DROPS / 154 / 12

Rose Fields by DROPS Design

DROPS Merino Extra Fine või Sky lõngast heegeldatud õlasall

Võtmesõnad: õlasallid, pitsmuster,
DROPSi disain:
muster nr me-066
------------------------------------------------------
Lõngagrupp B
Kõrgus keskel: u 60 cm
Laius: u 165 cm
Lõng: Garnstudio DROPS MERINO EXTRA FINE, 50 g/105 m
250 g värv nr 17, erkroosa

Või kasuta:
Lõng: Garnstudio DROPS SKY, (kuulub lõngagruppi B)
150 g värv nr 09, tellisepunane

DROPSi HEEGELNÕEL: 4 mm – või sobiv, et saavutada heegeltihedus 18 ühekordset sammast x 9 rida = 10 x 10 cm
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 3.45 € /50g
DROPS Merino Extra Fine uni colour DROPS Merino Extra Fine uni colour 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Merino Extra Fine mix DROPS Merino Extra Fine mix 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 17.25€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeemi A.1.
Kui skeem on tehtud 1 kord vertikaalselt, korda ridu 6 - 7.
Igal kordusel tuleb juurde 1 kahekordsete sammaste grupp külgedel ja 1 keskel.
-------------------

ÕLASALL
Heegeldatakse edasi-tagasi keskkohast alla.
Heegelda skeemi A.1 Merino Extra Fine või Sky lõngaga – loe ülevalt MUSTRIT, st. heegelda nii:
1. RIDA: heegelda 12 ahels ja ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahelsilmusesse. Tee 12 ahels, 1 kinnissilmus (ks) ahels-ringi, 12 ahels, 1 ks ahels-ringi (= keskmine ahels-kaar), 6 ahels ja 1 kolmekordne sammas (3xsm) ahels-ringi.
Pööra tööd.
2. RIDA: heegelda 12 ahels, 1 ks ahels-kaarde, 6 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde (= keskmine ahels-kaar), 6 ahels, 1 ks samasse ahels-kaarde, 6 ahels, 1 ks viimasesse ahels-kaarde, 6 ahels ja 1 3xsm samasse ahels-kaarde.
Pööra tööd.
3. RIDA: heegelda 12 ahels, 1 ks ahels-kaarde, 3 ahels, 4 2xsm järgmisesse ahels-kaarde, 3 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde (= keskmine ahels-kaar), 3 ahels, 3 2xsm, 3 ahels, 1 ks samasse ahels-kaarde, 3 ahels ja 4 2xsm järgmisesse ahels-kaarde, 3 ahels ja 1 ks viimasesse ahels-kaarde, 6 ahels ja 1 3xsm samasse ahels-kaarde.
Pööra tööd.
4. RIDA: heegelda 12 ahels, 1 ks ahels-kaarde, * 6 ahels ja 1 ks järgmisesse ahels-kaarde *, korda * kuni *, kuni 1 ahels-kaar jääb: tee 6 ahels, 1 ks viimasesse ahels-kaarde, 6 ahels ja 1 3xsm samasse ahels-kaarde.
Pööra tööd.
5. RIDA: heegelda 12 ahels, 1 ks ahels-kaarde, * 3 ahels, 4 2xsm järgmisesse ahels-kaarde, 3 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde *, korda * kuni *, kuni keskmise ahels-kaareni.
Keskmisesse kaarde tee 3 ahels, 3 2xsm, 3 ahels ja 1 ks samasse ahels-kaarde.
Siis korda * kuni *, kuni viimase ahels-kaareni.
Lõpetuseks tee 6 ahels ja 1 kolmekordne sammas samasse ahels-kaarde.
Pööra tööd.
6. RIDA: tee 12 ahels, 1 ks ahels-kaarde, * 6 ahels ja 1 ks järgmisesse ahels-kaarde *, korda * kuni *, kuni 1 ahels-kaar jääb: tee 6 ahels, 1 ks viimasesse ahels-kaarde, 6 ahels ja 1 3xsm samasse ahels-kaarde.
Pööra tööd.
7. RIDA: tee 12 ahels, 1 ks ahels-kaarde, * 3 ahels, 4 2xsm järgmisesse ahels-kaarde, 3 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde *, korda * kuni *, kuni keskmise ahels-kaareni.
Keskmisesse kaarde tee 3 ahels, 3 2xsm, 3 ahels ja 1 ks samasse ahels-kaarde. Siis korda * kuni *, kuni viimase ahels-kaareni. Lõpetuseks tee 6 ahels ja 1 kolmekordne sammas samasse ahels-kaarde.
Pööra tööd.
Korda 6.-7. rida, kuni on tehtud 20 kahekordsete sammaste gruppi vertikaalselt keskelt mõõtes.
Katkesta lõng.

