastico , el calado para la cinta y el empeine pero a partir de ese momento imposible seguir. Mo se pueden cojer los puntos que he dejado en los imperdibles , ni los de los laterales. En la tienda que venden la lana no han sabido tampoco decirme como seguir. Agradecere me enseñen como hacerlo Espero sus instrucciones Evidencia perfectamente el afecto que me tienes!!! Muchas gracias

DROPS Design 20.04.2015 kl. 10:01:

Hola Silvia, en el apartado de vídeos al lado de los materiales tienes unos cuantos ejemplos que te ayudan a tejerlos. También puedes usar ag circulares o de doble punta que son un poco más flexibles. La parte de abajo también se puede trabajar en redondo. En el patrón 150-4 tienes un video explicativo. La técnica es la misma aunque sea un patrón de adulto.

Jäta kommentaar mustrile DROPS Baby 25-25

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.