Skeem

= aassilmus
= kinnissilmus (ks)
= ahelsilmus
= kahekordne sammas (2xsm)
= kolmekordne sammas (3xsm)

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 154-12) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (18)

Gilberte 01.05.2019 - 16:09:

Wil er graag aan beginnen , Dank u voor het patroon

Trijnie Ten Hoor 17.06.2017 - 00:43:

Hallo, dank je voor de reactie op mijn vraag ,ik las het patroon nog eens na en kwam nu ook tot de ontdekking dat er 4 driedubbelstokjes bedoeld werd in de beschrijving , ik ga het opnieuw proberen, ik weet hoe ik een drie dubbelstokje moet haken en een dubbelstokje moet haken het moet nu lukken dank je!!! Fijn weekend gewenst!!!

Trijnie Ten Hoor 15.06.2017 - 16:31:

Ik kom er niet uit met het patroon ,ik heb drie keer uitgeprobeerd, ,ik vermoed dat er een foutje in de beschrijving is geslopen , drie dubbelstokjes of vierdubbelstokjes en op welke plaats en de lussen zijn dat alleen degrote lussen of ook de 3 lossen lussen? Kunt u mijn adviseren hoe het patroon is ik heb de werktekening erook bij maar kom er niet uit in afwachting verblijf ik met vriendelijke groet van Trijnie ten Hoor

DROPS Design 16.06.2017 kl. 10:25:

Hoi Trijnie, Er worden steeds driedubbele stokjes gebruikt (geen vierdubbele). Misschien helpt het om ook het telpatroon te bekijken onderaan het patroon. Je begint midden onder in het telpatatroon. Toer 1 haak je ala het ware van rechts onder rickting links boven naar het midden en dan weer richting links onder naar de onderkant. Dan begint de 2e toer richting rechts boven en dan weer richting rechts onder. In de teltekening zijn alle steken getekend die je moet haken. Bekijk evt. ook de video in de link onderaan het patroon voor het driedubbele stokje. Veel haakplezier!

Tsafrir 28.12.2016 - 01:12:

In the 4th Row, what do I do when I get into the middle? Do I put 2 sc in the top loop of 12 of Row 3?

DROPS Design 29.12.2016 kl. 15:18:

Dear Tsafrir, on row 4 work first 12 ch, 1 sc in 1st ch-space, then repeat to the end of row *6 ch, 1 sc in next ch-space*, finish with 6 ch, 1 dtr in same as last ch-space. in the middle, you will have 6-ch-space above the 3 tr in the middle of shawl (row 3). Happy crocheting!

Liliana Bisognin 06.07.2016 - 09:47:

Altro scialle eseguito grazie

Daniela 24.11.2015 - 11:47:

Grazie mille per la risposta! Certo! Metterò sempre i vostri riferimenti. Saluti, Daniela

Daniela 24.11.2015 - 09:22:

Buongiorno! Io ho un canale su YouTube nel quale pubblico principalmente tutorial di lavori ai ferri e all'uncinetto. Vorrei sapere se ci sono problemi se, di tanto in tanto, pubblicassi video in cui mostro come realizzare uno dei vostri lavori. Ovviamente non modificherei minimamente il progetto e citerei il vostro sito come fonte. Attendo una vostra risposta, sperando che per voi non sia un problema. Colgo l'occasione per farvi tanti complimenti!

DROPS Design 24.11.2015 kl. 11:33:

Buongiorno Daniela, può pubblicare il video su come realizza un modello DROPS sul suo canale YouTube a patto che si ricordi di specificare SEMPRE la fonte e il sito è che indichi che è una sua interpretazione del modello. Buon lavoro!

Bourlon 15.06.2015 - 12:23:

En tant que française, je tricote avec deux aiguilles droites. J'ai essayé l'aiguille circulaire mais je n'aime pas du tout. J'aimerais pourtant bien faire vos modèles, mais je ne sais pas comment m'y prendre pour transformer les explications en aiguille circulaire, avec des aiguilles droites. Avez-vous une idée sur la question? Je vous remercie pour la réponse.

Bourlon 15.06.2015 - 12:17:

Bonjour, je comprends mal les explications. Le rang 1 est-il en bas, la pointe du châle, ou bien en haut dans la plus grande largeur? Merci pour le réponse.

DROPS Design 15.06.2015 kl. 16:26:

Bonjour Mme Bourlon, le rang 1 se trouve tout en haut (côté encolure dos), on augmente régulièrement au milieu et sur les côtés pour créer la longueur et l'envergure. Bon crochet!

Maria 14.11.2014 - 11:17:

¿Qué significa virar la pieza?

DROPS Design 16.11.2014 kl. 23:32:

Hola Maria. Virar = girar la labor. Darle la vuelta para seguir trabajando desde el otro lado.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 154-12

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.